Jump to content


Photo
- - - - -

Моята история с цигарите - помогнете и аз да мина на ел. цигара


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 10:53

Здравейте на всички!

 

Страшно полезен форум, благодаря на всички които споделят информация и помагат на останалите.

 

Неотдавна спрях цигарите за точно 6 месеца, така изведнъж, без никаква помощ. (Освен морална, което е много в такъв момент)

Много ми беше трудно. Не знам как да го опиша. Някои хора казват решаваш един ден и спираш. И това е! Ама аз не реших един ден да спра, ами шест месеца всеки ден решавах да не пуша. В началото, все едно плувах под вода, адски нервна бях, само да щракне някои с пръсти и подскачах, напълнях. Спрях кафето без да си го поставям за цел, просто не ми се пиеше без цигара, спрях партита, излизания, събирания, всички предупредих и да им искам цигара, да не ми дават. Е, аз не им исках после, де. Казах на много малко хора, за да не разочаровам другите ако се издъня.

Ужасявах се от мисълта за провал, сънувах, че пуша и се събуждах чувствайки се виновна, все едно съм го направила, минавах тичешком край цигаропродавниците от страх да не вляза, в тях. Лудница...

 

Та бях много мотивирана и успях да изкарам 6 месеца с цената на огромни усиля.

Но наскоро, след период на огромен стрес, пак започнах. Пуша червено Марлборо и една кутия ме изкарва точно 2 дена.

Физически не съм особено зависима, но психологическата ми зависимост е голяма, много нервен човек съм и ако не запаля една цигара, не знам как да си почина...

 

Искам да се отърва от тези гнусотии, дето ми съсипват здравето, но явно сама не мога и имам нужда от помощ. Искам да мина на ел. цигара и от предварителното проучване си харесах eRoll на Joytech.

Моля някои ако може да ме посъветва от къде да поръчам, също така колко милиграма никотинова течност (колебая са между 6 и 10мг) и коя течност най се доближава до червеното Боро.

 

Цената тук ми изглежда много изгодна, някой познава ли този сайт?

 

 

По изгодно ли е в България да се поръча по интернет или е по-добре да се пазарува от физически магазин и да те посъветват там.

Във Франция, например, определено е по-изгодно да се поръча, в магазин е с 40 % по-скъпо.

 

Благодаря на всички които се включат със съвети и предложения. Поздравления на тези които са отказали отровата и не поглеждайте на зад!

 

 

 



#2 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 7.08.13 г. в 11:26

Тоя eroll няма да ти помогне.При електронните цигари размера ИМА значение :) Като за начало вземи си 1000 ma Joyetech батерия от pv-bg тeхните продукти поне са 100% joyetech..Каромайзер kanger T2,зарядно и течност по желание например Inawera Camel,Classic Tobaco,Port Tagos.Или Деканг Парламент.На flavorart също добри течностите.Почваш да пушиш и с течение на времето споделяш тука какво не ти харесва или какво не ти достига.И най-важното никога не запалвай истинска цигара,след месец-два ще се отвратиш от тях тотално.


Щастлив user на VAMO+Nimbus


#3 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 11:48

Благодаря за отговора.

 

Oх, добре, ама какво е "1000 ma Joyetech батерия" това ли е?

 

http://pv-bg.com/usb...ml#.UgIYD22ZVGM

 

А и сега видях, че имат магазин в Надежда, аз там живея, утре сте отида направо да си купя от там. Щом е батерия, не се ли "завинтва" на цигара, на какъв модел цигара? Нищо не знам...

 

За течностите, горе долу разбрах, ама колко милиграма никотин за моята консумация на тютюн - 10 - 12 червено боро на ден?

Дайте препоръки за интелигентни въпроси, че да не кърша ръце в магазина и да се чудят какво да ме првят хората там.


Edited by Valeria, На 7.08.13 г. в 11:50.


#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.08.13 г. в 12:24

Най-добре мини в офиса в Лозенец, в Надежда няма всичко налично.

 

За течността - почни с 18, просто не я ползвай като биберон :)



#5 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 12:37

Добре, Лозенец тогава. А кежете ми за модел цигара. Колебая се между Joye 510  - изглежда добре и е евтин  и EGO C, който също ми изглежда добре, но още не предлагат техническа поддръжка, защото модела бил нов... Някой ако го е пробвал ако може да се включи. Цената оправдана ли е?

Да уточня, че предпочитам още от началото да инвестирам в нещо добро, а не да прескачам всеки ден от трън та на глог и да се засипя с изгорели ел. фасове...

Другите егота ми изглеждат малко като наргилета...

 

Мерси на всички!!!


Edited by Valeria, На 7.08.13 г. в 12:37.


#6 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 7.08.13 г. в 12:49

Както е казал колегата по горе,вземи си 1000mah батерия,но за Т2 не съм съгласен,къркори,тече... абе все неща които да те откажат отще в началото.По-добре според мен е 1 Редукс и си ти...

Айде успех.



#7 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 7.08.13 г. в 13:13

преди да тръгнеш на пазар ти препоръчвам да оцениш трудът на Лоци и да прочетеш следните статии за да ти се поизяснят нещата.

Какво представляват е-цигарите?  -> http://pv-bg.com/kak...e-cigarite.html

Е-цигарите като средство за отказване -> http://pv-bg.com/e-c...a-cigarite.html

Какъв е вкусът на е-цигарата -> http://pv-bg.com/kak...ata-cigara.html

Различни размери -> http://pv-bg.com/raz...i-e-cigari.html

Изследвания на течности -> http://pv-bg.com/izs...nni-cigari.html


Edited by vakill, На 7.08.13 г. в 13:17.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#8 Stancho

Stancho

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.08.13 г. в 13:17

Туист + вижън виви новa е моето мнение, но и каквото ти казват колегите ще ти върши работа,а най добре в магазинa отиди щом ти е близко дa ти обяснят кaто зa първи път. След седмицa дори ще ти сa гaдни тютюневите цигaри от личен опит 15 години пуших по 1 кутия нa ден. Sent from my LG-P990 using Tapatalk 4


Edited by Stancho, На 7.08.13 г. в 13:29.


#9 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 13:47

Прочетох и продължавам да се информирам, утре ще разгледам и ще разказвам :) Мерси!



#10 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 7.08.13 г. в 19:17

Проблемът при жените е имиджът. Тоест големината на ел. цигарата и цвета, как ще изглежда електрониката в ръката. Съдя по приятелката ми, която не може да си представи навън да изпарява с нещо различно от това... http://pv-bg.com/joy...ml#.UgJ-pdLwm-M

Действително тази е много качествена. Не тече, изглежда отлично и се обслужва елементарно, но само толкова. На моменти й идва лека и малките батерии, топящи се бързо, са й проблем. Вече започна да се връща към аналоговите. Вкъщи обаче моите модове й идват дюшеш. Идеята е, че първо следва да се примириш с факта, че електронната цигара е все още рядко срещано явление и че каквото и да ползваш в заведение (вкъщи е без значение) ще имаш притеснения. Но те са си само твои. На никой не му дреме какво пушиш. Аз те съветвам да пробваш с тази батерия- http://pv-bg.com/130...ml#.UgJ_kNLwm-M (има я и сребриста) и този картомайзер http://pv-bg.com/kar...nk-2.0-ml..html. Течност примерно- http://pv-bg.com/10-...ml#.UgKAUtLwm-M. С такава комбинация и правилно мислене гарантирано няма да пипнеш тютюнева цигара! 



#11 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 19:57

dimitar1914 - мерси за включването и предложенията.

 

Имидж, а аз сега се мобилизирам от самосъхранение, пък имиджа, после ще го мисля:) Друг е въпроса, че никак не се виждам да примигвам в бледосиньо в сумрака с "флейтичка". Явно на вън само на някое скришно място ще вапвам, да не ми се смеят. Та не ме блазнят като аксесоар, нито малките, нито големите.  Мисля, че и с ел. цигара, пак и в ресторант и в дискотека да съм, пак ще си излизам на студа или в жегата да вапвам. (Не искам да изкушавам някой бивш пушач, ако се е приютил в същия ресторант, да ме гледа с копнеж и да му е кофти.)

Само искам да не е някоя голяма пръчка, за да мога да я държа като цигар, без да разтегна сухожилие. Ако я държа като наргиле, ще взема да откажа цигарите и да мина на опиум...

 

За сега съм се спряла на Joye510-T. И още не мога да разбера какво точно е това картомайзер, за какво е необходим и каква е разликата с автомайзер...?



#12 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 7.08.13 г. в 20:10

гарантирано няма да пипнеш тютюнева цигара!  - Не при всеки се получава това.За година и половина с електронни аз не успявам да го постигна.Вярно е че намалих цигарите в пъти,стигнал съм до 2-3 на ден,но не пуша ли 3-4 дни просто откачам,това е положението.За разлика от пиенето - 15 години здраво,ама здраво-не алкохолизъм,а наречи го купон с приятели,никога сам.Консумирах с удоволствие,някой път без мярка:). И изведнъж-без абсолютно никакви трудности-просто край с алкохола.От една година не съм пил твърд алкохол и грам не ми се пие.С цигарите обаче не мога да се преборя напълно.


dimitar1914 - мерси за включването и предложенията.

 

Имидж, а аз сега се мобилизирам от самосъхранение, пък имиджа, после ще го мисля :) Друг е въпроса, че никак не се виждам да примигвам в бледосиньо в сумрака с "флейтичка". Явно на вън само на някое скришно място ще вапвам, да не ми се смеят. Та не ме блазнят като аксесоар, нито малките, нито големите.  Мисля, че и с ел. цигара, пак и в ресторант и в дискотека да съм, пак ще си излизам на студа или в жегата да вапвам. (Не искам да изкушавам някой бивш пушач, ако се е приютил в същия ресторант, да ме гледа с копнеж и да му е кофти.)

Само искам да не е някоя голяма пръчка, за да мога да я държа като цигар, без да разтегна сухожилие. Ако я държа като наргиле, ще взема да откажа цигарите и да мина на опиум...

 

За сега съм се спряла на Joye510-T. И още не мога да разбера какво точно е това картомайзер, за какво е необходим и каква е разликата с автомайзер...?

Послушай колегите по-горе,зарежи суетата.С това 510 Т не те виждам да издържиш.Точно в големите пръчки е истината.На тях се навива картомайзера,който е пълнителя с течност.А атомайзер не ти трябва.



#13 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 7.08.13 г. в 20:46

Хората, които са минали на изпаряване и не са успели напълно да спрат обикновените цигари имат един, единствен проблем- неправилна техника. В България (включително в този магазин) всеки може да намери всичко необходимо за тотално отказване от тютюна. Казвам го от личен опит и от гледна точка на заклет бивш пушач. 



#14 Stancho

Stancho

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.08.13 г. в 21:09

Явно жената не е сигурна дали иска да ги откаже,а само да пробва. Когато аз исках да ги откажа не ми пукаше от никой какво мисли когато ме види да пуша ел цигара.грижих се за здравето си,а от него по важно няма. Дори сега ме гледат хората и ме питат за какво става дума им е интересно. Пуша само на 3 места, заведение ,в колата и вкъщи. Не ми се пуши когато се разкарвам. Чуствам се в отлично здраве и никога няма да пуша аналогови.благодарен съм на форумите и колегите от тях , че ме научиха и споделяме информация. Не се срамувам от това да бъда здрав. Sent from my LG-P990 using Tapatalk 4

#15 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 22:44

Не, сигурна съм, че искам да ги откажа. Но знам, че ел. цигарата не е магическа пръчица. Просто вече имам един провален опит и сега искам добре да проуча въпроса и да сложа всички шансове на своя страна. Аз и съм мнооооооого срамежлива и знам, че ако някой ме заразпитва за ел. цигара, (всичко ще му обясня, разбира се), но много ще се притесня. И за това търся някакъв по-дискретен и незабележим вариант. А и искам постепенно да се откъсна от жеста - социално вирене на цигара. Не искам да ползвам ел. цигарата за завързване на разговор или парти трик. За мен е терапевтично средство и е... лично. Та така.



#16 Stancho

Stancho

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.08.13 г. в 22:56

Еми освен да си вземеш голяма цигара за вкъщи, където няма да имаш срам от никой в твоя случай може да пробваш и с една малка ел цигара за навън сред хората. Мисля че само голямата е способна да те откаже от аналоговите цигари като за начало и без нея няма смисъл.


Edited by Stancho, На 7.08.13 г. в 22:59.


#17 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 7.08.13 г. в 23:09

Между другото голямата пръчка вдъхва респект сред незнаещите и те гледат с уважение човек, който държи в ръката си голямо и непознато за тях устройство. Казват си: "Този е разбирач, напред с материала!" А за преминаването от едното към другото трябва да се настроиш психически и да убедиш сама себе си, че така е правилно, защото хората, които започват с недоверие да изпаряват, винаги се връщат към аналоговите. Послушай колегите за батериите, а за картомайзерите ти гарантирам че ще се наложи да пробваш няколко, докато някой ти пасне на вкуса. Успех  :thumbup1:



#18 Valeria

Valeria

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 7.08.13 г. в 23:19

Между другото голямата пръчка вдъхва респект сред незнаещите и те гледат с уважение човек, който държи в ръката си голямо и непознато за тях устройство. Казват си: "Този е разбирач, напред с материала!" :rofl:

Ето точно от такива погледи се страхувам. Няма да ходя никъде да "респектирам туземно население"...:)

Сега отивам да спя и да се надяваме да се събудя с просветление. Благодаря на всички за съветите!



#19 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 7.08.13 г. в 23:24

Това с проучването.... само "на книга" не става.

 

...

Дискретно, дискретно - колко да е дискретно - ще криете "пръчката" в ръкава? Или ще се криете в тоалетните?

 

***

Аз също в началото много се страхувах от провал - и без малко да се проваля ("благодарение" на дискретните и елегантни варианти (приличащи на аналоговите)). Зареждането на една ("дискретна") батерия надхвърляше времето на ползване :D. Ходех с джобове пълни със зарядни и където и да вляза (заведение или някакъв офис) - първо се оглеждах за контакти и компютри (заради USB). Познатите ми се шегуваха с ново прозвище - "Енергетикът".

След известно "еволюиране"  бях на път да захвърля и безумно ОГРОМНИТЕ (за преди 2-3 години) eGo (650 mAh). Оказа се, че същината на изпаряването не е само до батерия, а много важно е и да е правилна комбинацията с изпарителя (било то атомайзер или картомайзер). Отделно - и да "стигнеш" до течностите, които те удовлетворяват.

 

***

Накратко - дори и да не успеете - не е срамно, че сте опитали. Срамно би било да се откажете преди да сте опитали. А ако опитате - и да има проблеми - не се отчайвайте!!! Има решения - ако ги потърсите - ще ги намерите!

 

Здраве и Късмет!

 

(и успех!!!)


Edited by puf-paf, На 7.08.13 г. в 23:27.


#20 www.PV-BG.com

www.PV-BG.com

    Administrator

  • Собственици
  • 22 posts

Posted На 8.08.13 г. в 00:19

 Явно на вън само на някое скришно място ще вапвам, да не ми се смеят.

Стига де, в София да ти се смеят? Всеки втори поне е пробвал (виж, че ще се отровиш - ще чуеш, ама смях...), най-малкото.