Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mini Vivi Nova - Vision


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#41 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 23.01.13 г. в 14:39

При вивито повече 5-6 витки вече има опасност да опре някъде и да даде на късо. Много е малко мястото в главата. Мъчи го с 0,15, по-малко витки и края, който влиза в плюсовия пин, гледай да не опира в стената на главата :)

#42 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.01.13 г. в 15:26

Супер да видях къде е проблема от втория път стана перфектно 9 намотки Макса показва 2.9 Ома Като парен локомотив е :smiley_emoticons_joint:

Късо.Допират ти се намотките една до друга . Ако не всички то някои от тях.


Точно мерси видях къде се допират.
Да те питам освен Кантала има една друга жица която в по друга на допир и по жилава. веднага ми направи впечатление това парче Нихром ли е?

#43 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 23.01.13 г. в 18:23

Нихром е.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#44 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 24.01.13 г. в 14:19

Нихром е.


Дам харесва ми незнам какъв размер е но е по дебел от 0.20 кантал.

Направих 7 намотки главата стана точно 1.5 Ома мерих я и с Макса и с мултицед.

Незнам дали си внушавам но сега като пуша с Нихромовата глава като че ли вкусът на течноста е по ясен и добър.
-----------------------------------------------------------
Хибридна глава за МИНИ ВИВИ НОВА с МЕШ и със Фитил и Кантал.

Идеята ми е че тоя фитил има прекалено много влакна пухчета се отделят и ме притеснява тоя факт да не ги гълтаме защото в сравнение с оригиналния фитил при купените глави е доста по пухкав така да го кажа.

И понеже нямам голямо виви да го направя целия с меш импровизирах с малкото.

Върху фитилът направих МЕШ и върху меша 7 Намотки Кантал 0.20

Главата стана около 2.20 2.50 Ома съпротивление.
пуши като кумин, освен това и вкусът е супер все едно пия течността някак си по изразителен.

Идеята ми е че фитилът качва течност и под намотките където е меша е постоянно обмокрено и когато се дърпа в същност се изпарява от МЕША а не от самия фитил.

Интересното е че се получи от първият път... без късо без мъсо и проблеми.

Ето как изглежда главата.. тотално е мокра, защото пуша с нея просто я свалих за да я снимам. :smiley_emoticons_joint:


Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

Edited by cuban, На 24.01.13 г. в 14:26.


#45 Em1l

Em1l

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 24.01.13 г. в 16:18

Иво това не е нихром :smiley_emoticons_joint: . Извинявай но забравих да ти кажа но ти отрязах малко от мойта жица която е кантал.Доста по голяма е от 0.20 но някак си по ми се нрави отколкото 0.20ката като вкус.
Извинявай още един път но съвсем изключих.

#46 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 24.01.13 г. в 16:19

Иво това не е нихром :smiley_emoticons_joint: . Извинявай но забравих да ти кажа но ти отрязах малко от мойта жица която е кантал.Доста по голяма е от 0.20 но някак си по ми се нрави отколкото 0.20ката като вкус.
Извинявай още един път но съвсем изключих.


Няма значение какво е и на мен по ми харесва като вкус и пуши като комин :)

А тва с Меша е с Кантала 0.20

#47 roni

roni

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 31.01.13 г. в 23:37

Тая схема на cuban ще стане ли със нихром(вместо кантал)+фитил+меш ?

#48 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 4.02.13 г. в 17:20

Искам да попитам. някой има ли точно идея

Оригиналните глави за Вижън от какво точно са направени като казвам Оригиналните имам в предвид купените.

Интересува ме Фитилът и Намотките, ще обясня защо.

Без значение от къде и какъв фитил купувам... няма нищо общо с тоя от Вижънските глави.

При тях стой някак си като въженце едно цяло а не разнищен.. отделно от това по Щатски форуми бях мернал че по принцип главите на Вивито са с Нихром навити заводско и с Силикатен Фитил.

Не знам до колко е вярно но имам няколко вида силикатен фитил и няма нищо общо не само на външен вид ми и дори при обмокряне докато налея течността оригиналния фитил толкова бързо абсорбира че моментално целият изчезва от карта още докато наливам.

Другите с който съм пробвал няма такова нещо уж са Силикатни хубаво се обмокрят но не се получава същият ефект.

Отделно от това каквито и глави да правя дори по добри от фабричните с 0.20 Кантал и няколко вида Силикатен фитил перфектна намотка стегната 1 към 1 както е оригиналната..

Никога не мога да изкарам нито подобна пара нито подобен вкус от оригиналните глави на Вивито.

#49 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 4.02.13 г. в 18:00

http://electra-pipes...0785809008.html
http://www.heaven-gi...roduct-371.html
http://bulli-smoker....p?a=45&lang=eng

Намотката си е нихром. Само че има кербовка, някои от първите бройки бяха и с точкава заварка, скоро не съм ги отварял.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#50 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 4.02.13 г. в 19:11

Първия линк пише Силикатен

другите 2 Фибростъкло.

По снимките изобщо не съдя, защото може да са ги сложили просто ей така а в немския сайт и Фбро и Силиката имат една и съща снимка.

#51 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 8.02.13 г. в 13:06

Преди около 3 часа получих новия си Vivi Nova след всички добри коментари, които прочетох за него.

Както колегата от първия пост е писал - една нормална дръпка нямах досега от този карт. Още от първата дръпка ужасно силен вкус на изгоряло, без никаква нотка на аромат.

Реших, че трябва да се разработи. През сълзи дърпах с вкус на изгоряло в продължение на 1 час. Накрая реших, че оригиналната глава е изгоряла. Сложих една от други две в комплекта - пак същото.

Махнах гумената шапка и дръпнах леко реотана нагоре, но промяна няма. Единствено имам вкус ако капна директно в малката дупчица на главата, което ясно значи, че самият фитил не се напоява.

Оставил съм го там да кисне в течност, току виж се оправи като преседи. Имам чувството, че няма да го бъде с този карт, но ако имате някакви идеи за решение на проблема, ще се радвам да ги чуя/прочета.

Поздрави,
Тишо

#52 icetooo

icetooo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 8.02.13 г. в 14:50

И аз да споделя ... като цяло бях недоволен от мини виви нова ... гаден вкус и малко пара. Сменях глави,течности, размествах намотките но никаква промяна. След мерене показаха 2.3ома и трите глави .. пренавих си ги с кантал който незнам точно какъв е (по дебел от оригиналния е визуално) :) и нов фитил и сега е като локомотив. на 4 намотки дойде около 1.8-1.9ома

като за начинаещ вейпър (10-тина дена) не можах да повярвам че се справих от първия път :)

Поздрави

Edited by icetooo, На 8.02.13 г. в 14:52.


#53 unr3al

unr3al

    ъЪ ?

  • Участници
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted На 8.02.13 г. в 15:06

И аз да споделя ... като цяло бях недоволен от мини виви нова ... гаден вкус и малко пара. Сменях глави,течности, размествах намотките но никаква промяна. След мерене показаха 2.3ома и трите глави .. пренавих си ги с кантал който незнам точно какъв е (по дебел от оригиналния е визуално) :) и нов фитил и сега е като локомотив. на 4 намотки дойде около 1.8-1.9ома

като за начинаещ вейпър (10-тина дена) не можах да повярвам че се справих от първия път :)

Поздрави



Колко време изпаряваше с оригиналната глава ? :smoking-8570: На Виви трябва има-няма 2 дни за добро разработване..

#54 icetooo

icetooo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 8.02.13 г. в 16:26


И аз да споделя ... като цяло бях недоволен от мини виви нова ... гаден вкус и малко пара. Сменях глави,течности, размествах намотките но никаква промяна. След мерене показаха 2.3ома и трите глави .. пренавих си ги с кантал който незнам точно какъв е (по дебел от оригиналния е визуално) :) и нов фитил и сега е като локомотив. на 4 намотки дойде около 1.8-1.9ома

като за начинаещ вейпър (10-тина дена) не можах да повярвам че се справих от първия път :)

Поздрави



Колко време изпаряваше с оригиналната глава ? :smoking-8570: На Виви трябва има-няма 2 дни за добро разработване..


около 5 дни по спомен ... после я смених с резервна но същия филм ... днес си пуша с пренавитата от сутринта и е супер :) ... на его-т обикновена батерия е ако има значение

#55 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 8.02.13 г. в 16:44

Нормално е да имаш кофти вкус при сложена чисто нова глава.
Примерно мисля че направо вадите от кутията и слагате.. ОК
Но аз лично предпочитам да я измия главата все пак, не знаеш кой я е пипал къде как и какво има по нея... така че едно измиване на чисто нова глава мисля че е добре.
Отделно от това ще ви кажа и друг вид почистване, който лично на мен най ми харесва.

Изваряване... в съд с вода да заври и пускате главата да си ври едно 5-6 минутки минимум лично съм го пробвал няма никакви проблеми за главата нито, за гумичките по нея.

С едно изваряване първо че ще се почисти фитилът и второ самата намотка.

След време пушене да кажем с една глава пуша 20 30 дена започвам да усещам лек вкус на кофти след това Бърнене и измиване яко бърнене и измиване под течаща вода. Забелязах че се оправя но след това много по бързо пак започва да се връща изгорелия вкус тоест след 5-6 дена 10 пушене пак започва да е кофти за целта При Изваряване тоя проблем изчезва и главата става като нова....

Важно е след като я изварите, Правите един хубав Бърн.. измивате под течаща вода и сте готови
Само подсушавате хубаво главата със сешоар завивате и пушите няма как да имате кофти вкус след тая процедура.

Преди около 3 часа получих новия си Vivi Nova след всички добри коментари, които прочетох за него.

Както колегата от първия пост е писал - една нормална дръпка нямах досега от този карт. Още от първата дръпка ужасно силен вкус на изгоряло, без никаква нотка на аромат.

Реших, че трябва да се разработи. През сълзи дърпах с вкус на изгоряло в продължение на 1 час. Накрая реших, че оригиналната глава е изгоряла. Сложих една от други две в комплекта - пак същото.

Махнах гумената шапка и дръпнах леко реотана нагоре, но промяна няма. Единствено имам вкус ако капна директно в малката дупчица на главата, което ясно значи, че самият фитил не се напоява.

Оставил съм го там да кисне в течност, току виж се оправи като преседи. Имам чувството, че няма да го бъде с този карт, но ако имате някакви идеи за решение на проблема, ще се радвам да ги чуя/прочета.

Поздрави,
Тишо


За в твоя случай ако си сигурен че е прекалено стегната намотката и фитилът не се мокри то с една малка игла можеш да я вкараш през средата на намотката по тоя начин ще направиш канал а и ще разбуташ леко фитилът под намотката.

Но се съмнявам да е от това... по скоро не почистена глава.

П.С и без значение какво правите дали почиствате или сменяте глава и прочие, старайте се да не ПИПАТЕ фитилът с ръка.

Edited by cuban, На 8.02.13 г. в 16:46.


#56 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 8.02.13 г. в 16:56

Варене, накисване в спирт, обгаряне на фитилите или просто измиване с топла вода под чешмата, хубаво е да се почисти една нова глава и да се изсуши добре преди ползване и след първото пълнене с течност да се остави 5-10 мин. за добро, първоначално напояване на фитилите. Дори и след почистване си трябва 2-3 мл течност да минат през нея преди да започне да предава вкуса и да изпарява както трябва. От няколко употребени глави за Виви, проблем не съм имал, но може и да си налетял на кофти партида.

#57 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 8.02.13 г. в 17:06

Според мен просто не стига течност до фитила, което не знам защо може да става така.

Няма как да е заради непочистена, чисто нова глава. Без да звучи като самохвала, но 3 карта досега ми минаха през ръцете (CE4, Redux и Kanger T2 (5 сменени глави)), на никой не съм чистил главите първоначално и всеки един от първата дръпка е пускал поне малко вкус и никога на изгоряло.

На 5-тата минута всички работеха на макс, но на Mini Nova-та и 60 минути не и стигнаха да пусне и капка аромат. Ще видя там да бъркам нещо по намотката, но вече 5мл течност излях заради тоз карт.

#58 icetooo

icetooo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 8.02.13 г. в 20:48

втората глава я изварих както каза колегата но ефекта беше нулев ... мога да кажа, че от сутринта новата ми пренавита глава даже се подобрява значително и съм супер доволен :)

#59 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 8.02.13 г. в 20:53

Може и във фурната да я поизпечеш , но няма ли нормално обмокряне на фитилите и адекватна мощност от нагревателя няма да се получи качествено изпряване .
Плюс естествено обдухване с въздух и уплътняване където и колкото е нужно .
Вижън са се постарали и са направили чудесно изделие , но бидейки толкова дребногабаритно , много лесно може да се обърка нещо в концепцията при сглобяване .
И определено никакво "разработване" не ми се е налагало да чакам до сега за Виви .

#60 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 8.02.13 г. в 21:03

Според мен просто не стига течност до фитила, което не знам защо може да става така.

Няма как да е заради непочистена, чисто нова глава. Без да звучи като самохвала, но 3 карта досега ми минаха през ръцете (CE4, Redux и Kanger T2 (5 сменени глави)), на никой не съм чистил главите първоначално и всеки един от първата дръпка е пускал поне малко вкус и никога на изгоряло.

На 5-тата минута всички работеха на макс, но на Mini Nova-та и 60 минути не и стигнаха да пусне и капка аромат. Ще видя там да бъркам нещо по намотката, но вече 5мл течност излях заради тоз карт.



Подрежи силиконовото уплътнение 1-2мм
Като го нахлузиш не трябва да притиска фитила а съвсем леко да го допира.
Притиска ли го ще имаш постоянно сухи дръпки ко ще и да го вариш в казан с ракия