Jump to content


Photo
* * * * - 6 votes

Ревю на Joye eGo


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#1 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.04.10 г. в 13:53

Вчера се сдобих с най-новия мод на Joye - eGo. По същество си е 510-ка със всичките й предимства и недостатъци, но с чувствително по-голяма батерия 650 mAh.

Най-напред приятно ме изненада размерът й - очаквах да е по-голяма, по-дебела и по-тежка, но за радост нито едно от тези трите не се оказа вярно. От снимката можете да добиете представа за реалните й размери.
Кутията е доста прилична, не е обикновен бял картон. В комплекта има две цели цигари - атомайзери 510 и батерии, USB зарядно и адаптер AC-USB за зареждане от мрежата, преходник 510-901/808 за монтирате атомайзер на 901 или 808 към мощната батерия на eGO, някакво калъфче и 5 броя заредени пълнители. За повече естетика - мястото на свързване на батерията и атомайзера е скрито под завинтващо се конусовидно декоративно капаче.

След над 24 часа експлоатация и тестове с различни атомайзери батерията все още не е дала признаци за изтощаване (не съм я зареждал допълнително след изваждането й от кутията). За сравнение за това време щях да съм вече на трета батерия на 801. Надявам се след няколко дни експлоатация да стане ясно колко ще издържа. Идеята, с която я купих, беше да ме изкарва един ден без да се налага да мъкна със себе си зарядни, резервни батерии и т.н. Батерията е ръчна, с много приятен светещ в бяло бутон, без излишната, за мен дразнеща лампичка в края на батерията.
Понеже нямам нормална 510-ка направих тест на комплекта с втория атомайзер, монтиран през преходник на батерия на 801. Може и да се заблуждавам, но ударът и парата на eG0 бяха по-плътни - явно по-силният ток от голямата батерия е от значение.

Изпаряването с нея малко се различава от това, с което бях свикнал на 801 с ръчната батерия - заради мощната батерия дръпките трябва да са по-кратки (2-3-4 сек.), иначе бързо прегаря. Чакам си тия дни синята гъба да пробвам и с нея. Лично на мен най ми допадна комбинацията батерия eGo с атомайзер 801 заради големия пълнител, но пък размерът на цигарата вече е друг.

Предимства:
- мощната батерия е предпоставка за happy vaping all day long. :)
- напълно приемливи размери и тегло.
- удобен и лек бутон (аз съм си фен на ръчните батерии).
- може да стои изправена вертикално.
- няма дразнеща цветомузика, караща околните да те гледат като извънземно.

Недостатъци:
- батерията няма cutoff.
- обилен конденз от външната страна на атомайзера при монтирано декоративно капаче. Аз мислех, че с него ще намалее и вътрешният конденз, все пак изолира атомайзера, но напротив - кондензът и вътре, и вън е обилен. В интерес на истината с атомайзера на 801 не забелязах повишен конденз, но тук няма как да се монтира капачето.
- резбата на капачето и много ситна и излишно дълга - цели шест оборота и половина.

Като краен резултат - засега съм доволен от покупката си.

Attached Files

  • Attached File  eGo.jpg   49.75KB   1321 downloads


#2 viachy

viachy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 10.04.10 г. в 11:55

Здравей garson,

Просто прекрасно (и доста точно) ревю :Koshechka_08:

Joye eGo е един от най-добрите модове, които съм виждал. Изглежда супер според мен. Батерията му държи цял ден и използва най-добрия тип (пак лично мнение) нагревател - от 510. Ако нямах 3 ръчно изработени 510 мода, които ми вършат перфектна работа със сигурност Joye eGo щеше да бъде любимата ми е-цигара за постоянна употреба. :smiley_emoticons_joint:

Edited by viachy, На 10.04.10 г. в 11:55.

Ruyan #4 + Menthol + Cuba Cigar = Yum!

#3 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 17.04.10 г. в 11:27

Модела е мания... вече 10-ти ден съм с него и много радва... лошото е само че с 801/302 атомайзер изглежда нелепо, а аз не искам да се разделям и с него.

Само не знам как успявате с една батерия цял ден... аз съм на 2 и малко :-(

#4 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 17.04.10 г. в 13:09

...лошото е само че с 801/302 атомайзер изглежда нелепо, а аз не искам да се разделям и с него.

Аз съм скрил цялата сглобка в едно калъфче, че и на мен ми изглежда доста странно.

Само не знам как успявате с една батерия цял ден... аз съм на 2 и малко :-(

Ти ме уби! Досега не съм успял да съборя една батерия на eGo за един ден, а се имам за сериозен пушач. Със заводското зареждане изкарах 54 часа!!!

#5 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 18.04.10 г. в 08:29

Мииии :-) Значи не си толкова сериозен ;-) ха ха ха ;-)

Майтапа на страна, но освен че си смуча от батерията имам и лошия навик да правя дим... т.е. реалните ми нуди са под потреблението ми..... ама засега не се боря с това, стига ми че съм на "батерии", а не на аналогови.

#6 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 18.04.10 г. в 10:02

:thumbup1:

Мииии :-) Значи не си толкова сериозен ;-) ха ха ха ;-)

Майтапа на страна, но освен че си смуча от батерията имам и лошия навик да правя дим... т.е. реалните ми нуди са под потреблението ми..... ама засега не се боря с това, стига ми че съм на "батерии", а не на аналогови.

Много ме успокояваш ,тази цигара е по цял ден като биберон в устата ми :thumbup1: .Като ида за риболов ще ми е нужен помощник зареждач на батериите и на стръвта и със сигурност батериите трябва да са в много пъти повече от въдиците :beach:

Edited by amji, На 18.04.10 г. в 12:35.


#7 HellBoyA

HellBoyA

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 19.04.10 г. в 02:00

Аз съм четвърти ден с еGo. Това ми е първа електронна цигара , пуша от 5години (без прекъсване) последната по 2 кутии Асос Слимс и трябва да кажа , че съм мн. приятно изненадан. Не очаквах че ще ми допадне. С една батерия си изкарвам целия ден , на следващия я сменям с втората и така ги редувам. Интересно , че вчера запалих нормална цигара и какво се оказа ... неприятен мирис и вкус , дръпнах няколко пъти и я хвърлих. Да допълня , че не съм имал никакво намерение да отказвам аналоговите но приятният аромат на електронната май ме разлгези и засега твърдо ще си остана само на нея :)

Edited by HellBoyA, На 19.04.10 г. в 02:01.

Бъди себе си ... или си никой !!!

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.04.10 г. в 13:26

eGo-то се очертава като един от най-добрите модове досега. Хубавото е, че точно този производител си държи качеството и не е имало проблемни партиди (да чукна на дърво, естествено) и моделът е доста стабилен, а и самият комплект е хубав.

#9 orelia

orelia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 6.05.10 г. в 22:25

От два дни имам eGo - очарована съм!
Прекрасно се съчетава с любимата ми 510-ка, нямам никакви забележки относно пара - удар - аромат и не на последно място - великолепен дизайн!
:brunette:
Само тази батерия устоя на интензивното ми "изпаряване"! :smiley:

Edited by orelia, На 6.05.10 г. в 22:27.


#10 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 18.05.10 г. в 21:05

Привет на всички!

Драго ми е да съм сред вас :thumbup:
Преди малко направих първата си поръчка за eGo (от тук, разбира се, досега - от HG).
Надявам се да я получа час по-скоро и да се успокоя (леко съм закъсал за хардуер).

Искам да попитам отговорните люде - в комплекта една декоративна капачка за атомайзера ли влиза или две?
Питам, защото последната ми поръчка от HG бе точно за същото - стоманено eGo, и вътре си бяха 2 пълноценни цигари - с две капачки?

edit: Капачките наистина са две, присъства също и 510-901/KR808D-1 адаптерчето, точно както в новите комплекти от HG.

Edited by plambi, На 20.05.10 г. в 14:09.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.05.10 г. в 16:15

Новите комплекти са с по две :)

#12 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 22.06.10 г. в 16:05

Интересува ме кога се очаква доставка на Joue Ego в магазина /и съответно доставка чрез поръчка с куриер/. Към днешна дата не мога да я "добавя в количката", защото не е отбелязана като наличен продукт. Този модел ми се вижда удачен заради голямата батерия, изпарителя на 510, с който свикнах и не на последно място, сполучливия дизайн.

#13 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 6.07.10 г. в 09:31

Новинки за потребителите на eGo:

1. Картомайзери с голям капацитет, специално проектирани вече за eGo, не и за 510;
2. Атомайзери с голям мост, отново специално проектирани за eGo, заедно със съответните към тях мега-пълнители, побиращи по около 2.5 мл. течност.

ето линк към корейски ресурс - има снимков материал и видео-клип, показващ "пърформанса" на новия уред: http://cafe.naver.co...lArticles=false

Подобен обзор в youtube:

Въпросните картомайзери, атомайзери и пълнители са вече налични.

п.п. В скоро време очакваме и нещо доста удобно - USB батерия за eGo - комбинация м/у сегашния тип такава и USB пастру: http://www.jantyworl...-batteries.html

Edited by plambi, На 6.07.10 г. в 09:45.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#14 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 6.07.10 г. в 22:51

Предлагам eGo да я номинираме за електронна цигара на 2010г.

(въпреки че все още не съм я опитала.... )

Edited by adel, На 6.07.10 г. в 22:53.


#15 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 7.07.10 г. в 06:55

Напълно съм съгласен. Наистина, тази цигара се оказа по- по- най- от всички опитани от мен (а аз се лутах доста дълго и направих много грешни избори). Явно е толкова сполучлив продукт, че в момента сме свидетели как оригинални и други производители се надпреварват да я кичат с аксесоари, приспособления, да удължават живота й и какво ли още не. За нея има точно 4 вида батерии, 5 вида атомайзери и 2 вида картове (само фенерче и МеРеЗе плеър май още няма ;) ).

То не бяха калъфчета, кутийки, несесерчета, зарядни с прибиращ се в корпуса кабел - ужас!. И така ще продължи поне чак докато Мик от Янти най-сетне не реши да пусне в масово производство следващият си турбо-мод - "Baby-J" (вече с 801 атомайзер).

Ето го тук, в ръцете на самия дизайнер:

+1 за "Janty/Joye eGo - електронна цигара на годината".

п.п. Напълно е възможно обаче, eGo и Baby-J скоро да срещнат сериозен противник в лицето на Novi 801...

Posted Image

Edited by plambi, На 8.07.10 г. в 08:29.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#16 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 7.07.10 г. в 12:52

:good: Ето и моя глас в полза на Joye eGo за Е-цигара на годината. Не бързам да споделям подробни впечатления, защото я имам само от десетина дни. Но въпреки това ще кажа, че до момента съм очарован от нейната безотказност, продължителна работа на батерията, лекота на боравене и обслужване, дизайн, оборудване на комплекта и въобще всичко, за което тук вече е писано. Мисля, че съм на път да си реша и проблема с вкуса на прегоряло, който се появява в редки моменти и е характерен за изпарителя на 510. Но да не забравяме, че годината не е свършила. :) От известно време колегата plambi ни запознава с много интересни новости, които са в състояние да възпроизведат следващ фаворит.

#17 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 7.07.10 г. в 14:26

Добавка към предишния ми пост:

USB батерии за eGo - черни и стоманени вече са достъпни за покупка. Цена на 1 комплект - батерия + USB кабел (мини-USB конектор) = 24 евро. Засега може да се поръчат само от френския сайт на Янти, но скоро ще ги има и при китайците.

Posted Image
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#18 DRN

DRN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 8.07.10 г. в 20:37

Вчера ми пристигна мега батерията с мега атомайзере.

Posted Image

Много добре изглежда :spiteful:

Обаче има един проблем който не съм решил. Понеже кечете е с голям диаметър и пуска доста сок, често пълнителя е леко наводнен ватовете не достигат и като дърпам се чува, все едно бълбука. Съответно течността на изпарителя идва в повече и не може изпарява достатъчно. Когато пълнителят посвършва течността е по-малко и пощността е достатъчно да я изпари напълно и тогава има облаци :thumbup:

Засега има няколко идей за друг материал за пълнителя, за да ограничава малко течността.

Можеби eGo картомайзерите нямат тези проблеми, но когато поръчваш ги нямаше.

Edited by DRN, На 8.07.10 г. в 20:47.


#19 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 8.07.10 г. в 21:16

Бълбукане = наводнен атомайзер. Самият производител рекламира възможност да се налеят 2.5 милилитра течност, но и сам препоръчва да не се налива всъщност повече от 1.8 милилитра... В противен случай, заради различния вискозитет на различните видове течности, не можело да се гарантира удържане на течността. Кой ги знае с какви гъсти течности са си правили рекламните сметки, но факт е, че ние имаме достъп до "N" - то качество такива, затова - не препълвай. През лятото, в жегата - няма електронна цигара, която да не страда от наводняване, през зимата пък е друго. Ако течността ти е "рехава" - с малък вискозитет - добави си глицерин.

Ако регулярно наводняваш атомайзера, рискуваш до няколко дни да разтопиш и фитила и самата нагревателна намотка - при това - без изобщо да усетиш, понеже наводнения атомайзер нито ще ти се нагрее, нито ще пусне учудващо много пара, нито нищо - просто под течността ще си дигне критична температура, ще се прекъсне намотката, а изобилната течност ще охлади остатъците и толкоз...

За справка - 1.8 милилитра = 35 капки дестилирана вода от нормалното DEKANG шише и дюза...

Edited by plambi, На 8.07.10 г. в 22:19.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#20 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 9.07.10 г. в 04:10

Ако регулярно наводняваш атомайзера, рискуваш до няколко дни да разтопиш и фитила и самата нагревателна намотка - при това - без изобщо да усетиш, понеже наводнения атомайзер нито ще ти се нагрее, нито ще пусне учудващо много пара, нито нищо - просто под течността ще си дигне критична температура, ще се прекъсне намотката, а изобилната течност ще охлади остатъците и толкоз...


Нагревателят без никаква течност се нагрява до червено и нито се разтопяват нишките, нито се прекъсва или разтопява намотката. Ако се повреждаше така, след dry burn би следвало да не работи, а не е така. Няма как да е наводнен, да не вади пара и да достига подобни температури, от които да се повреди. Точно затова не вади пара, защото не може да достигне работна температура с толкова много течност. И не знам за какво служи тази справка, но аз пълня 1ml пълнител на 801 с 38-40 капки пак от шише на Dekang. Отдавна съм се отказал да меря количеството е-течност на капки. Броят капки зависи от вискозитета, който зависи от температурата, както и от големината на отвора на шишето.
този потребител вече не участва на този форум