Jump to content


Photo
- - - - -

Въпроси около електронните цигари


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#41 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 7.03.10 г. в 00:48

Дам, действително мегата е почти умрял. Мъча се да се сетя дали аз врътнах пълнителя или жената го бърника нещо. Иначе е добре, че съм ти помогнал при избора на чаркове. Само дано имаш още батерии, че с една не е живот :)

#42 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.03.10 г. в 14:35

Части ще има, китове мисля да не пускам, че то хубаво обясняваш на някого да не върти пълнителя, но я хване я приател(ка), я друг и веднага направи точно това, а при 510 това е края на атомайзера.

#43 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 7.03.10 г. в 17:29

Странното е , че за gamucci батерията навсякъде по сайтовете им пише, че е за 350 всмуквания, а на тази уж е по-мощна пък и дават 320 всмуквания ..

Не е странно-Гамучи,нали е "маркова" :) ,послъгали са лекичко за възможностите на батерията и.
Евтин PR дето се вика.

Не да правя реклама на едната или другата , но едно и също време ме изкарват и двете батерии, няма да казвам колко защото при всеки ще е различно. Зареждам ги с едно и също универсално USB зарядно. Има ли значение с какъв вид устройство се зареждат батериите?

Edited by adel, На 7.03.10 г. в 17:32.


#44 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.03.10 г. в 17:38

Не би трябвало да има разлика. Аз ползам едно USB и едно на 220 V и раазлика не усещам.

#45 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.03.10 г. в 18:31

....Има ли значение с какъв вид устройство се зареждат батериите?...


Има. Важно е акумулатора да се зарежда правилно, тоест зарядното да е подбрано според типа на акумулатора и да гарантира правилния му заряд. Също така всеки LiIon акумулатор има препоръчителен заряден ток. Не е правилно акумулатор с номинален заряден ток примерно 500мА да се зарежда на 50 или 100мА, въпреки, че пак ще се зареди за по-дълго време. Обратното дори е по-опасно - да зареждаш клетка изискваща максимален заряден ток 100мА със зарядно, осигуряващо 250 или 500мА. Има интелигентни зарядни, които сами избират номиналния ток и характеристика, но това е друга тема.
Николай Арсов

#46 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.03.10 г. в 19:25

Принципно си прав, но тук ставаше въпрос за зарядните за един и същи модел, които са на 220В, респективно USB. Не мисля, че има разлика.

#47 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.03.10 г. в 19:31

Принципно си прав, но тук ставаше въпрос за зарядните за един и същи модел, които са на 220В, респективно USB. Не мисля, че има разлика.


Извинявам се, не съм разбрал, че става дума за един комплект.
Николай Арсов

#48 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 7.03.10 г. в 19:41

....Има ли значение с какъв вид устройство се зареждат батериите?...


Има. Важно е акумулатора да се зарежда правилно, тоест зарядното да е подбрано според типа на акумулатора и да гарантира правилния му заряд. Също така всеки LiIon акумулатор има препоръчителен заряден ток. Не е правилно акумулатор с номинален заряден ток примерно 500мА да се зарежда на 50 или 100мА, въпреки, че пак ще се зареди за по-дълго време. Обратното дори е по-опасно - да зареждаш клетка изискваща максимален заряден ток 100мА със зарядно, осигуряващо 250 или 500мА. Има интелигентни зарядни, които сами избират номиналния ток и характеристика, но това е друга тема.


Всъщност става въпрос за различни модели батерии и едно универсално зарядно.
Такова ползвам, беше към комплекта на Гамучито . Искаш да кажеш , че не може да зареди 380 mAh батерия за КR808 до край или .. офф не знам .Сори, но нищо не разбирам от ампери :)Обясни по простичко ако обичаш .

Edited by adel, На 7.03.10 г. в 19:47.


#49 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.03.10 г. в 19:50

Май аз съм неразбралия. В този случай нищо не мога да кажа със сигурност.

BTW, какво е универсалното, т.е. как се завиват различните резби?

#50 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 7.03.10 г. в 19:53

BTW, какво е универсалното, т.е. как се завиват различните резби?

няма резби, има щифт

Edited by adel, На 7.03.10 г. в 19:55.


#51 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.03.10 г. в 19:55

....Такова ползвам.... беше към комплекта на Гамучито . Искаш да кажеш , че не може да зареди 380 mAh батерия за КR808 до край или .. офф не знам .Сори, но нищо не разбирам от ампери :)Обясни по простичко ако обичаш ...


Първо да кажа, че като чуя думата "universal"....направо настръхвам.
Второ - примерно имаме зарядно за 280mAh акумулатор и с него се опитваме да заредим 380mAh акумулатор. Зарядното ни осигурява примерно заряден ток 50мА, а на нас ни трябват 150мА за правилно протичане на химическия процес. Акумулатора пак ще се зареди, но поради разликата в номиналния заряден ток и реалния, той няма да се зареди до 100% от капацитета си, а примерно до осемдесет %( извинявам се, че е с думи, ама я се опитайте да напишете числото http://www.pv-bg.com...tyle_emoticons/default/mega_shok.gif - излиза смайли). Това се получава най-вече от разликата в тъй наречения "postcharge current" - експоненциално падащ ток с поддържане на напрежението на 4.2V. Той дава останалите 20% до пълните 100%.
Обратната ситуация:
Имаме зарядно, осигуряващо 150-200мА и се опитваме да заредим 280mAh акумулатор с ниминален заряден ток 100mA. Има опасност дори да го прегреем и да гръмне.
Имайте впредвид, че все пак това е Chinese electronics и подобни случаи са възможни. :pardon:

Edited by nickarsow, На 7.03.10 г. в 19:58.

Николай Арсов

#52 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 7.03.10 г. в 21:08

Нищо не е гръмнало още :smoking-8570:
Най - вероятно не зареждам добре батериите с това марково чудо на "Chinese electronics" ?!:(

Edited by adel, На 7.03.10 г. в 21:10.


#53 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.03.10 г. в 02:09

Това се получава най-вече от разликата в тъй наречения "postcharge current" - експоненциално падащ ток с поддържане на напрежението на 4.2V. Той дава останалите 20% до пълните 100%.

Някак не виждам кога го прилагаме бавното зареждане - при USB зарядните съм убеден, че никакво го няма, а за тези "двучасови" зареждания се съмнявам, че има такова нещо.

#54 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 8.03.10 г. в 08:31

...
Някак не виждам кога го прилагаме бавното зареждане - при USB зарядните съм убеден, че никакво го няма, а за тези "двучасови" зареждания се съмнявам, че има такова нещо...


Да, прав си. Току що проверих дали тези зарядни поддържат postcharging-а - не, не го поддържат. Проверих го на 2 различни зарядни ( 4081 и 701 ). Това автоматично означава заряд в най-добрия случай до около 80%.
Николай Арсов

#55 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.03.10 г. в 09:19

...което е нормално почти за всякаква техника, понеже маса народ зареждат на USB или в quickcharge режим и дърпат шнура после. На стария ми SE K800 даже си показваше макс 86% батерия, ако го зареждам от USB.

#56 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 8.03.10 г. в 13:20

Е то какво излиза (280мА/150мА) х 1,4 = 2,6 часа за зареждане. Батерията на Joye 302 се зарежда точно 2 часа. От комплекта фабрично заредена ме изкара 7 часа, а сега около 4 часа. Мама им китайска да бяха направили зарядните да зареждат на 100% :smiley:

#57 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 8.03.10 г. в 13:54

О, казвайте тогава с какво устройство е най добре да зареждаме батериите...

Edited by adel, На 8.03.10 г. в 13:58.


#58 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 8.03.10 г. в 14:25

О, казвайте тогава с какво устройство е най добре да зареждаме батериите...


Зареждай си ги с това, което са ти дали с цигарата.
Николай Арсов

#59 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 8.03.10 г. в 14:53

Зареждай си ги с това, което са ти дали с цигарата.


Благодаря за отговорите , а и без това нямам друго .:)

Edited by adel, На 8.03.10 г. в 14:58.