Jump to content


Photo
- - - - -

Защо да не ползвате "ментета"...


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.06.12 г. в 10:46

Клиент ни донесе първата у нас буквално взривена батерия. Снимка има по-долу, докато се чудехме каква е причината, обърнахме внимание, че зарядното (USB частта) е някакво, каквото не сме имали никога - с дълъг кабел, 120 милиампера, без лого eGo. Единственото, което ми хрумна, е да е от Joyetech 510, но там са 150mAh и пак са си к късия кабел.

Единствената причина да пускам снимката е да не питате защо не продаваме някои продукти от недоказани производители. Батерията, както всички Joyetech продукти, се оказа застрахована в една от големите китайски застрахователни компании (друг е въпроса, че вече 5 дена се опитвам да се свържа с тях, понеже не им знам кодовете за набиране на телефони и говоря с кой ли не, за да ги открият, на теория има телефон за клиенти на Joyetech от Европа, САЩ и Канада).

Posted Image

#2 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 7.06.12 г. в 11:15

Кофти тръпка. То да каже човек, че оригиналните консумативи струват стотици левове... въобще не си струва риска.

п.п.
+86 (0)10 и номера (8 цифри, обикновено с 84 почва).

#3 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 7.06.12 г. в 13:19

Кофти тръпка.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#4 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 7.06.12 г. в 13:32

Кофти тръпка.

Как точно разбрахте по тая снимка, че е гръмнала батерията? Причината е късо, което е стопило платката и бутона. Не вкарвайте паника на хората. Също така, според мен проблема е в батерията, която е Joyetech, а не в зарядното. Дори и първоизточника да е зарядното, което е малко вероятно, защо защитата на батерията не се е включила?

#5 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 7.06.12 г. в 13:42

Интересно ми е дали отворихте зарядното да погледнете вътре.
Мярнах подобен случай на руския форум, бяха установили, че зарядното не е било наред/или се е счупило и пуска на изхода каквото влиза на входа.

Едит: на мен ми се вижда гръмнала, щом парчета са се отделили от нея.

Edited by Массаракш, На 7.06.12 г. в 13:46.


#6 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 7.06.12 г. в 14:32

Какви парчета? Това на бюрото е пина на батерията, който най-вероянто е бил залеплнал на зарядното и се е извадил с него. Това, което сърчи от батерията е най-вероятно е разтопена жичка.
Лошото, че не получаваме никаква информация, освен "не ползвайте зарядни закупени от другаде, защото може да ви се взриви батерията".

#7 74@gmail.com

74@gmail.com

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 7.06.12 г. в 14:46

Ами може да се случи на всеки :)

Edited by falcon, На 7.06.12 г. в 15:08.


#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.06.12 г. в 20:26

Батерията е точно взривена, тялото и няма как да се повреди, но се е изстреляло. Дали е тя - не знам, аз досега не съм виждал нищо близко до това, а зад гърба си имаме меко, ама много меко казано много батерии. Няма как да се установи какво точно е, тъй като всичко неметално е на сажди, с изключение на пластмасата на зарядното, но логично би трябвало да е зарядното, то отговаря за спирането зареждането на батерията при достигане на оптимално за LiPo клетката напрежение, което явно не се е случило, след като след доста време зареждане, тялото на батерията се е изстреляло.

Най-малко от всички точно аз имам някакъв интерес да паникьосвам хората, но ако трябва да сме обективни - това дори не е трябвало да го сменява Слав на клиента, само че не е обърнал внимание на зарядното, и излиза точно - "пуснах аз тук някакво зарядно и батерията даде дефект". А то - зарядното е презаредило.

#9 azz

azz

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 22.02.13 г. в 05:25

Колеги, и на мен ми се струва че батерията наистина е думнАла за стра, както се казва. Радвам се че не съм бил до нея! Трябва да е било експлозия като от голяма пиратка, и ако е гръмнало нощем е събудила комшиите и не знам как за щастие няма жертви. Отваряли ли сте такова менте зарядно, за четри лева от пазара? Вътре има едно мъъъничко чипче, не помня с колко крака беше ама мисля че пет, и не помня да има пасивни елементи отстрани освен светодиода. Виждал съм зарядно на което пише че поддържа ток двеста и четирисет, четристотин и педесет, и сега на тая снимка виждам за първи път по-малко от двеста милиампера... Ако е вярно че "държи" само до толкова милиампера колкото пише, е съвсем нормално ако питате мен да не издържи на по-големичкия заряден ток който минава през батерията. И ако е станало така, хоп - и в най-лошия случай пуска ПЕТ ВОЛТА към елемент към който е немислимо да се пуска повече от четри цяло и два волта. А може да е хептем ментак и всъщност въобще да не намалява напрежението от пет волта което му дава входа, с "някакви си мижави" осем миливолта :skull: 8) И в двата случая ще доведе до презареждане на горкичката батерия (иначе мека и не особено опасна, но в стоманения корпус на батерията истинска бомба) и взрив - личи си от снимките мощен взрив, който с газовете си е успял да откърти главата на батерията с електрониката, и да изстреля извън главата дори и централния пин на фланеца! Всъщност се вижда от снимката че дори самото зарядно е обгорено, може да е от силно нагряване на чипчето отвътре, но то е доста малко и ми се струва че по-скоро обгарянето е станало от зарядното в момента на взрива. Но във всеки случай е виновно зарядното. И то електрониката му, защото дори и да има късо във фланеца му (или в този на батерията), ако батерията не се активира, не пуска ток към фланеца си и шанса да е от окъсяване на батерията е нулев. Аиначе това че зарядното само си решава кога да спре да зарежда батерията е глупост - тези зарядни представляват просто стабилизатори на четри цяло и два волта, до колкото трябва да заредят батерията. А когато тя се зареди до това напрежение, просто няма на къде повече да се зарежда, понеже не е възможно да се зареди до по-голямо напрежение от това на източника. В този момент, зарядното "вижда" че батерията е заредена, и му святка зелената светлина с което ни казва че колкото и да я държим на зарядно, тя не може да се зареди до по-голямо напрежение, демек вече е готова за ваденье и да й се ръгне карта и да си вейпваме.

Въобще, със зарядните за тези батерии не трябва да се допуска НИКОГА компромис, не случайно единствените купешки устройства които ползвам за моите иначе саморъчни ПВ-та, бяха зарядните - преди да установя че имам по-голямо доверие на обикновен стабилизатор с ЛМ317 (не ми се превключва на латиница), монтиран на хубав радиатор.
Тютюневия дим е гаден.