Jump to content


Photo
- - - - -

Батерия за Мод


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.12.12 г. в 02:42

Здравейте искам да попитам след като не съм много запознат с батериите
Взех си EGO V6 в комплекта има Батерии Trusfire 16340, въпроса ми е какви батерии да си взема, защото четох че има огромно значение от батериите, защитени не защитени и прочие. Искам да си купя хубави батерии да мога да си го ползвам мода без проблем и safe :)
Какво бихте препоръчали и тези, който имам в комплекта стават ли :)

Мерси предварително.

#2 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 19.12.12 г. в 02:56

Трябвало е предварително да се поинтересуваш, какво да си вземеш, защото за съжаление за твоя мод няма подходящи батерии в БГ. Ще трябва да купуваш някъде отвън. Ако греша, ще се радвам някой да ме поправи.

Edited by Туранага, На 19.12.12 г. в 02:57.


#3 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 19.12.12 г. в 07:27

Във Варненския магазин би трябвало да има 16340 батерии,ако не са свършили де !


chelsea f.c.


#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.12.12 г. в 08:21

Тук мисля, че PhrozenCrew ползва такъв мод, допитай се до него.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.12.12 г. в 08:58

Трябвало е предварително да се поинтересуваш, какво да си вземеш, защото за съжаление за твоя мод няма подходящи батерии в БГ. Ще трябва да купуваш някъде отвън. Ако греша, ще се радвам някой да ме поправи.


Към комплекта имам Trusfire 16340, за да бъда още по ясен 4 броя батерии като мода работи с 2 такива, въпроса, който питам е Trusfire като батерии хубави ли са?


Във Варненския магазин би трябвало да има 16340 батерии,ако не са свършили де !


въпроса, който питам е Trusfire като батерии хубави ли са?

#6 Xiox

Xiox

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted На 19.12.12 г. в 10:22

Може би става въпрос за Trustfire? Ако е така не са от най-добрите, но доста хора ги ползват без проблеми. Въпреки това в конфигурация с две батерии стакнати трябва доста да се внимава.

#7 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 19.12.12 г. в 11:47

стакнати ???



#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 19.12.12 г. в 12:27

Стакнати означава окъсени + към - , т.е. последователно.
Тръст файър са ...батерии. Нормално са в черна дрешка с жълтичко и оранжевко.Една идея по-скъпи са от Ултра файър и се предполага че са една идея по- добри като капацитет.

При стакната употреба "протектед" батерии са безпредметни - т.е. нормално защитите им са на 2,5 А а при последователно вързване това се надминава и ще се самоизключват на всяка дръпка.
Другото е че стандартните батерии ( особено тези които са в сетка) са не особено дълговечни на този режим . Нормално до месец и започват да сгъват.
За това е добре при такава употреба да се ползват Li-Mn батерии , които имат възможност за доста по-сериозен дрейн без това да нарушава структурата на елемента.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 19.12.12 г. в 13:25

Стакнати означава окъсени + към - , т.е. последователно.
Тръст файър са ...батерии. Нормално са в черна дрешка с жълтичко и оранжевко.Една идея по-скъпи са от Ултра файър и се предполага че са една идея по- добри като капацитет.

При стакната употреба "протектед" батерии са безпредметни - т.е. нормално защитите им са на 2,5 А а при последователно вързване това се надминава и ще се самоизключват на всяка дръпка.
Другото е че стандартните батерии ( особено тези които са в сетка) са не особено дълговечни на този режим . Нормално до месец и започват да сгъват.
За това е добре при такава употреба да се ползват Li-Mn батерии , които имат възможност за доста по-сериозен дрейн без това да нарушава структурата на елемента.

Това някаква нова електротехника ли е ? :google:

#10 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.12.12 г. в 14:12

Стакнати означава окъсени + към - , т.е. последователно.
Тръст файър са ...батерии. Нормално са в черна дрешка с жълтичко и оранжевко.Една идея по-скъпи са от Ултра файър и се предполага че са една идея по- добри като капацитет.

При стакната употреба "протектед" батерии са безпредметни - т.е. нормално защитите им са на 2,5 А а при последователно вързване това се надминава и ще се самоизключват на всяка дръпка.
Другото е че стандартните батерии ( особено тези които са в сетка) са не особено дълговечни на този режим . Нормално до месец и започват да сгъват.
За това е добре при такава употреба да се ползват Li-Mn батерии , които имат възможност за доста по-сериозен дрейн без това да нарушава структурата на елемента.

Last_hope понеже си в час директно теб да питам

Да батериите, който имам са точно Trustfire черни с оранжево жълт пламък на тях имам 4 батерии а модът работи с 2 тоест ще си имам постоянно заредени батерии мисълта ми е дали са достатъчно безопасни да се ползват в тоя мод, може ли да стане фал да кажем ако ги напъвам на 6V и прочие или единствения проблем е че бързо се скапват.
Идеята ми е ще държат ли напражение или ще клякат.

Мерси

#11 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.12.12 г. в 14:53

Те за държане ще държат, въпроса е колко :)
Ако кажем, че един качествен чифт батерии ти изкарва 5-6мл, тези ще ти изкарат 3мл например.
Колкото до сигурност, погледни мода дали има вентилационни отвори. С този тип батерии винаги имаш опасност от окъсяване и съответно саморазрушване на елементите. Но не се притеснявай, в световен мащаб това са единици. Просто производителите са длъжни да се застраховат :smoking-8570:
По-кофтито в случая е, че са стакнати и едната като сдаде багажа, почва да тормози другата и съответно и двете се скапват доста бързо. Но за тези пари, ако те изкарат 3-4 месеца, добре :smiley_emoticons_joint:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#12 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 19.12.12 г. в 16:07

Винаги има опасност да се случи инфекция - скоро имаше подобен случай. Това за което трябва да внимаваш е целостта на "дрешката" т.е. изолатора на батериите. Ако пробие изолация и завърти късо през корпуса ще стане неприятно. Иначе относно това дали ги плескаш на 5 или на 6 волта не е от особено значение, ако е добре направена електриката на мода той се самолимитира и индикира кога заряда е опасно нисък.
Просто усетиш ли че мода започва да ти грее в ръката - вади батериите и им давай почивка. Това е.
Но както ти е казал и Топър, специално тези батерийки на яко бой ще започнат да сгъват доста по-рано.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#13 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.12.12 г. в 18:52

Винаги има опасност да се случи инфекция - скоро имаше подобен случай. Това за което трябва да внимаваш е целостта на "дрешката" т.е. изолатора на батериите. Ако пробие изолация и завърти късо през корпуса ще стане неприятно. Иначе относно това дали ги плескаш на 5 или на 6 волта не е от особено значение, ако е добре направена електриката на мода той се самолимитира и индикира кога заряда е опасно нисък.
Просто усетиш ли че мода започва да ти грее в ръката - вади батериите и им давай почивка. Това е.
Но както ти е казал и Топър, специално тези батерийки на яко бой ще започнат да сгъват доста по-рано.



Ок модът има отвор вентилационен, както отпред капачката така и има за охлаждане на самата резба 510 отвори.
вие го знаете прекалено добре тоя EGO V6 аз за батериите пари не съм давал, за това попитах за да съм сигурен че няма да ми експлодира мода докато дърпам или стане беля, какви батерии може да ми препоръчате за в моя случаи.

#14 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 19.12.12 г. в 19:19

въпроса ми е какви батерии да си взема, защото четох че има огромно значение от батериите

Опитах да ти отговоря на това питане ! Продават "Ефест",и отзивите са положителни !

А тези които ползваш,не са хубави ! От моя опит с тях го казвам.


chelsea f.c.


#15 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 19.12.12 г. в 19:22

Специално този не съм го тествал. 6 месеца ми го предлагаха китайците, но поради някой съображения се въздържах. Не казвам че е добър или лош , само че не съм го тествал!

Както споменах по-горе - по-устойчиви в този начин на употреба са Li-Mn батерии. Такива са EFEST батериите. От известно време изпаряващото братство твърди че са по-читави от епичните AW. Бях домъкнал малко във формат 16340 - основно за WOO юзърите, към които имах поет ангажимент.
Това обаче не елиминира вероятността ако е скъсана дрешката да се опитат да ти стопят мода ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#16 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.12.12 г. в 20:55

Добре ще пазарувам батерии а има ли значение колко mAh са реално нали като са повече mAh би трябвало да издържат много повече защото попадам на най различни батерии от тип 16340 Li-on от порядъка на 2000mAh 1 батерия. Звучи ми малко фантасмагорично защото ако е така 2 батерии в мода по 2000mAh всяка от тях тоя мод трябва бая време да издържа с едно зареждане на батериите.

То тия повечето китайски mAh са написани едно към..... на който каквото число му харесва :) Но питам теоретично ако все пак попадна на високи mAh батерии

#17 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 19.12.12 г. в 21:08

Гледай да са добри,примерно : AW или Efest . Поне за тях знам ,че са добри ! А това какво пише като ампери е ...!

Карай с тия докато държат,има време и за купуване – може пък да смениш Мода и да не ти трябват.


chelsea f.c.


#18 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 19.12.12 г. в 21:09

Добре ще пазарувам батерии а има ли значение колко mAh са реално нали като са повече mAh би трябвало да издържат много повече защото попадам на най различни батерии от тип 16340 Li-on от порядъка на 2000mAh 1 батерия. Звучи ми малко фантасмагорично защото ако е така 2 батерии в мода по 2000mAh всяка от тях тоя мод трябва бая време да издържа с едно зареждане на батериите.

То тия повечето китайски mAh са написани едно към..... на който каквото число му харесва :) Но питам теоретично ако все пак попадна на високи mAh батерии

Погледни към производители и търговци, другото е "едно към..... на който каквото число му харесва :)".
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#19 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 19.12.12 г. в 22:24

В този размер по-вече от 500 (преко сили 600) мАч е утопия за акумулаторна батерия. Всичко останало е ...какво си е пожелал да напише китайчо.
Колкото по-надписани са като капацитет , толкова по-вече клонят към "яко мента"!
С по-голям капацитет са незареждаемите! Така че гледай добре.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com