Jump to content


Photo
- - - - -

За сефте с Joe510


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#21 R2D2

R2D2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 22.05.10 г. в 16:13

Пас-трутата като цяло заслужават внимание, има шанс да опукат някой порт, ама... пуста краста. Аз от тях за себе си не намирам смисъл и не ги ползвам.

Има най различни USB захранващи устройства. Аз имам такова, купих го за по малко от 10 лв., а сигурно може да се намери и по евтино. На него пише, че държи до 1А ;) е чак толкоз не държи но до 700 mA със сигурност държи, но това е напълно достатъчно тъй като USB порта е до 500 mA. Така няма шанс да си повредите дъното което е в пъти по скъпо.

#22 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 25.05.10 г. в 09:30

Браво колега Р2Д2,

Имам комп от 1991г.Мисля,че им разбирам...Ам нямаше да се сетя да търся
усб-зарядно......Е,човек се учи докато е жив...Мерси и ще се възползвам от съвета.

#23 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 25.05.10 г. в 22:48

Здравейте,от 3 месеца ползвам 510 и съм относително доволен,но незнам защо нагревателите ми горят на всеки месец,а и тоя последния който си взех вади доста малко пара,направо е смешен в сравнение с предходния а е чисто нов.Замислил съм се да го сменям с мега нагревател и ме интересува действително ли вади повече пара от обикновенния?
Помагайте:smiley_emoticons_joint:.
Death Metal Fan

#24 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.05.10 г. в 11:06

Мега-та - не, просто събира повече течност. Иначе уе възможно батериите ти вече да издишат, нямам представа колко от тях ползваш.

За повече пара - днес-утре вече ще имаме от атомайзерите с ниско съпротивление. Там пара да искаш...

#25 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 27.05.10 г. в 21:12

Ползвам 2 батерии,с по едно презареждане изкарвам цял ден (демек с 4 батерии),иначе си е готина цигарката,припалвам тютюн от време на време но не е нищо страшно,може би цигара-две на седмица.А тези нови нагреватели по ли са надеждни от старите?В смисъл по дълъг ли е живота им?
Death Metal Fan

#26 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 27.05.10 г. в 21:26

Опитах мега-атомайзер на eGo батерия... силата им е единствено в по-голямата камера след "котлончето" - там парата леко поизстива и вкусът като че ли е по-достоверен. Само толкова мога да кажа, но логиката подсказва, че като цяло, нагревателната намотка се охлажда по-добре, следователно - може да се очаква по-дълъг живот. Разбира се - при добросъвестно отношение към атомайзера - промивка, редовно замерване на съпротивлението и всички останали подобни елементарни грижи.

По повод на по-горния пост - за low-resistance атомайзерите - шитнява работа е тая... да се имитира по този начин по-голямо напрежение и съответно ток - каквото си избере човек се случва - или батерия потрошва, или...
С 3.7 V хардуер, това си е атомайзер на стероиди... повече от месец при мен няма да изкара...

Edited by plambi, На 27.05.10 г. в 21:29.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#27 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.05.10 г. в 22:20

Според мен и месец няма да изкарат, но имаше желаещи за тях. То затова и се продават само с предупреждения, без обяснения в описанието.

#28 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 29.05.10 г. в 07:29

Днес става точно месец от мига в който почнах да ползвам джое510...

Не съм запалвал аналогова от тогава.Имам 2 батерии.При моя начин на пушене ми стигат за около 5 часа,а се зареждат за 3.Когато съм на компа,ползвам пастру/т.е. всеки ден по около 8 часа/.След 32 години пушене на тютюн от раз минах на е-цигари.И всичко изписано за последните се оказа вярно...Спрях да кашлям сутрин.Обонянието ми се подобри.Тонуса ми също...За секса не знам,понеже нямам жена или приятелка в момента.Като цяло-доволен съм от промените в организма си,но забелязвам едно желание постоянно нещо да дъвча/семки,дъвка,някакви хапки../.И жажда-пия или бира или тоник,всеки ден...Та така-вероятно е-цигарите са ни бъдещето.Хубаво-лошо,това ще е...

#29 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 30.05.10 г. в 18:54

Здравейте,от 3 месеца ползвам 510 и съм относително доволен,но незнам защо нагревателите ми горят на всеки месец,а и тоя последния който си взех вади доста малко пара,направо е смешен в сравнение с предходния а е чисто нов.Замислил съм се да го сменям с мега нагревател и ме интересува действително ли вади повече пара от обикновенния?
Помагайте:smiley_emoticons_joint:.


Ако си фен на 510 и не търсиш на всяка цена "здрав" удар, а предпочиташ перфектен вкус и доста дълъг живот на изпарителя препоръчвам ти да тестваш изпарител на J510 /Това е вариация на Joye 510, която аз лично предпочитам/.
Съпротивлението му е малко по-високо- около 2,7 ома е. Най-лесно се познава по това , че като се погледне от горе се вижда само моста на изпарителя и "шайба".Реално това е изпарител от типа на 103/всъщност изпарителя на L88 - "Блуциг"/ ,вкаран в тръбичка, за да се ползват възможностите на по-големия контейнер за течност.
вече 6 месеца ползвам първия си тестов атомизатор от тоя тип, много дъго време след като останалите "пърлачки" сдадоха богу дух.Вдигна съпротивление до 3 ома и продължава да работи читаво. Това са изпарителите от всичко което съм тествал, които дават най-добър вкус, и супер обилна пара.Като удар обаче отстъпват.
Малко по-висок му е централният контакт спрямо изпарителите на Janty.Ако се ползва на същата батерия, има опасност да понабие контакта на батерията и после Janty- то да не иска да захапе ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#30 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 30.05.10 г. в 22:02

Някой пробва ли вече атомайзерите с ниско съпротивление,да сподели впечатления?

Edited by locoo, На 30.05.10 г. в 22:02.

Biohazard

#31 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 2.06.10 г. в 12:43

Атомайзерите с ниско съпротивление (LRA) имат завишена консумация на ток при едно и също входно напрежение. Когато тази консумация надвиши номиналния капацитет на батерията, тя се претоварва и това драстично намалява нейният експлоатационен срок. (броя цикли заряд-разряд). В резултат - накрая батерията спира да се зарежда, или прекалено бързо се зарежда, но не държи заряд и т.н.

Следователно, колкото по-често претоварвате своята батерия, толкова по-бързо ще я "убиете".

Типична консумация на LRA при 3.1V (eGo батерия) е 2.07А
при 3.7V (идеалният вариант на eGo батерия, прясно заредена, с изправно работещ регулатор): 2.47А

макс. моментна консумация на 650 mAh (eGo): 0.65A
макс. моментна консумация на 280 mAh (KR8): 0.38A
макс. моментна консумация на 14500 (The BB батерия): 1.50А (3.7V, 900 mAh, protected battery)
макс. моментна консумация на 18650 (Silver Bullet батерия): 4.40A (3.7V, 2400 mAh, protected battery)
макс. моментна консумация на 16340 (Precise Super-T батерия x 2): 4.40A (3.6V, 880 mAh protected battery)

Следователно, LRA ще убият повечето батерии на стандартните модели и достъпните за повечето от нас модове.
Точно затова, колегите изрично са подчертали, че тези консумативи са предимно за експеримент с нестандартни модове, работещи все пак на 3.7V (eGo/Tornado не е истинско 3.7V устройство, то ползва PWM схема за импулсно управление и реално работи на 3.1V !!!)

Линкове и картинки няма да поставям, заинтересуваните могат да ползват Гугъл за тази цел.

(по информация от e-cigarette-forum)

Edited by plambi, На 3.06.10 г. в 12:39.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#32 Бай Гуджан

Бай Гуджан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 10.06.10 г. в 20:20

Здравейте! От 4 дена съм на Joey 510. Това, което ми прави впечатление е, че много често, да не кажа всеки път, трябва да дърпам по два пъти за да докарам някакъв "удар" както му казвате. При първото дърпане излиза само пара и нищо в дробчетата, а при второто вече се усеща и силата на течността. Аз ли съм някакъв куц кон, та не мога да се справя или има някаква тайна в пълненето на контейнерите. Така се случва и с двете батерии и с двата атомайзера. Тъй като взех и на жената една цигарка, 901 мисля, че е, пробвах да пуша с нейните контейнери (заводски напълнени) и с тях нещата са малко по-различни. Усещам по-силно цигарата и държи по-дълго преди да свърши течността. Също така поради някаква причина, не усещам никаква разлика във вкуса на различните течности и което е по-важно, не мога да усетя разликата в силата им, а имам 18мг. и 24мг. с различен вкус. За мен всички са ми еднакво слаби. Поради тези причини си мисля, че има нещо куцо или при мен или в моята цигара (по-вероятно е първото), а не в модела, който всички харесвате. Друго, което забелязах бе, че още при първото пълнене на контейнер, единствения вкус, който усещах бе неопределим за мен и той се усеща при всички аромати и всички пълнители.
В никакъв случай не се оплаквам ;) , просто бих искал да получа някакъв съвет, как да пооправя нещата с тази цигара, защото хич не ми се връща на обикновените отровни (как го измислихте това аналогови :) )цигари.

Edited by Бай Гуджан, На 10.06.10 г. в 20:22.


#33 DRN

DRN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 11.06.10 г. в 00:42

Здрасти Гуджан.

Нормално е да не усещаш вкусовете. И аз като започнах веднага след цигарите трудо ги различавах след една седмица ще се учудиш колко по чувствителен ще ти е вкуса ;)
Ако си пушил и силни цигари и 24мг не се усеща. Единствено усещам "удар" като издишам през носа :mellow:
Иначе имам приятели пушачи, които от интерес дърпат и от електронна 24мг кашлят :laugh:

#34 Бай Гуджан

Бай Гуджан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 11.06.10 г. в 01:54

Ами там е работата, че преди пуших по 30-40 цигари на ден и то, ако не излизам вечер (тогава нещата ставаха покъртителни :smiley_emoticons_joint: ). Цигарите ми бяха едни от силните на пазара. Пуша е-цигара вече от 3 седмици и няма промяна във вкуса. Може би се дължи на това, че в началото почнах с едни цигарки от по 20 лв. ;). На Joey 510 съм от 4 дни. Дано си прав, ама като гледам какво ми иска "телото" се плаша. Кои са най-силните течности? Има ли 50 мг./мл. :blush: ? Ей го на, сега пуша, пара излиза, а сила няма :unknw: .

#35 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 11.06.10 г. в 06:05

Дано си прав, ама като гледам какво ми иска "телото" се плаша. Кои са най-силните течности? Има ли 50 мг./мл. Posted Image


Има ама трябва да се разреждат ..взех (да не остане непробвано)36 мг/мл на totallywicked . Гарантирам ви ужасното главоболие и раздразнено гърло, ако се ползва, директно, с такава концентрация, шега няма.

На Joey 510 съм от 4 дни


При всеки е индивидуално и за толкова време не може да се прецени. Може би ти липсват отровите в цигарите щом си пушил силни предиPosted Image

Edited by adel, На 11.06.10 г. в 08:54.


#36 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.06.10 г. в 11:44

И според мен задръж още малко, а удар - пробвай със заредени до дупка батерии и мокър пълнител с "подпушване". Аз, в интерес няа истината, за себе си правя повече удар с 801, отколкото с 510, защото парата ми идва някак "плътна". Преди едва се справях с 801, сега ми е трудно с 510, ама съм упорит и мине не мине я хващам за малко да се пробвам. Усещането е коренно различно де. Обратно - хора, които пушат 510, направо не се оправят с никоя друга, освен 901 и подобните, но плачат, че там парата е малко.

#37 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 12.06.10 г. в 17:59

......., освен 901 и подобните, но плачат, че там парата е малко.


една малка корекцийка , на SBL 901 прави малко пара ... взех един от друго място( UK ), пара да искаш Posted Image е не знам дали е колкото при 510 де , щото него не съм го пробвала, но е значително повече от колкото с тези на SBL , а и останалите показатели са в плюс

Edited by adel, На 12.06.10 г. в 18:03.


#38 Бай Гуджан

Бай Гуджан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 13.06.10 г. в 23:40

И според мен задръж още малко, а удар - пробвай със заредени до дупка батерии и мокър пълнител с "подпушване". .............

А-а-а, ще задържа, какво друго ми остава :). А за "подпушването", ако това е да дърпам по два пъти един след друг и при втория да ми идва усещането за силна цигара, то аз така и си правя, но нали казвате, че по този начинин им става малко лошо на атомайзерите? Или аз нещо не съм разбрал?

#39 stanangel

stanangel

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 23.06.10 г. в 16:08

Три седмици без обичайната ми доза от 40 цигари дневно!!!
За мен недостатъците на 510-ката са също и най-големите и предимства за един бъдещ непушач.
Kакво имам впредвид ?
Малкия размер на цигарата ,което означава често зареждане на батериите и често допълване на пълнителите е най-доброто средство за ограничаване на дневните дози никотин за всеки пресен непушач,като в същото време получаваш яки шутове в гърлото.
За различните модове:
Личното ми мнение след използване на пружинки,сламки,стрелички и т.н. е,че постигнатия ефект не си струва усилията.
За мен добре почистени пълнители вършат същата работа.
Въобще ако се чудите дали може да спрете пушенето с 510 отговора е ясен.
Явно естествената еволюция на един е-пушач е преминаването от 510 към 801 след 40-50 дневна употреба на 510-ката така,че предполагам се сещате какъв модел ще е бъдещата ми цигара?

#40 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 23.06.10 г. в 19:40

да станаха близо 2 месеца не съм запалвал аналогова...