Jump to content


Photo
- - - - -

Избор на течност за eGo-T


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#21 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 26.07.12 г. в 22:15

Точно вчера бях в Софийския Pu6kom да си взема резервно зарядно и от любимия "ментов шоколад" и изрично питах колко капки слагат. Отговора беше, че е индивидуално, но за ментовия шоколад са 25.

pioneer 306c, а къде ги има тези пропорции? Отлежаването ясно - седмица-две, но къде мога да намеря точните пропорции? Все си мисля, че или не слагам достатъчно, или слагам много...
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#22 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 26.07.12 г. в 22:15

Точно вчера бях в Софийския Pu6kom да си взема резервно зарядно и от любимия "ментов шоколад" и изрично питах колко капки слагат. Отговора беше, че е индивидуално, но за ментовия шоколад са 25.

pioneer 306c, а къде ги има тези пропорции? Отлежаването ясно - седмица-две, но къде мога да намеря точните пропорции? Все си мисля, че или не слагам достатъчно, или слагам много...



Ами в сайта на ФА
На повечето овкусители си пише
Примерно:
From the "Ultimate" project. Rich, full, slightly spicy.
Good hit. Start with 1%

http://www.flavourar...&product_id=173

Edited by pioneer 306c, На 26.07.12 г. в 22:18.


#23 expose

expose

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 26.07.12 г. в 22:29

Явно производителите нямат интерес да посочат точното съотношение за даден аромат, тайната рецепта на "кока кола"

Edited by expose, На 26.07.12 г. в 22:30.


#24 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 26.07.12 г. в 22:58

Този който основно произвежда течности за пушене , никога няма да ти каже пропорция и никога няма да ти даде точно неговия си овкусител.
Преди време бях успял да изкрънкам от ФЛ овкусител.Поисках да ми пратят едно 30 мл.След изумената реакция се съгласих на 10. Дойдоха ми 2 различни по 5 мл.Е добре ама се оказа че е такъв "абсолют" че с 3 капки на 30 мл "произведох" някаква тотална "афро-американска пот", че повече не повторих.Още отлежава някъде по кутиите.
По времето когато все още си поръчвахме оригинално заредени пълнители се усетих, че вкуса от такъв пълнител и от бутилчетата е доста различен в полза на първото. Настоявах аз цял ден че искам течност същата като тази в пълнителите. Отговора беше " he-he, you are very smart". Та така...
В случая с ФА нещата са точно обратните , те произвеждат основно овкусители за хранителни цели а течностите за пушене им са по-скоро страничен бизнес. Не съм 100 % сигурен , но предполагам и с Инавера случаят е подобен.
Нормалните овкусители които се продават на ФА или на Инавера , са си с нормална концентрация т.е накъде около капка на милилитър +/- личните предпочитания.Това е ОК. По-концентрирано от това е почти неработимо за надомни цели.
"Астрономическите" количества от 25 капки за 10 мл, ми навяват мисълта че и в това има бизнес. Пропилена в най-лошия случай е 10 тина лева за литър, а глицерина къде 3-4.Няма лошо да продадеш на някого 4,5 мл глицерин + 0.5 мл овкусител за 5 лева.
Интересно ми е етикетчето на овкусителя дали притежава същият принтерен маркер като етикетчето на готовата чорбица.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#25 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 26.07.12 г. в 23:03

Мда, явно е така. Аз почвам от 12 капки и все не мога да си го докарам като от магазина... :aggressive: явно трябва търпение и безкрайни проби...

Лошото е, че те в pu6kom като ми ги забъркват и ми харесват безкрайно, но аз като си ги правя не стават... а пред мен ги бъркат, просто само последния път се поинтересувах за капките, а ФА бях дочула жената как си отброява 12-15 капки.

Набедила съм базите, сега ще правя последна проба с ФА бази и ако и с тях не стане... просто тотално ще се откажа и ще разчитам на "готови", забъркани пред мен в магазина...

Edited by Tsvetik, На 26.07.12 г. в 23:11.

eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#26 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 26.07.12 г. в 23:14

Етикетчето на овкусителя е толкова елементарно, че мога да седна за 5 мин да го "нарисувам" същото. Няма никакъв принтерен маркер.

#27 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 26.07.12 г. в 23:45

Абе хора, това с бъркането законно ли е? Как можете да пушите течности, които ги бъркат пред вас? Много ми е интересно, какви точно сертификати ще ви изкарат пушесткома и как точно се следи срока на годност, или срока е 2 години от датата на забъркването?!

#28 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.07.12 г. в 08:04

И на мен така направиха в София (на Опълченска). Само че за Череша. Не мериха нищо, сложиха аромата на око (колкото беше останало в едно шишенце). И аз потвърждавам, че вкусът не беше същия. Разочарован съм.

То... ъъ... чак ми звучи... абе хора, оставете, че е незаконно, но е ненормално. Накрая ей заради такива глупости ще вземат да регулират продажбата на течности. И без друго вчера чух, че са подхванали хранителните добавки...

И мога да потвърдя, че с овкусители на ФА, чорбиците стават 1:1 с оригинала ако се спазят пропорциите и отлежаването.

Аз за Shade не мога да потвърдя. Имахме, опитвахме, няма такава боза. Готов Shade, при това пресен (говоря правен преди поръчката, на него му личи, когато е отлежал, а и големите поръчки ги бъркат преди изпращане) е тотално различен от база + Shade, а се опитвах с различни пропорции докато ми писна да пробвам. Беше гнусен този, който забърках. <_<

#29 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 27.07.12 г. в 08:13

Мда, явно е така. Аз почвам от 12 капки и все не мога да си го докарам като от магазина... :aggressive: явно трябва търпение и безкрайни проби...

Лошото е, че те в pu6kom като ми ги забъркват и ми харесват безкрайно, но аз като си ги правя не стават... а пред мен ги бъркат, просто само последния път се поинтересувах за капките, а ФА бях дочула жената как си отброява 12-15 капки.

Набедила съм базите, сега ще правя последна проба с ФА бази и ако и с тях не стане... просто тотално ще се откажа и ще разчитам на "готови", забъркани пред мен в магазина...

Предполагам,че проблема е в това,тези от Пу6ком(така ли се пише) ползват други бази . Тук(във форума) има споделена информация от двама колеги – по колко капки от даден аромат се слагат ! Рецептите са с база Инавера ,но резултатите са Отлични (според мен)!


chelsea f.c.


#30 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 27.07.12 г. в 11:37

Ами ФА ползваха, но вече нямало внос та за сега са на Деканг.

На мен точно ФА ми харесват най-много и затова сега от тази сутрин съм забъркала чорбите за финална проба и финален шанс преди тотално да се откажа от домашното "готвене".

Инаера на мен ми горчат и затова се отказах от тях....
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#31 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 27.07.12 г. в 12:11

:offtopic:

Силно се съмнявам,да са използвали ФА бази,имам някакви съмнения от къде точно пазаруват !



chelsea f.c.


#32 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 27.07.12 г. в 13:20

Абе хора, това с бъркането законно ли е? Как можете да пушите течности, които ги бъркат пред вас? Много ми е интересно, какви точно сертификати ще ви изкарат пушесткома и как точно се следи срока на годност, или срока е 2 години от датата на забъркването?!

Не само не е законно, ами е и наказуемо. Глобите са повече от солени, а след акт на ХЕИ просто забрави за търговска дейност.

Аз за Shade не мога да потвърдя. Имахме, опитвахме, няма такава боза. Готов Shade, при това пресен (говоря правен преди поръчката, на него му личи, когато е отлежал, а и големите поръчки ги бъркат преди изпращане) е тотално различен от база + Shade, а се опитвах с различни пропорции докато ми писна да пробвам. Беше гнусен този, който забърках. <_<

Имах и аз 1-2-3 горчиви опита. Дори щяхме да връщаме аромата :)
Обаче мога да гарантирам, че при точна пропорция с база на Инавера се получава да кажем 99%. Взимам си и готов Шейд, трябва да пуша един след друг от два карта, за да схвана разликата. Предполагам, че с ФА база ще е още по-добре.

Ами ФА ползваха, но вече нямало внос та за сега са на Деканг.

На мен точно ФА ми харесват най-много и затова сега от тази сутрин съм забъркала чорбите за финална проба и финален шанс преди тотално да се откажа от домашното "готвене".

Инаера на мен ми горчат и затова се отказах от тях....

На Деканг какво си ползвала, че малко се обърках - аромат и/или база? Няма такова животно :)
Инавера ако ти горчата...няма по-безвкусни и обезмерисени бази. Пробвай някоя китайка, за да видиш ;)
Всъщност, каква точно база си ползвала на Инавера, защото имат Дърти, за да наподобят смърдящите на чорапи китайски.
Явно хората си ги търсят, който какво е вкусил първия път :D
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#33 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 27.07.12 г. в 13:58

Ето тази база и поръчах Inawera VPG Smoke Base Power 100ml. / 6mg. и разреждам с не повече от 10% VG Bio Base 100ml / 0mg.

Правя си шишенце 10 мл и слагам 5 капки аромат Инавера или 12 капки аромат ФА. До сега успешен опит не съм имала. Или е блудкаво-горчиво, или ми е химическо горчиво. Като отлежи няколко дни - седмица пак не е особено приятно за изпаряване.

Имам аромати Инавера: пъпеш, череша, черна череша, дива ягода, лешник
ФА: шоколад, черна череша, карамел, манго

от тях само черешите и шоколада стават за изпаряване.

Днес си взех ФА бази да пробвам с тях дали пак има горчивина.

Просто това, което ми забъркват в магазина е сладко, ароматно, чак лигите ми потичат, а това, което се получава от мойте опити трябва да се насилвам да го изпарявам.

Сега последно ми забъркаха ментов шоколад с Деканг база, иначе ми го бъркат с ФА база (аромата щом няма Деканг, не знам тогава откъде е), но във ФА по-ми харесва. И в Деканг е от, но във ФА е по-сладко и за момента ми е абсолютния фаворит.

Просто така ги правят, че като изпарявам и все едно ям нещо вкусно и захаросано - плодче, карамелче или шоколадче - колкото по-захаросано, толкова по-добре, а моите опити са горчива гад, която свършва в мивката :(

Та затова така съм се ихнала...
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#34 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 27.07.12 г. в 14:10

:smoking-8570:

Edited by Vlad, На 27.07.12 г. в 14:12.


#35 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 27.07.12 г. в 14:37

Ето тази база и поръчах Inawera VPG Smoke Base Power 100ml. / 6mg. и разреждам с не повече от 10% VG Bio Base 100ml / 0mg.

Правя си шишенце 10 мл и слагам 5 капки аромат Инавера или 12 капки аромат ФА. До сега успешен опит не съм имала. Или е блудкаво-горчиво, или ми е химическо горчиво. Като отлежи няколко дни - седмица пак не е особено приятно за изпаряване.

Имам аромати Инавера: пъпеш, череша, черна череша, дива ягода, лешник
ФА: шоколад, черна череша, карамел, манго

от тях само черешите и шоколада стават за изпаряване.

Днес си взех ФА бази да пробвам с тях дали пак има горчивина.

Просто това, което ми забъркват в магазина е сладко, ароматно, чак лигите ми потичат, а това, което се получава от мойте опити трябва да се насилвам да го изпарявам.

Сега последно ми забъркаха ментов шоколад с Деканг база, иначе ми го бъркат с ФА база (аромата щом няма Деканг, не знам тогава откъде е), но във ФА по-ми харесва. И в Деканг е от, но във ФА е по-сладко и за момента ми е абсолютния фаворит.

Просто така ги правят, че като изпарявам и все едно ям нещо вкусно и захаросано - плодче, карамелче или шоколадче - колкото по-захаросано, толкова по-добре, а моите опити са горчива гад, която свършва в мивката :(

Та затова така съм се ихнала...

Не е необходимо да я разреждаш,освен ако не искаш по–ниска концентрация никотин ! Аз ползвам същата база 12мг.,при мен се получават нещата ! Друг вариант е по отделно ПГ и ВГ бази ! :hi:


chelsea f.c.


#36 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 27.07.12 г. в 14:49

Ето тази база и поръчах Inawera VPG Smoke Base Power 100ml. / 6mg. и разреждам с не повече от 10% VG Bio Base 100ml / 0mg.

Правя си шишенце 10 мл и слагам 5 капки аромат Инавера или 12 капки аромат ФА. До сега успешен опит не съм имала. Или е блудкаво-горчиво, или ми е химическо горчиво. Като отлежи няколко дни - седмица пак не е особено приятно за изпаряване.

Трябва да ги правиш обратно. При ФА на 10мл 5-6-7 капки, при Инавера на 10мл - 8-10 капки.

#37 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 27.07.12 г. в 15:07

...
...при Инавера на 10мл - 8-10 капки.


Само ароматът да не е от серията Vera Garden

#38 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 27.07.12 г. в 15:38

Туранага, толкова малко при ФА? Наистина ли? Няма ли да стане боза с отенък на карамелче/черешка.. в далечината някъде?
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#39 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 27.07.12 г. в 15:55

Много зависи от аромата...едни са по-силни,други по-слаби.
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#40 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 27.07.12 г. в 15:56

По принцип на повечето течности на ФА им дават около 2%, хайде на плодовите да е около 3%, тоест ако приемем, че на 10мл имаш около 230-250 капки, това значи, че трябва да сложиш от 5 до 7 капки на 10мл. Аромата на химия идва точно от предозирането на аромата.
И както казва puf-paf, ако ползваш Wera Garden, тогава дозирането е около 1 до 2%, защото са много силно концентрирани.