Jump to content


Photo
- - - - -

Някой да е ползвал fasttech.com ?


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#21 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 7.07.13 г. в 21:10

BranniKKK, просто обяснявам как стоят нещата, не обвинявам никого. В момента много хора се блазнят да поръчат отвън главно, защото в повечето случаи минават метър митницата. Ако всичко се гледаше да бъде по закон, както е при търговците, тогава поръчките отвън изобщо нямаше да са толкова съблазнителни, защото разликата в цената щеше да е толкова малка, че да не струва чакането, разправиите с митница и гаранцията.

#22 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.07.13 г. в 21:48

@nCuXaPa, реагирах на коментара, че търговците трябва да стават по-гъвкави. А това е и една от причината пазара да е залят с боклуци - понеже искат евтини неща, няма как да не се предлага и евтина стока, а пък евтината стока няма как да е и качествена. Това пък е и причината масово хората да се отказват от електронните цигари - просто боклуците не вършат работа или вършат, но временно.

Та се получава, че хора, които са плащали по 5лв на ден за цигари, от които половината (2.50лв) са печалба за държавата, а половината на половината (1.25лв), чиста печалба за производителя, недоволстват че плащат скъпо на хора, които им спестяват около 500% от разходите на месец, а още повече като се има предвид, че най-важното е здравето, което пък е безценно.

#23 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 7.07.13 г. в 23:03

@nCuXaPa, реагирах на коментара, че търговците трябва да стават по-гъвкави. А това е и една от причината пазара да е залят с боклуци - понеже искат евтини неща, няма как да не се предлага и евтина стока, а пък евтината стока няма как да е и качествена. Това пък е и причината масово хората да се отказват от електронните цигари - просто боклуците не вършат работа или вършат, но временно.

Та се получава, че хора, които са плащали по 5лв на ден за цигари, от които половината (2.50лв) са печалба за държавата, а половината на половината (1.25лв), чиста печалба за производителя, недоволстват че плащат скъпо на хора, които им спестяват около 500% от разходите на месец, а още повече като се има предвид, че най-важното е здравето, което пък е безценно.

Като не искат търговците , клиентите стават гъвкави.

#24 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.07.13 г. в 23:40

Докато държавата си затваря очите, много хора могат да са "гъвкави"... :)

Между другото, като отидеш в дискотеката, колко си гъвкав като си купиш РедБул с 400% надценка? ;) Или на бензиностанцията или в магазина, или МОЛ-а? Не ми отговаряй, задавам си риторични въпроси. :)

Edited by Spok, На 8.07.13 г. в 00:42.


#25 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 8.07.13 г. в 07:45

Докато държавата си затваря очите, много хора могат да са "гъвкави"... :)

Между другото, като отидеш в дискотеката, колко си гъвкав като си купиш РедБул с 400% надценка? ;) Или на бензиностанцията или в магазина, или МОЛ-а? Не ми отговаряй, задавам си риторични въпроси. :)

Ти като търговец с какво , ще ме привлечеш да купя твоя продукт за 100лв , а да не взема същия 30$+6$ДДС което плащам в пощата ??
Аз не купувам количества за да плащам мито. Не виждам за кое държавата си затваря очите ?

#26 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 8.07.13 г. в 09:34

Ами затваря си ги - по закон всяка пратка над 15$ подлежи на митническа проверка и облагане с ДДС. Но това е само едната част от разходите, които се правят - ако не ползваш DHL (а за безплатна доставка няма как да ги ползваш), които имат опция да ти освободят пратката от твое име, се попълва декларация от митническа агенция, която декларация струва около 20лв. Отделно имаш поне половин ден разправии. Отделно имаш поне 2 седмици път. Отделно губиш гаранцията, защото няма какво да се лъжем - никой няма да чака два месеца за гаранционно обслужване. Отделно да не смятам другите разходи - паркинг пред митница, паркинг пред пощата, изгубено време и още, и още... Като теглиш чертата, май не се получава толкова просто.

В общи линии Спок е прав - правят се хиляди излишни разходи за продукти с надценки в пъти, а се икономисва от неща, които са от първа необходимост. Ама то да беше и кой-знае какво икономисване...

Едит: ако към момента митниците имат някакви подобрения относно обслужването - може и да не е точно така, както съм го описал по-горе. Аз съм минавал лично два пъти гореописаното, като единия път пратката беше от DHL, а другия път от Български пощи. И двата пъти ме пратиха в митницата.

Edited by Туранага, На 8.07.13 г. в 09:40.


#27 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 8.07.13 г. в 10:24

Отделно да не смятам другите разходи - паркинг пред митница, паркинг пред пощата, изгубено време и още, и още... Като теглиш чертата, май не се получава толкова просто.

:Koshechka_08:

http://www.youtube.com/watch?v=VopATQETOdo
Biohazard

#28 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 8.07.13 г. в 11:55

Това беше добро. :thumbup1:

#29 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 8.07.13 г. в 13:28

Току си пуснах 2 батерийки от там,ще споделя като/ако пристигнат как е минало.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#30 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 8.07.13 г. в 17:50

Имам няколко получени поръчки от тях , последните идват за 2 седмици .
Нямам претенции към момента , освен два Т2 изпарителя с калпава конструкция - заминали директно в коша .
До сега минават без митница , ще видим как ще е при следващите ;)

#31 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 8.07.13 г. в 19:47


Дори и да отиде на митницата за стока, която струва $30 ДДС-то излиза $6. Мито така или иначе не се плаща на стоки до 150 евро. Наистина с гаранцията е малко спорен въпроса, но мисля, че цената излиза достатъчно по-ниска за да си струва риска.

Да, така е. Но има митнически декларация - мисля беше 20лв, висене в митницата и разни други дребни такси. Ако не мине митница, разбира се е супер, но ако мине си е голяма разправия. А и това не е DHL, който да ти поеме всички разтъкаваници - всичко сам си го правиш.

Преди 20 дни направих поръчка от там за първи път. Нещата бяха в ръцете ми на 15тия ден. Всичко мина перфектно и смятам и за напред да пазарувам от там. Безплатна и бърза доставка + страхотни цени = перфектно :thumbup1:

Ами, така е, всеки се опитва да минава тънко, ама се замисли, че по този начин се цака и българския търговец, накрая ще си поръчваме и течностите отвън, защото като гледам с какво темпо започнаха да затварят магазините, скоро няма да остане никой. Та, стискай палци да пуснат и течности там, че ще трябва да си ги поръчваш и тях отвън скоро време.

Приятелю. спести ми лекцията по морал ако обичаш :rolleyes: Пазарувам си от където сметна за добре. Достатъчно съм си пазарувал и от България, просто на този сайт открих нещо, което отдавна искам и чакам да се появи на нашия пазар на перфектна цена. Останалото е пазарна икономика и глобализиран свят, нямам намерение да се паравя на моралист и да тръгвам на кръстоносен поход срещу глобализма за мод струващ 24лв с доставката от Китай :whistle2:

#32 Burgazliq

Burgazliq

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted На 8.07.13 г. в 22:48

много ми е интересно тук пишете...
вярно ли някой за 1 мод или там 2-3 батерии са го пращали на митница?
просто ми звучи невероятно..
Аз лично ел цигари и консумативи не съм си купувал от Китай и нямам намерение (няма и смисъл)
но имам над 40 покупки и то къде къде по обемисти като някой с обявена стойност над 100$
и никога не съм ходил на митница...сигурно съм голям късметлия..но ми е доста странно пратка колкото кутия цигари да отиде на митница...
http://www.opelclub-bs.com
Ако Бог беше ни създал да пушим,щяхме да имаме комини на главите си! (баба Ванга )

#33 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 8.07.13 г. в 22:53

......................................................................................................................
Отделно губиш гаранцията, защото няма какво да се лъжем - никой няма да чака два месеца за гаранционно обслужване.
В общи линии Спок е прав - правят се хиляди излишни разходи за продукти с надценки в пъти, а се икономисва от неща, които са от първа необходимост. Ама то да беше и кой-знае какво икономисване...


За кое гаранция губя? В един Магазин за е-цигари кое е с гаранция освен батерии , модове , зарядни?
Щом търговеца дава 12 месеца ,вероятността да се прецака до 6тия месец е малка. Дори и да се прецака пак съм на далавера ,защото нещо което тука струва 100лв съм го взел за 40лв и издържало 4 месеца (40лв ми бяха цигарите за 4 дена).Пък и гаранцията много зависи от търговеца дали е коректен.

#34 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 9.07.13 г. в 10:51

много ми е интересно тук пишете...
вярно ли някой за 1 мод или там 2-3 батерии са го пращали на митница?
просто ми звучи невероятно..
Аз лично ел цигари и консумативи не съм си купувал от Китай и нямам намерение (няма и смисъл)
но имам над 40 покупки и то къде къде по обемисти като някой с обявена стойност над 100$
и никога не съм ходил на митница...сигурно съм голям късметлия..но ми е доста странно пратка колкото кутия цигари да отиде на митница...

Вярно вярно. Могат да те откажат много бързо.
Факторите за целта са много - я да се оборудва някой митничар с модерните "пръчки", я да хване бонус (че батериите не са много легални за внос от частни лица), я да направи услуга срещу скромно възнаграждение, я да изпълни нареждане на началника, който изпълнява услуга на монополист. Такива ми ти работи.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#35 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 9.07.13 г. в 11:34

За кое гаранция губя? В един Магазин за е-цигари кое е с гаранция освен батерии , модове , зарядни?
Щом търговеца дава 12 месеца ,вероятността да се прецака до 6тия месец е малка. Дори и да се прецака пак съм на далавера ,защото нещо което тука струва 100лв съм го взел за 40лв и издържало 4 месеца (40лв ми бяха цигарите за 4 дена).Пък и гаранцията много зависи от търговеца дали е коректен.

Губиш гаранцията на електрониката, която дори и доживотна да й дават, пак не е сигурно дали няма да ти изпляска на втория ден. Топър пък може да потвърди как от 4 Вамо-та, 2 му дойдоха умрели, та му пращаха нови. Та тук е и момента, ако митниците бяха по-строги и спазваха собствените си правила - на новите, които са му изпратили, пак щеше да плати ДДС и пак щеше да има разправии по митниците, защото не може стока да бъде обявена като брак - задължително трябва да има цена, а ако пътува с DHL, задължително трябва да има и цена на доставката. Така че ако се наложи замяна, повторно си плащаш ДДС и такси. Но това е само, ако всичко се следи както го дават по закон, а не както в момента - въпрос на късмет.

И говориш за продукт, на който чистата му цена е 31.20$ + 20% = 56.10лв - цена без нито един допълнителен разход. С чакането, разходките, допълнителните такси ще ти дойде над 65лв в най-добрия случай, а ще го чакаш поне 15 дни. В БГ струва 85лв и ще го получиш на следващия ден след поръчката, с може би безплатна доставка (не съм сигурен дали Васко дава безплатна доставка) и ще си сигурен, че ако стане нещо с платката или бутона, ще бъде отстранено гаранционно в рамките на няколко дни. Оказва се, че за 15-20лв (4 кутии цигари, както сам казваш), си спестяваш разходки, догадки, разправии и получаваш РЕАЛНА гаранция...

#36 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 9.07.13 г. в 12:12


За кое гаранция губя? В един Магазин за е-цигари кое е с гаранция освен батерии , модове , зарядни?
Щом търговеца дава 12 месеца ,вероятността да се прецака до 6тия месец е малка. Дори и да се прецака пак съм на далавера ,защото нещо което тука струва 100лв съм го взел за 40лв и издържало 4 месеца (40лв ми бяха цигарите за 4 дена).Пък и гаранцията много зависи от търговеца дали е коректен.

Губиш гаранцията на електрониката, която дори и доживотна да й дават, пак не е сигурно дали няма да ти изпляска на втория ден. Топър пък може да потвърди как от 4 Вамо-та, 2 му дойдоха умрели, та му пращаха нови. Та тук е и момента, ако митниците бяха по-строги и спазваха собствените си правила - на новите, които са му изпратили, пак щеше да плати ДДС и пак щеше да има разправии по митниците, защото не може стока да бъде обявена като брак - задължително трябва да има цена, а ако пътува с DHL, задължително трябва да има и цена на доставката. Така че ако се наложи замяна, повторно си плащаш ДДС и такси. Но това е само, ако всичко се следи както го дават по закон, а не както в момента - въпрос на късмет.

И говориш за продукт, на който чистата му цена е 31.20$ + 20% = 56.10лв - цена без нито един допълнителен разход. С чакането, разходките, допълнителните такси ще ти дойде над 65лв в най-добрия случай, а ще го чакаш поне 15 дни. В БГ струва 85лв и ще го получиш на следващия ден след поръчката, с може би безплатна доставка (не съм сигурен дали Васко дава безплатна доставка) и ще си сигурен, че ако стане нещо с платката или бутона, ще бъде отстранено гаранционно в рамките на няколко дни. Оказва се, че за 15-20лв (4 кутии цигари, както сам казваш), си спестяваш разходки, догадки, разправии и получаваш РЕАЛНА гаранция...

Не говорих за конкретен продукт .:-) Аз китайски мод с електроника съм си взел отдавана от Васко.Продукта който визираш така или иначе не бих взел и за 30$ , освен ако не реша да се уча да точа баница.
Има продукти който , не се предлагат в Бг защото търговеца е преценил , че не са му изгодни.
А за гаранцията като включиш и куриерите , се оказва че не е много изгодна и от 85лв станала 105

Edited by trankata, На 9.07.13 г. в 12:53.


#37 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 9.07.13 г. в 13:05

А за гаранцията като включиш и куриерите , се оказва че не е много изгодна и от 85лв станала 105

Куриера ти е 8лв в двете посоки, а има и по-изгодни варианти. Ако пък си от същия град, тогава единствено разходката да го оставиш и после да си го вземеш ще ти остане.
Разбира се, говорим за неща, които се предлагат и тук, за такива, които ги няма, естествено че няма друг избор и ако искаш да го имаш, си слагаш главата в торбата и се молиш да няма усложнения и евентуални проблеми.

#38 Николай Димов

Николай Димов

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 42 posts

Posted На 9.07.13 г. в 19:57

Каква дискусия настана,а колегата просто попита идват ли нещата,в какъв срок и дали са качествени :Koshechka_08:

#39 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 17.07.13 г. в 00:31

Колеги имам следният въпрос. Харесал съм си стока за 52 долара, да приемем че съм карък и отиде на митницата колко пари отгоре ще ми начислят и от къде трябва да си взема пратката? Никога не съм пазарувал от държава извън ЕС и не съм много в час с процедурите и таксите.

#40 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 17.07.13 г. в 12:16

Колеги имам следният въпрос. Харесал съм си стока за 52 долара, да приемем че съм карък и отиде на митницата колко пари отгоре ще ми начислят и от къде трябва да си взема пратката? Никога не съм пазарувал от държава извън ЕС и не съм много в час с процедурите и таксите.


Ще ти начислят 20% ДДС и ще имаш разходи и за митническа декларация и разни такива документации максимум 20-25 лв. Получаваш известие по пощата, че пратката ти е в митницата и отиваш да си я освободиш. Изпринти си платежното от PayPal, защото често го изискват. Митницата е зад Централна автогара, по-точно - София, ул. "Веслец" 84.

P.S.: Трябва да се заредиш с много спокойствие и търпение, с готовност да обясняваш по 10 пъти едно и също нещо докато те разкарват от гише на гише с обяснението: "Не си за нас, отиди на еди кое си гише", които гишета на всеки час имат по 15 минути почивка и няма как при цялото разкарване да не хванеш поне 1 почивка. :smoking-8570:

Edited by nCuXaPa, На 17.07.13 г. в 12:25.