Jump to content


Photo
- - - - -

Стартов комплект Joye 510 или на части?


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 4.09.12 г. в 23:09

Здравейте.
Вече може би от шест-седем месеца се чудя относно закупуването на електрона цигара.
Преди време бях пробвал такава от най-ниския клас и съответно бях доста разочарован и най-вероятно поради това не мога да се реша. Миналата седмица се видях с приятел, който си е закупил Joyetech eGo-T и пробвах. Мога да кажа, че съм доста очарован и запален след това. Този мой приятел ползва Картомайзер за електронната си цигара и сподели че е много по доволен от него в сравнение с варианта с атомайзер и пълнители. Аз от малкия опит, който получих съм на същото мнение.
Лично съм си харесал модела Joye 510. Стартовия комплект е на цена от 57 лв., като в комплекта се включват атомайзери и пълнители. Аз обаче искам да си взема катомайзер. Гледах в сайта и изчислих, че ако си поръчам отделно две батерии, два катомайзера и зарядно, ще платя 50 лв.
Въпроса ми е възможен ли е втория вариант и с какво стартовия комплект е по-добър от него. Варианта с катомайзер ми се струва по удачен, тъй като останах с впечатление, че по лесно се пълни с течност, цената му не е висока и се сменя на около месец. Моля Ви и за съвет какъв катомайзер да си взема.
Да спомена и за навиците ми като пушач: пуша между половин до една кутия на ден, цигарите които пуша са с 0.7 никотин. Имам желание новата ми придобивка да се доближава в някакви граници до стандартната цигара.
Благодаря Ви предварително.

#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 4.09.12 г. в 23:28

По–добре виж,конфигуратора за ЕГО !

:drinks:



chelsea f.c.


#3 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 4.09.12 г. в 23:43

Ти пушиш колкото аз пушех и цигари със същото съдържание на никотин - с тая 510ка за никъде просто... след седмица ще трябва да купиш поне още една батерия и инвестицията няма да е по твоите сметки.
По-добре погледни пак предното мнение, ако не си се замислил на първи прочит. ;)

#4 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 5.09.12 г. в 08:17

Здравейте.
Мисля за 510 основно поради размерите. еGo - то ми е много голяма, макар че най-вероятно ще свикна.
А какво ще кажете относно стартовия пакет или закупуването на отделните части. Кое според Вас е по-удачно.
Аз все пак ще помисля и за варианта с eGo и ако имам въпроси ще питам.

Edited by neronski, На 5.09.12 г. в 08:19.


#5 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 5.09.12 г. в 08:17

Благодаря Ви за отговорите.
Поздрави.

Edited by neronski, На 5.09.12 г. в 08:20.


#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 5.09.12 г. в 10:39

Здравейте.
Мисля за 510 основно поради размерите. еGo - то ми е много голяма, макар че най-вероятно ще свикна.
А какво ще кажете относно стартовия пакет или закупуването на отделните части. Кое според Вас е по-удачно.
Аз все пак ще помисля и за варианта с eGo и ако имам въпроси ще питам.

Помисли за eGo батерия и картомайзер. Размерът в случая няма значение - 510 даже стърчи повече, когато я хванеш в ръка (но е по-тънка), понеже е-цигарите с бутонче не върви да ги държиш като флейта, по-скоро все едно ги стискаш с длан, при което и най-дългото eGo (1000mAh USB с голям карт) ще стърчи над палеца ти колкото и 510. Пак казвам - 510 просто ще е по-тънка.

Разликата във впечатленията ти от е-цигарите обаче може да е грандиозна, с 510 има шансове да се разочароваш сериозно. Освен всичко друго - от дълъг и много всеобхватен опит мога да кажа, че и най-претенциозните към вида на цигарата хора рано или късно стигат до eGo, може би се сещам за един или два случая, в които това не се е случило в рамките на месец, най-много два. И говоря за опит със стотици хора, защото почти всеки в някакъв момент идваше с нагласата да си купи нещо, "което повече прилича на цигара".

#7 Георги Дяков

Георги Дяков

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 5.09.12 г. в 12:25


Здравейте.
Мисля за 510 основно поради размерите. еGo - то ми е много голяма, макар че най-вероятно ще свикна.
А какво ще кажете относно стартовия пакет или закупуването на отделните части. Кое според Вас е по-удачно.
Аз все пак ще помисля и за варианта с eGo и ако имам въпроси ще питам.

Помисли за eGo батерия и картомайзер. Размерът в случая няма значение - 510 даже стърчи повече, когато я хванеш в ръка (но е по-тънка), понеже е-цигарите с бутонче не върви да ги държиш като флейта, по-скоро все едно ги стискаш с длан, при което и най-дългото eGo (1000mAh USB с голям карт) ще стърчи над палеца ти колкото и 510. Пак казвам - 510 просто ще е по-тънка.

Разликата във впечатленията ти от е-цигарите обаче може да е грандиозна, с 510 има шансове да се разочароваш сериозно. Освен всичко друго - от дълъг и много всеобхватен опит мога да кажа, че и най-претенциозните към вида на цигарата хора рано или късно стигат до eGo, може би се сещам за един или два случая, в които това не се е случило в рамките на месец, най-много два. И говоря за опит със стотици хора, защото почти всеки в някакъв момент идваше с нагласата да си купи нещо, "което повече прилича на цигара".


И после минават и на Лави, Twist, WOO, VMax... и така :)

#8 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.09.12 г. в 13:25

И после минават и на Лави, Twist, WOO, VMax... и така :)

... и Провари и Своеместо... За начинаещ изпарител (даже и сериозен пушач) 2 еГо-Туист-а (1к/mAh) + картове са повече от идеални. Едно: напълно могат да заместят пушенето и Две: да събудят любопитство към опознаване на морето на изпаряването. Даже Туиста е глезотия - две стандартни еГо батерии са предостатъчни за изпълнение на Едно и Две.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#9 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 5.09.12 г. в 13:38

Както казва моя кръстник: "Едвам ме навихте" :).
Какво ще кажете за следната първоначална комбинация:
1. 650mAh оригинална Joyetech eGo-T 2 Upgrade батерия - черна 25.99 лв.
2. 1 бр. 2.3 мл Horisontal Coil празен картомайзер за eGo/T/C - черен 3.99 лв.
3. Зарядно устройство 420 mA за Joye eGo - USB (компютър) 9.49 лв.
4. Преходник от ел. мрежа към USB Joyetech 500 mAh - подходящ за USB зарядни за Joye eGo/eGo-T/eGo-C 10.99 лв.
5. Никотинова течност (ще я избирам по късно).

Идеята ми е общата сума да е около 70 лв., а когато отново си поръчвам никотинова течност мога да си взема и още една батерия. Не знам обаче дали не ми е нужно и нещо, което пропускам, а и се чудя относно зарядното, защото в къщи имам такова, в което се включва USB кабел за зареждане на МП3 плеър.
Поздрави.

#10 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.09.12 г. в 13:51

За мен (лично) изборът на батерията е като въпросът на каква резолюция най-добре работи монитора (без CRT) - отговорът е на максимална, т.е. вземи най-мощната възможна батерия. На първо време си спести преходника и предвиди пари за втора (трета) батерия, щото като спре тока... почваш да търсиш огънче :unknw:
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#11 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 5.09.12 г. в 13:57

Независимо дали 650 или 1000 mAh, по-добре вземи Passthrough батерия. Тя си идва с кабелче за зареждане и така ти отпадат разните преходници и тн. :) А за картовете - според мен е по-добре да пробваш CE4+ или T2, като аз предпочитам Т2. :)

#12 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 5.09.12 г. в 23:26

Да се "изцепя" и аз...
Батерията изглежда скъпа, но реално е най-евтината (нещо като мастиленоструен принтер и консумативите)
...
За мен - това (батерията) е нещо, спрямо което не бива да се правят компромиси (ако не искаме да оставаме "на сухо") и при евентуална дилема (аз лично) бих избрал 2 х 650 mAh вместо една от 1000/1100 mAh. (това - естествено при положение, че "оставаме в този клас"...)
При възможност - 2 "хилядарки" е най-разумно ("колкото повече - толкова повече"). Не е излишно и едно зарядно (преходник от 220 V), понеже (по Закона на Мърфи) ще ни потрябва точно в най-неподходящия (за нас) момент...

Edited by puf-paf, На 5.09.12 г. в 23:28.


#13 devilbo

devilbo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 6.09.12 г. в 07:53

Не че съм много навътре в материята, но и аз ще дам съвет:
Една такава батерия за 31,99 или такава батерия за 44,99.
При втората ти отпада закупуването на зарядното за момента.
За в бъдеще може да я оставиш за резервна и да си вземеш Twist батерия и за 39,99 и това зарядно за 9,49. Ползвам я и съм много доволен от това как работи с Т2. Втора батерия винаги си трябва...

За картомайзери и аз ти препоръчвам Т2 картомайзер-9,90

До тук май паднахме на първоначални 55 лева max ако имаш зарядно за 220V за USB кабел от някой телефон(вече много телефони ги продават с такива зарядни), а ако не още 10 лева отгоре :rolleyes:

Пробвал съм и Vision V3 със сменяеми глави и Vivi Nova. Не мога да кажа, че съм недоволен Vision-a, но Т2 и Vivi-то са ми фаворити.

Edited by devilbo, На 6.09.12 г. в 08:01.


#14 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 11.09.12 г. в 19:11

Благодаря на всички за отговора.
Избрах си следните неща:
1. USB650mAh Joyetech eGo-C батерия за eGo/eGo-T/eGo-C - стоманена - в момента пише че я няма на склад, но предполагам, че ще заредят подобна.
2. CE4+ Clearomizer V1 - 1 брой прозрачен eGo/eGo-T/eGo-C картомайзер 2.5 ома(с къс фитил) - 2 броя.
3. 30 мл/18 мг никотинова течност за електронни цигари - Cappucino (от тази съм пробвал и ми беше харесала).
Вече щях да съм ги поръчал(в неделя батерията я имаше на склад), но случайно попаднах на следната оферта(няма да посочвам сайт, за да не се приема като реклама):
Joyetech - Електронна цигара EGO-T, 2 броя, 1100 mAh:
2 бр. батерии 1100 mAh 3.7-4.2V
2 бр. атомизатори - Tank system
5 бр. пълни пълнители - Tank system
1 бр. USB зарядно
1 бр. зарядно ел. мрежа (220V)
Пише, че е намалена от 54 на 39 лв. Сайта е голям и има що-годе положителни мнения за него по форумите.
И от тогава се чудя, защото съм чел, че има имитации, а разликата в цената е доста голяма. От друга страна само батериите и зарядното да стават, сделката си е добра, а картомайзер и течност мога да си купя допълнително.
Дайте съвет, как да разпознаем качествената стока от фалшивата такава и какви са недостатъците на имитациите, ако някой има опит с тях(даже си мисля, че е хубаво да се направи такава тема, поне аз не намерих във форума).
Извинявам се, ако съм обидил с нещо администраторите на форума, защото определено целия сайт е много полезен и добре направен, но се чудя от два дена и се изнервям, защото си мислех, че до сряда щях да си пуша новата цигара.
Поздрави.

#15 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 11.09.12 г. в 22:05

Чудно ми е как до сега никой не ти е отговорил :)
Комплект на Джойтек оригинален за 39лв е пълен абсурд, вярвай ми :thumbdown: Оригиналните батерии на Джой имат лого отдолу точно на дупето на батериите, но дори и тези да имат цена от 39лв за комплект на Джой е безумно, няма как да е истина

Edited by gstavrev, На 11.09.12 г. в 22:05.


#16 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 11.09.12 г. в 22:22

Писали сме доста по този въпрос. Поразгледай повече форума. На всеки трети го обясняваме, че това са ментета и само ще съжаляваш (най-вероятно) и ще придобиеш невярна информация за това що е електронната цигара.

Вземи си за същите пари една батерия, но истинска (било то на Joytech, Smoktech или друг истински производител) и един картомайзер. Другото по нататък ще си го набавиш.

Пусни линка - не се притеснявай. Но съм сигурен, че ще се забавляваме с него.

Има 3-4 магазина, в които има качествена стока и в тях цените са подобни. Естествено единия от тях е този към форума.

#17 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 11.09.12 г. в 22:39

...
... От друга страна само батериите и зарядното да стават, сделката си е добра...


А ако не стават?...

#18 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 11.09.12 г. в 22:59

Човека си е решил че е на сделка и най-вероятно ще си ги купи. Да дам един съвет:
Най-вероятно ще ти дойдат с куриер, добре е да са с право на преглед. Отваряш кутийката, развиваш изпарителя от батерията , после с ключ даваш на късо + към фланеца и активираш батерията.Същото и с другата.
Ако изгорят връщаш на доставчика и си назад с една куриерска услуга само. Ако не изгорят и удържат на късото, вземай и си ги пуши със здраве. Все ще си изкарат парите!
Та така...
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#19 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 11.09.12 г. в 23:57

Човека си е решил че е на сделка и най-вероятно ще си ги купи. Да дам един съвет:
Най-вероятно ще ти дойдат с куриер, добре е да са с право на преглед. Отваряш кутийката, развиваш изпарителя от батерията , после с ключ даваш на късо + към фланеца и активираш батерията.Същото и с другата.
Ако изгорят връщаш на доставчика и си назад с една куриерска услуга само. Ако не изгорят и удържат на късото, вземай и си ги пуши със здраве. Все ще си изкарат парите!
Та така...


Това май е най-доброто предложение, което може да получиш, neronski.

last_hope, евала!

#20 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 12.09.12 г. в 07:53

С една дума е възможно да има
имитация, която е с марката на
оригинала. Точно това исках да
чуя. Довечера ще пусна линка,
че през телефона е трудно.
Благодаря Ви за помощта.

Edited by neronski, На 12.09.12 г. в 07:57.