Jump to content


Photo
- - - - -

Вкус на изгоряло


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Viko

Viko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 22.11.12 г. в 01:03

Здравейте,

Да започна с това, че преди 4-5 дни си купих ел. цигара и съм много доволен. Не съм докосвал цигара от тогава, но днес се появи изключително силен вкус на изгоряло от картомайзер-а и пиша с надеждата за съвет и информация от какво се получава.
Също така, ще използвам момента, за да задам и друг въпрос. Дали батерията ми е менте? Ego-U e, а като влезна в сайта на прозводителя такъв модел няма! Което ме навежда на мисълта...

#2 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 22.11.12 г. в 01:16

Най-вероятно е менте. Но докато работи си я ползвай.

Относно вкуса на изгоряло - не ти се обмокря добре реотанчето, което изпарява течността. Най-вероятно защото и картомайзера е същата стока.

Не казваш какъв е картомайзера.

Edited by yass, На 22.11.12 г. в 01:17.


#3 Viko

Viko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 22.11.12 г. в 01:21

CE-4 е картомайзера. Моя грешка :)

#4 ivokomandos

ivokomandos

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 22.11.12 г. в 01:48

CE-4 е картомайзера. Моя грешка :)

Колега пробвай няколко пъти да дръпнеш на сухо, т.е. да дръпнеш без да активираш батерията. Aко не се оправи карта го измий с топла вода, после го завий на батерията и я активирай 6,7 пъти по 6 секунди докато не изкара пара. След това напълни с течност и пробвай пак.

Edited by ivokomandos, На 22.11.12 г. в 01:55.

1342224000_40_1_EUR_3_dark.png


#5 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 22.11.12 г. в 06:02

Струва ми се, че е време за почистване.

И моят CE4 се затлачи след около 5 дни и започна да вади много кофти вкус. След 7-8 дни вече имах чувството, че пуша сено, а не никотинова течност. Аз и като цяло не съм доволен от този картомайзер, а гледам, че много го хвалят.

Та, доизпари си течността и направи едно почистване и dry burn. Елементарна процедура, отнемаща 5 до 10мин. Ето нагледно как става:



Общо взето, в зависимост от самия карт и течностите, които ползваш, добра идея е на всеки 7 до 14 дни да правиш почистване...или когато усетиш, че вкусът се е променил прекалено много. Също и когато правиш смяна на видовете течности.

Между другото, на първия клип пичът маха с кламер гумичката вътре и още един чарколяк. Не го прави, няма чак толкова голяма разлика, а си е допълнителна занимавка.

Не забравяй хубаво да подсушиш основата, където се завинтва батерията. Вътре може да остане малко вода и да го ползваш веднага. Просто вкусът и парата в началото няма да са на max, но ще се появят след няколко дръпки.

Вариант 2 е след dry burn-а да го оставиш да изсъхне за около 12 часа и тогава да го ползваш.

Опитай и сподели дали са се оправили нещата.

Поздрави,
Тишо

Edited by Тихомир Велев, На 22.11.12 г. в 06:04.


#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 22.11.12 г. в 13:06

Ако изпарявате VG течности - нищо чудно. С FA течност (Shade) досега нямам нито един CE4+ (обикновен) или Redux, който да е изкарал по-малко от месец. Имам една глава за Kanger T2 CC, която изкара по-малко, но тя си беше 2.4 ома и просто не правеше пара. Никога не съм мил картомайзер, нито правя dry burn по каквато и да е причина, напротив, винаги гледам да е пълен и да не пресъхва дори бегло. Ползвам стандартни атомайзери 1.8 ома на 3.3V режим.

След миене - сушете го един ден на топло, а не на батерията!

eGo-U не съществува. Китайците копират батериите на Joyetech и ги пускат с всякакви имена. Което не значи, че не може да я ползваш, но на какво напрежение и т.н. - не се знае, освен ако не премериш.

#7 kiros

kiros

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 22.11.12 г. в 20:14

Ако изпарявате VG течности - нищо чудно. С FA течност (Shade) досега нямам нито един CE4+ (обикновен) или Redux, който да е изкарал по-малко от месец. Имам една глава за Kanger T2 CC, която изкара по-малко, но тя си беше 2.4 ома и просто не правеше пара. Никога не съм мил картомайзер, нито правя dry burn по каквато и да е причина, напротив, винаги гледам да е пълен и да не пресъхва дори бегло. Ползвам стандартни атомайзери 1.8 ома на 3.3V режим.

След миене - сушете го един ден на топло, а не на батерията!

eGo-U не съществува. Китайците копират батериите на Joyetech и ги пускат с всякакви имена. Което не значи, че не може да я ползваш, но на какво напрежение и т.н. - не се знае, освен ако не премериш.


Миналата седмица си закупих от вас ел цигара с картомайзер кангер т2 и точно тази течност / Shade/.
Всичко ОК , малко ми дойде слаба течността но като за първи път е добре, но след третия ден изведнъж вкуса се промени коренно / все едно пуша изгоряла гума/ .
Разглобих изпарителя / намотката беше черна с много налепи по нея/ , измих го с вряла вода и правих 6-7 пъти /dry burn/.
Голям зор беше докато опада мизерията от нагревателя, а миризмата беше ........
Всичко ОК до днес, като по часовник на шестия ден пак се промени вкуса и пак миене.
Не знам как карате по 20-30 дена

#8 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 22.11.12 г. в 20:38

Миналата седмица си закупих от вас...

Сложно е. Вземаш нова глава и си ток :).
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#9 kiros

kiros

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 22.11.12 г. в 20:52


Миналата седмица си закупих от вас...

Сложно е. Вземаш нова глава и си ток :).


днес си поръчах, но 2,2 ома
я някой да поясни каква е разликата м/у различните съпротивления на изпарителите?

#10 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 22.11.12 г. в 21:09



Миналата седмица си закупих от вас...

Сложно е. Вземаш нова глава и си ток :).


днес си поръчах, но 2,2 ома
я някой да поясни каква е разликата м/у различните съпротивления на изпарителите?



Използвай търсачката на форума, има много писано по темата не чакай всичко на готово

#11 kiros

kiros

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 23.11.12 г. в 00:03

каква търсачка да използвам бе " SONY"?
той форума е много голям!

#12 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 23.11.12 г. в 00:04

каква търсачка да използвам бе " SONY"?
той форума е много голям!


Ето тази!

Бъди малко по-учтив, ако обичаш.

#13 safet1313

safet1313

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 11.03.13 г. в 08:56


Ако изпарявате VG течности - нищо чудно. С FA течност (Shade) досега нямам нито един CE4+ (обикновен) или Redux, който да е изкарал по-малко от месец. Имам една глава за Kanger T2 CC, която изкара по-малко, но тя си беше 2.4 ома и просто не правеше пара. Никога не съм мил картомайзер, нито правя dry burn по каквато и да е причина, напротив, винаги гледам да е пълен и да не пресъхва дори бегло. Ползвам стандартни атомайзери 1.8 ома на 3.3V режим.

След миене - сушете го един ден на топло, а не на батерията!

eGo-U не съществува. Китайците копират батериите на Joyetech и ги пускат с всякакви имена. Което не значи, че не може да я ползваш, но на какво напрежение и т.н. - не се знае, освен ако не премериш.


Миналата седмица си закупих от вас ел цигара с картомайзер кангер т2 и точно тази течност / Shade/.
Всичко ОК , малко ми дойде слаба течността но като за първи път е добре, но след третия ден изведнъж вкуса се промени коренно / все едно пуша изгоряла гума/ .
Разглобих изпарителя / намотката беше черна с много налепи по нея/ , измих го с вряла вода и правих 6-7 пъти /dry burn/.
Голям зор беше докато опада мизерията от нагревателя, а миризмата беше ........
Всичко ОК до днес, като по часовник на шестия ден пак се промени вкуса и пак миене.
Не знам как карате по 20-30 дена

Аз си взех картомайзер с вата,а не с фитил и вкуса е много по-добър!!!Този с фитила ми издържаше по една седмица и започваше да ми мирише на изгоряло!!!Картомайзера с вата е много по-добър,но отива три пъти повече течност!!!зареждам го много по-често!!!