Jump to content


Photo
- - - - -

Проблеми с устата след минаването на е-цигара?


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

Poll: Оплаквания в устната кухина след минаване към е-цигари (49 member(s) have cast votes)

Имали ли сте някакви проблеми с устата след минаване на е-цигара (без абстинентните симптоми)

  1. Афти (11 votes [22.45%])

    Percentage of vote: 22.45%

  2. Кариеси (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Ходих на зъболекар поради нов проблем със зъбите или обострен стар* (уточнение в описанието) (2 votes [4.08%])

    Percentage of vote: 4.08%

  4. Лош дъх (2 votes [4.08%])

    Percentage of vote: 4.08%

  5. Други (3 votes [6.12%])

    Percentage of vote: 6.12%

  6. не (31 votes [63.27%])

    Percentage of vote: 63.27%

Vote Guests cannot vote

#1 smoker/nonsmoker

smoker/nonsmoker

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:15

Моля да споделите тук дали сте имали някакви афти, кариеси или др проблеми в устната кухина след минаване на е-цигари. Започвам темата, защото мислех да минавам на електронни цигари, а имам 3-ма приятели които смениха аналоговите цигари преди 1 месец и тримата имаха проблеми с афти и тем подобни.
Обикновената цигара я хвърляш след 10 минути и дори да има някакви бактерии по нея, бързо забравяш за тях, а с един мундщук караш по няколко седмици (до колкото знам). Като си го сложиш в устата по него се налепват бактерии от нея (както знаете в устата има доста и различни микроорганизми) и за толкова време могат да се размножат многократно + бактериите от джобовете и т.н...просто ми звучи като перфектни условия за образуване на инфекция. За това реших да направя темата за да проверя притесненията си...anyway...Hякакви проблеми при вас?


*ако имате причина често да посещавате зъболекар, която е от преди да започнете да пушите е-цигари, пропуснете тази опция

Edited by smoker/nonsmoker, На 30.01.13 г. в 22:17.


#2 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:21

ми мийте ги бе колега. малко сапунче...

#3 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:27

В началото се опитаха да ми се появят някоя и друга афта главно поради факта, че не бях използвал обикновени цигари с мундщуци и нямах опит. Но напъните на афтите бързо бяха пресечени и от тогава при всяко пълнене на картомайзера (2-3 пъти дневно) си измивам (или най-малкото изплаквам) и подсушавам мундщука.
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#4 smoker/nonsmoker

smoker/nonsmoker

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:31

ми мийте ги бе колега. малко сапунче...

аз даже си мислех за спирт :)

#5 KoLeTo

KoLeTo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:54

Аз имах малко афти и подуване на венците. Сега, след около 2 месеца горе долу употреба всичко е наред.
новак ...

#6 charli_italy

charli_italy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:55

Дам.. и аз имах афти първите 3-4 дни. Явно самата цигара си има някакво покритие..знам ли :)
След това не съм имал проблем :smiley_emoticons_joint:
Vamo SS + Cobra genesis + Vivi Nova
http://sincemylastci...R_2.50_dark.png

#7 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 30.01.13 г. в 22:56

Не си спомням да съм си мил карта повече от веднъж на седмица...и така три години. Наречете ме мърляч, квото си искате.
Знам само едно! Устата на човек е нестерилна, няма как да бъде такава освен да се правим на Майкъл Джексън/мир на праха му/, макар това да не му помогна особено. Ако си представиш само, че във въздуха около теб се носят милиарди и милиарди бактерии и всичките тия гадинки преминават през устата/носа...предполагам съвсем ще психясаш

#8 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 31.01.13 г. в 09:44

В подкрепа на gogo63 - чувал съм от лекар (не съм проверявал, но съм склонен да вярвам), че в устната кухина има повече гадини отколкото в дебелото черво.

#9 nickbul

nickbul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 31.01.13 г. в 09:55

Аз път, в момента имам афта и направо издивявам.
А по принцип откакто съм минал на електрички(близо месец), леко ми къвят венците и имам лош дъх(предполагам следствие от кървенето).
Мия си редовно картовете с вода и спирт, но съм на мнение че не са от там бедите. Дано скоро премине, че искам да се кефя на вкуса на малинката и maxx blend'а които си забърках :smiley_emoticons_joint: .

Edited by nickbul, На 31.01.13 г. в 09:56.


#10 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 31.01.13 г. в 10:35

Колега, това не е насочено към теб да не се обидиш, ама някой като ми каже, че имал кофти дъх от електричката (щото съм го чувал и от други хора) направо припадам... като знам как смърдят чофките на аналоговите пушачи :smiley_emoticons_joint:

#11 nickbul

nickbul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 31.01.13 г. в 10:50

Колега, това не е насочено към теб да не се обидиш, ама някой като ми каже, че имал кофти дъх от електричката (щото съм го чувал и от други хора) направо припадам... като знам как смърдят чофките на аналоговите пушачи :smiley_emoticons_joint:


Здравей, значи доста мога да поспоря относно това :).
За годините в които пуша съм забелязал, че лош дъх имам само сутрин или ако ми кървят венците. Едно от нещата които прави аналоговата е че наистина стеснява кръвоносните съдове в устната кухина и по-рядко и малко кървят венците, мпоже и на бактериалната среда да влияе. Няма да коментирам дъха си веднага след като съм пъшил :), мнението ми е възможно да е строго субективно, но е изградено след дълги наблюдения и не от скоро а като активен пушач.

#12 d-f0rmati0n

d-f0rmati0n

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted На 31.01.13 г. в 11:29

Като излючим че ми се бяха надули венците за 1 седмица някъде никакъв друг проблем не съм имал. Но това с венците се дължи не на електронната цигара а на това че съм спрял аналоговите. Като цяло се чувствам по-добре. Направи ми впечатление че зъбите са ми по-бели и ги чувствам по-здрави.

Edited by dfrmtn, На 31.01.13 г. в 11:30.

Sigelei Zmax Rev2 + (BgGen3, Vision Vivi Nova, Smoktech Vivi Nova, Vision Eternity)

#13 Turtle

Turtle

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 31.01.13 г. в 18:45

Не се притеснявай. При всеки е различно. Не съм се сблъсквал с никое от изброените неща, а това е странно, защото цигарата ми напоследък минава през устата на много мои приятели (горката тя), но вече ще започна да си минавам мундщука с памуче спирт за всеки случай :smiley_emoticons_joint:

#14 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 31.01.13 г. в 20:42

Не се притеснявай. При всеки е различно. Не съм се сблъсквал с никое от изброените неща, а това е странно, защото цигарата ми напоследък минава през устата на много мои приятели (горката тя), но вече ще започна да си минавам мундщука с памуче спирт за всеки случай :smiley_emoticons_joint:

Да предимството на аналоговата не лови бацили при обща употреба . :smoking-8570:

#15 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.02.13 г. в 10:55

Здравей, значи доста мога да поспоря относно това :).
За годините в които пуша съм забелязал, че лош дъх имам само сутрин или ако ми кървят венците. Едно от нещата които прави аналоговата е че наистина стеснява кръвоносните съдове в устната кухина и по-рядко и малко кървят венците, мпоже и на бактериалната среда да влияе. Няма да коментирам дъха си веднага след като съм пъшил :), мнението ми е възможно да е строго субективно, но е изградено след дълги наблюдения и не от скоро а като активен пушач.

Това, че аналоговата ти свива капилярите и не ти кървят (толкова) венците не е лечение, а потискане на проблема, който ще ревне с пълна сила в момента, в който спреш с тях или ги намалиш. А сутрин е гаден, понеже нощес са ти кървяли, да речем.

Аз с афти се сблъсках, ама по онова време "разпушвахме" е-цигарите на кой ли не, като се усетих, спряхме, съответно се отървах и от проблема. то се усетих, че така и други проблеми мога да си докарам, оттогава реагирам остро даже на желаещи "да ми пипнат" електронната цигара. Малко е странно, ама... каквото лапам, не искам друг да го пипа, точка.

#16 sweex

sweex

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 27.05.13 г. в 16:26

Два месеца след като спрях цигарите и аз имах проблеми с венците, но смених четката за известно време с вода за уста препоръчана ми от зъболекарката и проблема изчезна.

#17 sardaesox

sardaesox

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 27.05.13 г. в 20:40

И аз имам проблеми с кървене на венците. Допреди година с аналоговата нямах такова нещо, 5-6 месеца след започване на изпаряването започнаха да ми кървят и се появи лош дъх, който след като започнах да ползвам вода за уста изчезна.Обяснявам си кървенето или с прекомерното количество никотин, което вкарвам, или с ползването на мундщука, понеже си го ползвам само аз ,рядко го мия.От друга страна "аналоговите" мисля че действат бактерицидно, вследствие на което организма се "разглезва" и при минаване на електронна трудно се преборва с бакктериите, които сега няма кой да ги избие. Ако има други мнения в тази насока, добре е да споделите и вие.

Edited by sardaesox, На 27.05.13 г. в 20:41.


#18 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 28.05.13 г. в 11:40

Кървенето на венците е пряко свързано със спирането на обикновените цигари. След това, постепенно във венците капилярите започват да функционират по предназначение. същите, по време на употребата на цигари са се били свили и прикриват възможно заболяване на кухината.

За да ви спре кървенето на венците, буквално за броени часове, посетете вашия зъболекар и му кажете да ви изчисти зъбния камък.

#19 sardaesox

sardaesox

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 29.05.13 г. в 20:24

За протокола, зъбния камък си го изчистих миналия месец, като зъбарката ми каза, че не е бил много,а преди това никога не съм го чистил (45г.).Наистина, кървенето рязко намаля и остана само при доста по-сериозно третиране на венците с четката, като всъщност проблема е май само в един зъб, като го оправя и него тия дни пак ще пиша. :crazy: