Jump to content


Photo
- - - - -

Kanger T2 срещу Vision CE4 V3 срещу Smok Redux


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Poll: Kanger T2 vs Vision CE4 V3 vs Smok Redux (119 member(s) have cast votes)

Кой от трите картомайзера харесвате най-много

  1. Kanger T2 (52 votes [43.70%] - View)

    Percentage of vote: 43.70%

  2. Vision CE4 V3 (22 votes [18.49%] - View)

    Percentage of vote: 18.49%

  3. Smok Redux (45 votes [37.82%] - View)

    Percentage of vote: 37.82%

Vote Guests cannot vote

#21 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 11.10.12 г. в 14:25

Не съм класик, но ще си позволя да се цитирам.

А трябва ли при положение, че невинаги цената е основен фактор?


Аз си гледам от моята капандура - за мен Mini Vivi Nova е картомайзерът, докато не излезе нещо по-добро. И не ме боли да дам 25 лв. срещу 9-10 за останалите изброени в шапката на темата, защото удоволствието от ползването му е много по-голямо. Ерго цената не е фактор в случая за мен. Не и когато става дума за няколко лева.

Edited by Sisq0, На 11.10.12 г. в 14:35.


#22 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 11.10.12 г. в 15:04

Ники, Редукса е на "клик" долу към втулката. Сваляш резервоара, слагаш го на масата върху долната втулка,( без дрипката разбира се) и го притискаш отгоре- "клик" и си влиза на мястото. Ако не се е спукала тръбичката става нов.
П.П. А "Vision"- чето във CEXX (вариант със сменяема глава) си е чист мазохизъм според мен. Бях си играл да ги разглобявам и оглеждам парче по парче за да разбера къде е заровено кучето. Оказа се че генезиса му е сбъркан и просто няма как да не тече и да подава течност към устата. Имам 2 в къщи , които би трябвало да са празни но пак има локва под тях.
Има един плюс само - с около 40 % по-ниска доставна цена от редукса. За всеки влак си има пътници в края на краищата.

Edited by last_hope, На 11.10.12 г. в 15:18.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#23 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 11.10.12 г. в 16:25

Не съм класик, но ще си позволя да се цитирам.


А трябва ли при положение, че невинаги цената е основен фактор?


Аз си гледам от моята капандура - за мен Mini Vivi Nova е картомайзерът, докато не излезе нещо по-добро. И не ме боли да дам 25 лв. срещу 9-10 за останалите изброени в шапката на темата, защото удоволствието от ползването му е много по-голямо. Ерго цената не е фактор в случая за мен. Не и когато става дума за няколко лева.

"Според мен" - пак опираме до гледни точки и възможности. Ако всички бяха като мен и теб, нямаше интернет пространството да е залято с "най-новите електронни цигари ЕГО-ХХ, модел 2012-2013г." за 50лв...

#24 tangra

tangra

    Участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 12.10.12 г. в 01:10

От 2месеца ползвам Т2,за мен това е най удобния и безпроблемен карт който съм ползвал.Единствено проблем създават капачките при страничен натиск или пренатягане се отлепва металното пръстенче с резбата от полиетиленовото тяло и не се лепи успешно с нищо-решението нова цената е ниска.Всичко останало са само плюсове-+удобно пълнене/дори и с 2леви ръце да си не можеш да вкараш течност в централния отвор/,дълък живот на нагревателите и бърза и удобна смяна при нужда,голям избор от нагреватели 1.5ом,1.8ом,2.2ом,2.5ом при цена от 2лв. за бр.до сега нямам счупен или спукан резервоар за течност при експлоатация в тежки условия/правя ремонт на жилището/.Предишната партида беше с много къс фитил сегашната е с по дълъг но и при двата трябва на няколко дръпки да обръщаш за да се навлажни фитила/мен това не ме дразни/,за сметка на това можеш да я държиш с часове обърната и няма да протече.
От 1месец ползвам виви нова 2.8мл,но само когато съм на РС - крсив и безпроблемно работещ карт с три нагревателя в комплекта цената е нормална.Лесен за пълнене и смяна на нагревателя никакви течове.На стандартно Его изглежда като улична лампа и може би трбва да се ползва с подходящ като диаметър мод.Чакам да снабдят с резервни нагреватели за да не се притеснявам ако изгори някой от комплекта.
От три дни тествме с жената Редукса никакви проблеми - красив и подходяш за Его.Добра пара и удар.По трудно зареждане на течноста от горните два.Стабилно изработена "карантия",може би за това награвателя ес 50% по скъп от този на Т2 дано външния вид не лъже.За сега има резервни нагреватели само 1.8ом.надявам се да снабдят и с други съпротивления за да се покрие по-голям диапазон от батерийни модове.
Всички от изброените са закупени от pv-bg и до сега не съм имал проблем с продукт закупен от този магазин!

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.10.12 г. в 09:57

А слагате ли цената на консумативите в оценката? Цена на глава за Вижън - 3.9лв, цена за глава на Т2 - 2лв. Разлика в цената - двойна. Дори и Вижъна да има по-добър вкус от Т2, което не е така, но е субективно и зависи от човека, надали разликата в усещането е двойна.

E, редукса пък са 2.50-3.00 лева. И не, не ги слагам, аз досега глава на карт не съм сменял. Редукса го счупих преди да се наложи. T2-ката си работи още (а не помня кога я взех).

last_hope - БЛАГОДАРЯ! Изобщо не ми беше хрумнало да го натисна, то толкова плитко каналчето...

#26 Тончо

Тончо

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 57 posts

Posted На 1.11.12 г. в 15:12

Като все още новобранец гласувах за CE4- ползвам такъв и съм страшно доволен от пара, удар, аромат- няма течове! Страхотен! Ползвам PG/VG течност и на моменти, като дръпна повечко трябва да си поема въздух за да доизкарам парата :smoking-8570:

Преди да го взема четох за другите и го предпочетох пред тях, защото за Т2ката четох... всъщност доста много негативи (пукане на карт, кофти аромат... и не ме и кефеше и на вид толкова)
А редукса разбрах, че може да тупне батерията... може да е чудесен, ама ако ще ми гори батерии просто дори няма за тест да си го взема!

#27 gebura

gebura

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 4.11.12 г. в 19:26

Здравейте,колеги!

Отдавна не съм влизала във форума и сега като видях резултатите от анкетата доста се учудих. На redux-a трябва да сменям главите през една седмица, защото дават вкус на изгоряло. За сметка на това с една глава на Vision изкарвам повече от месец(по 1-2 мл на ден). С Т2 не знам колко бих изкарала, защото твърде лесно се чупят и ми писна от тях. Помагайте, явно в мен е грешката, щом като има толкова доволни от Redux. Държа цигарата в хоризонтално положение, никога не я оставям без течност, какво друго?

#28 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 4.11.12 г. в 19:43

Не е било необходимо да си сменяте главите ама никак - над 100 мл прекарани през стокова глава( 1,8 ома а е разтриван на 4,5 нормално) на Редукс, без драйбърн или каквато и да било профилактика!Нито капка от никъде!
Свали ме за над месец от Генчо ( друго фабрично устройство не е успявало и на 10 % от това).
Решението е елементарно - карта е супер уплътнен и единственото което от време на време е необходимо да се прави е да се развива тапата за да влезе въздух в обема на течността!
Има още едно решение - развиване на един оборот на корпуса от базата- това намалява до известна степен притискането на силикона от тапата и съответно уплътняването на резервоара. Другият трик е като си сменяте главите да си оставите старата силиконова шапка. Вече е омекнала достатъчно и няма да се нуждае от разработване.
Е виждал съм и затъкнат Редукс за няколко дни употреба на Деканг Голд ( какви ли не гадости пушат хората).
А Vision-чето постигна рекордния резултат от половин резервоар - след което беше отсвирено на бюрото като непригодно. Независимо от това докато не направи локва под себе си не се успокои ама никак!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#29 gebura

gebura

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 4.11.12 г. в 20:25

Безкрайно много ти благодаря. Бях се досетила, че аз не правя нещо както трябва, но все не ми оставаше време да вляза във форума. Трябва по-често да го поглеждам, винаги научавам по нещо полезно :).

#30 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 4.11.12 г. в 21:13

Здравейте,колеги!

Отдавна не съм влизала във форума и сега като видях резултатите от анкетата доста се учудих. На redux-a трябва да сменям главите през една седмица, защото дават вкус на изгоряло...

С какво устройство и с каква течност? Имам Редукс на 33 дни без никакво обслужване и никакви проблеми при 5-6 мл/ден. Даже и сега се чудя трябва ли да го правя нещо при условие, че фитила е бял, а течността чиста.
Освен това, което last_hope е писал, може би има връзка и със стила на дръпките?!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#31 Fireinthesky

Fireinthesky

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 9.11.12 г. в 01:34

Не е било необходимо да си сменяте главите ама никак - над 100 мл прекарани през стокова глава( 1,8 ома а е разтриван на 4,5 нормално) на Редукс, без драйбърн или каквато и да било профилактика!Нито капка от никъде!
Свали ме за над месец от Генчо ( друго фабрично устройство не е успявало и на 10 % от това).
Решението е елементарно - карта е супер уплътнен и единственото което от време на време е необходимо да се прави е да се развива тапата за да влезе въздух в обема на течността!
Има още едно решение - развиване на един оборот на корпуса от базата- това намалява до известна степен притискането на силикона от тапата и съответно уплътняването на резервоара. Другият трик е като си сменяте главите да си оставите старата силиконова шапка. Вече е омекнала достатъчно и няма да се нуждае от разработване.
Е виждал съм и затъкнат Редукс за няколко дни употреба на Деканг Голд ( какви ли не гадости пушат хората).
А Vision-чето постигна рекордния резултат от половин резервоар - след което беше отсвирено на бюрото като непригодно. Независимо от това докато не направи локва под себе си не се успокои ама никак!

Ползвам редукс - закупил съм 2 бройки от pv-bg от както изпарявам.
Това с развиването на тапата започва да ми става супер досадно - с течение на времето започнах да развивам през 2-3 дръпки. Развиването на корпуса от базата, при мен поне води до сълзене между гладкия пръстен и стъклото. Освен това забелязах, че прекомерното затягане на тапата води до изваждане на стъклото от железния пръстен и пак се появява сълзене... трябва му накаква клапичка на това устройство и ще стане перфектно.
Та питането ми е към хората с по сериозен опит - има ли карт при който липсват подобни досадности и от къде мога да се снабдя с такъв?

Edited by Fireinthesky, На 9.11.12 г. в 01:47.


#32 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.11.12 г. в 11:21

Щом подлизва между стъклото и гладката втулка значи е "понасилен" странично ;). Случва се по джобове и чанти.Разглоби го, сложи на масата корпуса с широката гривна на долу и натисни от горе , така че да се чуе "клик", ако не е спукан някъде ниско в основата ще се пооправи. Ако след "клика" продължава да подлизва , значи е станал за нов.

П.П. а относно втория въпрос - за съжаление китайците не обичат да правят особено устойчиви на механично въздействие неща.

Edited by last_hope, На 9.11.12 г. в 11:24.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#33 Fireinthesky

Fireinthesky

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 9.11.12 г. в 11:38

Разглобих ги снощи и двата. Оказа се че и двата са спукани под пръстена - понеже тази процедура с кликването вече я бях правил, явно тогава са се спукали.
Залепих ги с лепилце и засега няма грижи. Явно ще трябва да се насоча към по сериозен хардуер.
Благодаря за съветите.

#34 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.11.12 г. в 13:35

Аз също нямам ядове с редукса (освен, че седнах и на втория, така де - образно казано. Сега не го зная даже къде е.
Kanger-а го захвърлих целия, сменях две глави след първата (тя изтрая мааааса време) и нещо не е същото.
CE4+ (Microcig с дълъг фитил) - до онзи ден бях с някакъв още от лятото. Сложих нов, че онзи вече миришеше странно.

Малко ми и е трудно да определя кой ми харесва - ползвам си CE4+ просто, защото ми е най-лесен и досега не съм имал проблем с него.

#35 Fireinthesky

Fireinthesky

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 21.11.12 г. в 01:45

Намерих най-накрая решение на проблема с отвиването на тапата - не знам само защо по-рано не ми дойде на акала...
Много простичка малка дупчица с много тънка игла в силиконовата шапка - на принципа на бебешките шишета авент - който се е занимавал с малки деца знае.
Имам 2 карта и засега съм пробил само единия за тест - разликата между двата е огромна за момента - вече 2 дни. Пробития пробвах да развивам пак от време на време - няма разлика, няма загуба на удара, няма вкус на изгоряло от прекалено дълга дръпка щото просто не се налага да дърпам прекалено дълго.

Друго питане имам към по опитните - изпарявам само 24мг "проверени" течности, въпреки това от време на време удара ми идва слаб - предимно с биричката това. Не че няма да пробвам ама все пак насока не е лошо да имам - със моята его-т 650ma има ли смисъл да пробвам други изпарители (примерно някакъв DCT) или направо да се насочвам към по серизони модове откъм батерия?

#36 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 22.11.12 г. в 13:09

И какво се оказа? Старите кучета гласуват за редукса, тия с най-малко опит - за вижъна.

Аз все още си карам с CE4+ (MiT с дълъг фитил). Redux е следващия ми избор. T2-ка с дълъг фитил не съм пробвал, с къс ми късаше нервите постоянното въртене и след като улучих глави с високо съпротивление - както вече писах го захвърлих. Счупил съм един редукс досега (пукнах го в долния край след сядане върху него), на T2 дори не мога да схвана как успявате да му счупите нещо.

#37 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 22.11.12 г. в 13:30

гледам вече в магазина към форума има CE6 с дълаг фитил ,супер :) аз го ползвам 2 седмици вече и съм доволен :smiley_emoticons_joint:

#38 paskov

paskov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 28.11.12 г. в 19:53

няма глави за Т2 направо ще полудея :(

#39 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 2.12.12 г. в 12:02

Аз останах много разочарован от качеството на изработката на Vision V3, очаквах доста повече. Тялото е от тънка пластмаса и лесно се пука (моят изкара 2 дни без да съм го насилвал по какъвто и да е начин), всички резби вървят трудно. За сравнение взех и един no name от Иновейшън, който на външен вид е същия, но не е съвместим. За мое учудване, копието се оказа по-добро от оригинала. Тялото е по-масивно, пластмасата по-дебела и резбите вървят гладко и плавно без запиране.
Според мен е безмислено да се купуват картове със сменяеми изпарители, които са калпаво изработени. За да се ползва по-дълго от живота на един изпарител, целият карт трябва да е достатъчно масивен за да издържи ежедневно ползване за няколко месеца.

#40 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 2.12.12 г. в 12:35

За да се ползва по-дълго от живота на един изпарител, целият карт трябва да е достатъчно масивен за да издържи ежедневно ползване за няколко месеца.

Абсолютно е така. Само се чудя как така е издържал само два дни. Имам един който въртя с Вивито от доста време (в него сипвам шокоминт само) и е изтърван поне десетина пъти на всякакви повърхности - няма драскотина. :mellow: