Jump to content


Photo
- - - - -

"Препушване"


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 ninorion

ninorion

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 21.02.10 г. в 22:54

Да ви кажа честно понякога имам такова чувство...не ща да погледна изпаряващата за час-два. Дори ми се дохрачва (макар и да не е както при "аналоговите") и ми се отщява един вид.

#2 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 21.02.10 г. в 22:58

Не си само ти.
То общо взето,май на всички ни се случва.
Biohazard

#3 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 21.02.10 г. в 23:14

Препушването с електронна цигара е възможно и дори по-вероятно отколкото с аналогова. Това е така най-вече поради липсата на задушливия ефект на дима при тютюневите цигари. Освен това, особено при по-големте модели, можеш спокойно да пафкаш няколко часа без прекъсване и без да се усетиш, преди да си препушил.
При "аналоговите" цигари имаш някаква точно определена единица (1 цигара, 20 в кутия). При електронните тази мярка я няма, поне не в такъв вид. С времето се развива някаква представа за количество, базирана на брой пълнители/батерии, но нещата съвсем не са толкова точни.
Освен това, електронната можеш да я ползваш навсякъде и това увеличава консумацията.
Всичко това е нормално. Все още е ново за всички нас и не сме си създали система на употреба. Като правило, естествено важи-колкото се може по-малко и с по-нисконикотинови течности.

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 22.02.10 г. в 00:41

Аз мисля да минавам на 11 mg вече, 18 с 801 и 901 изпарители ми идва в повече, а предпочитам да димя повече време, отколкото да се "напуша" за няколко по-тежки дърпания.

Не знам на кой разправях, но в еуфорията около доставката препуших с 24 mg Cherry. На другия ден главата още ме болеше... <_<

#5 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 22.02.10 г. в 01:26

Аз те разпитвах в събота за 24 мг черешка.
Добре,че не го взех.
Днес прекалих с Раян4 18 мг-явно и тази концентрация ми идва силна/изпарил съм приблизително 1мл/.
Имам чувството,че при мен предозирането се проявява в стомашни киселини.
Някой друг да е имал подобен симптом или си внушавам?
Biohazard

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 22.02.10 г. в 05:43

Аз ползвам само 24mg, но ги пуша като аналоговите, т.е. далеч не непрекъснато. Често се случва да дръпна няколко пъти само и следващите няколко да са след часове. В началото, на принципа "всяко чудо за 3 дни", се случваше няколко пъти да имам тежест в стомаха, но никакви други ефекти. Трябва известна доза сметки колко течност се ползва дневно. Ако превишава никотина от 1 кутия цигари, т.е. до около 20mg дневно, много е.

М/у другото, четох много за влиянието на никотина върху организма, има много правени изследвания върху групи хора, вкл. върху такива със сърдечни проблеми. Не може да се разчита на 100% достоверност, разбира се, но резултатите показват, че чистия никотин без катраните и CO не увеличава шансовете за проблеми с кръвоносната система, нито оказва трайно влияние върху кръвното налягане. Затова на пушачите със сърдечни проблеми им слагат никотинови лепенки като терапия срещу желанието им да пушат. Това го видях с очите си в местна болница и останах много учуден. Все пак, всяко нещо в повече трябва да се избягва.

Edited by Valeri, На 22.02.10 г. в 05:45.

този потребител вече не участва на този форум

#7 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 22.02.10 г. в 21:30

Имам чувството,че при мен предозирането се проявява в стомашни киселини.
Някой друг да е имал подобен симптом или си внушавам?

И аз понякога съм така.Аз пък откакто пуша електронната, постоянно ми се пръцка :blush:
Дилян Петров

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 19:48

Пръдльо! :lol:

А пуша по-леки, но по-начесто (а напоследък пуша каквото и когато има). Течностите, както и другаде писах, са задължителни, иначе така или иначе пак поглъщате всичко, което остава по гърлото и из устната куфина със слюнката, но тогава и концентрацията е по-висока. Никотин остатъчен няма да има, той се усвоява през лигавицата достатъчно бързо.

Между другото, не е зле да не забравяте, че това, че не сте вдишали парата не означава, че не поемате никотин, поради горепосочената причина.

#9 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 28.02.10 г. в 16:03

Снощи явно съм предозирал стабилно.
Изпих 7-8 бири и като ми тръгна "пушенето"-изхабих 4 батерии и поне 2мл. за 4-5 часа.
Тая сутрин имах чувството,че съм изпушил 2 кутии с цигари.
Интересно,че дори и дробовете ми хриптяха,точно както след прекаляване с тютюневите гадости.
Biohazard

#10 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 16:12

Снощи явно съм предозирал стабилно.
Изпих 7-8 бири и като ми тръгна "пушенето"-изхабих 4 батерии и поне 2мл. за 4-5 часа.
Тая сутрин имах чувството,че съм изпушил 2 кутии с цигари.
Интересно,че дори и дробовете ми хриптяха,точно както след прекаляване с тютюневите гадости.


И на мен ми се е случвало. Това с хриптенето обаче, установих, е от пасивно пушене. Бас ловя, че си бил в задимено помещение, в компанията на тютюнджии. Аз съм препушвал електронно без тютюнев дим около мен и не съм имаал проблеми с дробовете на другия ден. Завра ли се обаче в някоя задимена дупка и на другия ден се появява кашлицата и хриптенето, да не говорим как ми вонят дрехите...

#11 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 28.02.10 г. в 17:50

Бас ловя, че си бил в задимено помещение, в компанията на тютюнджии

Мне.В компанията от 10 души имаше само един пушач и той за цялата вечер изпуши 5-6 цигари.
Във "Варщайнер" вентилацията е много добра по принцип,а не беше и особено пълно.
Причината определено не е пасивно пушене.
Biohazard

#12 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 28.02.10 г. в 18:17

Това с хриптенето обаче, установих, е от пасивно пушене


Това пушачите наистина сме особенно племе. :)
Според мен нямаме никакво право да се оплакваме сега от пасивното пушене, но го правим.

А за препушването, от два дни имам страшно главоболие, ползвам течност 11 мг - camel( другите от 18 и 24 мг ми идват силни) и като гледам шишенцето е заминало около 1/3 , значи 3-4 мл за 6 дни .. не е много нали ..
Момчета, да не сте объркали етикетите ? :)

Edited by adel, На 28.02.10 г. в 19:30.


#13 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 18:22

А, аз не се оплаквам, как бих могъл, след като 20 години съм опушвал другите. Просто при мен се получава така-ако се завра на задимено място, на другия ден си подкашлям сутрина (не е като преди когато можех да изпуша над кутия за вечер) по малко.

#14 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 28.02.10 г. в 23:48

Момчета, да не сте объркали етикетите ? :)


Не са, гарантирам. :)

Аз прекалих вчера с 24 mg Cherry. Силна ми е, но когато не прекалям, дори ми харесва.
Препушването е нормално, особено в началото, когато свикваш с електронната цигара. Боля ме глава веднъж, защото исках лично да проверя колко издържа батерията.
И понеже гледам да не оставям електронната цигара където и да е, по удобно ми е да я държа в ръка. Не е добра идея обаче. Макар да е приятно да е под ръка, буквално.

Сега искам да опитам повечето течности и да им се наслаждавам, бавно и напоително.
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#15 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 1.03.10 г. в 00:15

И понеже гледам да не оставям електронната цигара където и да е, по удобно ми е да я държа в ръка.


И аз бях същата картинка :) постоянно с цигарата в ръка, сега вече започнах електронната да я оставям от време на време в чист пепелник :)като седна на маса си вземам един пепелник само за мен за да има къде да си държа цигарата :)


По сметките на Valeri- 1 mg ml равно на около 20 цигари не би трябвало да съм препушила . Пушила съм съм 4 mg за 6 дни 11 mg Camel само , това излиза по малко от кутия на ден при положение ,че преди пушех почти две кутии слаби цигари . Явно съм си достигнала дозата, главоболието го показва, или пък може би все още се адаптирам :)

Edited by adel, На 1.03.10 г. в 12:03.


#16 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.03.10 г. в 07:45

По сметките на Valeri- 1 mg равно на около 20 цигари не би трябвало да съм препушила . Пушила съм съм 4 mg за 6 дни 11 mg Camel само , това излиза по малко от кутия на ден при положение ,че преди пушех почти две кутии слаби цигари . Явно съм си достигнала дозата, главоболието го показва, или пък може би все още се адаптирам :)


Предполагам имаш предвид 1 ml.
Както писах в една друга тема, приравняването на електронни към аналогови цигари на базата на никотиново съдържание ми се вижда безпредметно. Първо, никотиновото съдържание обявено на кутиите с цигари е в пъти (около 10 пъти) по-малко от фактическото съдържание. Дава се някакво усреднено количество на усвоения никотин. Колко всъщност ще поемете и усвоите вие зависи от начина на пушене (колко често и дълбоко дърпате, колко време задържате дима в дробовете си). Второ, не съществуват конкретни данни, каква част от никотина съдържащ се в никотиновите разтвори на е-цигарите се усвоява. Както и при обикновените цигари, това ще зависи от начина на пушене. Също така, трябва да се отчитат и загубите на течност от протичане/конденз по пълнителите, както и това което остава по ватата. Повечето търговци дават абсолютно невероятни стойности на количеството цигари, на което се равняват различните пълнители.

#17 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 1.03.10 г. в 10:21

При мен се появи странно слабо, но постоянно главоболие. Предполагам прекалявам с "пушенето", а може би още не съм свикнал. Това си го имах и преди като сменях различни марки цигари. Надявам се да свикна скоро :)

#18 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 1.03.10 г. в 12:01

При мен се появи странно слабо, но постоянно главоболие. Предполагам прекалявам с "пушенето", а може би още не съм свикнал. Това си го имах и преди като сменях различни марки цигари. Надявам се да свикна скоро :)


Това е и при мен вече. Даже се събуждам с главоболието. Един парацетамол и минава за известно време.
Може би е типичен симптом на отказване от цигарите, а не "препушване". Все пак трябва да се внимава с количествата :)

Предполагам имаш предвид 1 ml.

Да.

п.п. Честита Баба Марта на всички :)

Edited by adel, На 1.03.10 г. в 12:17.


#19 duronman

duronman

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 27 posts

Posted На 1.03.10 г. в 12:43

Главоболието по мое мнение се дължи на свойството на никотина да свива кръвоносните съдове временно. Иначе и аз съм много заинтересуван отточни изследвания за влиянието на никотина върху организма. За хриптенето, което един колега спомена мога да кажа, че с една течност 0мг един ден прекалих (над 2мл) и на следващия ден имаше малко кашляне. Не е както когато пушех естествено ! Обяснявам си го с това, че все пак тази пара малко или много се отлага по дробовете и те се чистят от нея. Обаче дори да е така не мисля, че това застрашава здравето ни по някакъв начин.

#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.03.10 г. в 18:21

Главобола от препушване се проявява сутрешно май. А най-лесно да разберете дали сте се напушили е, като оставите цигарата, докато правите нещо друго - ако не се сетите веднага за дърпане, вероятно имате достатъчно никотин в себе си, все още.

Честно казано, ако не съм пропуснал нещо от дневнните "ангажименти" (сутрешно кафе, цигара, по-късно кафе и т.н.) и ме боли глава - въобще не мога да го отдам на е-цигарите.

Иначе вече си мисля, че методиката на Валерий с по-малко пушене на по-силни течности е по-правилна. Така винаги може да дръпнеш три пъти и да оставиш. Ако ти се пуши просто - сипваш нещо с 11 mg и смучеш на воля.

Главоболието по мое мнение се дължи на свойството на никотина да свива кръвоносните съдове временно.][/

Именно, с което вдига и кръвното налягане, затова обикновено боли тглава в задната част на главата, при много високо кръвно - и нагоре. Липсата му може да доведе или до обратния главобол - отпред, или след половин ден до някаква компенсация отстрана на организма, т.е. спокойно може да ви боли глава и от "непушене" или недостатъчно никотин, и пак поради повишено кръвно налягане.

Edited by geniusloci, На 2.03.10 г. в 00:26.