Jump to content


Photo
- - - - -

помощ за избор на картомайзер


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Мартин

Мартин

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 27.11.12 г. в 16:11

здравейте нов съм в изпаряването и затова имам въпросче..
изпарявам с ego V6 vv мода на средна степен мисля че е 5V кой е най добрия картомайзер и с какво напрежение е най подходящо да се ползва 1.8,2.0,2.4,2.8 ома глави и нагоре..
искам да получа като ефект повече пара и да няма вкус на изгоряло..
мерси на отзовалите се

#2 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 27.11.12 г. в 20:22

Ако не бъркам нещо, мисля че на 5 волта му беше максимума на това устройството.
Вземи си DCT ако ще ползваш това. Другото се нарича обслужваем изпарител.
"Газена ламба" на тоз зор не става, освен ако не я тунинговаш и да и сложиш чип. Теоретично с глава на 2,8 или 3,2 Ома би трябвало да не засушава много, но ще ти дава долу горе същото което получаваш с такава на 2,4 на 4 волта или 1,8 на 3.
П.С. за подписа- това че работи с две батерии означени с по 750 мАч , не означава че имаш 1500 мАч вътре.Реалните "милиами" са около 600 , само волтите се качват!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#3 Мартин

Мартин

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 27.11.12 г. в 20:41

това 5v е средното положение на мода има още едно по силно то е 6v ...
значи ако правилно съм разбрал може с 2.4 ома на 4v при мен най ниската степен спокойно да си пафкам ...питах понеже с картовете който ми дойде в комплекта единият май изгоря и не може да се дърпа а другият отвреме на време има вкус на изгряло....а питах понеже гледах тук в магазина mit vivi nova no e na 1.8 ома глава и май за мен няма да стане или поне няма да получа перфект резултат...та трябва да взимам картомайзер поне един и затова исках мнения...
а какъв би ми препоръчал ти....или да изпарявам на най ниска степен 4V.. и дали ще има добър резултат с тези 1.8 омовите глави на mit vivito...
незнам дали правилно се изразих ако е така извинявай ма съм новобранец в изпаряването:)




това е ревю на мода от youtube там се показва 3-те степени и промяната на напрежението

Edited by marto_dmx, На 27.11.12 г. в 20:49.


#4 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 27.11.12 г. в 20:49

Ами аз ти отговорих - ако искаш да се радваш максимално на високите възможности на мода - DCT - на български - ватен картомайзер с две намотки сложен в резервоар. Добра работа би ти свършил и друг ватен карт , но с този усещането ще е доста по-истинско, конкретно на 5 волта.
Другото е да се научиш по неволя да си тунинговаш "газените лампи".
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#5 Мартин

Мартин

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 27.11.12 г. в 20:56

благодаря значи да потърся в нета къде ги предлагат тези DCT картове мерси за бързите отговори ....:)

#6 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 28.11.12 г. в 15:44

Или както колегата ти е споменал, да си вземеш обслужваем карт. Потърси в гугъл за "Bg-Gen III" и прочети повече.

#7 Мартин

Мартин

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 28.11.12 г. в 22:50

мерси поръчах си вчера DCT от гигадринкс като начало с него ще пробвам...
а за Bg-Gen III" ти имаш ли някакви наблюдения как се държи на какви омове изпарява най добре вади ли пара плюсове минуси и т.н...

#8 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 28.11.12 г. в 23:28

мерси поръчах си вчера DCT от гигадринкс като начало с него ще пробвам...
а за Bg-Gen III" ти имаш ли някакви наблюдения как се държи на какви омове изпарява най добре вади ли пара плюсове минуси и т.н...


Ако въпроса е към мен - не, нямам преки впечатления, но повечето, които си го взимат са много доволни. Някой ден и аз ще се сдобия с това чудо. Прочети в другия форум какви са впечатленията.

#9 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 28.11.12 г. в 23:30

BgGen-a с мешче, намотка на 1.6ома на 3.6 волта на Максчето и сигар чери изпарявам в момента и е голям кеф :smiley_emoticons_joint:

#10 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 28.11.12 г. в 23:33

И прочети тази тема, там се коментира доста.

#11 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.11.12 г. в 23:35

През дупката за фитил ли се пълни Генчо, че не виждам отделна на снимките? Намира ли се лесно меш, гугъл поне не помага в случая.

#12 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 28.11.12 г. в 23:54

През дупката се пълни. Един от двата недостатъка е този, а другия за мен е малкия обем на танка. Но иначе е супер дивайсче.

п.п. малко меш си върви в комплект с Генчо, достатъчен за поне 3-4 уика. Иначе в ибей има меш, даже се каня да поръчам малко тея дни.

#13 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 29.11.12 г. в 06:30

Да пълни се през дупката за меша. Доста съм мислил има ли смисъл от друга дупка и реших че няма. Специално на този размер , дори и да има друга дупка за пълнене, тя само ще създава проблеми и спринцовка пак ще трябва защото на тоя размер или със спринцовка или с шише с игла.
В стартер комлекта влизат освен Генчо, 3 размера меш, 3 дебелини кантал и парче фитил.Ако не се изгуби ресурс в ялови опити това е достатъчно за къде 6 месеца употреба.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#14 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.11.12 г. в 09:12

Като направиш меша с диаметъра на дупката, как вкарваш и спринцовката да пълниш карта? В кухината на меша или?

#15 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 29.11.12 г. в 09:47

Хе хе сега ме караш да издавам производствени тайни. Ако се загледаш на снимката отвора е елиптичен, т.е. два отвора които са свързани. Правим това защото в диаметъра всичко е обрано до косъм. А и меша не е необходимо да се вкарва в отвора с джелатска плътност. Една от тайните за добра работа на подобен род устройства е да има достъп на въздух към камерата на течността, т.е фитила трябва да е свободен до толкова че да влиза въздух в камерата но да не излиза самоволно чорбата независимо от позицията на устройството.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#16 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 29.11.12 г. в 09:49

изпарявам с ego V6 vv мода.
кой е най добрия картомайзер и с какво напрежение е най подходящо да се ползва 1.8, 2.0, 2.4, 2.8 ома глави и нагоре..
искам да получа като ефект повече пара и да няма вкус на изгоряло..

Здравей, marto_dmx. Аз също използвам EGO V6 вече близо месец и половина. Пробвал съм го с няколко картомайзера и глави. Личния ми опит сочи, че най-добри резултати получавам с глави 2.8ohm на mini Vivi Nova картомайзер при степен на мода I или II (т.е. при 4 или 5V). Първата степен при мен не е точно 4, а някъде около 4.3V. Нямам вкус на изгоряло, а парата е доволна.
Пробвал съм тоя мод с Kanger T2 и пак с глава 2.8ohm. Държи се идеално и с Т2, но иска адаптер 510-его.

#17 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.11.12 г. в 10:43

Хе хе сега ме караш да издавам производствени тайни. Ако се загледаш на снимката отвора е елиптичен, т.е. два отвора които са свързани. Правим това защото в диаметъра всичко е обрано до косъм. А и меша не е необходимо да се вкарва в отвора с джелатска плътност. Една от тайните за добра работа на подобен род устройства е да има достъп на въздух към камерата на течността, т.е фитила трябва да е свободен до толкова че да влиза въздух в камерата но да не излиза самоволно чорбата независимо от позицията на устройството.

Подробен и пространствен както винаги, благодаря за което. :thumbup1:
Като пристигне проварито май ще се запознаят отблизо с Генчо... и без това ще трябва да идвам за батерии и зарядно. Миналата събота минах за сокче, ама само Милен беше там, не можахме да се видим.

Как стои въпросът с течове при оставяне в хоризонтално положение?

п.п.
Май сме :offtopic:

Edited by Sisq0, На 29.11.12 г. в 10:52.


#18 Мартин

Мартин

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 29.11.12 г. в 12:30


изпарявам с ego V6 vv мода.
кой е най добрия картомайзер и с какво напрежение е най подходящо да се ползва 1.8, 2.0, 2.4, 2.8 ома глави и нагоре..
искам да получа като ефект повече пара и да няма вкус на изгоряло..

Здравей, marto_dmx. Аз също използвам EGO V6 вече близо месец и половина. Пробвал съм го с няколко картомайзера и глави. Личния ми опит сочи, че най-добри резултати получавам с глави 2.8ohm на mini Vivi Nova картомайзер при степен на мода I или II (т.е. при 4 или 5V). Първата степен при мен не е точно 4, а някъде около 4.3V. Нямам вкус на изгоряло, а парата е доволна.
Пробвал съм тоя мод с Kanger T2 и пак с глава 2.8ohm. Държи се идеално и с Т2, но иска адаптер 510-его.



мерси колега за споделеният опит а да те питам с едно зареждане на батериите колко време караш..?е то е относително ,но примерно на 2-ра степен 5V колко течност изпаряваш(незнам дали е правилен израза)и колко ти държат батериите на тази степен...?

#19 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 29.11.12 г. в 12:40

Зависи колко изпарявам. Напоследък намалям количеството никотин. Стигнал съм до 9mg, като почнах от 18mg :), но пък компенсирам с повече изпаряване. Приблизително с един чифт в момента изкарвам около ден и половина. Случва се да издухам чифта батерии за един ден при разход 7-8мл течност. Особено, ако приключа деня на по бирички :).

#20 Мартин

Мартин

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 29.11.12 г. в 12:52

а оптималният капацитет се получава при поне 5-6 зареждания предполагам..
аз съм ги зареждал 2 пъти и двата комплекта карам около ден с едно зареждане та затова попитах дали ще се увеличи малко пробега на батериите ако мога така да се изразя..:))))
мерси за инфото колега е аз съм страшно доволен от V6
поръчах си DCT V1 та питането ми е трябва ли да мине извесно време за да се напой добре и да дава оптимален вкус..?