Jump to content


Photo
- - - - -

Няколко основни въпроса


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 11:32

Здравейте,

първо искам да благодаря на хората, които поддържат форума, защото тук намерих отговори на много от въпросите си. Супер сте!

Така, ще помоля да ме извините, ако във форума има отговори на въпросите ми.
1. Преди няколко месеца си закупих комплект EGO-T на снимката и чак впоследствие започнах да разглеждам моделите и цените. Комплектът на снимката- две цигари, едно зарядно допълнителни пълнители ..., закупих за 35 лева. Като гледам масовите цени в нета, нещо се притеснявам дали не са ми пробутали менте. Въпреки че машинките си работят перфектно

2. Вчера си закупих допълнителен прозрачен картомайзер- лявата цигара на снимката, и ми прави впечатление, че като че ли машината работи по-добре и ми доставя по-високо удоволствие. В същото време обаче, при задействане на бутона, от вътрешността се появяват гъргорещи звуци, които не съм чувал при употреба на оригиналната версия. Това нормално ли е?

Posted Image

3. МОЛЯ ви да ми препоръчате течност, който максимално се доближава до усещането на истинска цигара. "Специалисти" по магазини на два пъти ми пробутват USA MIX, а поне според мен, той сладни сериозно.

4. какво е дрипър? :)

Поздрави

#2 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 18.11.12 г. в 12:21

на първия въпрос менте е батерията и двете
относно аромат които се доближава до истинските цигари май няма такъв ,но важното е да намериш аромата който на теб ти харесва.относно картомайзера да с него е по добре

#3 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 12:59

на първия въпрос менте е батерията и двете
относно аромат които се доближава до истинските цигари май няма такъв ,но важното е да намериш аромата който на теб ти харесва.относно картомайзера да с него е по добре


ти по кутията ли разбра, че са ментета?
трябва ли да ме притеснява това, че са ментета, защото си бачкат и си пуфкам доволно :)

#4 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 18.11.12 г. в 13:05


на първия въпрос менте е батерията и двете
относно аромат които се доближава до истинските цигари май няма такъв ,но важното е да намериш аромата който на теб ти харесва.относно картомайзера да с него е по добре


ти по кутията ли разбра, че са ментета?
трябва ли да ме притеснява това, че са ментета, защото си бачкат и си пуфкам доволно :)

щом си пуфкаш доволно и си бачкат карай с тях докато се скапят после ще си вземеш оргинална батерия с гаранция :) :smiley:

#5 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 13:51

благодаря ти vladimirh.

а относно гъргоренето- нормално ли е?

#6 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 18.11.12 г. в 13:56

благодаря ти vladimirh.

а относно гъргоренето- нормално ли е?


гъргореното ако е попаднала течност във въздухо провода или долу батерията ти е пълна с течност,отвии картомайзера и продухай на една салфетка

#7 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 18.11.12 г. в 14:04

Аз до колкото разбрах под гъргорене има предвид пукането при дъпране което е напълно нормално, а ако при дърпане от карта има звук на "сърбане" на чорбица означава тогава вече трябва да продухаш карта и да до подсушиш.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#8 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 14:06

Аз до колкото разбрах под гъргорене има предвид пукането при дъпране което е напълно нормално, а ако при дърпане от карта има звук на "сърбане" на чорбица означава тогава вече трябва да продухаш карта и да до подсушиш.


ми не, този звук- все едно се пукат балончета вътре, започва в момента, в който натисна копчето и продължава и при дърпането

#9 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 18.11.12 г. в 14:10

По всяка вероятност нещо не е читаво с батериите. Няма как комплект, който в официалния сайт на производителя струва 150лв., тук да ти го продадат за 35лв. Вярно е, че вносителите работят на едро и имат отстъпки, но чак толкова ниско цената няма как да падне.

Картомайзерите работят по-добре и всеобщото мнение е, че доставят по-плътен и хубав вкус. Проблеми с течовете са истинска рядкост, освен ако не е от супер евтините модели. Но като цяло са много по-добър избор от атомайзерите.

Къркоренето, което чуваш е напълно нормално. Всъщност, ако не къркори, значи нещо не е в ред. Това е звукът от изпаряването на течността от нагревателя.

За вкус близък до тютюнева цигара...избий си го от главата. Няма да намериш. Търси течност, която ти допада най-много. Не съм пробвал, но са ми казвали, че Cuban Cigar е най-близкото възможно до истинска цигара...но пак казвам, 1:1 няма да намериш.

Edited by Тихомир Велев, На 18.11.12 г. в 14:12.


#10 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 18.11.12 г. в 14:31

Никой не ти е отговорил що е то "дрипър" :). Дрипър е вейпър, който изпарява като си накапва течност директно върху намотката през дрип тип мундщук и се забулва с пара и кеф :).
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#11 AP77

AP77

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 18.11.12 г. в 15:05

Относно третия въпрос - напоследък изпарявам плодови ароматчета и Shade. Преди месец си бях сготвил Virginia на Inawera и вчера го опитах, усетих вкус и аромат на цигара и се отвратих направо, няма да го изпарявам това.

#12 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 16:37

менте или не (защото изгледах 50 страници със снимки на комплекти, като моя и не видях една разлика) ще си пуфкам докато се разпаднат и после от тук нови.

#13 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 18.11.12 г. в 19:31

менте или не (защото изгледах 50 страници със снимки на комплекти, като моя и не видях една разлика) ще си пуфкам докато се разпаднат и после от тук нови.


А как ги видяхте отвътре? Защо преценявате "книгата по корицата"? (Да ви снимам едно тъмно червено вино и да го сложа в бутилка с етикет на една популярна марка - дали ще разберете?)
***
Няма нищо лошо в това - закупеният от Вас хардуер да работи добре, но общо взето във форума (а и не само в него) е пълно с оплаквания от рода "Закупих си комплект от ХХ лева. След няколко дни... Моля - помогнете!"

От гледна точка на нас потребителите - не е толкова важно дали е фирма, по-фирма, най-фирма...
Важно е при какви условия сме закупили продукта (респ. - как ще го ползваме (с или без притеснения)). В нашата "мила Татковина" търговците, които не само дават, но и спазват дадената гаранция са няколко.
Всеки решава сам за себе си - дали по-Йовтинко от битака, или по-скъпо от Търговец (с главно "Т"). Отначало - цените са различни, но после... (хубавото и евтиното се продават отделно).
***
Поувлякох се май...
Та в заключение - Вашите писания са общо взето:
"Купих си нещо от продавача "Х", но понеже няма как да се обърна към него - реших да изложа проблемите си тук."

Здраве и късмет!

#14 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 19:51


менте или не (защото изгледах 50 страници със снимки на комплекти, като моя и не видях една разлика) ще си пуфкам докато се разпаднат и после от тук нови.


А как ги видяхте отвътре? Защо преценявате "книгата по корицата"? (Да ви снимам едно тъмно червено вино и да го сложа в бутилка с етикет на една популярна марка - дали ще разберете?)
***
Няма нищо лошо в това - закупеният от Вас хардуер да работи добре, но общо взето във форума (а и не само в него) е пълно с оплаквания от рода "Закупих си комплект от ХХ лева. След няколко дни... Моля - помогнете!"

От гледна точка на нас потребителите - не е толкова важно дали е фирма, по-фирма, най-фирма...
Важно е при какви условия сме закупили продукта (респ. - как ще го ползваме (с или без притеснения)). В нашата "мила Татковина" търговците, които не само дават, но и спазват дадената гаранция са няколко.
Всеки решава сам за себе си - дали по-Йовтинко от битака, или по-скъпо от Търговец (с главно "Т"). Отначало - цените са различни, но после... (хубавото и евтиното се продават отделно).
***
Поувлякох се май...
Та в заключение - Вашите писания са общо взето:
"Купих си нещо от продавача "Х", но понеже няма как да се обърна към него - реших да изложа проблемите си тук."

Здраве и късмет!



Извинявай, но къде видя някъде да се оплаквам или да търся съвет как да отстраня възникнал проблем?
както написах в първия си пост, ползвам машинките от няколко месеца и за момента, да чукам на дърво, нямам абсолютно никакви проблеми.

отворих темата с идея да получа съвет за обща експлоатация, не задавам конкретни конструкционни въпроси.

както и да е.
без лоши чувства

#15 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 18.11.12 г. в 20:07

Съжалявам!
Подведох се по т.1 и т.2 от изложението Ви.
(По моему - би следвало да изложите само т.3 и т.4)

#16 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.11.12 г. в 20:26

Съжалявам!
Подведох се по т.1 и т.2 от изложението Ви.
(По моему - би следвало да изложите само т.3 и т.4)


няма нищо, но айде без на "Вие" :)

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.11.12 г. в 11:37

1. Преди няколко месеца си закупих комплект EGO-T на снимката и чак впоследствие започнах да разглеждам моделите и цените. Комплектът на снимката- две цигари, едно зарядно допълнителни пълнители ..., закупих за 35 лева. Като гледам масовите цени в нета, нещо се притеснявам дали не са ми пробутали менте. Въпреки че машинките си работят перфектно

Кутиите на Joyetech отдавна не са такива, а цената от 35 лева за двете е невъзможна от търговска гледна точка, ако бяха оригинални, дори и залежали по складове. Ръководството също не изглежда точно като книжлетата на Joyetech.

2. Вчера си закупих допълнителен прозрачен картомайзер- лявата цигара на снимката, и ми прави впечатление, че като че ли машината работи по-добре и ми доставя по-високо удоволствие. В същото време обаче, при задействане на бутона, от вътрешността се появяват гъргорещи звуци, които не съм чувал при употреба на оригиналната версия. Това нормално ли е?

Съвсем нормално, карта е нов, прави повече пара и т.н. Къркоренето - има течност в тънката тръбичка в средата, ако го пресушиш и продухаш - ще изчезне. Достатъчно е и малка капчица да влезне там по време на пълнене и пак ще къркори, като цяло - въобще не го мисли.

3. МОЛЯ ви да ми препоръчате течност, който максимално се доближава до усещането на истинска цигара. "Специалисти" по магазини на два пъти ми пробутват USA MIX, а поне според мен, той сладни сериозно.

Няма такава течност, всичките "сладнят", понеже не са дим. И водна пара да пробваш, пак ще ти се стори по-сладка от цигарите. По-кисел е Dekang Camel, по-тежък - Dekang DK-TAB, от FlavourArt май Latakia, Cuban Supreme по-мязат на цигари, от всички марки Verginia би трябвало да е най-"сухият" аромат. От Inawera не се сещам за откровено цигарен аромат, повечето са "кексове".

4. какво е дрипър? :)

Нещо, което през 2012 отпадна като метод на ползване на е-цигари, така че не се занимавай. Дрипването беше алтернатива на ползването на пълнители с някои атомайзери - директно капеш върху атомайзера, вместо да му слагаш пълнител с течност.

#18 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 19.11.12 г. в 13:56

Благодаря на всички, които ми отговориха!

ако трябва да си призная честно, комплектът го имам от около 2 месеца, но го ползвах по предназначение първите 2 седмици. всичко това обаче се промени последните 3 дни, най-вече след като намерих този форум/магазин, и канал в тубата на един уникален изрод :)- http://www.youtube.c...n?feature=watch - http://www.grimmgreen.com/. само вчера съм изгледал около 40 негови клипа и голяма част от нещата ми се изясниха. т.е разбрах, че не съм знаел почти нищо...

още веднъж благодаря на всички, които ми отговориха!

#19 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 19.11.12 г. в 21:08

Предложение за течност и от мен, пробвай Парламент на Деканг. Това ми беше първата течност, удара в гърлото е "мама миа" . На вкус също е почти като цигара, поне аз така го усещах. Това в сравнение с латакиа и шейд на FlavourArt.
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара