Прехвърляне към съдържание


Снимка
- - - - -

За сефте с Joe510


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 1.05.10 г. в 03:40

Мда-и аз вече съм от отбора на пушещите е-цигара.Имам joe 510.В комплекта си поръчах и "пастру"Та не рекламирам,не хваля,пуша точно от 32 години.Сега съм на 47.....Мисля си,вероятно това си е бъдещето......Та за човек пушещ 2 кутии на ден тази конфигурация ми е достатъчна.Не разбирам от атомизери,разбирам от батерии.Батериите от комплекта ми ги разредих и заредих.Сега само с паструто ще си работя,а двете батерии са за "екстрени"случаи.Заявявам-пуших 32 години, и сега ми харесва да мина на е-цигари.

#2 orelia

orelia

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 7 Мнения:

От: На 1.05.10 г. в 05:29

Отличен избор, наборе! :db:
510-ката, изглежда, е подходяща за най-закоравелите пушачи!
И аз димя същата. :brunette:
Превъзходно съотношение между удар, "пушек" и поддръжка.
Трябва да се внимава да не се завърти атомайзера, което малко ме затруднява вечер, но пък затова не "премигва" при продължително дърпане, както някои други модели. За мен специално това бе, меко казано, дразнещо. :smiley:
Още днес ще пробвам мода на колегата Мемо (благодарности за поста) и ще споделя как е.
Успех! :good:

Редактирано от orelia: На 1.05.10 г. в 05:32


#3 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 25 Мнения:

От: На 1.05.10 г. в 10:06

Толкова много я хвалите всички тая 510-ка, че ще взема да я добавя към колекцията!

Поздрави и успех с изпарителите!

DSE901 | DSE801


#4 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 3.05.10 г. в 19:34

И какъв е "номера" с атомизера?Аз наборе съм "новобранец",моля обясни ми по-простичко.Сега ги карам така-4 часа с едната батерия и 4 часа с другата.Ама по независещи от мен причини съм само с един атомизер-ми добре си работи....

Това атомизер вероятно е равно на изпарител?

Направихме един здрав първи май,хапнахме едно агънце.Та идеята ми бе-двама от 15 човека бяхме с е-цигари....За миг не пожелах да пробвам аналогова.....Щом мърморя,явно ми се пуши.........И така 4 дена не съм палил цигара...Трудно си е....

#5 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 51 Мнения:

От: На 4.05.10 г. в 09:09

И какъв е "номера" с атомизера?Аз наборе съм "новобранец",моля обясни ми по-простичко.Сега ги карам така-4 часа с едната батерия и 4 часа с другата.Ама по независещи от мен причини съм само с един атомизер-ми добре си работи....

Това атомизер вероятно е равно на изпарител?

Направихме един здрав първи май,хапнахме едно агънце.Та идеята ми бе-двама от 15 човека бяхме с е-цигари....За миг не пожелах да пробвам аналогова.....Щом мърморя,явно ми се пуши.........И така 4 дена не съм палил цигара...Трудно си е....


Аз пък вече два месеца и половина не съм палил. В началото беше трудно, но с съвсем малко воля се преодолява тази трудност. Вчера един от колегите ми се опитваше да ми пробута аналогова цигара. Казах му да си задържи миризливата, отровна и вредна цигара за него :)

#6 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 5.05.10 г. в 15:31

Здравей ДК-вр,

От септември м.г. до 30.04. т.г. пуших саморъчно направени цигари.Тютюн-какъвто дойде...Явно съм се "задръстил".Та и аз като теб,днес ме почерпиха с аналогова...Само,че не е нужно човек да е груб,мило отказах на черпещия ме.Предложих му да опита моята цигара...Вероятно всеки сам за себе си трябва да реши живота си за на пред.Казвам го за пореден път-Явно полека-лека и на аналоговите цигари ще им дойде края.А пуша вече 33-та година...Проблема на е-цигарите е , все още нито един политик не печели от тях.Нямат лоби.Ще се наложат благодарение на Ники,теб, мен,Мемо,Орелия и другите ентусиасти...Като си помагаме-дори и само със съвети,ще продължим напред.

Поздрави от Разград: Снежан Стефанов

Здравей приятелю Орелия,

Преди седмица си получих комплекта 510...И вътре една малка книжка.Май на английски.Нали сме долу-горе набори,ясно ти е на тази възраст май вече ни трябват очила.Понеже не съм на отговорна работа,не съм си взел,а и не съм сигурен дали са ми нужни...Много внимателно прецених кое за какво е.Бях монтажник и ми помогна.Само,че моите филтърчета/сърцевината им/я обръщам на опъки всеки ден.За това и бях притеснен.Та идеята ми е-Ники и екипа на магазина си имат много ангажименти...Ти ,аз и други ентусиасти да започнем едно просто написано на БГ описание как се работи с 510-ама написано като за американец-съвсем просто,семпло и без сложни изрази.Така ще помогнем на други,а и ще се почувстваме необходими на младежта :smoking-8570:
Поздрави от Разград: Снежан Стефанов

#7 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 51 Мнения:

От: На 5.05.10 г. в 16:01

Здравей ДК-вр,

От септември м.г. до 30.04. т.г. пуших саморъчно направени цигари.Тютюн-какъвто дойде...Явно съм се "задръстил".Та и аз като теб,днес ме почерпиха с аналогова...Само,че не е нужно човек да е груб,мило отказах на черпещия ме.Предложих му да опита моята цигара...Вероятно всеки сам за себе си трябва да реши живота си за на пред.Казвам го за пореден път-Явно полека-лека и на аналоговите цигари ще им дойде края.А пуша вече 33-та година...Проблема на е-цигарите е , все още нито един политик не печели от тях.Нямат лоби.Ще се наложат благодарение на Ники,теб, мен,Мемо,Орелия и другите ентусиасти...Като си помагаме-дори и само със съвети,ще продължим напред.

Поздрави от Разград: Снежан Стефанов

Здравей приятелю Орелия,

Преди седмица си получих комплекта 510...И вътре една малка книжка.Май на английски.Нали сме долу-горе набори,ясно ти е на тази възраст май вече ни трябват очила.Понеже не съм на отговорна работа,не съм си взел,а и не съм сигурен дали са ми нужни...Много внимателно прецених кое за какво е.Бях монтажник и ми помогна.Само,че моите филтърчета/сърцевината им/я обръщам на опъки всеки ден.За това и бях притеснен.Та идеята ми е-Ники и екипа на магазина си имат много ангажименти...Ти ,аз и други ентусиасти да започнем едно просто написано на БГ описание как се работи с 510-ама написано като за американец-съвсем просто,семпло и без сложни изрази.Така ще помогнем на други,а и ще се почувстваме необходими на младежта :smoking-8570:
Поздрави от Разград: Снежан Стефанов

С извинение, но от години се опитвам да се държа културно и мило за жалост хората покрай мен не мислят така. Както и да е да си пушат отровите и ако е възможно да стоят по-далече от мен, че миризмата по дрехите ми не ми харесва.
Лично аз не вярвам скоро аналоговите да отпаднат като вариант. Голяма част от хората дори не са чували за електронни и ме гледат странно по улиците.
Относно политиците искрено се надявам никои политик да не им обръща внимание, защото просто ще станат поредния обект който ще им се стори прекалено евтин и тогава всичко ще поскъпне.

Поздрави

П.с. Искрено се радвам, че броя на електронните пушачи нараства макар и бавно. Може би някой ден ще станем достатъчно и аксесоарите и течностите ще се продават по всички магазини и тогава няма да се налага да се моля на различни хора за пълнители понеже моите свършват, а пък новата ми доставка е някъде по света.

Редактирано от Dk_vr: На 5.05.10 г. в 16:03


#8 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 6.05.10 г. в 12:47

Здравей уважаеми Дк-вр/бе как го измисли това име/,

Прав си в словата си за липсата на информация...Та ето по този повод бих желал да "зачекна" една тема.Както казах по-горе на 1-ви май на банкета бяхме двама с е-цигари...С другия се знаем от деца-т.е. от повече от 40год.Няма за какво да ме лъже.Та неговата цигара му я подарила леля му от САЩ/познавам я там е от преди 1990г./Цигарата му е по-малка от 510.На нея пише "Прадо", не "Прада".Той твърди,че я е видял в сайтовете и струва 89 долара.Каза , че "смуче" от нея 3-4 пъти на ден и зарежда батерията на 20 дена веднъж....Е ли възможно това и какъв модел е тази цигара?Можеш ли да ми помогнеш?

Поздрави от Рд:С.Стефанов

Ето и малко инфо за батериите на 510...

При получаване на комплекта се налагаше да ги презареждам на 4-5 часа...Снощи/5.05/около 20ч.ми дойдоха гости...Нямах възможност,ама и не бе необходимо.Батерията издържа до 13ч. на 6.05.Някой трябва да им смени звездичките в сайта.Няма начин-за мен са здрави и добри батерии.А иначе съм си "мърморко",ако имах проблем-щях да "оплача" света.Та разредена батерия за 510 се презарежда за около 3 часа.Но държи достатъчно-с 2 батерии всеки ще изкара едно денонощие....

Брат ми бе на гости...Пуши много...За около час и половина 6 цигари....не хареса моята...Друго бе интересно-атомайзера за 510 идва с празен филтър.В него сложих филтъра на ползвана цигара...РАБОТИ си...Чета за някакви гъбички...ЕЕЕЕЕЕ-да ползваме това,което имаме.

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 10.05.10 г. в 13:39

Това колко издържат батериите е изключително субективна оценка. Аз с две 280 mAh батерии изкарвам един мой ден (дълъг, дълъг ден), познавам хора, които оправят 900-милиамперчасовата батерия на DSE-905 за 3 часа (!!!).

Ако не смучеш от батерията, спокойно може да караш и седмици - саморазрядът на литиево-йонните батерии е достатъчно нисък, че да не те притеснява.

Атомайзерите не идват с пълнител, а своего рода "тапа" - част от пълнител при J118 и DSE-801/Joye 302, или направо пълнител без вата при останалите модели. С пълнителя от цигарен филтър ще затрудниш намокрянето на мрежичката, защото не служи добре като "проводник" за течността. За "вата" ползвай това - вата, във всеки шивашки магазин има, със сигурност става повече..

#10 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 15.05.10 г. в 14:37

Прав си Админе,

Филтърчето от цигара го заредих 2-3 пъти и се "запуши".

Мдаааааа,по съвет на админа си взех/за съжаление/ само един изпарителXL-т.е. от по-дългите за 510.Съответно с подходящите за него по-дълги филтърчета.Закачих го на пастру за 510...Два дни си бях у дома и само него ползвах......И днес се наложи да изляза...беля...помислих,че са ми запушени нормалните изпарители...
Работата на XL-изпарителя е страхотна...Един малък проблем-получава се конденз по стените на по-дългия филтър.Но това си е дреболия в сравнение с удоволствието,което получаваш от ползването му.Препоръчвам по-дългия изпарител на всички "заклети" пушачи.......

До Dk_vr


Уважаеми колега,днес си мислих,като си пуших от е-цигарата из града,ми криех си я в шепата.Изпитвах някакъв срам...Вероятно си много прав-да ги е срам тез дет пушат аналогови.Заявявам-от 16 дена не съм опитвал аналогови,не кашлям сутрин,от какво да ни е срам?Не съм на 100 процента сигурен,но и тонуса ми е по-добър,а си крия е-цигарата в шепа.Плаче ген.Танев/шефа на митниците/нямало постъпления,опазил ме Бог не съм политизиран,ама пушех по 2 кутии ЛМ-дълъг,или кат няма ММ-дълъг.И сега е ясно-тез дето не могат да си позволят новите цени-не пушат.Тез дето четат и мислят минаха на е-цигари....Ще ставаме и много повече....Докато и тук ни ударят....

Поздрави от Разград:Снежан Стефанов-горд потребител на 510










-

#11 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 51 Мнения:

От: На 15.05.10 г. в 14:47

От цялата работа е важно потребителя, демек ти да си доволен. 510 е хубав модел, особено с мега атомайзера. Пробвах го, обаче на мен ми беше силен :)

Относно пушенето. Аз карам вече три месеца на е-цигара. Сестра ми се опита да ме изкушава с приятно миришещи на ванилия свити цигари, но май се кефя само на аромата. Не бих запалил нормална цигара и се надявам да си остане така. Аз лично съм адски доволен от моя модел и не бих го заменил за нищо на света.

Относно контрабанди, тютюни и всякакви други глупости с които пълнят ефира - дреме ми. Да реват колкото си искат. Те са си виновни. Мислят, че като вдигнат цените хората ще плащат. Дали? Единственото което направиха е да стимулират сивия сектор и да докарат средната класа до момент да пушат гаражни цигари или пликове с тютюн с неясен характер :(

#12 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 15.05.10 г. в 23:41

Уважаеми Дк-вр,не разбрах само какъв е твоя модел е-цигара,сподели,а за другото мисля,че си прав.

#13 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 51 Мнения:

От: На 16.05.10 г. в 13:21

Първите две седмици ползвах М401. След това ползвах Mega 510 + Mega батерия за една седмица. От тогава ползвам KR808.

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 16.05.10 г. в 18:50

Аз донякъде се притеснявам, когато ходя и се усетя, че съм захапал цигарата и пуфтя, докато с другата ръка почти винаги нося и кафе. Гледат хората, но честно казано - в София повечето толкова бързат, че нямат време и да гледат, а като останат зад гърба ми - не зная гледат ли.

Дългия 510 вярно може да кондензира повече от късия, но не съм забелязал да пълни устата с темност, ако се ползва наклонен надолу. За сметка на това държи доста повече течност, което при 510 си е направо бонус. За Orelia знам, че май е влюбена в Mega/XL атомайзерите.

#15 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 19.05.10 г. в 02:11

Имам проблем колеги,всичко е ОК,вече 3 седмици не съм палил аналогова....Ама ям по 150гр. семки на ден.И или пия 1,5л газирана мин. вода или 2л.тоник....Как да спра това?

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 19.05.10 г. в 11:18

С пиенето хич и не те съветвам да спираш - хубаво е да ползваш течности, така или иначе ще махат усещането за сухота, а и не остава течност в устата ти.

#17 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 25 Мнения:

От: На 19.05.10 г. в 11:35

Мдам, определено ти трябват някакви течности, но лично ти препоръчвам вода. Тоникът има захар, газираната вода мен лично ме надува все едно пия бира. Затова по цял ден пия минерална вода.

За семките - нямам такъв проблем. Дали е възможно да ти идва малко никотина и да ти се яде заради липсата му ?!

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#18 djagi

djagi

    Bronze потребител

  • Участници
  • Пип
  • 12 Мнения:

От: На 19.05.10 г. в 18:06

...
Дългия 510 вярно може да кондензира повече от късия, но не съм забелязал да пълни устата с темност, ако се ползва наклонен надолу. За сметка на това държи доста повече течност, което при 510 си е направо бонус. За Orelia знам, че май е влюбена в Mega/XL атомайзерите.

На мен също повече ми харесват Mega/XL атомайзерите, но имат някои отрицателни качества - обилен конденз в/у стените на пълнителчетата и събиране на капки течност вътре, в горната камерка на пълнителя, точно под капачето. От там идва и пълненето на устата с течност. Освен това, поне при моя изпарител пълнителите не влизат съвсем плътно и стегнато, т.е. ако захапя пълнителя и не държа батерията с ръка, батерията с атомайзера ще се изхлузят от собствената си тежест. Донякъде решение за да не се пълни течност под капачето и да не я засмуквам, е да махна двете капачета (при тези пълнители капачетата са две) и да попивам от време на време вътре със салфетка.

Относно батериите на модела. Преди да си взема Pass-through карах на три батерии и по спомен ми стигаха за деня. Много бързо усетих, че капацитета им падна значително. Ако в началото батерията издържаше 2-3 часа, сега едната от батериите държи около 1/2 час интензивно пушене, другите две карат до час максимум. Като излизам да пия кафе ходя с трите батерии и зарядно и пак не се получава, защото батериите се разреждат по-бързо отколкото смогвам да ги заредя.
Pass-through-то се оказа добро решение, макар и малко неудобно за ползване, поради стърчащия кабел. Освен пред компютъра, излизах и навън с него. Взех си и втора батерия, защото ако се случи да съм по-дълго време навън, една батерия не стига. При тях има друг проблем - явно са доста чувствителни, защото онзи ден не можах да заредя нито една от двете батерии. Оказа се, че е повредено и взех дефектното от магазина (с незатварящото се капаче). Явно обаче съм някакъв голям карък, защото то зарежда, но през него не може да се пуши и сега на едното Pass-through си зареждам батериите, а с другото, старото, което не зарежда батериите, пуша 8P Сега се чудя, дали да взема още едно, с което да си пуша на компютъра, с другото да зареждам, а с третото да излизам.

#19 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 24 Мнения:

От: На 21.05.10 г. в 21:47

Здравейте колеги,
Приемам препоръките на админа,съгласен съм и с всичко написано от Джади....Конденз има-голям...Ама и кефа си е голям....На мен друго ми се случи:Имам 2 компа. А паструто няма индикаторна лампичка.Явно настолния не го зарежда...Цял ден бях на него с пастру-то.....Лап-топа ми е малък Ацер Аспире Оне .Наложи се привечер да изляза.Закачих пасту-то на лап-топа и 2 часа ме нямаше.Като се върнах Ацера блокирал/има функция да си се изклиучва при заряд под 5 % ./Явно пастру-то му е "изсмукало" тока.Зарядното си работи,ама явно не наваксва...Препоръката ми е пазете се и следете какво става.....

#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 22.05.10 г. в 11:16

Пас-трутата като цяло заслужават внимание, има шанс да опукат някой порт, ама... пуста краста. Аз от тях за себе си не намирам смисъл и не ги ползвам.