Jump to content

Photo
- - - - -

510T - впечатления

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Catch

Catch

Нов участник

• Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 2.06.11 г. в 20:15

Здравейте е-пушачи :)

Реших да споделя малко лични впечатления от атоммайзера Joye 510-Т

Реално мога да го сравня само с Ego-T, защото нямам опит с други атомайзери.
Ароматите, с които го ползвам са Ryan4 - 18 mg и Verginia - 18 mg.
Батерия - стандартните за Ego от Ego-T комплекта ми

1. Външен вид и характеристики на мода - ГРОЗЕН !!! Никакъв баланс на дебелата и тежка батерия и финния (сравнен с Его-то) атомайзер. Предпазителя на бутона на батерията ходи където си иска и пада ( аз моя го махнах )

2. Пълнител - Малък(сравнен с Его-Т), труден за пълнене. Капачката се закрепва с четири щифта за тялото на пълнителя, свалянето и е цяло приключение ( аз скъсах един от щифтовете и отварям на една страна, като ползвам кламер за целта, предполагам, че ще е доста по-удобно да се пълни без да се маха капачката, със спринцовка, но нямам :) )

И това е всичко лошо, което мога да кажа за 510-Т :thumbdown:

За щастие, плюсовете са ако не повече, то поне ПО-ГОЛЕМИ :clapping:

3. Течове - НЯМА !!! При целия абюз, на който го подлагам, още не е протекъл от никъде. Даже още ползвам първия пълнител ( може би от около 2-3 седмици, не помня кога пристигна )

4. Вкус, удар, пара - Определено по-наситен вкус от Его-Т, може би и малко по-силен удар. Много пара :smiley:

В заключение: 510-Т много бързо ми стана любим за пушене у дома. Не ми е удобен за работа, или когато съм на вън с приятели, защото се налага да го пълня по-често от Его-то, пълненето е по-неудобно и предпазителят не стои на място, но като се прибера, първата ми работа е да махна Его-то и да сложа 510-Т :)

Айде стига съм писал :) Enjoy your day :)

#2 geniusloci

geniusloci

PV-BG гуру

• Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.06.11 г. в 14:05

Третата, която продадохме, протече. Явно пак е до късмет, макар да текат по-рядко от Type A танковете.

Моите впечатления - за разлика от eGo-T Type A изпарителите, този предава и вкус и парата не е така.. знам ли, рехава.

#3 amxcs

amxcs

Участник

• Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 10.06.11 г. в 12:12

Днес пристигна моята 510-Т. Много съм доволен. Добър вкус, пара - бол. Само се притеснявам като сваля за заредя пълнителя да не протече като го сложа пак?

И картове си взех за 510, ама нещо не ми харесват.. има пара колкото на преебан пълнител за 901 :D

труден за пълнене. Капачката се закрепва с четири щифта за тялото на пълнителя, свалянето и е цяло приключение ( аз скъсах един от щифтовете и отварям на една страна, като ползвам кламер за целта, предполагам, че ще е доста по-удобно да се пълни без да се маха капачката, със спринцовка, но нямам :) )

Аз моята я свалих много лесно, с нокът.

Пълних няколко пъти пълнителя и за сега не тече :spiteful:

#4 amxcs

amxcs

Участник

• Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 14.06.11 г. в 11:16

След 3 дни ползване нещо малко пара почна да ми изкарва, след работа ще мия със спирт изпаритела да видим ще се оправи ли.

Да, след банята със спирт има подобрение :thumbup1:
Спирта стана кафяв.

#5 amxcs

amxcs

Участник

• Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 19.06.11 г. в 19:40

Много съм доволен от този модел ел. цигара, бие всички други цигари които съм имал до сега.
Единствения й недостатък е, че трябва да се мие изпарителя със спирт на 3-4 дни и става като нов, иначе цапа течността и малко се променя вкуса. Пуша по 1-2-3мл на ден в зависимост от това дали излизам и най-вече дали ходя на дискотека /тогава отиват 2мл само за вечерта/. Незнам сега разработи ли се, ама вади много повече пара от колкото в началото. И също така не тече въобще от никъде.

Catch, сега разбирам защо си се затруднил с капачката на пълнителя.. ти си с малкия пълнител /вчера го пробвах и верно си е трудно махането/. Иначе ползвам от големите по 0,7мл и се вади без проблем с нокът.

Edited by amxcs, На 19.06.11 г. в 19:49.

#6 tenyooo

tenyooo

Нов участник

• Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 18.07.11 г. в 22:25

Здравейте, Вече 10 дена изпарявам с 510Т изпарителя и танк-пълнителите с батерия на Его и съм много доволен.Добър удър и много пара, никакъв теч. В началото се затрудних с отваряне на капачката на пълнителя, но след това започнах да ги отварям с нокът.Капачката от плоските страни има две ушички,а тялото - щифчета, които влизат в тях и с нокът се сваля не чак толкова трудно. Единственото, което ме притеснява е, че изпарителя се нагрява доста - пари при втората-третата дръпка, това нормално ли е ? Не съм ползвал до сега изпарител на Joye 510T. Слагам му и декоративна капачка за по-естетически вид, но предполагам, че тя държи по-дълго време изпарителя горещ и между дръпките на 20-30 секунди няма време да изстине и може би за това на петата, шестата дръпка вече удара отслабва. Използувам 18мг.

#7 geniusloci

geniusloci

PV-BG гуру

• Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.07.11 г. в 08:47

Капачката вярно не помага за охлаждането, но за сметка на това при теч от атомайзера на електронната цигара не става всичко в никотинова течност. Всъщност чак ме е яд, че не измислиха прави средно дебели Type A атомайзери, които да работят с подобна капачка...

#8 Массаракш

Массаракш

Редовен посетител

• Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 19.07.11 г. в 10:31

Можете ли да поясните каква е тази декоративна капачка?

И да вметна аз за капачетата на резервоарите :)
Аз пълня много лесно, без да свалям капачетата. Просто капещият накрайник на шишенцето с течността го допирам или държа много близо до ръба на отвора на резервора и капя, течността "подлизва" вътре в резервоара. С малко практика и стабилни ръце не е проблем. Свалям капачетата само като мия резервоарите, на две три пълнения и това е (само вече не над мивката, много бързо се шмугват в канала дребосъците).

#9 tenyooo

tenyooo

Нов участник

• Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 19.07.11 г. в 19:55

Ами тази която се навива на по-голямата резба на батерията за Joye Ego - тръбичка като пресечен конус която почти покрива изпарителя - има я тук в магазина.
А пълнителите най-лесно се пълнят със спринцовка - събират около 0.5 мл. Наистина можеше да бъдат по-големички на ширина, ама вече нямаше да е Joye 510Т ами EgoT.

И защото са толкова малки атомайзерите или заради конструкцията така греят? И това, че греят няма ли да ги скапе по-бързо? Преди изпарявах с DSE 901 и изпарителя издъхна след 4 месеца, но той не грееше толкова.

#10 Массаракш

Массаракш

Редовен посетител

• Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 20.07.11 г. в 08:58

Ами тази която се навива на по-голямата резба на батерията за Joye Ego - тръбичка като пресечен конус която почти покрива изпарителя - има я тук в магазина...

А, тази за Ego, благодаря за пояснението, не съм дочела, че сте с Ego батерия.
Аз си помислих, че има нещо подобно за малките 510 батерии и аз да не знам :)

#11 Favorite

Favorite

Нов участник

• Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 5.12.12 г. в 19:33

Здравейте.
Нов съм в форума и имам слаби познания за електронните цигари.
Преди по малко от седмица си закупих 510-Т и като цяло съм доволен.
Имам обаче един малък проблем и искам да питам ползващите я за какво става на въпрос.
Сглобих две цигари от комплекта и ги напълних с течност 18мг. никотин.
Едната работи просто чудесно, но другата изкарва пара без никакав удар в гърлото.
Дефектен ли е атомайзера или аз нещо не съм направил както трябва с едната броика.
Ако е дефектен какъв атомаизер ме съветвате да си закупя (LR или стандартен)?

Edited by Favorite, На 6.12.12 г. в 17:24.