Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mini Vivi Nova - Vision


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#141 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 23.04.13 г. в 13:55

Не съм сигурна, защото едната глава ми е на батерията и не я погледнах. Но понеже две от главите са с много фитилчета, а едната е с едно по дебело, реших, че в това е разликата. Най-вероятно е както ти казваш. От всичко това разбирам, че картът ще работи добре само с една от главите, така ли е?

#142 cvet4o

cvet4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 23.04.13 г. в 14:23

:uups:Упс , извинявай че ти обърнах пола,не погледнах в бързината. Да, тази от 1.8 ще ти върши най-добра работа с Его батерия, защото няма достатъчно пауър за по-голямо съпротивление и резултата е незадоволителен, но ако имаш финансова възможност си вземи Туист батерия , тя е с променлив волтаж и ще можеш спокойно да си ползваш и другите глави, абе благинка си е ,напримар тази е на много добра цена :
http://www.pv-bg.com...ml#.UXZ8P6JTDzw
Малко те хвърлям в друга посока с тоя туист, ама и изпаряването поема друг път(нагоре) с него. ;)

#143 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 23.04.13 г. в 17:09

Благодаря на всички за помощта. Вече съм наясно с нещата. :give_rose:

#144 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 24.04.13 г. в 10:20

И още нещо - ти тоя карт от къде го взе?

#145 devilbo

devilbo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 24.04.13 г. в 10:49

Поради трагичната кончина на тубата на Smok Vivi mini в момента съм с два мини Виви карта на Вижън.
За единия писах, че съм го пренавил и все още е като локомотив, ама при втория много ме дразни, че 1,8 омовите глави са на 2,2-2,3 ома, а 2,4 омовата е на 2,7-2,8.

Та проблема на колежката може да идва от това, че eGo батериите работят на 3,3 волта и от там да идва по-слабата работа с Вивито. Просто ток не му стига...

Лично за себе си мисля, че приключих с готовите глави.
Преместих карантията на 1,8 главата от Смоковското Виви в една стара глава от Вижънското, та в момента съм с два локомотива :smiley_emoticons_joint:

#146 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 24.04.13 г. в 11:25

И още нещо - ти тоя карт от къде го взе?

Взех го от Гига Дринкс.

#147 devilbo

devilbo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 24.04.13 г. в 11:30

Моите и двата са от там и със сигурност не ти отговарят главите на написаните омове.
Ще се съглася със cvet4o, че Twist ще е по-подходящ ако искаш да ползваш карта.

Edited by devilbo, На 24.04.13 г. в 11:31.


#148 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 24.04.13 г. в 11:46

Ще се съглася със cvet4o, че Twist ще е по-подходящ ако искаш да ползваш карта.

Другият вариант е да си взема глави от 1,8 ома.

#149 devilbo

devilbo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 24.04.13 г. в 12:20

Да ама и те едва ли отговарят.
До момента от четири 1,8 глави- една от главите отговаря на 2,2 ома, а останалите 3 на 2,3 ома.

#150 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 24.04.13 г. в 16:11

Най-лесно и евтино ще е да се пренавият главите и да станат 1.7 - 1.9 ома и в краен случай , ако няма материали за пренавиване , само да се намалят с 1-2 намотките на оригиналните .

#151 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 24.04.13 г. в 17:25

Най-лесно и евтино ще е да се пренавият главите и да станат 1.7 - 1.9 ома и в краен случай , ако няма материали за пренавиване , само да се намалят с 1-2 намотките на оригиналните .

Супер, само трябва да ми кажеш как да стигна до намотките. Аз съм блондинка. :smiley_emoticons_joint:

#152 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 24.04.13 г. в 17:40

Отвиваш от двата края по половин намотка, така че крачетата на кантала да застанат в противоположната посока на тази в която са били и събираш главата.
Режеш излишния кантал, който стърчи и главата става около 1.7 ома.
Изолацията около нагревателя я изхвърляш и нямаш никакви проблеми.


Най-лесно и евтино ще е да се пренавият главите и да станат 1.7 - 1.9 ома и в краен случай , ако няма материали за пренавиване , само да се намалят с 1-2 намотките на оригиналните .

Супер, само трябва да ми кажеш как да стигна до намотките. Аз съм блондинка. :smiley_emoticons_joint:


Виж пост 79 назад в темата.

Аз съм блондинка. :smiley_emoticons_joint:


...но при това уточнение, ако не можеш да се справиш, ще е по-добре eGo twist Posted Image

Edited by Боби 61, На 24.04.13 г. в 17:43.


#153 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 24.04.13 г. в 18:50

СТАНА-А-А!
Страхотни сте! Благодаря! :air_kiss:

#154 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 24.04.13 г. в 21:48

СТАНА-А-А!
....


Кое? :thumbup:

#155 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 24.04.13 г. в 22:08


СТАНА-А-А!
....


Кое? :thumbup:

Жичката на падуана :thumbup:

Edited by Jenevus, На 24.04.13 г. в 22:09.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#156 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 25.04.13 г. в 00:38



СТАНА-А-А!
....


Кое? :thumbup:

Жичката на падуана :thumbup:

Това последното не го разбирам.
А това, което стана е, че намалих намотките и всичко заработи перфектно! Още веднъж благодаря! :give_rose:

#157 darthmaul

darthmaul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 25.04.13 г. в 05:52

Ползвам ego eVic, който мери съпротивлението като сложиш карт. Оригиналните глави ми дава показание от измерването колкото ома си пише на тях. При навитите от мен дава отклонение с 1-2 стотни във времето в зависимост от това колко дни съм ги ползвал.

#158 devilbo

devilbo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 25.04.13 г. в 06:33

Оригиналните глави на Вижънско Виви ли мериш?

#159 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.04.13 г. в 08:03

Не знам защо толкова се вживявате в тези омове, все едно ако има ±0.2 разлика и ще я усетите :D
Все пак не говорим за лекарства в аптеката, нали?
Самия процес, самата специфика на продукта не може да гарантира точно до 0.0!
Де факто, произвеждат се така - навива ги една кака/машина/маймуна, плюва няколко стотин хиляди и минават на тест.
Ако покажа от 1.7 до 2.2 => минава в щайгата за 1.8. Ако покажа от 2.3 до 2.6 => щайгата за 2.4 :)
Нали сами разбирате, че тези които са извън толеранса (а то такъв и няма !) ±0.1 няма да се бракуват?
Не че не може, но тогава няма да говорим за глави от по 2-3-5лв, ами за глави от 10-20лв, което няма как да стане.

ПП:М/у точно така се "окачествяваха" и "класифицираха" и първите Пентиум процесори, та китайците не са измислили топлата вода :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#160 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 25.04.13 г. в 08:57

Разликата в мощността отдадена в глави 1.8 и 2.2 ома от батерия 3.3 волта е цял ват и дори най-неопитния потребител ще я усети .

ПП Как са класифицирали Пентиум 60MHz ,може ли по-подробно ?