Jump to content


Photo
- - - - -

Предложение за eGo-T


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 NetMan

NetMan

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 10.03.11 г. в 11:03

Здравейте,
И аз вече съм от "отбора". Спрях аналоговите цигари без проблем. И, да ви кажа, много се кефя. Даже се притеснявам, по някаква причина да не спрат доставки, или да ни забранят, или ... :).
С две думи - голямо удоволствие. Направо ме е яд, че не съм ви открил по-рано.
Сега на идеята ми.
Пуша бижуто eGo-T. Според мен, единственият му проблем е прокапването след неколкократна употреба на резервоарчето. Не е голяма драма, при положение, че цената на ново е съвсем разумна. Но, може да се свали още много. Ако можете да договорирате само капачетата на резервоарите, които се пробиват при поставяне, при пълнене - сменяте цялото капаче, и резервоара става като нов! И много по-евтин :):):):):).
Дано харесате идеята ми.
Пожелавам ви успех,
Отто Бакалов

#2 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 10.03.11 г. в 13:40

Няма кой да се навие да ти доставя само капачета - а и за 2 лв. не си заслухава, по-добре си вземи нов пълнител, някаде съм чел че след няколко пълнения на пълнителя започва да отделя вредни вещества и затова препоръчват на определен период от време да се подменя пълнителя.
А защо отваряш капачето като пълниш пълнителя - не го отваряй а пълни със спринцовка, много по-лесно е.
За да не протича не вкарвай целия пълнител - остави 1мм наван, и не го пълни до горе 3-4мм по-надолу.

Edited by Rado, На 10.03.11 г. в 20:20.


#3 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 10.03.11 г. в 14:44

Няма никакво протичане и никакъв конденз ,имах проблеми с моето ЕГО-Т но вече го няма .Единия атомайзер ми го подмениха понеже беше дефектен ,а другия сам си го прецаках понеже не го миех със спирт .Когато ми свърши резервоара вадя го навивам една салфетка и внимателно почиства атомайзера ,мушкам новия и никакъв конденз и потичане .Пълня си го с премахване на капачката а когато съм свършил течността го разглобявам цялото ,измивам с топла вода и съм пушка .Разглобява се само с поглед и една безопасна игла с леко закривен връх ,кажи речи на два дни промивам атомайзера .

Това е моята формула на успеха

Ако на някой с нещо съм му помогнал ,ще се радвам .

#4 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 10.03.11 г. в 18:47

Няма никакво протичане и никакъв конденз ,имах проблеми с моето ЕГО-Т но вече го няма .Единия атомайзер ми го подмениха понеже беше дефектен ,а другия сам си го прецаках понеже не го миех със спирт .Когато ми свърши резервоара вадя го навивам една салфетка и внимателно почиства атомайзера ,мушкам новия и никакъв конденз и потичане .Пълня си го с премахване на капачката а когато съм свършил течността го разглобявам цялото ,измивам с топла вода и съм пушка .Разглобява се само с поглед и една безопасна игла с леко закривен връх ,кажи речи на два дни промивам атомайзера .

Това е моята формула на успеха

Ако на някой с нещо съм му помогнал ,ще се радвам .


Друже, много грижа, много слугуване бе :(
Преди, като бях много запален е-пушач, все опитвах най-най-новото, ама сега вече чудовищен мързел ме налегна. Аз това чудо за нищо на света няма и да го опитам, по-скоро ти е добре да опиташ класическата и елементарна схема - коя да е eGo батерия, с 510 LR изпарител, декоративна капачка и делринова капачка за дрип ;)

Ако опиташ, вероятно ще те налегне нирваната и ще спреш да се кахъриш толкова...

Желая успех :smiley_emoticons_joint:

(p.s. няма друг такъв задоволителен метод на пушене като дрипене в нискоомен изпарител :Koshechka_08:)

Edited by plambi, На 10.03.11 г. в 20:36.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#5 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 10.03.11 г. в 19:59

добре да опиташ класическота и елементарна схема - коя да е eGo батерия, с 510 LR изпарител, декоративна капачка и делринова капачка за дрип ;)





Plambi , добре дошъл пак ! Аз си помислих, че си отказал ел.цигарите вече, както беше споменал!
Добавям и 306 LR атомайзер също.
И да не забряваме, че EGo_T е измислен да замества досадното дрибване, но доколко е успешно, е въпрос на гледна точка. За мен примерно, това че резервоарчето е без вата или гъба е голям плюс и не си вадя шишенцето през пет минути. :thumbup1:

#6 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 10.03.11 г. в 20:35

Доскоро бих се съгласил с теб, друже, но напоследък, с моите смешни 50-60 доволни дръпки дневно, всички тези неща изобщо не са ми кахър ;)
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#7 NetMan

NetMan

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 16.03.11 г. в 11:02

Няма никакво протичане и никакъв конденз ,имах проблеми с моето ЕГО-Т но вече го няма .Единия атомайзер ми го подмениха понеже беше дефектен ,а другия сам си го прецаках понеже не го миех със спирт .Когато ми свърши резервоара вадя го навивам една салфетка и внимателно почиства атомайзера ,мушкам новия и никакъв конденз и потичане .Пълня си го с премахване на капачката а когато съм свършил течността го разглобявам цялото ,измивам с топла вода и съм пушка .Разглобява се само с поглед и една безопасна игла с леко закривен връх ,кажи речи на два дни промивам атомайзера .

Това е моята формула на успеха

Ако на някой с нещо съм му помогнал ,ще се радвам .


Общо взето всичко това и аз го правя, но от време на време просто ударно прокапва. Не мога да схвана в какъв момент го прави. Понякога не ми прокапва и на 2-3 пълнения. А понякога го попивам на всяко пълнене. И, забелязах, че не е от нов или стар резервоар.
Моля за инфо, на колко време се промива атомайзера със спирт, и както го е дал онзи чичо във филмчето ли?
Благодаря

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.03.11 г. в 11:53

Никога, например. Аз ги мия само, когато вече са започнали да димят по-малко или са се вмирисали тотално, т.е. накрая на живота им. Въобще, това с миенето няма файда по мое мнение, освен ако не сменяш вкусовете често и не искаш да започваш "на чисто".

#9 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 18.03.11 г. в 15:52

И аз съм на това мнение,направих един път тая грешка със два type A изпарители,след това едвам ги подкарах да тръгнат като хората!

#10 BaiHoi

BaiHoi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 18.03.11 г. в 20:17

Здравейте!
И мен много ме яд, че чак сега ви открих, а уж съм човек на иновациите. Пуша цигари, вече около 25 години /бах маа, как минаха/... Напоследък по кутия и половина син "ПалМал" дънех на ден. От три дни, преминах на електронна цигара - eGo-T. Учудващо добър ефект има върху мен, трети ден не съм и помислял за "аналогова". :) Удар си има, пара и всичко за да не ми липсва навикът /който май е от най-голямо значение, поне за мен/. Взех си 24мг. сокчета и със средно два милиграма на ден изкарвам, без да се ограничавам въобще. Дет` има един лаф, че бивша курва и бивш пушач, ставали по-големи католици от папата, май ще се окаже вярно?! Изостри ми се обонянието и ме дразни мирисът на обикновените цигари, никога не съм го вярвал, но е факт. А са минали само три дни?!
Да използвам момента да попитам - Колко време средно изкарва един атомайзер при eGo-T? Тъй като съм от дълбокия прованс, ми се иска да се подготвя с резервни, та да не се окажа без работеща играчка в един прекрасен миг. :) И последно, да промивам ли със спирт или да не се занимавам? :)
Поздрави на всички "колеги" и благодаря, че ви има!

#11 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 18.03.11 г. в 20:22

Зависи, някои изгарят при първото задействане, а други траят с месеци... Например, на мен вчера ми изгоря единия от двата оригинални, купени с комплекта eGo на 4-ти април миналата година...

При всички случаи, човек трябва да има поне два изпарителя, които да си ги върти - един ден единия, втория на другия, или ако иска да опитва повечко течности - за всеки вид по един. В добавка - поне още 2 броя резерва. Също не е лоша идея да има и една батерия резервна (с три eGo батерии може би ще изкараш, докато съвсем захвърлиш и електронните).

Желая успех :smiley_emoticons_joint:

(п.п. Аз от месеци не съм промивал, вече прекалено ме мързи, не ми се слугува на тия пущини, и да си призная - учуден съм, че като че ли така по-малко бели му се случват на хардуера, но това си е мое мнение)

Edited by plambi, На 18.03.11 г. в 20:24.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#12 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 19.03.11 г. в 14:02

Аз промивам атомайзерите със спирт поради следните причини:
1. Премахва тежки миризми в следствие на изпаряването на никотиновата течност, ароматите в нея и полученият конденз.
2. Отпушва донякъде атомайзера от разтворими от спирта съставки.
3. Просто това е една дезинфекция на атомайзерната система, все пак при изпаряване се получава конденз и странични миризми и някак си едно продухване няма да се справи с тях. Според мен там където има въздух и вода, може да има и бактерии, така че една промивка със спирт със сигурност няма да възкръсне един издъхнал атомайзер, но поне профилактично ще го освежи и дезинфектира малко, ако е работещ.

#13 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 22.03.11 г. в 10:10

Аз промивам атомайзерите със спирт поради следните причини:
1. Премахва тежки миризми в следствие на изпаряването на никотиновата течност, ароматите в нея и полученият конденз.
2. Отпушва донякъде атомайзера от разтворими от спирта съставки.
3. Просто това е една дезинфекция на атомайзерната система, все пак при изпаряване се получава конденз и странични миризми и някак си едно продухване няма да се справи с тях. Според мен там където има въздух и вода, може да има и бактерии, така че една промивка със спирт със сигурност няма да възкръсне един издъхнал атомайзер, но поне профилактично ще го освежи и дезинфектира малко, ако е работещ.

Конденза е почти изцяло от PG или VG, а не вода. Иначе миенето за махане на вкусове - забелязал съм, че веднъж вмирише ли се, после няма особен ефект. От последните ми два 510 LR единия направо си беше гаден и не се оправи никак след миенето, другия изкара още ден-два. Задължително вече ще махам нишките, заради тях най-вече става това.

#14 lezok

lezok

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 22.08.11 г. в 11:53

Здравейте,
И аз вече съм от "отбора". Спрях аналоговите цигари без проблем. И, да ви кажа, много се кефя. Даже се притеснявам, по някаква причина да не спрат доставки, или да ни забранят, или ... :).
С две думи - голямо удоволствие. Направо ме е яд, че не съм ви открил по-рано.
Сега на идеята ми.
Пуша бижуто eGo-T. Според мен, единственият му проблем е прокапването след неколкократна употреба на резервоарчето. Не е голяма драма, при положение, че цената на ново е съвсем разумна. Но, може да се свали още много. Ако можете да договорирате само капачетата на резервоарите, които се пробиват при поставяне, при пълнене - сменяте цялото капаче, и резервоара става като нов! И много по-евтин :):):):):).
Дано харесате идеята ми.
Пожелавам ви успех,
Отто Бакалов

Ако още търсиш само капачета погледни тук: http://www.heaven-gi...roduct-343.html

#15 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 23.08.11 г. в 08:03


Аз промивам атомайзерите със спирт поради следните причини:
1. Премахва тежки миризми в следствие на изпаряването на никотиновата течност, ароматите в нея и полученият конденз.
2. Отпушва донякъде атомайзера от разтворими от спирта съставки.
3. Просто това е една дезинфекция на атомайзерната система, все пак при изпаряване се получава конденз и странични миризми и някак си едно продухване няма да се справи с тях. Според мен там където има въздух и вода, може да има и бактерии, така че една промивка със спирт със сигурност няма да възкръсне един издъхнал атомайзер, но поне профилактично ще го освежи и дезинфектира малко, ако е работещ.

Конденза е почти изцяло от PG или VG, а не вода. Иначе миенето за махане на вкусове - забелязал съм, че веднъж вмирише ли се, после няма особен ефект. От последните ми два 510 LR единия направо си беше гаден и не се оправи никак след миенето, другия изкара още ден-два. Задължително вече ще махам нишките, заради тях най-вече става това.


Точно така, моите нишки на ниско-Умните атита ги махам до 2-3 дена, след отпечатване на поредната бройка - дотогава вече съм успял да ги поизгоря (при което те се отдръпват от бобинката), почват да миришат на силно запечена захар и Бог знае още какво и само съсипват кефа на човек. Затова - в омокрено състояние, с пинсета с остър връх махам всичко без остатък, после изтръгвам моста и мрежичката без остатък, докато се открие правоъгълното легенче с намотката. Оттам нататък - капе се вече по по-малко капки, но резултатът е бясна пара и кеф ;)
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#16 boby_saa

boby_saa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 6.10.11 г. в 22:24

От доста време вече пуша eGo-T
Това е най доброто на пазара в момента.А колкото до протичането на пълнителя Проблемът Вече почти не съществува.След като има силиконови капачки за него.С които живота му се увеличава поне 100 пати от обикновения.А колкото до тези които още не са си купили eGo-T .Побързайте няма да згрешите!

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.10.11 г. в 08:54

Ако още търсиш само капачета погледни тук: http://www.heaven-gi...roduct-343.html

То ние уж поръчахме такива, но така и не ги видях в поръчката. Лошото, че пак са от пластмасовите...

#18 WebRosko

WebRosko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 14.11.11 г. в 14:56

И аз съм на това мнение,направих един път тая грешка със два type A изпарители,след това едвам ги подкарах да тръгнат като хората!

И това ако не е Роската няма кой друг да е ;]