Jump to content


Photo
- - - - -

Ако може за пояснение


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 k1r37o

k1r37o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 20.10.12 г. в 20:56

Здравейте! Днес един приятел ми подари такава батерия за е-цигара (до сега не съм "изпарявал") и зарядно и аз реших да я ползвам и си взех от магазина някакъв така наречен "атомайзер" и течност и я несецах :D Таа въпроса ми е как да разбера каква марка е батерията... не пише нищо на нея ами на зарядното пише Joyetech, eGo USB charger, input: DC 5V 500mA, output DC 4.2V 420 mA Също така и за "атомайзера" незнам какъв е... дали е хубав? зех го за 8 кинта пак от магазина и 2 различни течности Парламент+Балборо за 3.50 на E-liquid 18mg и на Ehealth cigarette - strawberry *HIGH за 2.50

Също така искам да попитам за тези МГ? До сега пуша Victory NewSilver с параметри Никотин:0.6мг. Катрани 7мг. Въглероден оксид 8мг. по кутия-кутия и половина на ден, та колко мг. течност трябва да взимам за да е г/д същите параметри?

Незнам дали съм сгрешил някъде? Дайте съвети?

Благодаря предварително :)


#2 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:08

Ако отдолу на батерията имаш лого, като по-долното, е на Microcig и е печена:
Posted Image
Не знам дали батериите на Joyetech имат подобно лого отдолу (доколкото знам обикновено са надписани от страни), но и те са добри.
Картомайзера не виждам как можеш да го разпознаеш дали е качествена марка, освен ако не си виждал друг подобен. Вероятно има някакви нишани.

#3 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:13

Ако може смени шрифта,тоя не е за препоръчване ! Тези течности не са от най–добрите–меко казано ! По–добре/според мен,разходи се до магазина и вземи едно картомайзерче и читава течност .


chelsea f.c.


#4 k1r37o

k1r37o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:13

Всъщност, не няма никакво лого, и няма такова екранче, което отброява дръпките.

Отвъртях я и забелязах една лепенка с надпис... всъщност код. Пише "s/n BE130*24" (на мястото на звездичката не успях да го разчета но мисля, че е 7)

Edited by k1r37o, На 20.10.12 г. в 21:14.


#5 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:17

Всъщност, не няма никакво лого, и няма такова екранче, което отброява дръпките.

Отвъртях я и забелязах една лепенка с надпис... всъщност код. Пише "s/n BE130*24" (на мястото на звездичката не успях да го разчета но мисля, че е 7)

Не е задължително да има Екран и Лого,за да е добра батерията ! :drinks:


chelsea f.c.


#6 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:22

Батерията можеш да разбереш по надписа на нея някаде в долната част, предполагам е някакво eGo-T/C, аутомайзера ти препоръчвам да го смениш с картомаизер Smoktech Redux или с Mini Vivi Nova. Течностите които си си взел не са от най-добрите. Бих ти препоръчал да се ориентираш повече към Inawera, FlavourArt или Dekang. Ако не те затруднява можеш да направиш снимка на батерията ти за да ти кажем точно каква е.

Аз бих ти препоръчал тези които аз ползвам:

Тютюневи:
Shade (FlavourArt) 18mg - става за всекидневна употреба /леко сладникав/
Tobacco Classic (Inawera) 18mg - става за всекидневна употреба /много леко сладникав/
Max-Blend (FlavourArt) 18mg - доста сладникав
Gold Ducat (Inawera) 18mg - сладникав, има сладък вкус и послевкус на мед

Плодови:
Black Cherry (FlavourArt) 12mg - доста приятна черешка
Strawberry (FlavourArt) 12mg - приятен лек ягодов аромат
Kiwi (FlavourArt) 12mg - доста натрапчив вкус на киви

Умешани ягода и киви в в съотношение 2:1 става доста приятно. Плодовите ги изпарявам като ми умръзнат тютюневите.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#7 k1r37o

k1r37o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:28

Ако може смени шрифта,тоя не е за препоръчване ! Тези течности не са от най–добрите–меко казано ! По–добре/според мен,разходи се до магазина и вземи едно картомайзерче и читава течност .


Каква е разликата м/у картомайзер и атомайзер? Този моя е един прозрачен-оразмерен до 1.6 мг и се пълни много лесно само вадя, ченичкото отгоре (незнам как се нарича - където дърпам от него) и сипвам течноста.

Ами какво имаш впредвид от "читава течност" ? :)


Батерията можеш да разбереш по надписа на нея някаде в долната част, предполагам е някакво eGo-T/C, аутомайзера ти препоръчвам да го смениш с картомаизер Smoktech Redux или с Mini Vivi Nova. Течностите които си си взел не са от най-добрите. Бих ти препоръчал да се ориентираш повече към Inawera, FlavourArt или Dekang. Ако не те затруднява можеш да направиш снимка на батерията ти за да ти кажем точно каква е.


Да, ще снимам батерията, но ще е утре, понеже трябва да сложа батерийте на апаратчето да се заредат.

М/у другото тези марки, които ти ми изброи не ми говорат нищо. Като отида в магазина - цените на течности са около 2-3 -5 лв. Такаче незнам дали са хубави (вероятно не щом казвате) Но има и още една марка на която пише на български "Тютюнова течност" но марката не мога да си я спомня в момента

Edited by k1r37o, На 20.10.12 г. в 21:34.


#8 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 20.10.12 г. в 21:50

"Тютюнова течност" :rofl: Не се смея на теб, а на гения, решил, че електронните цигари имат нещо общо с тютюн. Това да не е крачка към включването им в наредбата за забрана на тютюнопушенето :D
Както и да е... Не знам откъде пазаруваш течности, но по-добре не стъпвай повече там. Не само заради "тютюневата течност"... Е-health също е много лош избор. Насочи се към Flavour Art, Dekang. Можеш да ги откриеш в магазина към форума и не само.

Това, което завиваш на батерията, в твоя случай не е атомайзер, а картомайзер. ;) Атомайзерът е изпаряващо устройство, в което се слагат пълнители. Картомайзерът е комбинация от изпарител и пълнител в едно. Атомайзери вече почти никой не ползва.
Какъвто и да е картомайзерът ти, ще сдаде багажа в един момент - това е консуматив, няма как. Дотогава имаш време да попрочетеш това-онова из форума и да се ориентираш в избора на следващ картомайзер.

Успех!

Edited by Destiny, На 20.10.12 г. в 21:53.


#9 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 20.10.12 г. в 22:04

Под читава течност се има предвид течност които е създадена от оторизиран производител, а не нещо забъркано в някои гараж, сипана в шишенце и стикерче принтирано на принтер и залепено на шишенцето с вкус на умрели насекоми, изгнили домати или вмирисани умрели съсели. Тези неща които съм ти написал "Inawera, FlavourArt или Dekang" са производителите на течност на който можеш да се довериш. Shade, Tobacco Classic ... това са видовете течности с тютюнев аромат(няма нищо общо с аналогова цигара), а под тях са плодовите вкусове. Това което съм написал 18мг e съдържанието на никотин в шишенцето. Картомайзерите се отличават от аутомайзерите по това което е написала @Destiny а също така някои от картомайзерите са с подменящи консумативи което доста улеснява донякъде нещата, защото като ти изгори изпарителя(нещото което прави дима) отиваш и си купуваш само изпарител а не нов картомайзер. Тези които ти препоръчвам са Smok Redux - Цък ето го и разглобен - Цък или Mini ViVi Nova - Цък. Също не толкова лош варянт са картовете като Kanger Т2 Clearomizer, Kanger CE4 V3.

Ако тези неща ги няма в магазина в който пазаруваш ти препоръчвам да си ги поръчаш онлайн. За да се ориентираш по лесно от къде може да ги поръчаш погледни тази тема - http://www.pv-bg.com...p?showtopic=813 имаи предвид, че повечето неща ги нямат в наличност и ще трябва да почакаш докато заредят от тях или да се примириш и да си поръчаш от това което имат. Надявам се да съм бил изчерпателен и да си разбрал това което написах. Старах се да е оптимално разбираемо, абе като за начинаещ.

Edited by LxD, На 20.10.12 г. в 22:11.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#10 k1r37o

k1r37o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 20.10.12 г. в 23:37

Благодаря на всички. Утре ще кача снимка с това което имам. Ами до колкото въпроса с това мг. на шишенцето спрямо това какви цигари пуша, има ли отговор :?

#11 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 20.10.12 г. в 23:47

18 мг е добре.

#12 k1r37o

k1r37o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 21.10.12 г. в 00:37

"Тютюнова течност" :rofl: Не се смея на теб, а на гения, решил, че електронните цигари имат нещо общо с тютюн.


Аз май съм се объркал, всъщност пише "Никотинова течност" :D :smiley_emoticons_joint:

#13 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.10.12 г. в 01:01


"Тютюнова течност" :rofl: Не се смея на теб, а на гения, решил, че електронните цигари имат нещо общо с тютюн.

Аз май съм се объркал, всъщност пише "Никотинова течност" :D :smiley_emoticons_joint:

И в двата случая става въпрос за

нещо забъркано в някои гараж, сипана в шишенце и стикерче принтирано на принтер и залепено на шишенцето


Edited by Destiny, На 21.10.12 г. в 01:06.


#14 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 21.10.12 г. в 01:59

Аз май съм се объркал, всъщност пише "Никотинова течност" :D :smiley_emoticons_joint:

То е все тая - глицерин с "нещо" вътре, разлян по шишенца от 10ml.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#15 k1r37o

k1r37o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 21.10.12 г. в 10:59

:hi: Ето това е.
М/у другото в магазина има и едни течности INOVATION май бяха. Те добри ли са ?

Posted Image
Posted Image

Edited by k1r37o, На 21.10.12 г. в 11:58.


#16 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 21.10.12 г. в 12:32

Няма производител на течности Иновейшън. А батерията е от неизвестен производител. С карта не се наемам да кажа, но 2 от 3.... клони към пълно менте.
Пуши ги докато работят, но желателно е да вземе ИСТИНСКИ течности, все пак ги вдишваш.
Започни с 18мг/мл по твой вкус и ако можеш, сваляй постепенно.
Вземи по 10мл шишета за да се ориентираш във вкусовете. Като си намериш своята - 30, 50мл или сам си ги забърквай. Има специални теми за това, потърси в търсачката.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#17 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.10.12 г. в 12:54

М/у другото в магазина има и едни течности INOVATION май бяха. Те добри ли са ?

Eх, няколко пъти ти се каза кои течности са добри и пак въпроси тип "Ама това не става ли?"...


Хайде, още веднъж:

Т.нар. "читави" течности са:
- Flavour Art
- Dekang
- Inawera
Някои слагат и Hangsen в това число, но лично аз съм малко скептично настроена към тях.
Избери си измежду тези марки, останалите "тютюневи", "никотинови", "иновативни" и не знам още какви течности са бъркочи, в които не е съвсем известно какво точно има.

Edited by Destiny, На 21.10.12 г. в 12:58.


#18 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 21.10.12 г. в 14:11

В Иновейшън има само ментента и течности забъркани от тях.

Аз в този магазин не стъпвам.

#19 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 21.10.12 г. в 14:46

@k1r37o INNOVATION течности не съм чувал да съществуват, поръчвай си от тези марки които сме ти изброили по-нагоре.
@yass А отностно магазина на Innovationbg говорих с една симпатична и готина служителка и ми обясни, че там използват база Inawera с аромати. От тях правят бъркочи - плодови и тютюневи никотинови течности с познатите ни имена, а въщност Inawera ги нама в тяхния каталог със сокчета. А истинските течности които им пристигат от производителя просто ги слагат(пресипват) в други шишенца и слагат тяхното лого.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#20 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 21.10.12 г. в 14:50

Еми да де, аз какво казах. Хардуера им е менте, течностите забъркани от тях.