Jump to content


Photo
- - - - -

За сефте с Joe510


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#41 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 5.07.10 г. в 23:04

Колеги, ще Ви задам един въпрос, който може би е разискван във форума, но не успях да намеря дискусията. Затова, моля да ме извините ако дублирам темата. Доволен съм от изпарителя на 510. От него получавам това, което търся. Усещам доста ясно различните вкусове. Ударът в гърлото е повече от достатъчен. Но понякога се появява вкус на препечено /прегоряло/, който засенчва аромата и създава неприятен дъх. Четох, че това е нормално при свършване на течността. Но при мен понякога се появява още на трета - четвърта минута след зареждане на пълнителя. Интересното е, че може да имам десетина нормални дръпки, след това 2 - 3 "прегорели" и след това отново няколко нормални дръпки /без да пипам нищо и без да доливам течност/. Обикновено проблемът се пооправя, ако издърпам кечето навън така, че да контактува по-добре с моста или ако допълня. Възможно ли е нещо да греша при експлоатацията? Този проблем наблюдава ли се при Мега атомайзерите за 510? :pardon:

#42 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 7.07.10 г. в 18:30

Не си само ти така, това е всеобщ проблем за повечето двойки - изпарител/пълнител. Адски трудно се постига идеалното равновесие - колко и как да се напълни, че хем да не наводни веднага атомайзера, хем да не захецне течността и да не слиза гравитачно надолу по стоманената вълна към фитила и оттам към паничката с намотката. Аз съм забелязал, че ако препълня пълнител (ползвам само пълнители със синята гъба - Bluemec 03) - котлончето се дави веднага, ако сложа пък малко - препърлен вкус. Затова пълня добре, но избягвам когато мога, да държа цигарата с пълнителя надолу. Също така е добре да се знае, че след седмица работа, паничката на всеки атомайзер се "отлепя" от стените на тръбичката (лепилото си заминава от температурата) и под действието на двата проводника отдолу, водещи до фланеца с резбата, цялата конструкция леко се надига, при което мостът влиза по-агресивно и надълбоко в кечето/ватата/гъбичката и буквално я "източва" за секунди. Резултатът е ясен - наводнение, развиване, продухване на атомайзера в/у салфетка = мноооого капки фира :(

Затова, преди да поставя яко натъпкан пълнител, с пинсети хем леко намествам в крайно долно положение тарелката, хем лекичко хващайки целия мост завъртам, докато достигна сравнително устойчиво положение на конструкцията, при което тя по-бавно ще се самоиздигне нагоре. Откак усвоих тази практика, вече не ми се наводнява атомайзера (Ама късно, бих казал, много фира отиде :( )

Edited by plambi, На 7.07.10 г. в 18:32.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#43 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.07.10 г. в 12:50

Аз пък обратно, от 801 минах на 510. Честно казано, напоследък ми е все тая какво хуша, да има малко удар да си набавя никотина и да няма гаден вкус и съм наред. :sherlock:

#44 bobone

bobone

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 4.02.11 г. в 20:56

Здравейте!Днес получих 510-ката си и имам няколко въпроса.Реших да не пускам нова тема а да пиша тук,надявам се няма проблем.Значи първия въпрос ми е за втория атомайзер,който купих след многото мнения на потребители че един не е достатъчен(ще съм благодарен ако някой ми каже защо,с две думи само).Той идва в едно пликче,запечатано.Обаче от пръв поглед се вижда че вътре самия атомайзер плува в някаква течност.Това нормално ли е?
И втория ми въпрос е за пълнителите които са си в комплекта на е-цигарата.Те с какъв вкус се водят,за да не си купувам никога такава течност.(На мене лично ми мирише на крака)

#45 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 4.02.11 г. в 22:51

По въпроса за втория атомайзер, плуващ в течност в пликчето - да, нормално е, това е консервираща течност, така производителят доставя атомайзерите на търговците. По същество тази течност е най-често пропилен гликол, който с течение на времето попива чужди миризми и понякога мирише неприятно. Преди употреба новият атомайзер трябва да се продуха в двете посоки (откъм резбата и обратно), добре е после да се промие с топла вода и да се подсуши, а още по-добре - първо със спирт и после с топла вода.

Относно "заводската" течност в пълнителите, миришеща на крака - такъв ви бил късметът и такъв ви е усетът за аромат. С течение на времето, колкото повече се отдалечавате от нормалните цигари, толкова повече ще се завръща обонянието ви и ще промените мнението си.

В заключение - освен резервен атомайзер, когато човек започва, е добре да си закупи и поне още един вид никотинова течност, поне 10 милилитра, за да може да усети някаква отчетлива разлика. В последствие, апетитът ще се изостри и течностите ще бъдат купувани и пробвани една след друга. Пътьом ще изгарят и още изпарители, батерии и така нататък, докато нещата се стабилизират. При всички случаи обаче си струва, ако човек успее да зареже нормалните цигари.

Желая успех :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#46 bobone

bobone

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 4.02.11 г. в 23:52

...

Благодаря за информацията.Колкото до никотиновата течност съм си купил 2 вида(Kent и Virginia),но забравих :cursing: да си купя празни пълнители.Дали има вариянт да "изпера" един от заводските,без да го съсипя?

#47 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 5.02.11 г. в 01:11

Благодаря за информацията.Колкото до никотиновата течност съм си купил 2 вида(Kent и Virginia),но забравих :cursing: да си купя празни пълнители.Дали има вариянт да "изпера" един от заводските,без да го съсипя?


Можеш, даже е препоръчително (иначе много ще се охарчиш за пълнители). Вадиш ватичката отвътре, поизмиваш я на течаща вода и подсушаваш на салфетка. Като я пъхаш обратно я поразнищи ако се е смачкала при подсушаването. Цялато процедура отнема 3-4 мин. Аз моите си ги пера с топла водичка всеки ден, понеже всеки ден съм на нова течност и не искам да ги омешвам (да не ме боли главата :)). Понеже и аз съм отскоро "вайпър" си навзех десетина различни течности за да "открия моята". Вземи си и ти повече видове за начало защото може и двете, които си си взел да не ти харесат. Kent не съм пробвал, но Virginia лично на мен ми е крайно неприятна.

#48 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.02.11 г. в 18:01

Консервиращата течност обикновено е глицерин или пропилен гликол, който се изсушава за няколко дърпания или се смесва с течността в пълнителите. Това за попиването на миризми не го споделям като мнение - атомайзерите вече идват запечатани и няма такива проблеми.

Течността в пълнителите е MLB и съм готов да се обзаложа, че ако пушите по-дълго електронни цигари, ще си промените мнението за нея коренно. Най-малкото - не мирише, има странен вкус за пушачи, но то за мен и тютюневите цигари имат вкус на... тапет :laugh: :unknw:

#49 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 7.02.11 г. в 20:05

Течността в пълнителите е MLB...

Това ми е любимия вкус и винаги съм се чудел какво е. Викаш MLB, но със сигурност не е деканг. Някъде дали се предлага точно тая течност или я слагат само във фабричните пълнители?? :wub:

#50 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 7.02.11 г. в 20:20

Това ми е любимия вкус и винаги съм се чудел какво е. Викаш MLB, но със сигурност не е деканг. Някъде дали се предлага точно тая течност или я слагат само във фабричните пълнители?? :wub:


На Деканг има три вида марлборо между другото. MLB red, MLB green и MLB USA mix. Може и други да има, тия съм виждал аз. Иначе и аз съм забелязал, че течностите от различните места са доста различни (макар с еднакви имена).

#51 amxcs

amxcs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 2.03.11 г. в 00:50

Но понякога се появява вкус на препечено /прегоряло/, който засенчва аромата и създава неприятен дъх.

И при мен го има този проблем и както вече разбрах е нормално. След 20-30 дръпвания и има вкус на прегоряло. Като извадя атомаизера се вижда, че на места е поизсъхнал, но с добавяне на 2-3 капки проблема е решен :)

#52 momi4e

momi4e

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 12.01.12 г. в 14:58

Здравейте!
От известно време се интересувам от електронните цигари и съм решила да си купя една. Ориентирах се към този модел, защото отзивите са че се приближава доста до истинско "дръпване". Въпросът ми е как да разбера дали не е фалшива?
Бих желала да е с автоматично дръпване, а не ръчно с копче, което би трябвало да е модел Joye 510A.
Намерих следния сайт , но на кутията пише FU510. Не мога да намеря информация за този модел. В един чужд сайт ги намерих и двете ( FU510 i Joye510) с разлика от 10$. Може ли да ме насочите? Предварително благодаря.

#53 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 12.01.12 г. в 16:46

Не те съветвам с автоматична - много лесно се поврежат, от изпускане, от протичане на течност.
За предпочитане е да търсиш маркови цигари, а Joytech са точно такива.
Тук също се продават, а повярвай ми, стоката тук е изпитана.
Освен това, имай в предвид, че от известно време Joy НЕ ПРОДАВАТ артикули без тяхната марка, така че който ти казва "това е Joy" и не виждаш на всеки детайл марката им гравирана, не се лъжи.
На новата ми батерия за eGo, която купих наскоро, дори на капачката за usb pass trough-то е гравирано лазерно лого - сигурно гравировката е по-скъпа от капачката :)
И още един съвет, ако почваш с атомайзери, опитай първо с LR (ниско съпротивление) и хубави течности, FA или Dekang, не е-хелт и разни лайна.
А като ти хареса, вземи си картомайзери и се наслаждавай на вкус, удар и пара :)
Успех !
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA