Jump to content


Photo
- - - - -

Предложение за форума


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 зенит-е

зенит-е

    млад изпарител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted На 14.12.12 г. в 11:08

Вярно е, че съм нов във форума, но ще помоля админ./мод. екипа, ако може да оправи един досаден проблем. Когато се прилага линк от форума в даден пост и потребителя, който чете кликне върху него, линка не му се отваря в друг прозорец/подпрозорец, а направо затваря темата, която си чел и на нейно място ти отваря линка.
Това е доста досадно.

EDIT: Ако някой кликне върху този линк веднага ще му се затвори темата, която е чел до момента... :mellow:
Ако е външен линк го отваря в друг прозорец. Не може ли да се оправи и за линкове от форума и от магазина (и при тях положението е същото).

Edited by зенит-е, На 14.12.12 г. в 11:11.


#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.12.12 г. в 12:36

Ще го погледна, нещо не намерих опцията на първо четене, ако трябва да ровя по кода ще отнеме повече време.

След малко четене - това било as intended и принципно даже форсирането на нов прозорец не било прието да се прави (защото става и със среден бутон на мишката или с Ctrl+click). На мен също ми допада да се отварят в нов прозорец, но в случая се ползва js, а не target=, така че няма да го пипам.

#3 зенит-е

зенит-е

    млад изпарител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted На 14.12.12 г. в 12:44

Значи, това си остава за сега, нали?
И така тъй като аз, а и повечето колеги нямаме "среден бутон" на мишката, отварянето в нов прозорец става с натискане на скрола или с изпитания стар метод десен бутон и...

#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.12.12 г. в 13:14

Значи, това си остава за сега, нали?
И така тъй като аз, а и повечето колеги нямаме "среден бутон" на мишката, отварянето в нов прозорец става с натискане на скрола или с изпитания стар метод десен бутон и...

Всеки модерен браузър с табове може да отваря нов таб с CTRL+Click...даже ми е толкова навик, че дори не бях забелязал това. А е резонно, защото домейна е същият :)
Другия вариант са плъгини като drag+drop, super drag и т.н. за FF или Chrome.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 14.12.12 г. в 15:59

Мен ме подлудява друг проблем във форума. Темите, които са и анкети, непрекъснато ми се появяват като непрочетени и като кликна на "отиди на първото непрочетено мнение" ме праща на последното, което съм прочел вече няколко пъти.

Всъщност, докато пишех ми дойде на акъла, че може да е така, заради появил се нов вот. Въпреки това ме дразни.

#6 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.12.12 г. в 16:29

Изобщо не ме пречи. Свикнала съм да кликам върху линковете със скрола.
Обаче и мен ме дразни това, че в някои теми едни и същи постове ми излизат като непрочетени по 36345 пъти...

#7 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.12.12 г. в 22:32

Аз си чета и си мисля, че някой админ е позатрил спам, но е вдигната датата за пост в темата и заради това...а понякога само си чета :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.12.12 г. в 12:32

И така тъй като аз, а и повечето колеги нямаме "среден бутон" на мишката, отварянето в нов прозорец става с натискане на скрола или с изпитания стар метод десен бутон и...

Всъщност повечето мишки днес си имат среден бутон - скрола. Работи и за затваряне на табове в някои браузери. На лаптоп пад няма, естествено, както и на телефони...

Мен ме подлудява друг проблем във форума. Темите, които са и анкети, непрекъснато ми се появяват като непрочетени и като кликна на "отиди на първото непрочетено мнение" ме праща на последното, което съм прочел вече няколко пъти.

За съжаление това не зная как да го реша. Във vBulletin има няколко метода на отчитане, някои от които са много презицни, тук и на мен постоянно ми показва някъде, че има нещо ново, пък то... нищо. За момента промених две неща:
- следенето за прочетени в базата не е след приключване на сесия, а на всеки 10 минути. това позволява да влизаш от различни компютри и винаги да ти показва само новите мнения след предишното ти влизане, независимо къде е било (т.е. не е на база локални кукита).
- вместо на 3 часа, "прочетени" би трябвало да се обновява веднага, след като заредиш тема.

#9 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 15.12.12 г. в 12:54

Всъщност повечето мишки днес си имат среден бутон - скрола. Работи и за затваряне на табове в някои браузери. На лаптоп пад няма, естествено, както и на телефони...

Вече и на много от лаптопите има. Макар да не е физически. Клик с три пръста на пада.

#10 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 15.12.12 г. в 14:45

Всъщност повечето мишки днес си имат среден бутон - скрола. Работи и за затваряне на табове в някои браузери. На лаптоп пад няма, естествено, както и на телефони...

Вече и на много от лаптопите има. Макар да не е физически. Клик с три пръста на пада.

Ама на мен така ми гаси екрана (защитно средство) :sSig_busted:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#11 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.12.12 г. в 13:28

А защо не се премахне това с оценките на даден пост/ + и – ? Мисля /силно казано,че ще е малко по –добре а ? Поне по другите форуми не съм забелязал такава класификация !


chelsea f.c.


#12 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 24.12.12 г. в 17:06

Ааа, не! Това ми е любимото в този форум :D :D

#13 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 24.12.12 г. в 17:36

Това си е полезна екстра. Вместо 10 човека да пишат едно и също, а други 10 - противното, могат просто да одобрят или отхвътлят дадено мнение. Така е по-прегледно, и по-лесно за потребителите, търсещи отговор на даден въпрос.
И това не е единственият форум със "за" и "против".

#14 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.12.12 г. в 20:36

Извинявам се ,ама май сте доста далеч от истината ! Доста от плюсовете/минусите са по "приятелска" линия и все пак ви желая късмет и здраве ! Posted Image

Това си е полезна екстра. Вместо 10 човека да пишат едно и също, а други 10 - противното

Важи в пълна сила,когато решите да порицаете човек заради не знанието си !

Друг е въпроса,че 90% от оценяващите си нямат и представа за какво иде реч !

Между впрочем от догодина няма да ви притеснявам,та не ме вълнува кой знае колко въпроса !

Edited by PepiSuni, На 25.12.12 г. в 13:06.


chelsea f.c.


#15 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 25.12.12 г. в 00:32

Че що ще спреш да ни притесняваш?

#16 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 11.01.13 г. в 19:33

Има ли вярянт да се направи някакъв форумен чат... Например както е в този форум - ЛИНК. Говоря за ShoutBox-a най-долу.
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#17 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 7.10.13 г. в 17:56

Защо не се виждат потребителите на линия ???



chelsea f.c.


#18 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 8.10.13 г. в 09:59

Защо не се виждат потребителите на линия ???

Николай каза,че много се натоварвала базата и затова го е премахнал.


Biohazard