Jump to content


Photo
- - - - -

Проблем с гърлото


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 rezava

rezava

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 16.11.12 г. в 18:56

Добър ден, от 2ри ден вече пуща само ел цигара и гърлото ми е сухо, кашлям, храча. Четох из форумите, че това е нормално, но все пак искам да попитам дали това е нормално и дали ще отмине, защото не се търпи много..

#2 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 16.11.12 г. в 19:00

Нищо чудно да е грип. :)

Но може просто да имате нужда от повече течности (съставките на никотиновите течности са хигроскопични и изсушават гърлото). Можете също така да пробвате да смените производителя или да намалите никотиновото съдържание.

#3 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 16.11.12 г. в 19:04

Повече течности приемай :drinks: . С каква никотинова течност си ?

#4 rezava

rezava

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 16.11.12 г. в 19:04

Нищо чудно да е грип. :)

Но може просто да имате нужда от повече течности (съставките на никотиновите течности са хигроскопични и изсушават гърлото). Можете също така да пробвате да смените производителя или да намалите никотиновото съдържание.

Може и грип да е, но сега точно когато започнах... никотиновото съдържание ми е 11 мг така че едва ли това е проблемът, не знам ще видя още 1-2 дена какво ще стане.. Ако някой друг има информация, пишете моля!

#5 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 16.11.12 г. в 19:10

Зависи какво точно изпаряваш, в смисъл марка, дали е PG или VG?

#6 rezava

rezava

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 16.11.12 г. в 19:21

Пъпеш на Hangsen 11 mg, не знам какво точно ме MG ili PV

#7 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 16.11.12 г. в 19:25

Пъпеш на Hangsen 11 mg, не знам какво точно ме MG ili PV

Пробвай примерно тази http://www.pv-bg.com...wn-tobacco.html . Не се знае колко е на Hangsen или е Бг бъркоч от някой гараж!!! А какво е PG и VG виж тук http://www.pv-bg.com...hp?showtopic=14

Edited by RoSS, На 16.11.12 г. в 19:29.


#8 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 17.11.12 г. в 08:39

Кашлянето и храченето е нормално. Започваш да се изчистваш от всичките боклуци, които са в дробовете ти от тютюневите цигари.

За гърлото...концентрацията на никотин може да бъде фактор, но по-скоро е от съотношението PG:VG.

Като цяло и с него ще свикнеш, но примерно на мен чистите PG течности ми идват много тежки. Мислих, че е от марката и самия вкус, но втора PG течност едвам изпарявам.

Ако не ти е такава течността, пробвай другия път да вземеш чиста VG или поне в съотношение близко до 50%:50%. По принцип на сайта, от който си я взел, би трябвало да пише каква е, но другият вариант е да прецениш по количеството пара. Ако е чисто PG, парата е доста скромна, докато ударът в гърлото е силно изразен. При 50:50 има доста пара, докато при чистото VG парата е силно изразена.

Вариант 2 - виж колко гъста е течността в картомайзера или шишенцето. Ако е адски гъста, значи е VG. Ако бие на водица, значи е PG. Ако не е нито много гъста, нито много рядка, значи е 50:50.

Експериментирай с различни съотношения PG:VG. А и като цяло ще посвикнеш след 1-2 седмици и кашлицата и храчките ще минат, в зависимост колко ти е задръстена "системата" с боклуците от аналоговите.

Поздрави!

ПС: Всъщност, поправям се леко. От тази сутрин започнах Inawera Surprise PG и нямам никакви проблеми с него. Даже е супер, за разлика от Dekang Cherry PG, който вероятно ще изхвърля или ще разредя, защото едвам изпарих 2мл.

Edited by Тихомир Велев, На 17.11.12 г. в 10:39.