Jump to content


Photo
- - - - -

Храчки след изпаряване


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 backata

backata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 18.11.12 г. в 20:55

Здравейте, приятели.

От 6 месеца съм на ел цигара и се радвам, че дори не си и помислих през този период да запаля аналогова.
Та въпроса ми е следния :
Преди седмица си взех няколко течности на inawera - canadian type, кокос, Us red mix за да си изпарявам през седмицата без проблем, но почнах да се закашлям с храчки (лек кафяв цвят). Извинявам се за подробното описание, но е почти същото като когато пушех. Възможно ли е да се прочистват дробовете все още? Наскоро ходих на преглед при лекар и той ми каза, че дробовете са ми добре.
Нормално погледнато не мисля, че е от изпаряването, но ми остава процент съмнение.

#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.11.12 г. в 21:30

А колко години си пушил (и по колко) тютюневи?
Ако можеше с един замах да се заличат последствията за 1-2 седмици... нямаше да го водят толкова тежко пристрастяване/заболяване тютюнопушенето. Иначе всяка година по 1-2 седмици "пости" и си като нов :) Ама не е така!
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 backata

backata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 18.11.12 г. в 21:53

17-18 години пушене. Пушех по кутия и половина Парламент на ден, което беше много.
Когато си взех ел цигарата отначало имах подобни изхрачвания, но 3-4 месеца нямах нито една храчка. Затова питам, че ми е чудно след 6 месеца пак да се отвори ямата с боклука. Ще се радвам да се прочиства още защото никога повече няма да запаля тази гад -аналоговата цигара. Мой колеги пушат и вече усещам как ми действа зле тютюневия дим. Винаги съм си мислел, че непушачите се пренасят с това, че и пречи тютюневият дим, но сега виждам какво е. Да живеят ел цигарите.

#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.11.12 г. в 22:23

Напълно те разбирам :)
А отхрачването може да е от всичко - от обикновенна настинка до много нашумелите напоследък вирусни инфекции. Тъй че си изпарявай с кеф и бъди здрав :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 18.11.12 г. в 22:24

Да се изцепя и аз:
Стана почти 2 (две) години откак съм на електричка.
В момента върлуват някакви вируси (преди седмица си забърках "порциона" от чорбички... и аз кашлям, храчкосвам (и разни други секреции), но не смятам, че причината е в електричката)
***
Колкото до прочистването - доколкото знам всеки рентгенолог би "разпознал" пушача (макар и бивш).

#6 Швабата

Швабата

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 18.11.12 г. в 22:56

17-18 години пушене. Пушех по кутия и половина Парламент на ден, което беше много.
Когато си взех ел цигарата отначало имах подобни изхрачвания, но 3-4 месеца нямах нито една храчка. Затова питам, че ми е чудно след 6 месеца пак да се отвори ямата с боклука. Ще се радвам да се прочиства още защото никога повече няма да запаля тази гад -аналоговата цигара. Мой колеги пушат и вече усещам как ми действа зле тютюневия дим. Винаги съм си мислел, че непушачите се пренасят с това, че и пречи тютюневият дим, но сега виждам какво е. Да живеят ел цигарите.

А защо,не минеш пак на миналата течност преди да изпаряваш Инавара?Поне ще имаш база,за сравнение от миналата и тази,а нищо не казваш за миналия "сироп"какъв е бил на каква основа,фирма и т.н. :sherlock: :sherlock:

#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.11.12 г. в 11:31

Аз също бих пробвал друга течност (ама веднага, за да разбереш болен или просто нещо не ти понася).

За отхрачването - баща ми, бог да го прости, не беше пушил (ама не беше, дори не понасяше цигари) 20 години, преди да видя от дробовете му да излиза кафява гнус. Сигурно няма да го напишат на етикета на цигарите... От друга страна, ако клетките на дробовете ти се "обновят" (т.е. спрял си да ги умъртвяваш), може да се опитваш да изкараш нещо от наслоеното. Но така може да си говорим твърде общо. Като цяло, няма нищо в течността, което да ти оставя кафяви следи, камо ли достатъчни, че да оцветят и храчките...

#8 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 19.11.12 г. в 14:20

Последните 3-4 дни имам кашлица...изглежда като едновремешната от цигарите. Обаче за разлика от колегата аз не съм сменял течността. Традиционалист съм си и опитите не ме влекат/поне последно време/. Понеже в момента се занимавам с доФтури по други причини, то личната ми каза, че има някаква инфекция/с кашлица/, дето не се лови с нищо, но от друга страна не причинява и последици.
Също така е добре да кажа, че последните три години настинките ми/повечето биха казали грипа/ нямат нищо общо с предишните. Изкарвам ги леко, малко кашлица, без температура..за 3-4 дни.
Не се фиксирай в е-цигарите, не са те проблема?

#9 backata

backata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 19.11.12 г. в 22:08

Явно е било от настинка, която излекувах дни преди това. Днес се чувствам добре вече нямам храчения.
Благодаря за мненията :drinks:

#10 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.11.12 г. в 22:11

Факт! И аз след 2 дни хрема, в един момент се хващам, че кашлям.
А едва ли е от цигарите, че ми е толкова напрегнато напоследък, че вече съм на "санитарния минимум" - 2мл/ден
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA