Jump to content


Photo
- - - - -

Сглобих си нещо :)


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.12.12 г. в 15:54

Днес си сглобих това чудо :)
Корпуса е от маркер метален платката от менте батерия понеже там минуса се предава директно на фланеца горе и ми върши работа защото в маркера няма място да мине жица покрай батерията до минуса и .Батерията е SX14500 не влиза в стандартния корпус на его и затова е цялото упражнение .Сглобих всичко и го стегнах с белия шлаух да има вид .Питането ми е ако всичко е вързано и направено както трябва има ли шанс това чудо да ми гръмне в устата щото тия батерии май нямат никакви защити Attached File  ego2.jpg   121.97KB   280 downloads :smoking-8570:

#2 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 16.12.12 г. в 17:18

Тока минава през платката, така че няма никаква опасност. Ако си нацелил и мента със защита от късо съвсем никакви грижи няма да имаш. Аз лично бих предпочел да си зареждам батерията на външно зарядно. Т.е. единственото което ме притеснява в случая е зареждането а не употребата на Модето. Макар че си има и заряден транзистор който байпасира пусковия контур а и процесорче което да следи заряда.
Браво!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#3 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 16.12.12 г. в 19:44

Пич, спри твърдите наркотици.

#4 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.12.12 г. в 22:18

Тока минава през платката, така че няма никаква опасност. Ако си нацелил и мента със защита от късо съвсем никакви грижи няма да имаш. Аз лично бих предпочел да си зареждам батерията на външно зарядно. Т.е. единственото което ме притеснява в случая е зареждането а не употребата на Модето. Макар че си има и заряден транзистор който байпасира пусковия контур а и процесорче което да следи заряда.
Браво!

Супер ще пробвам зареждане някъде на чуждо място :D ако доживея ще си направя 2ра имам още една батерия и една менте платка този път може да я направя със жълт шлаух .Дали мога да им пускам за зареждане 5V от зарядно за телефон понеже си правя и едни зарядни с резби от счупени картове :D

#5 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 16.12.12 г. в 23:54

Недей! Не по-вече от 4,2 Волта на входа на батерията!Ако не си сигурен в зарядното ( ако е самоделка) по-добре и пусни 4,0 отколкото 4,5 Волта.Ще страда малко от към капацитет , но няма да цъфне поне ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#6 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 17.12.12 г. в 11:39

Браво! Надявам се и аз някога да събера кураж и най-вече знания, за да си сглобя собствен мод. Батко ми беше показвал на една една от срещите един мод, който беше правил от вакуум-помпа за поялник. Голям гъдел са DIY-модовете.
Респект! И успешно изпаряване с джаджката!

#7 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 17.12.12 г. в 18:12

.Дали мога да им пускам за зареждане 5V от зарядно за телефон


Както ти е отговорил Васко....недей директно!
Препоръчвам друга тактика проверена от мен поне от две години. Вземаш стар телефон с литий-йон батерия. Кормиш батерията, като се стремиш да остане здрава кутийката й. Вътре имаш платка. Отделяш клетката от платката и я изхвърляш на подходящо място..да не стане като едни колеги ...пробвали в печката на цеха какво ще стане. Свързваш +/- на платката за някакъв преходник към твоята батерия. Сглобяваш кутийката на батерията в максимално близък на началния вид. Поставяш я на нейното място. Телефонът зарежда батерията за е-цигарата.

#8 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 17.12.12 г. в 18:12

Тая вечер ще я зареждам за първи път ако всичко е наред след някво време 2рата мога да я правя и да снимам стъпките като tutorial :db:

Edited by Seomancer, На 17.12.12 г. в 18:12.


#9 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 17.12.12 г. в 21:05

Тая вечер ще я зареждам за първи път ако всичко е наред след някво време 2рата мога да я правя и да снимам стъпките като tutorial :db:


Мисля че би било интересно на много хора. Няма да е лошо. Подкрепям те с две ръце! :sSig_goodjob2:
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#10 milenapetkova

milenapetkova

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 14.10.13 г. в 16:46

Сглобих всичко и го стегнах с белия шлаух да има вид .

 

Това с шлауха е идейно. Мисля, че наистина и изглеждало по-добре.

Аз потърсих из нета разни магазини за шлаух и попаднах примерно на това: http://vikiwat.com/s...adusa-600v.html

 

Става ли според вас?