Jump to content


Photo
- - - - -

GS Variable Voltage Mod


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#21 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 12.07.12 г. в 15:42

Струва ти се,от 3.7 нагоре пуска само и единствено 3.7 на DCT и на всичко,което е с 1.5 ома съпротивление.pioneer къде успя да пробваш дуал на 5v,на какво??

Edited by zeroed, На 12.07.12 г. в 15:47.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#22 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.07.12 г. в 08:37

Струва ти се,от 3.7 нагоре пуска само и единствено 3.7 на DCT и на всичко,което е с 1.5 ома съпротивление.pioneer къде успя да пробваш дуал на 5v,на какво??

Лавата например пуска (ма не пулсиращо на мах ;) ) 3.85v, та не давай такива постулати "само и единствено". А къде се пробва - на ТЕС бе момче, на ТЕС :), на механичен мод, на каквото се сетиш.

Edited by Topper, На 13.07.12 г. в 08:38.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#23 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 13.07.12 г. в 13:48

Ахаха, на ТЕС. Преди време дебнех колегите да излязат, че да закачам атомайзери. За да не ги уморя от смях :smiley_emoticons_joint:

5 В и механичен мод?! С пачка 1.2 В батерии?

Иначе дуал койлите на 5 в не ме кефят и туйто, само са горещи и удар, вкусът е отвратителен. Нанайсе вата на вятъра.

OXYGEN, както вече са ви казали Лавата не е замислена за нискоомни "майзери" (въпреки, че 3.7 в стабилни на тях са вкусни за някои хора, мен включително). Нейната сила е при майзерите с нормално съпротивление, ако имате възможност, опитайте с такива.

#24 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 13.07.12 г. в 14:12

Topper,приятелю,говоря ти за истински мод с IMR батерии,не за разните гаражни изпълнения,които си мислиш че може да се ползват за енергиен източник за изпарители.И Лавата пуска 3.85 волта на 1.5 ома само на хартия,я премери дали ще качи над 3.7,отделно че е с бустер и като поспадне заряда на батерията чакай от умрял писмо.

Edited by zeroed, На 13.07.12 г. в 14:14.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#25 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.07.12 г. в 14:42

5 В и механичен мод?! С пачка 1.2 В батерии?

Иначе дуал койлите на 5 в не ме кефят и туйто, само са горещи и удар, вкусът е отвратителен. Нанайсе вата на вятъра.

Не, с такова добиче :) Иначе съм тотално съгласен с теб, дуалите са супер, но до 3.7, правени са за еГо все пак. Особено еГо Дуала на Смок ;)

Зеро, престани да спориш, вземи един мултицет и премери. Ако искаш и снимка мога да ти пратя, но сигурно и тя ще е манипулирана. Толкова пъти сме го обсъждали това, че направо...
"Истински ИМР" - защо, на Панасоник CGR са неистински ли, или Самсунг и Саньо ???
Ставаш банален вече, особено пък с бустера. Вейпвай си там на импулсния мах и остави другите да се наслаждават на собствените устройства.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#26 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 13.07.12 г. в 16:14

Аз не споря,просто ми писна да ти чета философско-безсмислените постове,вземи се образовай малко,стига говори глупости на хората.Като не,смучи си там ЛАВАТА и си трай.Това,какво правиш у вас в свободното си време,или какво си правил в училище по труд и творчество не е толкова интересно,колкото си мислиш. ето ето , това са водещи review-ъри,може би ти си в час повече и от тях (съмнявам се силно),знае ли човек.Разбираш английски надявам се?

Edited by zeroed, На 13.07.12 г. в 16:26.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#27 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.07.12 г. в 17:46

Аз не споря,просто ми писна да ти чета философско-безсмислените постове,вземи се образовай малко,стига говори глупости на хората.Като не,смучи си там ЛАВАТА и си трай.Това,какво правиш у вас в свободното си време,или какво си правил в училище по труд и творчество не е толкова интересно,колкото си мислиш. ето ето , това са водещи review-ъри,може би ти си в час повече и от тях (съмнявам се силно),знае ли човек.Разбираш английски надявам се?

Пич, ти г-н Мултицет дали го познаваш? Изцепи се, та стана за смях с Проварито, по-добре не коментирай повече непознати неща. Това ако е образован вейпър, не - ще си остана прост.
Я да видя черно на бяло къде Проварито не работи с широчинна модулация или че Лавата не дава 3.85V с 1.5Ohm дуал койл ? За теб може да е недостатък да пуснеш на дуал 24W (1.5Ohm 6V) за мен е пълна глупост, точно обратното - както всички сериозни AVP пази дивайса ти, както и атомайзера от глупостта ти.

BTW нали знаеш английски, виж предпочитания от теб ревюър какво казва
http://www.youtube.c...MhjhH4BA#t=428s
ако не го разбираш, ще ти го обясня по-просто :)

ПП:За мен това е ревюър - обективен, безпристрастен, наясно с материата и даващ практивески съвети, без у-а-у.

Edited by Topper, На 13.07.12 г. в 17:51.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#28 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 13.07.12 г. в 23:18

Отговарям ти,не защото ми е интересно да обменям информация с теб,понеже ти не разполагаш с такава,но тук както и тук мисля е доказателството което търсиш.А,само да подобря общата ти култура,ватове се смятат волт по ампер,как извади 24 не успях да разбера.Да не се заричам,ама от тук натам видя ли твой пост,ще се правя че го няма,с прост народ може да спори само някои по-прост от него.Айде успех,важното е че ти си вярваш на нещата които говориш.Останалото не е важно.И лимита на ЛАВАТА о велики вейпъре не е 2.5 ампера за да те предпазят да не си гориш там каквото си сложил,просто е скапана елетрониката и толкова носи преди тя самата да се прецака нещо,за това са сложили лимит.

Edited by zeroed, На 13.07.12 г. в 23:28.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#29 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.07.12 г. в 10:29

Отговарям ти,не защото ми е интересно да обменям информация с теб,понеже ти не разполагаш с такава,но тук както и тук мисля е доказателството което търсиш.А,само да подобря общата ти култура,ватове се смятат волт по ампер,как извади 24 не успях да разбера.Да не се заричам,ама от тук натам видя ли твой пост,ще се правя че го няма,с прост народ може да спори само някои по-прост от него.Айде успех,важното е че ти си вярваш на нещата които говориш.Останалото не е важно.И лимита на ЛАВАТА о велики вейпъре не е 2.5 ампера за да те предпазят да не си гориш там каквото си сложил,просто е скапана елетрониката и толкова носи преди тя самата да се прецака нещо,за това са сложили лимит.

Ха ха, закона на Ом ли ще ме учиш :)
Ми аз съм го написал в скобите от къде 24W, защото си ми толкова плосък, като си мислиш, че си научил нещо с гледане на смешки в Ютюб. Нали ти показах Грийн, който сам ми цитираш, ако не си разбрал думите му, да ти ги преведа ли?
Както ти обещах, знаех че няма да го схванеш - ще ти обясня:
Освен U.I, мощността се смята и W=R.I²или W=V²/R, та ако престанеш да се правиш на оригинален, ще видиш, че това което се опитваш да направи с не по-малко китайската си пръчка W=6²/1.5=36/1.5=24W умничето ми.
Това, че се опитваш да направиш от картомайзер - крушка, си е лично твой проблем. Това, че вярваш на всичко, което видиш в ЮТюб, също си е твой проблем. Само престани да ръсиш простотии, където хората търсят информация за устройствата си.

Аз казах, че както за мен, така и за крайния потребител е по-добре да има защита, за да си пазят устройствата и картомайзерите. Така, както работи и Провари, Лава, Нивел, ТайВой и т.н. Ама ти ги знаеш много добре такива електроники, те са бустъри, не са импулсни на мах :) Така, както всеки модър се интересува да защити по най-добрия начин устройството си - по ток, по мощност, по температура. Това, че си дал огромна сума за нещо си, което дори няма защита... ми така си решил, това е твой проблем. Или тя твоята е-цигара е с уникална термоядрена електроника, която няма лимити на възможностите си :smoking-8570:

ПП:И двигателя на колата ти може да развие 10 000 оборота, ама ще гръмне, за това има прекъсвач ;)

ПП2: Точно от такива капацитети, които нищо чудно да взривят някоя батерия в лицето си, девелопърите и модърите се насочват към вариватите, за да не дават в ръцете на неуки вейпъри възможност да "набримчат импулса на мах".

Я, изненада, ама тук какво пишело:

Does the ProVari use PWM? (pulse-width modulation)

Yes, the ProVari is using PWM technology

Разчитах най-накрая да го намериш (в твоя линк) и да осъзнаеш какви глупости си говориш.
Аз може да не знам boost какво е, но правим мод с boost чип на Texas Instruments, но ти се доверяваш на китайците и си много прав ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#30 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 2.08.12 г. в 19:03

Я да съживя малко темата :D Имам този мод, купуван е тук от PV, това ми е първия мод и съм още малко зелен в тая област. Вчера си взех един дуал коил на смок с вата (с 510 резба)да го пробвам на мода ама нещо не ме кефи, слаб удар малко пара..
На какъв волтаж трябва да се ползва тоя карт, някой има ли идея?
Мерси предварително! :)

#31 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 2.08.12 г. в 19:06

На какъвто и да го сложиш,точно на този мод няма да има подобрения :).Харесай си някой друг вид карт.Дуал койл както и всякакви майзери под 2 ома съпротивление на този мод са частен/куц случай.
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#32 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 2.08.12 г. в 19:13

Ясноо :D Ще го имам в предвид.
Благодаря за бързия отговор! :)

#33 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.08.12 г. в 17:18

Пробвай го на 3.7(нали са на толкова Смоктек батериите),а иначе за стандартни изпарители(2+ ома) модчето е добро! :drinks:

Edited by pepisuni, На 3.08.12 г. в 17:47.


chelsea f.c.


#34 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 3.08.12 г. в 22:42

Напълно заредени Смоктек батериите са 4.2в, а 3.7в стават малко преди да паднат.

#35 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 4.08.12 г. в 06:23

Напълно заредени Смоктек батериите са 4.2в, а 3.7в стават малко преди да паднат.

Почти всички са на 4.2в ,заредени напълно !


chelsea f.c.


#36 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 4.08.12 г. в 09:45

А при лавата има ли го тоя проблем с дуалите и лр картовете? Че се замислям и за една лава, обаче пък не ми се носят два толкова обемисти мода, другото което ми се върти из главата за ползване на дуали и лр е woo на смок, че е и по-компактно.
Някакви съвети и коментари относно моите терзания? :D

#37 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 4.08.12 г. в 11:46


Напълно заредени Смоктек батериите са 4.2в, а 3.7в стават малко преди да паднат.

Почти всички са на 4.2в ,заредени напълно !

Да кажем, че само на Смок са 4.2 като изходно напрежение. Его например са стабилизирани (не знам за Микроциг?).

А при лавата има ли го тоя проблем с дуалите и лр картовете? Че се замислям и за една лава, обаче пък не ми се носят два толкова обемисти мода, другото което ми се върти из главата за ползване на дуали и лр е woo на смок, че е и по-компактно.
Някакви съвети и коментари относно моите терзания? :D

Какъв проблем да има Лавата с дуали?
Ако ползваш Woo, имай предвид, че е стабилизиран на 5V. И ще трябва да ползваш HV атомайзери и картове, като например дуалите. За друго няма да можеш, защото ще препича сериозно майзера.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#38 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 4.08.12 г. в 14:02

А при лавата има ли го тоя проблем с дуалите и лр картовете? Че се замислям и за една лава, обаче пък не ми се носят два толкова обемисти мода, другото което ми се върти из главата за ползване на дуали и лр е woo на смок, че е и по-компактно.
Някакви съвети и коментари относно моите терзания? :D



Има го,ако мислиш че ще се паркираш при дуалките и изобщо ЛР,по-добре VMax или WOO,ама второто няма да може да се ползва с повечето картомайзери,защото на 5в ще си препича по подразбиране.
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#39 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 4.08.12 г. в 14:17

По–добре V Max( вместо WOO),разликата в цената не е толкова фрапираща ! :drinks:

А да питам,с Джойтек батерия не може ли да се ползват DCT ?


chelsea f.c.


#40 expose

expose

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 4.08.12 г. в 15:47

По–добре V Max( вместо WOO),разликата в цената не е толкова фрапираща ! :drinks:

Това шега ли е?
Не е да, има няма четири пъти. :rolleyes:

Edited by expose, На 4.08.12 г. в 15:53.