Jump to content


Photo
- - - - -

Парене в гърлото и носа


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 neter

neter

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 23.02.13 г. в 16:13

Здравейте :)
От години си играя с pv-та, но не успявах да мина сериозно на изпаряване, заради неудовлетворяващи количество пара, удар в гърлото, вкус, препушвания (тежки течности), честа смяна на пълнители (от времето, когато все още не се продаваха отделно течности) и т.н. Последно бях стигнал до често ползване на сглобка от 1000 mAh батерия eGo-T с изпарител и пълнител с вата от Joyetech 510, течност смес от 90% безникотиново Marlboro, 10% 18 мг Royal и някоя капка ментол, всичко на FlavourArt, много удовлетворяваща за мен комбинация, но пълнителят ми идваше малък, твърде бързо от приятната течност се стигаше до неприятния вкус на вата, така че редовно си пушех цигари от мързел да накапвам след всеки 10-20 дръпки, като се има предвид, че съм в биберонен режим.
Преди няколко дни се сдобих с картомайзер Kanger T2, напълних го с по-горе описаната любима течност, завинтих го към старата си батерия (все още си е като нова), дръпнах си и реших, че съм се преродил :) Няма вкус на вата, пълнителят ще стига за дълго (макар че повечко течност харчи, та отиват към 2 - 2.5 мл на ден), даже парата е по-обилна и ударът е по-силен.
И след това дълго предисловие (прощавайте, аз съм си многословен), проблемът. Моментите на блажен вкус се редуват с моменти, в които парата става режеща (пареща, люта, не знам как да я нарека), при което имам чувството, че нож минава през увулата ми (онова висящото в гърлото) и носа ми (понеже често издишвам през носа). И това редуване на блаженството с режещата пара е съвсем непредвидимо - някой път режещата пара се появява още на втората дръпка, а някой път (като вчера) цял ден не се е появявала, след което цяла вечер ме ряза. Мислех да не е изгоряла вече главата на картомайзера, но аз си бях взел два, с другия е същото, а и колегата, който също си взе такъв картомайзер с такава батерия, наблюдава същия ефект. После реших да не е от течността, пробвах да сложа само чиста безникотинова (без да я смесвам с никотиновата и ментола), пак е същото, а колегата пък изпарява чисто Shade. След това реших, че може да е от позата на pv-то, когато дърпам от него, понеже ми се стори, че ако е хоризонтално (не надолу и не нагоре) не се случва да реже. Само че после установих, че режещата пара се случва и така, та не помага нито хоризонтално, нито надолу, нито нагоре, нито централно в устата, нито настрани, какво ли не пробвах :D
Възможно е въпросът ми да изисква малко врачуване, но имате ли идея защо се получава така? Нещо бъркаме ли в метода на изпаряване или нещо им има на тези картомайзери (не ми се е случвало с предишните атомайзери), или е характерно за биберонния режим (с честото дърпане да го пренатоварваме, ама пък как вчера изкара цял ден без режеща пара...)?
Не можах да изровя други хора с нашия проблем. Единствено в един друг форум се споменава дразнеща пара при твърде силна течност, но моята смес въобще не може да се нарече силна, а съм пробвал и с безникотинова.
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

#2 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 23.02.13 г. в 17:01

Парене в гърлото съм имал само когато нагревателя прегрее. А това се случва, когато не достига течност (суха дръпка).

#3 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 23.02.13 г. в 17:12

Това с режещата пара най-вероятно е "суха дръпка"(dry hit).От бибероненето не ти се обмокря достатъчно фитила, т.е. няма време да се напои за следващата дръпка и се получава едно такова с вкус малко на прегоряло, което страшно много ти дразни гърлото и респективно носа, ако издишаш през него. Също при минаване на определено количество течност през карта се образува нагар около нагревателя, който също води до недобро обмокряне и сухи дръпки. Ако дърпаш прекалено рязко - пак същото. Може да има и някакъв проблем с карта, но аз лично T2 не съм ползвал, така че ще е по-добре да се включи някой колега който е по-запознат с експлоатацията му.

#4 d-f0rmati0n

d-f0rmati0n

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted На 23.02.13 г. в 17:14

обръщането на обратно през няколко дръпки ще ти предодврати тези така наречени "сухи дръпки".
Sigelei Zmax Rev2 + (BgGen3, Vision Vivi Nova, Smoktech Vivi Nova, Vision Eternity)

#5 charli_italy

charli_italy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted На 23.02.13 г. в 18:57

Като говорим за Кангер т2 , той си има по топла пара. В момента даже изпарявам с него. Вземи си Виви нова и ще видиш разликата от двата картомайзера! :sSig_goodjob2:
Vamo SS + Cobra genesis + Vivi Nova
http://sincemylastci...R_2.50_dark.png

#6 neter

neter

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 23.02.13 г. в 21:26

Благодаря за отговорите!
Имах намерение да пробвам и други картомайзери, по-точно CE4 и Redux, вероятно ще мина и през VIVI (макар че на доста места съм чел за разни проблеми с него, основно с протичания, а уж е по-скъп), но ми се щеше малко по-дълго да изпробвам T2. Четох, че T2 прави по-топла пара, което ми хареса, че нещо ме дразнеше студената пара от атомайзера на 510, но не очаквах чак да ме боли. Явно ще забързам покупката си на другите картомайзери.
Съмнявам се тази режеща пара да е заради суха дръпка. В паузите между дръпванията държа pv-то хоризонтално на бюрото или в ръката си, така че фитилът винаги е добре напоен. А паузата между дръпванията обикновено не е малка, въпреки биберонния режим - около 10-15 секунди. Досега не съм оставял течността да падне под 0.6 мл, нося си 10 мл шишенце с мен, а режещата пара се наблюдава и при 0.6 мл, и при 2.4 мл пълно. Обръщане на обратно пък носи повече проблеми - понякога довежда до запушване, след което няколко дръпвания усещаш напрежение, парата е значително по-малко, а режещата пара пак я има.
Ех, ще се окаже наистина, че T2 прави твърде гореща пара, а бях решил, че съм си улучил картомайзера... Сега седя и си режа гърлото в чакане на онези няколко блажени дръпвания :D Не че не си заслужава чакането за тях, ама ще трябва да го докарам до без чакане.
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

#7 charli_italy

charli_italy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted На 23.02.13 г. в 22:08

Аз лично ползвам виви от месец. И не съм чул някой да е казал , че е протекло......
Това е супер безпроблемен картомайзер. Бърнил съм му глават 2 пъти за този период. На кангера на 3-4 дни задължително миене и драй. Зависи и какви течности изпаряваш! С по тъмните хваща нагар много по бързо :smiley_emoticons_joint:
Vamo SS + Cobra genesis + Vivi Nova
http://sincemylastci...R_2.50_dark.png

#8 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 23.02.13 г. в 23:25

Отвий дрипката и махни силиконовата капа на главата без да махаш карта от батерията. Виж вътре дали не е наводнено. Активирай батерията и виж парата как е.

#9 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 24.02.13 г. в 18:37

С T2 имах ядове и аз. Може би беше кофти бройка, но след третата дръпка се появяваха изброените от теб симтоми. Както са споменали колегите това се получава от недостатъчно омокряне на фитила. Дерта при мен беше, че не влизаше достатъчно въздух в карта и съответно се получаваше нещо като вакуум, който не пускаше течността да отиде към нагревателя. Пробвай да развъртиш капачката и да я завинтиш наново. При мен се оправяше.

#10 neter

neter

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 11.03.13 г. в 14:44

Проблемът наистина се оказа суха дръпка. Мислех, че грижата за омокряне на фитилите с течност е достатъчна гаранция, че до нагревателя достига течност, но се оказа, че не е така. В оригиналното си сглобено състояние на Kanger T2 не се допуска достатъчно течност до нагревателя. Проблемът и при трите бройки (двата мои и този на колегата) се оправи, като разглобихме картомайзерите на съставните им части и пак ги сглобихме. Оттогава (вече две седмици) няма сухи дръпки и няма парене. Предполагам, че производствено нещо в тях е твърде стегнато (най-вероятен виновник може би е тапата на изпарителя), та при разглобяване и сглобяване да се поотпуска. Даже за допълнително подсигуряване на достатъчно течност резнахме по някаква част от милиметъра от основата на тапата на изпарителя от единия ми картомайзер и от този на колегата, въпреки че вече не се забелязват сухи дръпки и с другия ми картомайзер с цяла тапа. Много добро предаване на вкус и пара. Е, течността започна още по-бързо да върви, но беше очаквано, предвид това, че преди много от дръпките са били без течност :)
Но напоследък се появи друг проблем. Изтича течност в кухината между батерията и картомайзера. Вижда се, че изтичането е откъм дупчицата в долната част, през която се всмуква въздух към нагревателя - явно сега пък твърде много течност отива към него. В началото набедих за това скъсената тапа (макар и с част от милиметъра), но с подобна скорост се пълни кухината и при картомайзера с цялата тапа - почиствам го, дърпам си и след час пак започва да бълбука (показател, че се е напълнило). Единият пробвах и да го измия, добре се изми, преседя няколко дена да се суши, докато си бъзиках другия, затегнах му после частите колкото успях (с ръка), но пак си тече.
Всъщност, сега реших и тъкмо си правя поръчка на MiT CE6, Tabac BCC и MiT MINI VIVI NOVA. Да видим ще се спогодим ли с тях :)
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

#11 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 11.03.13 г. в 20:35

Здравей, притежавам от две седмици две Т2-ки едната я ползвам аз, другата приятелката ми. Отначало имах същите гадни и сухи дръпки каквито ти описваш, четох за подрязването на силиконовата тапичка и направих следното, хванах и я стиснах да се долепят страните и, и с нокторезачка направих две триъгълни прорезчета. Проблема се оправи за момент, но като доливах течност тапичката се връткаше от стягането на мущука и отново имах сухи дръпки. Резулатата не ми хареса и взех нова тапа и я подрязъх както теб с около милиметър цялата, получи се "удавяне" на нагревателчето с течност и описаното от теб бълбукане. Този проблем го реших с жертването на главата от която взех силиконовата тапичка. Развалих я, и взех от нея едно фитилче и го добавих над нагревателя (там заводско си имаше едно малко по-дебеличко фитилче което си седи свободно над нагревателя). Тази операция я направих преди 7-8 дена и до тук никакви сухи дръпки, бълбукане има само сутрин когато дръпна за първи път (цигарата ми седи в легнало положение цялата нощ) дръпвам няколко пъти без да активирам нагревателя, развивам мущука и попивам със салфетка капчицата над силиконовата тапичка и цял ден нямам проблеми :Koshechka_08: Успоредно с ремонтите на моя правих същите операции и с другия карт, но при него странно резултата не беше никак добър. При дърпане се усещаше една липса на въздух, тогава забелязах че двете дупки в долната му част са пробите малко по-надолу отколкото на моя, и при сглобяването на цигарата се падат точно на резбата на батерията, и това спъва притока на въздух. Взех една бургийка с размера на дупките и ги разпробих по диагонал за да могат да дърпат над резбата. Резултатите са на лице и при двата карта, никакви сухи дръпки, никакъв недостиг на въздух, при този на приятелката ми дори няма и бълбукане сутрин (явно съм подрязал тапичката по-малко). Надявам се да съм полезен с моя скромен опит. :drinks: