Jump to content


Photo
- - - - -

Ревю на J118


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 4.03.10 г. в 21:48

Ай, ай ;(
Моя грешка, sorry ;(

Не съм искал да пиша заяждане е зареждане, ама ко съм написал. Неволно признавам си :)
Под зареждане имам предвид добавяне на още информация за да е по- ясно какво представлява цигарата. Да знае човек, когато тръгне да си купува какво може да очаква като поведение от нея.

Може и правописна грешка да е, ама май чак да изям две букви - не, по- скоро неволна някаква. Нямал съм заяждане предвид като съм го писал. Извинявам се за получената ситуация ;(

А заради гадаенето е било да я местим. То заради една дума 'ко станаааа... ехе
Чалгата много яко ги прецаква!

#22 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 4.03.10 г. в 22:11

... и не били компютри, а компоти :) :) :)

#23 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 6.03.10 г. в 01:57

... и не били компютри, а компоти :) :) :)


No comment

Не забравяй плоския накрайник и много по лесното дърпане на J118 - също голям +.


Съгласен :) и да добавя има и PCC за тая цигара, което отново е плюс!
Чалгата много яко ги прецаква!

#24 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.03.10 г. в 12:01

Че то за коя от минитата няма? Още повече на J118 се оказа плосък, ама като на Joye 510 - дебел. Чудех се аз дали да не заредим и J118, но ще е вълк единак - нито може да се ползва с други чаркове, нито ще ми е лесно да обясня разликата между нея и 901-цата на някой, пък за последната скоро ще има мек3о казано много аксесоари, като се има предвид и 905 Mod-а и съвместимостта с KR-808 частите.

#25 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 6.03.10 г. в 12:20

Мисля че частите на Joye 510 са съвместими с J118 1:1, но не съм пробвал - само гледане по снимки.Иначе резбата на J118 е като на М401 - пробвано - атомайзера на J118 се навива на USB зарядното на EVOто

#26 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.03.10 г. в 12:28

Под части имаш предвид пълнителите?

За резбата - няма преходници, които да ползват M401 атомайзер, освен, ако не си направим, но у нас това.. нямам идея ко ще го направи за разумни пари.

#27 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 6.03.10 г. в 21:51

Опитах се да пусна нормална тема с по-подробна с информацията за това, обаче се поизроди и се отказах да говоря...Който е решил, ще си провери сам разликите.
Само пояснявам с бърза вметка: Принципно е съвместима с 510,като стандарт на резбата и позиция.
Съпротивление на атомизатора е в рамки 3,2-3,4 срещу - 2,8 на 510( ако е на Джанти) и 3,8 на 901(DSE ,защото JKY N901 е съвсем друга бира).
Конструкцията на пълнителя е различна от всички други т.е.отделящ се от мундщука резервоар.Иначе стандарта (като диаметър) на мундщука съвпада с другите в класа.( идеално ми пасва на картомайзерите, че не харесвам кръгли накрайници).

Лично на мен стандартно изпълнение на 901 ми идва слабо, а 510( на Джанти) ми идва пърлачка малко.За това си карам като основна на J118.Въпреки че на последък доста често смуча картомайзер въпреки по-слабия ритник, но пък грижите му са с една по-малко.Днес например посмуках малко 401 с една супер комбинация на ниска Куба с мъничко ментол,колкото да бутне ритника,въпреки че определено не съм фен на модела си ме радваше.
Имам май вече 6 различни модела за собствена консумация,като не броя тоталните провали.Когато започна да посягам към един модел най-често,без да се замислям,решавам че ми е станал любим;).
Та така.Няма най-добра или по-добра е-цигарка,всеки си има вкус и предпочитания за вкус удар,външен вид и сигурно още 100 други фактора.
Въпроса е да е наистина добър модел ,който да върши основната си работа - да накара пушач да захаресва електронният вариант. А тук цитирания модел го върши и то достатъчно добре, както и другите тук споменати модели.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#28 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.03.10 г. в 22:48

А, M401 е отказала повече е-пушачи, отколкото пушачи са минали на е-цигари, мен ако питате, макар че причините не са само в цигарата.

Ако J118 е съвместима с 510, това означава, че няма как да е съвместима с M401.
Иначе в такъв случай и двете цигари на JSB - J510 (Janty 510) и J118 използват една и съща резба, т.е. батериите ще са взаимозаменяеми.

супер комбинация на ниска Куба с мъничко ментол

Какво е "мъничко" - аз пробвах с две капки на 20 и не само не можах да го пуша, ами и атомайзерът ми не можа да се измирише, докато не го измих. Иначе аз пуша 11 мг куба на 901, днес го пробвах и на Mega 510 атомайзера - там рита.

#29 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 6.03.10 г. в 23:27

kosted е имал предвид стандарта на резбата като стъпка т.е.можеш да събереш 2 батерии или 2 атомизатора ;).
Батериите на 118 могат да работят със атомизатор на 510,но обратното не става поради различната конструкция на фланеца на 118.

Аз лично харесвам J510 по-вече от Joye 510 ( на Janty)( 2.8-3.0 срещу 2.6-2,8 ),като вкус.
Сега гледам че и SLB са започнали DSE510 но нямам идея дали ползват атомизатора на J или на Joye за база.
А плоските мундщуци на 510 (са нищо друго освен мундщуците на N 901 -на тази само името и е 901 иначе рита като 510 ;)) така че там се заформя такава въртележка с части, че незнам дали и самите китайци са наясно какво продават ;).

Пълнителите на 510 идват къси за атомизатора на 118,не знам как е с мега атомизатора.Ако е с дължината на 118 може и да стане,ако е с дължината на 902 обаче няма да се получи.

Имах не повече от 0.5 мл в шишенце от ментол и си долях вътре един остатък от около 5 милилитра куба ( колкото да го стигам със спринцовката)и се получи много добре.
Но аз съм любител на Ментола и в този вариант почти не го усещам във вкуса.Кубата преобладава като вкус напълно.

Големия атомизатор "рошав" ли е или се вижда вътре метален пръстен по ръба?

Edited by last_hope, На 6.03.10 г. в 23:35.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#30 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.03.10 г. в 14:14

Ако ползват стандартна конструкция започвам хич да не схващам как може батерията от едното да работи с атомайзера на другото, но обратното атомайзера на едното да не работи с другото.

Плоските мундщуци са като на 510, на DSE-901 са съвсем плоски и нямат нищо общо. Пълнителите от Mega атомайзера не стават за нищо, те са по-дълги от тези на 801 :Koshechka_08:
...само дето пак имат най-гадното в 510 - нуждата да се внимава с посоката на пълнителя. Иначе самият атомизатор не се различава от обикновения 510, просто е по-дълбок.

Съжалявам за философиите, просто се опитвам да се спра на два-три по-сигурни модела. 510 ще го спрем като китове, както е тръгнало. Ако има друга със съвместим атомайзер - не държа да продаваме готови китове, а по-дуракоустойчиви такива.

За ментола - значи същото съотношение - на мен това не и понася. Мирише си на ментол, ако и да има някакъв остатъчен вкус от друго.

#31 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.03.10 г. в 16:48

Говоря за стандарт на изпълнение на резбите - диаметър ,стъпка и мъжко/женско.Иначе конструкцията си е съвсем различна.
При желание с известно неудобство, може да се ползват атомизатори от 510 на 118,въпреки че остава доста голям просвет между тях.Батерията на 118 няма нарези като на 510!
А обратното не става, защото фланчето на 118 атомизатора е издължено доста (чрез него се контролира и просвета и контактуването)и на батерия на 510 опира в дъното без да дава контакт ( контактната височина на 510 батерията остава малко по ниска).Абе китайска им работа ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#32 duronman

duronman

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 27 posts

Posted На 11.03.10 г. в 10:52

Точно така е става само атомайзер от 510 на батерия за 118, но не трябва да се завива до край, защото конструкцията за въздушните отвори е различна. Става само за критични ситуации, но не може да се говори за пълна съвместимост. П.П. и зарядните не са съвместими и филтрите също.

#33 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.03.10 г. в 17:47

За зарядните също е важно да се знае ,че в 118 е обърнат поляритета на батерията спрямо 510!
Т.е. не замятайте зарядните и батериите една спрямо друга,че се получава "инфекция"!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#34 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.04.10 г. в 17:26

Трябва да кажа, че сега, като получихме J118 и го пробвах (вече неколкократно препушвам), моделът наистина е впечатляващ.

Единствено не разбирам защо не са измислили тапички на пълнителите - няма начин да си носиш резервни пълни пълнители, ако нямат капачета, а това е голямо удобство при останалите модели.

Още един недостатък се вижда при протичане (аз удавих един атомайзер) - няма чистене просто!

Фолиото върху пълнителите е много тъпа идея, честно казано. Били по-трайни и т.н., но повечето хора вкарват пълнителя и завъртат, при което се увива около мрежичката, а тя не е по-остра от тази на 901. Ако опиташ да махнеш фолиото - остава супер тънък целофан отдолу.

#35 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 14.04.10 г. в 19:36

Е честитито за новите артикули ;).
Не е необходимо да се прави нищо друго освен след набиване на пълнителя да се врътне веднъж на ляво и веднъж обратно на 90 градуса. Сдед това цигарката тръгва та пее. За да не наводнява следвайте описанието за удачно позициониране на пълнителя, което kostedd беше направил "като за американци".
Фолиото може и предварително да се махне, или просто да се цепне.Атомизатора влиза в оптимална работа някъде на втория -третия ден, въпреки че още от първо набиване почва да рита здраво.
Относно капачета, ако ви се намират такива от 901 или 510 могат да се ползват без проблем.
Аз раздавам на приятели от един куп 510 пълнители които се търкалят в една кутия ;).

Кутийката зарежда доста меко батериите, но трябва да се гледа за премигване , че започват едни цилки...

Относно живота на батериите- имам батерии на над 4 месеца които си работят а има и батерии отръскани за 2 седмици. Изпарителите търсят промивка на 20 тина дни, усещта се по дърпането и хукват наново. Също имам изпарители на над 4 месеца които си работят като нови има и такива прецъкали на месец работа.Не е добре да дрипвате с J-ката ! Изпарителите работят достатъчно добре без преоливане а това си е сигурен път за нов!.
Та така.Дано сте заредили с ТОК оригинално заредени пълнители... там е истината ;)
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#36 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.04.10 г. в 22:02

Не е необходимо да се прави нищо друго освен след набиване на пълнителя да се врътне веднъж на ляво и веднъж обратно на 90 градуса. Сдед това цигарката тръгва та пее.

Тя пее, но нееднократно фолиото се уви около атомайзера, което някак не намирам за нормално. На мен ми се вижда, че с празните е по-лесно, пълните - само за първоначално разпушване.

За да не наводнява следвайте описанието за удачно позициониране на пълнителя, което kostedd беше направил "като за американци".

Да, видях го, още когато го пусна, много добро и полезно и за други модели. Освен това така се намалява опасността от протичане към устата.

Фолиото може и предварително да се махне, или просто да се цепне.

Да де, но се губи идеята, заради няколкото милилитра течност по заредените пълнители...

Атомизатора влиза в оптимална работа някъде на втория -третия ден, въпреки че още от първо набиване почва да рита здраво.

Бързо се разпушват - по това си прилича с 901, аз съм доволен много, че като се замисля 801 колко време въртя на манивела... :db:

Относно капачета, ако ви се намират такива от 901 или 510 могат да се ползват без проблем.
Аз раздавам на приятели от един куп 510 пълнители които се търкалят в една кутия ;).

Хм, кой да се сети, ще пробвам утре, само да не бях ги хвърлял, де да зная, че ще влязат в употреба...

Кутийката зарежда доста меко батериите, но трябва да се гледа за премигване , че започват едни цилки...

Аз доколкото схванах, когато мига, това е нейният вариант на "бавното" зареждане - понеже не може да намали тока, започва периодично да пуска ток на импулси. Не, че е правилно, но не вярвам да се изтощи за ден - все пак не съм пробвал, де.

Не е добре да дрипвате с J-ката!

Аз по принцип съм противник да се дрипва на всичко друго, освен отворени картомайзери и 801/302 изпарители, но в тоя случай уж да разпуша, но сипах VG течност, а тя направо го запечата, вместо да тръгне, та после сипах друга... сещай се накрая какво стана, като "отлепи"... :o


Малеее, писах, писах... Днес за първи път не съм препушил - просто не отидох в офиса :p :yahoo:

#37 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 15.04.10 г. в 01:20

За премигването на кутийката Last Нope има пред вид, че като светне продължително зелено за заредена батерия,като чукнеш кутийката светва за малко червено и пак свети зелено. Това пресветване май го брои за един цикъл на зареждане. Батериите са чуствителни на вибрации. И като ти е в джоба кутииката с навита батерия почва да ти върти брояча на циклите на всяко пресветване. Така ми замина една батерия докато се светна.

П.П. В никакъв случай не зареждайте батериите с друго зарядно (примерно на 510) - полюсите са обърнати спрямо батериите на другите модели цигари. На J118 в средата е (-) а (+) е на резбата.

Edited by kostedd, На 15.04.10 г. в 05:39.


#38 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 17.04.10 г. в 11:13

Сега тествам малко една такава и може да си я оставя за 2-ра или 3-та цигара.

Това което малко ме дразни/притеснява е че батерията мига с повод и без - много е чувствителна на духане, почукване.

А това за "хабенето" на циклите в ПЦЦ-то е доста криво....

#39 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 18.04.10 г. в 08:53

Наистина е много чуствителна. А това с ПСС доста съм го пробвал и мисля че съм прав.

#40 Elena

Elena

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 3.05.10 г. в 09:43

от четвъртък имам такава, и честно си признавам, останах смаяна, че наистина е възможно да се заместят обикновените цигари, определено бях леко скептична по този въпрос, но без изобщо да се напрягам или да си го поставям за цел, за тези 4 дни вместо 8 кутии аналогови, съм изпушила само 8 цигари

така :) много хубаво обаче не е на хубаво - снощи едната батерия се развали, което доста ме обезсърчава. може да е заради някаква неправилна експлоатация, не знам, но със сигурност не съм ги претоварвала и двете, които си бяха в комплекта - редувах ги сутрин/привечер, а и реално тези 4 дни не съм пушила много заради страха от предозиране на никотина, за което четох. нито веднъж не усетих въпросното предозиране, чувствах се отлично, дърпам през 15-30 минути, не по-често, просто изведнъж тази батерия премигна няколко пъти и спря да свети, цигарата не работи с нея, нито пък е възможно да бъде заредена - пробвах по няколко начина - в кутията, с usb в лаптоп/PC, и в електрическата мрежа, това значи че е мъртва нали?

както и да е, ще си взема друга, че само с една няма как да стане, това вече ми е ясно, въпросът е обаче какво не трябва да правя, за да не се случи същото и на следващите?

също да питам на колко време е нормално да се зарежда самата кутия, и колко е нормалната продължителност на зареждането й? синьото на usb-то, с което я зареждам, свети постоянно в продължение на часове... самата кутия пък като зареди батерията вътре, не светва в зелено, а направо изгасва, това също ли е обичайно?

и последен въпрос, като абсолютно начинаеща - голяма мъка ми е да пуша през пасстру-то, с големи усилия изобщо го активирам, голямо дърпане пада, и когато все пак успея, основно изкарвам пара, но не усещам нито вкус, нито аромат, нито нищо, просто само си димя, което ми се струва супер различно спрямо на батерия, и не бих казала, че изобщо ми харесва и е смислено. има ли някакъв трик при това пушене, или аз не правя пак нещо като хората?

мерси :)