Jump to content


Photo
- - - - -

Sigelei Механични Модове


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 30.11.13 г. в 00:00

Здравейте... не бях влизал тук почти година, преместих се да живея на друго място извън страната.

 

Ползвам си все още един Змакс на Sigelei всичко си работи чудесно но след едно скорошно изтърване бутона понякога отчита контакт понякога трябва да го натискам повторно... все пак го ползвам от доста доста време а няма вечни неща...

Ще съм в България още една седмица и едва ли имам време да оправя бутона а и идея нямам как се оправя тоя дефект. На практика разбрах че е доста често срещан това разхождане по менюто и понякога дава контакт понякога не.

Ако някой сподели как се поправя ще е супер.

Точно поради тази причина и че нямам много време искам да си купя някой изцяло механичен мод не държа да е телескоп ще го ползвам само с 18650 батерия.

 

Забелязах че има доста голям избор на Механични модове, кой от тях е най читав като изработка и замисъл...трябва ми да си го ползвам с кеф и да не ми се прецаква Бутона платки, дисплей и прочие.

 

 

Благодаря предварително.

 

П.С Извинявам се на модераторите за Топика който пуснах в Модификации, сметнах че тук е по подходящо да задам този въпрос.

 



#2 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 30.11.13 г. в 12:07

Mеханичните модове работят най-добре с изпарители с ниско съпротивление. Модовете с електроника въобще не сработват под 1.2 Ома и са ограничени в токоподаването в зависимост от модела до 2- 5 А. При механиката, тези ограничения отпадат, т.е. си ограничен от вътрешното съпротивление на батерията и съпротивлението на бутона. Недостатъкът е, че нямаш регулиране на напрежението и с изтощаване на батерията изпаряваш при по-ниско напрежение. Друг недостатък е, че нямаш защита от късо съединение и преразреждане на батерията, така че винаги има известна опасност. Има вариант за поставяне на предпазител, както и вариант  и за  регулиращо устройство (ако тръбата е достатъчно дълга), китайците са го кръстили "kick".

На практика, механичните модове работят най-добре с намотки около и под 1 Ом и с батерии с ниско вътрешно съпротивление (Efest/AW IMR, Panasonic CGR...).

Не си написал с какви изпарители ще го ползваш, но един хубав механичен мод е Sigelei 8W. Ценното му е, че има нисък пад на напрежението в самия мод, т.е. бутона и контактите за изпарителя са направени с ниско съпротивление. Продава се с две туби за 18350 и 18650 батерии. Това, което не ми харесва е, че месинговите части потъмняват при употреба, но това не е толкова страшно, а и могат да се почистват. Бутонът е доста твърд първоначално, но след няколко седмици омеква.  Sigelei 19b е друг не лош мод, но моя дойде с дефектен бутон и се наложи замяна. Sigelei 20b също не е лош, но усещам по-голям пад на напрежението в сравнение с 8W, особено с изпарителни намотки със съпротивление под 1,5 Ома.

 

Надявам се да съм бил полезен.



#3 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 30.11.13 г. в 14:42

Mеханичните модове работят най-добре с изпарители с ниско съпротивление. Модовете с електроника въобще не сработват под 1.2 Ома и са ограничени в токоподаването в зависимост от модела до 2- 5 А. При механиката, тези ограничения отпадат, т.е. си ограничен от вътрешното съпротивление на батерията и съпротивлението на бутона. Недостатъкът е, че нямаш регулиране на напрежението и с изтощаване на батерията изпаряваш при по-ниско напрежение. Друг недостатък е, че нямаш защита от късо съединение и преразреждане на батерията, така че винаги има известна опасност. Има вариант за поставяне на предпазител, както и вариант  и за  регулиращо устройство (ако тръбата е достатъчно дълга), китайците са го кръстили "kick".

На практика, механичните модове работят най-добре с намотки около и под 1 Ом и с батерии с ниско вътрешно съпротивление (Efest/AW IMR, Panasonic CGR...).

Не си написал с какви изпарители ще го ползваш, но един хубав механичен мод е Sigelei 8W. Ценното му е, че има нисък пад на напрежението в самия мод, т.е. бутона и контактите за изпарителя са направени с ниско съпротивление. Продава се с две туби за 18350 и 18650 батерии. Това, което не ми харесва е, че месинговите части потъмняват при употреба, но това не е толкова страшно, а и могат да се почистват. Бутонът е доста твърд първоначално, но след няколко седмици омеква.  Sigelei 19b е друг не лош мод, но моя дойде с дефектен бутон и се наложи замяна. Sigelei 20b също не е лош, но усещам по-голям пад на напрежението в сравнение с 8W, особено с изпарителни намотки със съпротивление под 1,5 Ома.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

сега видях че има 

Smok SID

 

Някой да който го ползва?

Вместо да вземам пълна механика да взема пак Вариволт цената му ми допада.

Впечатления?

защо е толкова евтин?


Edited by cuban, На 30.11.13 г. в 14:43.


#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 30.11.13 г. в 15:58

Има вариант за поставяне на предпазител, както и вариант  и за  регулиращо устройство (ако тръбата е достатъчно дълга), китайците са го кръстили "kick".

 

Американците от Evolve са го кръстили Kick, китайците само го копират.


eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 30.11.13 г. в 17:54


 

сега видях че има 

Smok SID

 

Някой да който го ползва?

Вместо да вземам пълна механика да взема пак Вариволт цената му ми допада.

Впечатления?

защо е толкова евтин?

 

Като електроника е идентичен със ZMax. По-евтин е защото тръбите му са малко по-тънки и алуминиеви, както и поради това, че няма втора капачка и не работи с 2х18350 батерии. Като сметнеш тези неща, не е чак толкова евтин. Ако искаш ново устройство с електроника, аз бих препоръчал Vamo или Innokin iTaste, ако някога го видим отново наличен в магазина.



#6 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 30.11.13 г. в 18:26

 


 

сега видях че има 

Smok SID

 

Някой да който го ползва?

Вместо да вземам пълна механика да взема пак Вариволт цената му ми допада.

Впечатления?

защо е толкова евтин?

 

Като електроника е идентичен със ZMax. По-евтин е защото тръбите му са малко по-тънки и алуминиеви, както и поради това, че няма втора капачка и не работи с 2х18350 батерии. Като сметнеш тези неща, не е чак толкова евтин. Ако искаш ново устройство с електроника, аз бих препоръчал Vamo или Innokin iTaste, ако някога го видим отново наличен в магазина.

 

Ами трябва да взема нещо ново и надеждно че Бутона на Змакса страшно ме нервира... не че не мога да пуша ама ми се разваля кефа... някой да даде идея как се оправя? в БГ съм още седмица до седмица или трябва да съм купил ново устройство или да работи ЗМакса бутончето.



#7 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 30.11.13 г. в 21:24

Бутон се подменя в България, но не знам дали ще стане за седмица. Как искаш да ти се предостави съвет за помощ, когато не си си направил труда поне да напишеш КЪДЕ Е ТОВА В БЪЛГАРИЯ?

 

Успех.


Edited by NiOOH, На 30.11.13 г. в 21:24.