Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mini Vivi Nova - Vision


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#61 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 8.02.13 г. в 23:55

Преди около 3 часа получих новия си Vivi Nova след всички добри коментари, които прочетох за него.

Колега, ти от къде го получи това Виви Нова и на Вижън ли е?

Не знам защо, но имам чувството, че не си с вижънското Виви, а ако е така - абсолютно нормално да имаш такива проблеми. :)

Edited by Туранага, На 8.02.13 г. в 23:57.


#62 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 9.02.13 г. в 12:48

Лекото подрязване на гумената тапичка промени нещата, но явно прекалих с подрязването и сега се задръства реотанът, тече и направо смучеш течност. Явно в това е решението, но лично аз се отказвам. Вече нямам нерви и излишна течност за хабене.

От тук си го взех карта, не е от някакво съмнително място: http://www.pv-bg.com...i-nova-2.0.html
Пише си Mini Nova и си изглежда точно така, както трябва. Явно съм уцелил кофти партида или просто кофти карт. Само така си го обяснявам при положение, че мнозинството от хора са доволни от този продукт.

Здраве да е. Оставам си с Kanger T2. Все пак, благодаря за помощта и съветите! :)

Edited by Тихомир Велев, На 9.02.13 г. в 12:48.


#63 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 9.02.13 г. в 12:55

От тук си го взех карта, не е от някакво съмнително място: http://www.pv-bg.com...i-nova-2.0.html
Пише си Mini Nova и си изглежда точно така, както трябва. Явно съм уцелил кофти партида или просто кофти карт. Само така си го обяснявам при положение, че мнозинството от хора са доволни от този продукт.

Здраве да е. Оставам си с Kanger T2. Все пак, благодаря за помощта и съветите! :)

Не е съмнително мястото, разбира се, но просто тук не се предлага Вижън Виви, а МиТ Виви - разликата е огромна.

#64 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 9.02.13 г. в 13:22

Ето сега вече ми стана неудобно, понеже не бях обърнал внимание на тази "малка" разлика. От инат и любопитство ще си потърся и взема Nova-та на Vision. Трябва да знам дали наистина е добър. :)

Благодаря за просветлението!

#65 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 9.02.13 г. в 14:29

При търсенето, препоръката ми е, да изчакаш китайската нова година и да си вземеш Vision Vivi Nova от първите доставки след това. От тук, от гига или бгвейпа - и трите са поръчали, доколкото знам. Защото не се знае в момента къде и на какво може да налетиш.
:drinks:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#66 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 9.02.13 г. в 16:38

Другият варянт е да купиш виви смоктек ;) много го фалят колегите от другия форум а и е леко по ефтинко но пък като знам как работи редукса съм 100% сигурен че не е прехвален вивито.И аз ще налапам 1 въпрос на дни е.

#67 shtedroto

shtedroto

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 17.02.13 г. в 17:28

Някой може ли да ми каже колко намотки трябва да направя с кантал 0.20 на вивито та да ми дойде главата на около 1.8ом. и да заработи малко по-добре на его-ц (въпрос на време е за мод ама до тогава ще се мъча)

#68 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 17.02.13 г. в 17:50

4 или 5,зависи колко фитил ще ползваш ! Има вероятност с тоя кантал/0.2 да не тръгне батерията.


chelsea f.c.


#69 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 17.02.13 г. в 18:47

На мен 5 намотки ми излезе 1.3Ω. Най-сигурно е да измериш с мултицет.

#70 shtedroto

shtedroto

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 17.02.13 г. в 19:33

А как е по-добре да го замеря щото с мултицета на оригиналната глава 1.8ом ми дава около 2.8ом. а на мод на приятел показва 2.2ом. .Лошото е ,че в Бургас има само един магазин в който се продава кантал и той е само 0.20 а фитила е 1мм.

#71 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 17.02.13 г. в 20:21

Не ти е верен мултицета. Всички замервания, за които съм чел или правил, показват 2.1-2.2Ω. Ако ти се разхожда до "Зорница", и ти трябва Кантал или Нихром 0.18мм, пиши на лични.

#72 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 17.02.13 г. в 20:41

От същия магазин са и моите.Значи с 5 см парче кантал и 4 навивки върху фитилчето(два конеца)-идеална глава стана,само че на Вижън V3.Десетина дни вече се ползва.Не знам колко ома е,нямам уреди и не меря,но са отлични и вкус и пара.Кусура е само,че на оригиналната Джойтек батерия работи когато си поиска,а на другата безименна за 10 лв-винаги безотказно.Днес ми е ден-цял ден:),Джойтека е в настроение и кефа е голям с Макс бленд и Дезърт шип смесено.

#73 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 17.02.13 г. в 21:52

А как е по-добре да го замеря щото с мултицета на оригиналната глава 1.8ом ми дава около 2.8ом. а на мод на приятел показва 2.2ом. .Лошото е ,че в Бургас има само един магазин в който се продава кантал и той е само 0.20 а фитила е 1мм.

Надявам се си изкарал от резултата показанието на мултицета при допрени сонди една в друга. Примерно на моя мултицет това показание е точно 0.6 и едната ми глава на вивито означена като 1.8 мултицета е показва 2.8 - 0.6 = 2.2 :)
:drinks:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#74 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 17.02.13 г. в 23:43

0,2 кантал не препоръчвам да навивате ако ще ползвате нормални еговски батерии
Рискувате да ги скапете.
Писано е из темите защо Джойтехските батерии не тръгват всеки път с по-дебел кантал !!!
Намерете си 0,15 кантал или 0,15 нихром

#75 spinal

spinal

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 21.02.13 г. в 18:24

Купих си мини виви нова на вижън скоро,преди това бях с кангер Т2 , обаче като че ли парата и удара са по-слаби с вивито , доколкото успях да прочета казвате че вивито не е точно за еговски батерии . Батерията ми е на его но каква точно беше ще ви излъжа купувана е преди 3 месеца от магазин на иновейшън ... та въпросът ми е кои батерии са подходящи за това виви ?

И още един въпрос с кангера горе долу на 1 седмица си сменях главите,защото все нещо не ме кефеше този драй бърн и т.н пък и бяха по 2 лв както и да е :).Изпарявам по около 4мл на ден.Как да се грижа за това виви ? Да го мия веднъж седмично но без драй бърн,да мокря ли въобще конците или да мия само резервоарчето , а драй бърн май ще трябва да се науча да правя,че като гледам тези глави не са много лесни за намиране :)

Edited by spinal, На 21.02.13 г. в 18:36.


#76 oborotniq

oborotniq

    ентусиаст изпарител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted На 21.02.13 г. в 19:13

Купих си мини виви нова на вижън скоро,преди това бях с кангер Т2 , обаче като че ли парата и удара са по-слаби с вивито , доколкото успях да прочета казвате че вивито не е точно за еговски батерии . Батерията ми е на его но каква точно беше ще ви излъжа купувана е преди 3 месеца от магазин на иновейшън ... та въпросът ми е кои батерии са подходящи за това виви ?

И още един въпрос с кангера горе долу на 1 седмица си сменях главите,защото все нещо не ме кефеше този драй бърн и т.н пък и бяха по 2 лв както и да е :).Изпарявам по около 4мл на ден.Как да се грижа за това виви ? Да го мия веднъж седмично но без драй бърн,да мокря ли въобще конците или да мия само резервоарчето , а драй бърн май ще трябва да се науча да правя,че като гледам тези глави не са много лесни за намиране :)


чистиш го на седмица и го бърниш и нямаш проблеми.. Аз имах друг проблем - с по-тъмни течности нещо не се справя вивито - бях сложиш деканг ванилия (червена) и за около 2 дена тя стана толкова тъмно червена че като долея примерно над половината, стои на 2 слоя - тъмно и светло червено :D Отворих да го чистя и бърня - мих го в спирт, вода - конците бяха буквално кафеви замърсени - колко ли не ги чистих - реотата черен като да не казвам какво, и после след тва чистене сложих пак същата течност за още 2 дена пак същата работа - странен вкус - не на изгоряло ами просто гаден, течноста имам чувстото че за седмица става черна :cursing: Така де тая глава рекох че нещо не е наред и сложих друга с светла течност и сега за 3 дена всичко е ОК
Joyetech eGo-C Upgrade 1000mAh + 650mAh + Vision Mini Vivi Nova

#77 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 21.02.13 г. в 19:25

Купих си мини виви нова на вижън скоро,преди това бях с кангер Т2 , обаче като че ли парата и удара са по-слаби с вивито , доколкото успях да прочета казвате че вивито не е точно за еговски батерии . Батерията ми е на его но каква точно беше ще ви излъжа купувана е преди 3 месеца от магазин на иновейшън ... та въпросът ми е кои батерии са подходящи за това виви ?

И още един въпрос с кангера горе долу на 1 седмица си сменях главите,защото все нещо не ме кефеше този драй бърн и т.н пък и бяха по 2 лв както и да е :).Изпарявам по около 4мл на ден.Как да се грижа за това виви ? Да го мия веднъж седмично но без драй бърн,да мокря ли въобще конците или да мия само резервоарчето , а драй бърн май ще трябва да се науча да правя,че като гледам тези глави не са много лесни за намиране :)

Туист с Мини Виви е добра и работеща комбинация, от там нататък ограниченията са бюджет и ергономия.
Миенето на резервоара няма да ти помогне с нищо. Драй бърна е лесен и не бива да те притеснява, а и пренавиването на главите на Виви не е космическа наука.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#78 spinal

spinal

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 21.02.13 г. в 20:47

Благодаря за мненията ,само не разбрах какво ще рече пренавиване на главите :) ?

#79 unr3al

unr3al

    ъЪ ?

  • Участници
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted На 21.02.13 г. в 20:52

Благодаря за мненията ,само не разбрах какво ще рече пренавиване на главите :) ?



Заповядай -

#80 maxo

maxo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 21.02.13 г. в 21:19

Само не разбирам как от много добрите мнения за мини вивито се стигна до пренавиване на главите?
Да ви кажа и аз ползвах вижънското мини точно 45 дни безпроблемно с бърнене на всеки 10 мл. и т.н.
Но в един момент почна да пропуска течност - устата ми се пълнеше с концентрат, страшно неприятно.
След като почистване и драй бърн не помогнаха смених главата с втората в комплекта - пара бол, но вкус
никакъв - 3 дни подред. Накрая в Гигата ми я пренавиха (абе страхотни са) и нещата се подобриха за два дни.
Днес отново получавам течност в устата. Нямам си и идея защо се промени така изведнъж иначе бях много доволен.
В момента с едно Вижън В3 продължавам да изпарявам безпроблемно, но ми липсва Минито. Ако някой има идея защо
се получава така нека да сподели.