Jump to content


Photo
- - - - -

Отново за избор на цигара


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 23.09.10 г. в 13:40

Здравейте,
Сигурно ще досадя на някои от вас, но се нуждая от компетентен съвет. Изчетох форума, но само се обърках от количеството разнообразна информация. Казусът е следния - искам да си купя електронни цигари при следните особенности:
1. За мен - мъж на средна възраст. Пуша по 1-2 кутии на ден със съдържание 0,6 никотин. Нямам амбицията да отказвам аналоговите цигари, но искам да ги намаля като разнообразявам с електронна цигара. Сръчен съм в ръцете - по отношение пълнене, поддръжка и т.н.
2. Жена ми - средна възраст. Пуши по 2-3 кутии на ден със съдържание 0,5 никотин, слим кутии. И тя едва ли би ги отказала, но иска да намали аналоговите. Не я бива в ръцете, което значи, че аз ще трябва да й обслужвам електронната цигара. Разсеяна е, ще оставя цигарата във всякакво положение, ще я захвърля в чантата си, трудно ще сменя пълнителите и т.н.
Търся да закупя пълни комплекти, с необходимите резервни части, пълнители, капки, устройства за зареждане, кутии и прочее. За обслужване на цигарите по-дълго от 15 минути, ще имам време не повече от два пъти седмично.
Благодаря ви предварително :D

#2 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 23.09.10 г. в 14:47

Здравей, добре дошъл сред нас ;)

1. За теб - комплект Joye eGo - напълно достатъчно за всичките ти нужди. При поръчка, заръчай и поне 2 шишенца по 30 мл. никотинова течност;
(още първия ден ще "препушиш" и няма да се сетиш за аналогова цигара и ако си поръчаш силна (поне 24 мг/мл течност) - аналоговите ще ги забравиш за нула време).

2. За госпожата - комплект KR808D-1 с поне 15-20 картомайзера месечно.

След така направеното предложение, препоръчвам да четеш предимно за тези модели, за да си наясно.

Желая успех! :smiley_emoticons_joint:

Edited by plambi, На 23.09.10 г. в 19:43.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#3 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 23.09.10 г. в 16:42

Благодаря за бързия отговор :thumbup:
Ама, ако сега и кажеш откъде могат да се купят в София, цена няма да имаш.
Не мога да се занимавам с онлайн поръчки, митници, бюрократи и прочее паплач. Да купувам джип, че да си губя времето, ама за цигара (било то и електронна) нямам нерви. А пък съм и истински българин - "Око да види, ръка да пипне" :sSig_goodjob2:

#4 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 23.09.10 г. в 16:48

Ами в София от PV - http://www.pv-bg.com/about-us.html - тука има карта на офиса. Но не е особено актуална. В момента от самия бул.Черни Връх можеш да завиеш по ул.Липа, но сако ако караш в посока НДК.

За най-сигурно първо да се пита по телефона дали са налични нещата.

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#5 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 23.09.10 г. в 17:08

Ей, страшни сте :thumbup1:
Ще гледам другата седмица да посетя офиса.

#6 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 23.09.10 г. в 17:29

Хубави насоки са ти дали, само едно нещо още обаче. Според мен няма смисъл от редуване на електронни с традиционни цигари. Електронните си имат доста предимства и ако се редуват с обикновенни няма да може да им усетите ефекта.:)

Edited by adel, На 23.09.10 г. в 18:05.


#7 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 23.09.10 г. в 17:34

Сигурно си права, но се боя че няма да мога да спра аналоговите от раз. Нямам волята, а и не искам да убивам тъщата или да изкормвам котката от абстиненцията :die:

#8 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 23.09.10 г. в 17:40

Въпреки че е индивидуално, такива опасности няма :)
Ето темичката за често срещаните симтоми при преминаване към електронни цигари
http://www.pv-bg.com...hp?showtopic=80

Edited by adel, На 23.09.10 г. в 17:56.


#9 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 23.09.10 г. в 18:04

Четох го това. Но като се познавам... :sSig_censored:
Ще се съберем "силна" група, ще обиколим няколко заведения и ще стане страшно :drinks:
Въобще ще забравя и електронна цигара и всичко. На другата сутрин ще искам да умра, но вече ще е късно...

#10 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 23.09.10 г. в 19:31

Четох го това. Но като се познавам... :sSig_censored:
Ще се съберем "силна" група, ще обиколим няколко заведения и ще стане страшно :drinks:
Въобще ще забравя и електронна цигара и всичко. На другата сутрин ще искам да умра, но вече ще е късно...


Нека бъдем сериозни - от първия ден, в който хванах eGo в ръка, с фабрично пълните пълнители, не спрях, докато не пресъхна... после 6-7 часа ни можех да мисля за цигара, ни да погледна, ни да лапна (говоря за нормална) - така здраво "препуших" и се претъпках с никотин, че виждах "кръгчета" и "прозрачни червейчета" пред очите си (достоверен признак за увеличено кръвно налягане)...
Оттогава насам - от 18-ти май, 2010 г - не съм поглеждал и помирисвал, камо ли - запалвал нормална цигара.. А пушех по 2-3 кутии синя Карелия....
Затова - ако си купиш електронна цигара, добре я заредиш и й дадеш поне половин ден време - със смях ще се сещаш за думите си - няма да спирам нормалните...
Да не говорим за случая, да попаднеш на течност 36 мг/мл... ще си обърнеш дробовете с хастара навън и ще видиш с очите си какво са причинили нормалните цигари... И пак ще ги спреш ;)

Това са глупости - ще пуша и от едните и от другите - все едно, да си сложим по още един чифт ръкавели на всяка риза, че да носим по 2 комплекта копчета за тях...

Купи си, опитай и тогава си прави планове за бъдещето.
Желая късмет ;)

Edited by plambi, На 23.09.10 г. в 19:32.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#11 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 24.09.10 г. в 13:59

Благодаря ви за съветите и доброто отношение :thumbup:
Може и да сте прави. Но нека първо се обзаведа с това чудо на техниката, пък Бог с нас!

#12 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 27.09.10 г. в 12:13

Както се казва - дотук добре.
Писах на електронния магазин, чийто адрес ми дадохте. Оттам получих отговор че KR808-D1 не продават и ми предложиха 901 с 280 mAh батерии. Това достоен заместник ли е?
И другото което искам да попитам (въпреки че изчетох доста мнения по въпроса), автоматичните батерии чеп за зеле ли не стават? Боя се, че трудно ще свикна с натискането на копчета.

#13 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 27.09.10 г. в 12:23

Както се казва - дотук добре.
Писах на електронния магазин, чийто адрес ми дадохте. Оттам получих отговор че KR808-D1 не продават и ми предложиха 901 с 280 mAh батерии. Това достоен заместник ли е?
И другото което искам да попитам (въпреки че изчетох доста мнения по въпроса), автоматичните батерии чеп за зеле ли не стават? Боя се, че трудно ще свикна с натискането на копчета.


На кой електронен магазин си писал? На тукашния, в чийто собствен форум си драскаме? ;)

Като гледам, за домакините от PV-BG.COM иде реч... Точно в момента, явно няма налични комплекти KR808D-1, но пък има печелившата комбинация - 280 mAh батерии от KR808D-1 (много добър модел, направо железни) и изпарител от Sailebao DSE-901 (точно си пасват в резбата с гореописаните батерии от Kanger).
Като изключим факта, че леко нараства степента на обслужване на подобна цигара - съставена от 3 части - батерия, изпарител и пълнител, в сравнение с двукомпонентния оригинал - KR808D-1 с неговите само батерия и картомайзер - сделката е добра. Няма лошо - винаги може към така закупеният (с неговата гаранция) комплект, да си добавиш и няколко блистера картомайзери, пак от PV-BG.COM... така ще имаш на разположение стабилен резерв.

Желая успех :smiley_emoticons_joint:

p.s. Автоматичните и ръчните батерии правят едно и също, но първите не са подходящи за начинаещи потребители - поне, докато не се научат как да се справят с пълнителите така, че да не текат, съответно - омокрят батерията. Колкото до ръчните батерии - с тях се свиква само за час време. Те са капсуловани и няма опасност при протичане на течност от пълнителя през изпарителя да наводнят и евентуално - повредят батерията.

Има и друго - при равни начални условия, автоматичните и ръчни батерии на някои производители с един и същи капацитет, имат и различен размер (автоматичните са по-къси), а и заради управлението на разряда - различно време на използване - (автоматичните осигуряват повече "дръпки)... Имай предвид и този факт.
Като цяло - най-добрият вариант поне за мен е ръчна батерия.

p.p.s. Последно - Лично мой съвет към всеки, решил да премине на изпаряване, вместо пушене - не търсете абсолютно точно подобие на аналоговите цигари - единственото общо в случая е само фактът, че успяваме да си набавим никотин... В двата процеса на усвояването му НЯМА НИЩО общо. Съответно - не намирам причина, поради която PV (личният изпарител, както нашите домакини правилно препоръчват да го наричаме) трябва достоверно да прилича на хартиена цигара...
Почва се с батерия с копче и светеща в синьо?!?!? - Няма лошо, нали? после, някой ден, в батерията братята китайци ще вградят и MP3 плеър (какъв им е проблема - вече сложиха mini-USB портове из батериите).. Докато се усетим, и GSM модул ще сложат :Koshechka_08:

Като закачка, в подкрепа на горното ми мнение, ще задам риторичен въпрос и ще дам два отговора:

"Защо една велика енциклопедия задължително трябва да изглежда така"?
Posted Image

"Защо пък да не бъде нещо подобно"?
Posted Image

Edited by plambi, На 27.09.10 г. в 12:51.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#14 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 27.09.10 г. в 12:29

Както се казва - дотук добре.
Писах на електронния магазин, чийто адрес ми дадохте. Оттам получих отговор че KR808-D1 не продават и ми предложиха 901 с 280 mAh батерии. Това достоен заместник ли е?
И другото което искам да попитам (въпреки че изчетох доста мнения по въпроса), автоматичните батерии чеп за зеле ли не стават? Боя се, че трудно ще свикна с натискането на копчета.

Аз в момента съм с комбинацията 901 с 280 mAh батерии. Определено тази батерия за мен е на степени по-добра от стандартната 180mAh. Автоматична или ръчна? НЕ знам точния отговор. Само знам, че на компюпъра ръчкам с бутон, а в мобилно състояние съм с автоматични батерии. Нямам проблеми и с двете версии. Интересното тук е, че имам две батерии по 180 mAh-автоматични, които са на около година и автоматиката им работи. Едната дори може да издържи 40-50 дръпвания. Държа ги дълбока резерва. Ако не ги съсипеш нещо с наводнявания лично аз не виждам защо да не ти свършат работа.
Аз не бих си взел ръчна батерия поради много проста причина...много съм разхвърлян и със сигерност ще направя беля с натиснато копче из някой джоб и ще изгоря изпарител. Иначе с ръчно активиране може да се изкара повече пушек...Не знам....решението си е твое.

Определено "автоматичните батерии чеп за зеле ли не стават?" според мен не е вярно
ПП Сега се сетих..не знам защо, но с батерия получавам по-силен удар в гърлото. А сбутон повече пара. Явно условията/тепмература-време/ оказват силно влияния на субективните усещания.

Edited by gogo63, На 27.09.10 г. в 12:38.


#15 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 27.09.10 г. в 12:30

Благодаря за съвета, но не получих отговор за автоматичните и ръчните батерии.
А магазина действително е на любезните ни домакини.

P.S. Ей че сте бързаци:)
Докато напиша горното и вие ми отговорихте вече.

Edited by Pusho66, На 27.09.10 г. в 12:35.


#16 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 27.09.10 г. в 12:39

Благодаря за съвета, но не получих отговор за автоматичните и ръчните батерии.
А магазина действително е на любезните ни домакини.

P.S. Ей че сте бързаци:)
Докато напиша горното и вие ми отговорихте вече.


Поръчвай си и захвърляй онези отрови. Стискаме ти палци! :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.09.10 г. в 15:22

KR-808 комплекти с атомайзери не сме имали, ползваме само батериите/зарядното за големите комплекти. С картомайзерите просто нямам сили да обяснявам как се борави :D

А и хората някак бягат от еднократни неща...

#18 Masterplay

Masterplay

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 30.09.10 г. в 13:52

Здравейте и от мен,

Ще се възползвам от темата на Pusho66 за да потърся малко помощ също.

Ситуацията е абсолютно идентична с тази на Pusho66 , за да не преписвам всичко което той вече е написал.
С изключение на това че количеството което аз горя дневно е същото но с съдържание на никотин 0.9

Виждам че plambi предложи като добро решение Joye eGo, но не мога да твърдя че съм чак толкова сръчен като Pusho66. Мога да полагам грижи но не сам склонен да се обременявам с изключително внимание. Та не успях да разбера за други предложения за Pusho66 освен Joye eGo, има ли и налични ли са в http://www.pv-bg.com/

Аналоговите цигари освен че финансово вече ме притесняват така и здравословно , като второто е по-основателната причина да намеря алтернатива с е. цигара. Ще съм благодарен ако ме посъветвате.

#19 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 30.09.10 г. в 14:48

KR-808 комплекти с атомайзери не сме имали, ползваме само батериите/зарядното за големите комплекти. С картомайзерите просто нямам сили да обяснявам как се борави :D

А и хората някак бягат от еднократни неща...


Не е чак толкова зор пълненето на картомайзер, да не си кривим душата ;)

Методът е съвсем прост, при това - с нотка закачка в него...
Наричат го "Пълнене по метода на презерватива". Лично аз съм склонен да го преведа на български като "Метод на буталото" или "Метод на капачката"...

Ето едно чудесно видео на този метод, в комбинация с метода на "перката" - който пък служи за по-добро наместване и съответно - пълнене на повечко течност в картомайзера:



Желая успех в избора :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#20 Pusho66

Pusho66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 10.10.10 г. в 14:57

И така, да докладвам какво свърших :db:
Разходих се до магазина и се обзаведох с eGo, а жената уредих с 901 с големите батерии. Напазарувах и 5-6 вида сокчета за проба.
Резултати:
1. При съпругата. Почти отказа аналоговите, пуши една-две само вечер с чаша вино. Инак от сутринта захапва 901-та и е като ламята Спаска -около главата и са кълбета пара :smiley_emoticons_joint: За нея това е героизъм в мирно време. Преди беше на минимум 3 кутии дневно, като само вечер на маса (с алкохол разбира се) една кутия отиваше в пепелника. Сутрин преди да се измие захапваше аналогова, сега блаженства с електронна. :brunette: Доколкото я наблюдавам, не изпитва силна абстиненция. Според мен, важен фактор е вкуса на сокчетата. Жена ми обича да пуши наргиле, сега и забърках няколко микстури с плодов вкус в пълнителите и определено им се кефи. :Koshechka_08: С двете батерии издържа цял ден до вечерта без междинни презареждания.
2. При мен е малко по-сложно. Реших да не се лишавам от аналоговите напълно. :bottom: Достатъчно ми е нервно и напрегнато, че да подтискам цигарените си инстинкти напълно. Сутрин парата не ми е вкусна, даже ми се гади леко от нея. Предпочитам традиционната цигара. След храна е същото. Инак през останалото време си изпарявам с кеф. Вечер с алкохол също дръпвам няколко обикновени цигари, редувайки ги с eGo-то. :drinks: В крайна сметка намалих цигарите повече от наполовина - сега дърпам около 10-15 на ден, като тенденцията е още да ги намаля.
Все още налучкваме вкусовете на различните сокчета, както и силата им. 18мг. на мен ми идват малко силнички и затова ги каращисвам с 11мг.
Иначе електронната цигара май ще ми се превърне в новото ми хоби. Както казах, сега съм на вълна смесване на аромати и вкусове. Сигурно ще се запаля и по различните модове по-нататък :Koshechka_08:
И не на последно място, искам да благодаря на момчетата в магазина. Образец за добри търговци. Внимателно отношение, отговориха на всичките ми въпроси, питания, съмнения и терзания, умели демонстратори и познавачи на продаваната стока. При такива качества, за мен е странно че нямат мрежа и представители и в страната. Което искрено им пожелавам :sSig_goodjob2: