Jump to content


Photo

Въпрос относно куриерски услуги?


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 GiN

GiN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 31.01.12 г. в 15:16

Здравейте.
Искам да Ви попитам дали вече използвате "пощенска пратка с наложен платеж" на Еконт при изпращане на течности?
ЗА техниката и по-скъпите ви продукти, политиката ви е ясна.
Няма да е зле да помислите върху тази възможност.

#2 Leny

Leny

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 31.01.12 г. в 15:40

И аз съм с две ръце ЗА Еконт ,Защото Спиди режат глави

#3 GiN

GiN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 31.01.12 г. в 17:27

Да.
Има тема, в която хората обясняват защо ползват Спиди.
Съгласен съм.
НО, специално за течностите, мисля, че може да се помисли за алтернатива.
Все пак, услугата там струва 2.5лв.
Аз си купувам за месец около 20 лв. и трябва да дам още 7лв за доставка, което е към 40%.

#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 31.01.12 г. в 18:17

Да.
Има тема, в която хората обясняват защо ползват Спиди.
Съгласен съм.
НО, специално за течностите, мисля, че може да се помисли за алтернатива.
Все пак, услугата там струва 2.5лв.
Аз си купувам за месец около 20 лв. и трябва да дам още 7лв за доставка, което е към 40%.

Много си прав!
Да не говорим, че като ти праят СМС Спийди - м/у 9:00 и 13:00 да има човек (???)
Аз да наема "очакваща куриера" бавачка ли ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 Leny

Leny

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 1.02.12 г. в 01:44

Аз по отвратителни от Спиди не съм виждал по целия свят.Само дето хората от сайта изкарват пари от тях и го духаме ние

#6 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.02.12 г. в 09:00

Кои хора изкарват пари от Спийди, че не се разбра ???
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#7 Leny

Leny

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 1.02.12 г. в 13:53

Хората от този сайт.Даже в някоя от темите го бяха написали

#8 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.02.12 г. в 14:22

Печелят, че Спийди ти носи доставката?
:sSig_busted:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#9 GiN

GiN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 1.02.12 г. в 15:41

Нека си печелят.
Имат си политика, застраховки, гаранции и тн. когато става дума за части или цигари.
Въпроса е, защо да не може да се праща течност по Еконт и то за 2.50лв?
Аз спрях да поръчвам заради високата доставка.
Иначе, хората са коректни и много отзивчиви.

#10 Leny

Leny

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 1.02.12 г. в 18:05

ДА Topper Взимат процент от доставката ,като не знаеш и не разбираш е редно да мълчиш :sSig_busted:

#11 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.02.12 г. в 20:56

Оу, слушам, щом казваш :)
Сега си мълча в ъгъла и си гриза ноктите, че някой взима от мизерните левчета за доставка да ми достави стоката, ужасТ
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#12 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 2.02.12 г. в 09:36

Аз също не пазарувам от тук точно поради тази причина.
А имат хората доста добри неща.
То освен това, че Спиди ти пращат смс от 9,00 до 12,30 очаквайте доставка , ми имат 3-4 офиса на кръст където да отидеш ако не може куриера да те открие. И на всичко отгоре като ти пратят с икономична поръчка стоката рядко идва на другия ден, а цената е същата като на Еконт .

Искам да помоля господата от магазина да вземат да осмислят цялата тая игра с тези смешници от Спиди. Не ни ограничавайте избора.

Edited by pioneer 306c, На 2.02.12 г. в 09:36.


#13 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.02.12 г. в 11:32

Еконт не са осезаемо по-евтини, ако трябва да сложим наложен платеж и застраховка. Освен това при нас доставката е безплатна над определена и съвсем не трудно достижима сума - с ЕКОНТ не би била.

Не, че дължа обяснение, но гледната точка на клиента е една, нашата - съвсем друга:
- получаването на парите при Еконт няма нищо общо
- онлайн системата за заявки - при Еконт е меко казано недоносена (абсурдно е да чакаме куриера да пише на ръка)
- това би означавало още един договор и съответните задължения и администрация

Аз по отвратителни от Спиди не съм виждал по целия свят.Само дето хората от сайта изкарват пари от тях и го духаме ние

Я ми обясни как пращаш каквото и да е с наложен платеж, бил той 1 лев, за 2.50. И как точно изкарваме пари от безплатните доставки, при положение, че ги плащаме ние? Или от онези, които пътуват и се връщат, понеже някой го е мързяло да се обади да си откаже доставката. Или си проветряваш това, дето духало? :unknw:

ДА Topper Взимат процент от доставката ,като не знаеш и не разбираш е редно да мълчиш :sSig_busted:

Нищо подобно, и ще помоля да не пишеш откровени глупости. Процентът застраховка е услуга на СПИДИ. За теб може да е глупава и излишна услуга, но ти не си потърпевш.

И за да го кажа възможно най-меко - на хората и сегашната система с три възможни избора (безплатен, скъп и в офиса) им е сложна.

#14 GiN

GiN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 3.02.12 г. в 20:04

Я ми обясни как пращаш каквото и да е с наложен платеж, бил той 1 лев, за 2.50.


Ами лесно!
Пишеш адреса на получателя върху едно пликче, и пращаш с наложен платеж до 20лв. за 2.50лв.
Получавал съм пратки на стойност над 70лв. за скромната сума от 3.80лв и то на следващия ден.
Хората даже и по пощата пращат, там струва 1.80
Относно застраховките, какво ще им застраховате на две шишенца течност за по 10лв?

Ама както и да е.
Работата е ясна.
Мерси за вниманието на всички взели участие в темата.

Edited by GiN, На 3.02.12 г. в 20:05.


#15 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 3.02.12 г. в 22:49

Еконт не са осезаемо по-евтини, ако трябва да сложим наложен платеж и застраховка. Освен това при нас доставката е безплатна над определена и съвсем не трудно достижима сума - с ЕКОНТ не би била.

Не, че дължа обяснение, но гледната точка на клиента е една, нашата - съвсем друга:
- получаването на парите при Еконт няма нищо общо
- онлайн системата за заявки - при Еконт е меко казано недоносена (абсурдно е да чакаме куриера да пише на ръка)
- това би означавало още един договор и съответните задължения и администрация

Аз по отвратителни от Спиди не съм виждал по целия свят.Само дето хората от сайта изкарват пари от тях и го духаме ние

Я ми обясни как пращаш каквото и да е с наложен платеж, бил той 1 лев, за 2.50. И как точно изкарваме пари от безплатните доставки, при положение, че ги плащаме ние? Или от онези, които пътуват и се връщат, понеже някой го е мързяло да се обади да си откаже доставката. Или си проветряваш това, дето духало? :unknw:

ДА Topper Взимат процент от доставката ,като не знаеш и не разбираш е редно да мълчиш :sSig_busted:

Нищо подобно, и ще помоля да не пишеш откровени глупости. Процентът застраховка е услуга на СПИДИ. За теб може да е глупава и излишна услуга, но ти не си потърпевш.

И за да го кажа възможно най-меко - на хората и сегашната система с три възможни избора (безплатен, скъп и в офиса) им е сложна.



Добре де няма кой знае колко да ви навреди ако пускате пратки и по Еконт.
Единственото приемущество което ползвате при Спиди е че идват на крака да вземат пратката и това не ви го таксуват на вас и на клиента, но пък бавят пратките което вас не ви бърка но нас ни...

#16 iliev

iliev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 4.02.12 г. в 00:05

И от мен един глас за Еконт не толкова заради цената колкото за бързата доставка.Със Спийди примерно ако си поръчам нещо в четвъртък следобяд ще го получа чак в понеделник следобяд това са си 4 дни както и да го погледнеш...

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 5.02.12 г. в 11:03

Добре де няма кой знае колко да ви навреди ако пускате пратки и по Еконт.

Все пак предвиждай технологично време за обработка на пратките. Не ми се връзва още един човек само, за да може да се праща И с еконт.

Единственото приемущество което ползвате при Спиди е че идват на крака да вземат пратката и това не ви го таксуват на вас и на клиента, но пък бавят пратките което вас не ви бърка но нас ни...

Бе бавят, бавят, ако ние започнем да ги пращаме със закъснение заради скапаната онлайн система на Еконт (напълно изключвам варианта някой да пише адреси на ръка, било то куриер или наш човек, това никога няма да го приема), кое точно ще ти е по-бързо?

И от мен един глас за Еконт не толкова заради цената колкото за бързата доставка.Със Спийди примерно ако си поръчам нещо в четвъртък следобяд ще го получа чак в понеделник следобяд това са си 4 дни както и да го погледнеш...

Нещо объркваш нашето ограничение за 15 часа (което рядко спазваме, освен, когато се налага) и това на куриерите. Ако поръчаш нещо в 13 часа в четвъртък, ще ти бъде изпратено в 18 часа същия ден, и ще ти бъде доставено в петък (експресна, платена услуга) или събота (икономична, безплатна над 85 лева услуга). Ако не си на адреса в събота - в понеделник. Ако ползваме еконт, най-вероятно пратката ти ще бъде изпратена в петък, а не още в четвъртък, и ще я получиш по абсолютно същото време.

#18 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 5.02.12 г. в 17:31

Спиди донесоха последната ми поръчка /експресна/ учудващо бързо, за по-малко от 24 часа. Дано нещата да се подобряват!

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 22.02.12 г. в 16:16

За да няма неразбрали и допълнителни въпроси - след като няколко пъти и моите колеги, а сега и аз, говорихме с Еконт - няма услуга, която да "поевтини" превоза значително. Всеки е свободен да вярва друго, предлагам обаче първо да позвъните и да се поинтересувате колко са най-евтините услуги "от врата до врата с наложен платеж", преди да ни хабите пак за цените.

#20 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 22.02.12 г. в 19:30

Добре де защо трябва да са от врата до врата ?
Едва ли повече от хората предпочитат до врата да им го закарат.
По удобно е до офис понеже не те задължава да дремеш вкъщи и да ги чакаш


Та като ни къпете в студена вода,ето една справчица от която се вижда коя куриерска фирма е по-евтина.
Ползвам услугите на Еконт 3 пъти седмично и дори пратка да я изпратя в 17,55 часа, на другия ден е при получателя.



на Спиди от врата до врата с наложен платеж 50лв до 1кг цена на куриерската услуга 10,86лв Доставка на следващия ден


Posted Image

на Еконт от врата до врата с наложен платеж 50лв до 1кг цена на куриерската услуга 9,45лв Доставка на следващия ден


Posted Image




на Спиди от врата до офис с наложен платеж 50лв до 1кг цена на куриерската услуга 9,50лв Доставка на следващия ден


Posted Image

на Еконт от врата до офис с наложен 50лв до 1кг цена на куриерската услуга 7,88лв Доставка на следващия ден


Posted Image

Edited by pioneer 306c, На 22.02.12 г. в 19:34.