Jump to content


Photo
- - - - -

Да се похваля и малко помощ


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 26.08.12 г. в 20:32

Тва, жените, сте много докачливи..особено на млади години.
Имам един такъв въпрос, какво правим в последваща ситуация, когато вземеш ФА течност с преобладаващ VG и съответно с преобладаваща PG на Деканг. После обратното, и пак обратното..чак се обърках
Това исках да ти кажа, не да си мерим...ъъъъ... каквото имаш там за мерене.
Дали няма да си смениш мнението/категоричното мнение/

ФА традиционна база не изсушава за разлика от Деканг течностите


Не схванах идеята какво въртим точно. :smiley_emoticons_joint:

Аз сама си готвя течностите с Heaven Juice USP, 50%PG, 40%VG и 10%вода и не изпарявам Деканг именно поради причината сушене, а изцяло VG не ме кефи, щото парате прекалено много и прекалено "куха".

Нищо не си мерим :) споделям лични впечатления относно проблемът със сухото гърло. Ако ти го "лекуваш" с бира, аз го "лекувам" със смяна на състава на течността.

Бих могла да си променя мнението, ако опитам течност на Деканг която не суши и не е изцяло VG. На такава не съм попадала, а съм опитвала поне 10 различни аромата с три различни концентрации на никотин.

Feel Life не съм пробвала, наистина. Ще опитам със сигурност, ако е хубава. Изпарявам от сравнително скоро и все още експериментирам, така че никога не казвам никога и избягвам да съм категорична, но за мен е неоспорим фактът, че като смених единия вид течност с друтгия проблемите ми изчезнаха моментално.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#22 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 27.08.12 г. в 09:03

Бих могла да си променя мнението, ако опитам течност на Деканг която не суши и не е изцяло VG. На такава не съм попадала, а съм опитвала поне 10 различни аромата с три различни концентрации на никотин.

От клиенти оставам с впечатлението че Dekang Gold серията е това което търсиш. :)
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#23 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 27.08.12 г. в 11:55

Не схванах идеята какво въртим точно

Идеята е, че няма значение производителя/особено утвърдени за които говорим/, както твърдиш ти, а съставът на течността.
А цитираните от теб производители имат и такива, и онакива течности. Демек с различен състав

Edited by gogo63, На 27.08.12 г. в 11:55.


#24 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.08.12 г. в 12:29

mugiwara, благодаря, ще ги пробвам.

Не схванах идеята какво въртим точно

Идеята е, че няма значение производителя/особено утвърдени за които говорим/, както твърдиш ти, а съставът на течността.
А цитираните от теб производители имат и такива, и онакива течности. Демек с различен състав

Може и да имат, но мисля, че достатъчно ясно се изразих конкретно за коя база говоря и ми е решила проблема. То може да има всичко на пазара, но от масово достъпните по нашите магазини, аз на това съм попаднала - Деканг обикновена серия PG базирана течност ми суши, ФА база традиционна рецепта - не ми суши.

Далеч съм от мисълта да противопоставям Деканг на ФА или пък да генерализирам, нито пък съм казала, че Деканг са кофти. Изрично подчертах за коя база на ФА говоря и не мисля да влизам в по-нататъшни спорове. :)

Поздрави!
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#25 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 27.08.12 г. в 15:26

Аз мисля, че се обърках вече - веднъж PG суши, после VG суши :)
А Гого казва, че и двете сушат, защото такава е химията, и двете вещества са силнохигроскопични. Няма начин да не ви суши, лично за мен VG дава по-мека и плътна пара и малко по-добре от предимно PG.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#26 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 27.08.12 г. в 20:09

...Същевременно при спиране за известно време/3-4 часа/ не изпадам в стандартното побесняване "една цигара само". Просто абстинентните симптоми са много по-слаби.

Абсолютно подкрепям наблюдението! Също така след продължително "изпарителско въздържание" не ми се е случвало да се замаям, което с цигарите не е трудно. Което ме подсеща, че Topper някъде беше пуснал линк с изследвания, в които се казваше, че никотинът при изпаряването се усвоява по-бавно. Моят юзърски опит звучи го потвърждава. Ако не съм пушил няколко часа - половин цигара премахва симптомите на абстиненцията, нещо за което с PV-то трябват 10-12 мин. Личен, непредставителен опит!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#27 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 27.08.12 г. в 21:16


...Същевременно при спиране за известно време/3-4 часа/ не изпадам в стандартното побесняване "една цигара само". Просто абстинентните симптоми са много по-слаби.

Абсолютно подкрепям наблюдението! Също така след продължително "изпарителско въздържание" не ми се е случвало да се замаям, което с цигарите не е трудно. Което ме подсеща, че Topper някъде беше пуснал линк с изследвания, в които се казваше, че никотинът при изпаряването се усвоява по-бавно. Моят юзърски опит звучи го потвърждава. Ако не съм пушил няколко часа - половин цигара премахва симптомите на абстиненцията, нещо за което с PV-то трябват 10-12 мин. Личен, непредставителен опит!

Няма нищо лошо по време на абститентен симптом да запалите цигара! На мен ми се случи наскоро - запалих някаква розова ева с показатели 0,1/0,1(от най леките) - резултата беше 1 дръпка, брутален вкус на олово в устата, след който се съдрах да кашлям и хвърлих цигарата. Замалко не повърнах! Точно това ще ви откаже окончателно от пушенето на лайна и ще се осъзнаете! И няма да имате абстиненции ;)
Обикновенно абстиненциите се появяват в силно пиянско състояние(2-3-4-5-6 промила, поне) или силно емоционално състояние.. :cursing:

#28 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 27.08.12 г. в 21:26

ПП:Току-що се чух с химик с 30 годишен стаж. Не знам доколко е меродавно мнението му, но, според него, усвояемостта на никотина ще зависи от процентното съдържание на VG в течността, тоест по-високият вискозитет на глицерина намалява усвояемостта. Пак повтарям, не знам дали има нещо вярно в изказването му, просто споделям мнение по темата. Според мен за да даде достоверен отговор са необходими познания и по медицина и физика.

Ами меродавно е! Усвояемостта на на никотина (при равни други условия) зависи от изпаряването както на PG, така и на VG. VG има по-висока температура на кипене от PG, а никотинът е в разтвор от двата компонента, т.е. за да се усвои (изпари и поеме) в максимална степен никотинът, следва да се изпари в максимална степен разтвор с VG - съдържание - което забавя реакцията.
Иначе... Всъщност е много по-сложно. Въпреки многократно по-дългия опит с тютюна няма точни сметки кой колко, от какви цигари/пури/лули какво/колко усвоява! Опс, и с каква скорост. Пак опс - за изпаряване беше темата. Без проценти, милилитри и съотношения усвояместта (при равни други условия) е индивидуална - зависи от стила на изпаряване, устройството, състоянието на намотката... Все комплексни и неизследвани фактори.
Всъщност никотинът е най-малкия проблем. Ако бях противник на изпаряването щях да се насоча към вредата от нагорелите фитили и намотки, както и "ароматите" подложени на над 250-260 градуса.

Прост магистър без амбиции
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#29 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.08.12 г. в 21:32

Аз мисля, че се обърках вече - веднъж PG суши, после VG суши :)
А Гого казва, че и двете сушат, защото такава е химията, и двете вещества са силнохигроскопични. Няма начин да не ви суши, лично за мен VG дава по-мека и плътна пара и малко по-добре от предимно PG.

Ех, на теб ли да вярвам или на гърлото си :)

Разбирам, че са силно хигроскопични, но това не значи, че при изпаряване на двете усещането е едно и също, нали така? И не съм казвала, че VG суши. Ще го напиша отново и за последно, защото вече се чувствам все едно се оправдавам:

- Деканг обикновената серия, само VG - не, не суши, но парата ми идва "куха" като вкус и в повече като количество.

- База ФА "традиционна рецепта" ми е идеална като количество пара, предаване на вкус и липса на чувство на сухота и дразнене в гърлото както и чувство за подути сливици.

- Деканг на PG основа /не знам какъв е точно състава, дали е само PG или е смес някаква/ - след няколко дръпки полека започва да се появява чувство за сухо гърло, от там започва да ми дразни и да ме кара да кашлям и в последствие се появява чувство за подути сливици и трудно преглъщане. В крайна фаза всяка дръпка - кашлица от раздразнено гърло.
Никакви течности не помагат за облекчаване на тези симптоми. За сметка на това вкуса е доста приятен, стига да можех да му се насладя без съпътстващите проблем.

Това са мои лични впечатления от течности на това как различните течности ми се отразяват на мен и моето гърло.

/никотиново съдържание 6мг/мл/

Точка по тази тема от мен :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#30 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 27.08.12 г. в 21:35

Я вижте тая скица как смуче, дали и неговото гърло изсъхва? Или дробовете му? :D


---
Знам че е офтопик, ама диалогът ви стана много тягостен. :)

#31 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.08.12 г. в 21:38

А този е брутален, гледах го преди известно време, направо ми прилоша на мен, не знам той как се чувства :cursing:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#32 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 27.08.12 г. в 21:59

Определено е различно и пушенето и абстиненцията и всичко. Само един проблем има-супер бързо се качва концентрацията, стигат ти няколко дръпки на по-висока предавка и си намира мястото веднага.
Беше ми отнело почти година да се сваля от 24 на 10-12, после се вирнах пак на 18 и сега съм се притаил пак под 10 с мента. С мента мога да ръгам и 6 мг ама няма ли мента и 24 не ми се опира.
А относно засушаването на гърлото съм се спрял на 50/50 пропилен /глицерин, но ако препуфкам или ако ми е много хард ментата пак ме дращи по гърлото.

Декангския голд е много хубав, ама само да го пробваш. А си прекарал 3-4 мл а си се сдобил с нещо като черна тиня на мястото на течността. Направо ме доведе до истерия! Много хубава мента направо се разтопих и на следващото зареждане-черна тиня и намотката на Генчо приличаше на боздуган!
Така си ми стои тестер сета...
А колегите дето са го навнесли , да си бяхте направили труда да измислите някакво по-оригинално описание на вкусовете а не да ми преписвате усещанията, те са си мои , вашите са си ваши (ако сте го пробвали де ). Аман от "калинки"...
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#33 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.08.12 г. в 22:22

Тъмни са течностите или има нещо в тях което прави бързо нагар?
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#34 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 27.08.12 г. в 22:25

Тъмни са течностите или има нещо в тях което прави бързо нагар?

Ако са тъмни вероятността за нагар (с всички последващи благини) нараства.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#35 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 27.08.12 г. в 22:32

Не са много по-тъмни от стандартните. Проблема е някъде в овкусителите или захар, не знам точно на какво се дължи, но са най-сигурният път към нов изпарител от всичко което съм тествал до момента.
Вкуса е много наситен.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#36 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.08.12 г. в 22:36

Не са много по-тъмни от стандартните. Проблема е някъде в овкусителите или захар, не знам точно на какво се дължи, но са най-сигурният път към нов изпарител от всичко което съм тествал до момента.
Вкуса е много наситен.

Звучи вкусно, май ще жертвам няколко изпарителя за проба :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#37 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.08.12 г. в 00:57

За съжаление със съхненето на гърлото ще трябва да свикнеш и да го квасиш от време на време. Повечето предпочитат бира


Аз такова съхнене на гърлото нямам, а пуша засега инавера бази. Може би се дължи на това че съм бираджия :drinks:

#38 expose

expose

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 28.08.12 г. в 01:09

Е какво сега по цял ден да се наливаме с бира? :D /то ако имаше електронна/
И аз съм бираджия, и аз употребявам бази инавера, и тя дразни. За деканг силвър да не говорим (PG).

#39 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.08.12 г. в 01:12

Някои казват че електронната цигара е пътя към кукла за секс :clapping:

#40 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.08.12 г. в 07:11

"Някои" явно си търсят причина да си купят... кукла за секс. :sSig_busted: