Jump to content


Photo
- - - - -

Информация за DSE-801


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 28.02.10 г. в 12:42

Сега малко да се оплача... При 801 атомайзер, винаги като извадя пълнителя отстрани на пластмасата е мокро, понякога повече-понякога по-малко. Атомайзера ми е с low-bridge, казвам понеже четох че това е често срещан проблем при high-bridge, понеже избутвал кечето навътре и излизала течност отстрани. Другата възможност - да препълвам пълнителите изключвам, понеже пробвах и с предварително заредени такива... същата работа. Преди смяна на пълнителя или доливане, винаги продухвам атомайзера на салфетка.

Също ми се струва че не изпарява голяма част от течността... в смисъл остава още в кечето, докато се усети вкуса на препеченко, съответно долея няколко капки.
Дали аз нещо не правя като хората, та така се разтичат пълнителите :?
Моля някой отскоро с 801 да пише дали са нормални такива случки :)

Първите ми впечатления са общо взето такива. По- ме кефи атомайзера на 901 и то доста, като вкус и пара е чуден.

Благодаря за бързия отговор :). При нов пълнител забравих да спомена, по препоръка на Valeri винаги последната капка я изсмуквам с капкомер от върха на кечето като го обърна надолу :) Малко ме успокои, мислех си, че само при high-bridge е нормално. Принципно кой атомайзер ти допада повече на 801 или 901, понеже гледах че ползваш хибрид ?

Edited by Pago85, На 28.02.10 г. в 13:09.


#22 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.02.10 г. в 12:59

Нормално е това. И при мен има течност по пълнителя. Винаги при доливане или смяня ня пълнителя го избърсвам, както и вътрешността на атомизатора.
Имай предви също, че фабрично заредените пълнители понякога може да са леко препълнени. След отваряне напълнителя и махане на силиконовата тапа, аз го подсушавам за около секунда на салфетка. Това изсмуква излишната течност на върха и това помага.
Общо взето, 801 е известна с това, че не е най-икономичният модел откъм разход на течност. За сметка на това получаваш много голям пълнител, с който можеш да изкараш и цял ден ако не пушиш много.

#23 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 1.03.10 г. в 05:10

Течността около пълнителя е предимно от конденз. Атомайзерът е масивен и стените му са като охладител за парата, която минава около пълнителя, затова става така. Конструкцията на пълнителя е такава обаче, че трудно може да потече от към мундщука, така че това омокряне не е проблем. Като презареждам пълнителя, просто го избърсвам, продухвам атомайзера от страната на батерията, слагам нагъната салфетка вътре. Досипвам по много, към 30 капки, веднъж на ден. Преди това не ми се налага. При 801 има един друг (д)ефект, вероятно свързан с това омокряне. Ако цигарата се държи продължително време вертикално с батерията надолу, като в същото време е било пушено много през нея, се получава едно намокряне между батерията и атомайзера, по външния ръб около резбата на батерията. Лекува се със салфетка. Понякога и наводняване на атомайзера става, но не с много и се оправя с няколко по-продължителни вдишвания.
този потребител вече не участва на този форум

#24 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.03.10 г. в 09:36

Първите ми впечатления са общо взето такива. По- ме кефи атомайзера на 901 и то доста, като вкус и пара е чуден.

Благодаря за бързия отговор :). При нов пълнител забравих да спомена, по препоръка на Valeri винаги последната капка я изсмуквам с капкомер от върха на кечето като го обърна надолу :) Малко ме успокои, мислех си, че само при high-bridge е нормално. Принципно кой атомайзер ти допада повече на 801 или 901, понеже гледах че ползваш хибрид ?


Трудно ми е да кажа категорично, кой от двата изпарителя ми харесва повече. 801 ми дава малко по-мек и хармоничен вкус, като сладникавите нотки от типа карамел, кафе, ванилия се предават по-добре. Изпарителят на 901 дава по-остър вкус. Тютюневите ноти са предават по-добре, за сметка на по-сладникавите. Като удар, 901 печели, но не с много, вероятно защото парата е по-концентриана (смесена е с по-малко количество въздух). Поне в моята комбинация, от изпарителя за 901 се дърпа чувствително по-трудно. Както беше споменато и от други ползватели, изпарителите за 801 (особено тези с нисък мост) не оползотворяват добре течността в пълнителя т.е. типичният вкус на сух нагревател се появява когато във ватата има още доста течност. При мен това става след като съм изпушил приблизително половината от течността-около 0.5 мл. Пълнителят за 901 е двойно по-малък, но вкусът на празен пълнител идва когато пълнителят е почти напълно употребен. Така, на практика, пълнителите за 801 не се презареждат двойно по-рядко. Като недостатък на изпарителя на 901 може да се посочи пък високият мост. Това спомага за доброто проникване във ватата и съответно за по-пълното използване на течността. От друга страна обаче, мостът смачква ватата. След 4-5 презареждания тя се деформира трайно и пълнителят трябва да се подмени. При изпарителите за 801 с нисък мост, това не се наблюдава.

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.03.10 г. в 17:54

Аз досега не съм имал смачкана вата, странно. Освен това на 801-цата е нисък, но пак трябва да я чоплиш, за да опира добре в мрежичката.

#26 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 4.03.10 г. в 10:47

Последните няколко дни, нещо много бързо ми идва "изгорелия вкус", дори при пълен пълнител - след няколко дръпки, следва малко пара и кофти вкус.

Забелязвам, че като подържа малко цигарата с батерията надолу, се оправя ... но дали е нормално така да прави, в началото май го нямаше този момент, принципно като се разхождам или ми е в джоба, винаги я държа с батерията нагоре, за да не попадне течност към контакта на батерията. Споделете съвети, ако някой има или е имал такъв "проблем"

Става въпрос за 801 атомайзер, с 901, няма такова нещо, парата и удара са доста по-силни при същата течност и с еднаква сила, почти до пресушаването на пълнителя/малък заряд на батерията.

#27 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 4.03.10 г. в 11:29

Ако ползваш едни и същи пълнители с презареждане пробвай да измиеш кечетата с вода,не се стича сокчето

#28 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 4.03.10 г. в 11:37

Ако ползваш едни и същи пълнители с презареждане пробвай да измиеш кечетата с вода,не се стича сокчето


Ще пробвам, но в какъв смисъл не се стича. Сигурен съм че зареждам както трябва пълнителя, като изкарвам въздуха с кръгла клечка за зъби или игла, чрез побутване на кечето към центъра и последващо възстановяване на формата :)
Благодаря за съвета, ще пробвам със сигурност и ще пиша как е положението ...

#29 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.03.10 г. в 11:51

По принцип докато пушиш трябва да ти е наклонена надолу цигарата. За носене - добре правиш, като я носиш с батериятяа нагоре. Аз лично постоянно "прегарям" с 801, вероятно заради навик от другите цигари да "разпалвам".

#30 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 4.03.10 г. в 12:29

постоянно "прегарям" с 801, вероятно заради навик от другите цигари да "разпалвам".


Именно, имам чувството че ако не "разпаля", нищо няма да поема...

Навици, к'во да се прави :)

Edited by Pago85, На 4.03.10 г. в 12:29.


#31 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 10.03.10 г. в 17:52

С батерия и нагревател в добро състояние, да не говорим за passtrough, 801 не се дуждае от "разпалване" или най-много от едно съвсем кратко дръпване. Друга техника е пак без "разпалване" но с малко по-бавно дърпане. За разлика от аналоговите цигари, при електронните, енергичното дърпане не води до повече пушек/пара.

#32 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 10.03.10 г. в 18:24

С батерия и нагревател в добро състояние, да не говорим за passtrough, 801 не се дуждае от "разпалване" или най-много от едно съвсем кратко дръпване. Друга техника е пак без "разпалване" но с малко по-бавно дърпане. За разлика от аналоговите цигари, при електронните, енергичното дърпане не води до повече пушек/пара.


Това е ясно.
В случая аз, предполагам и geniusloci, говорим за навика :)

Напоследък свиквам, да не го правя, забелязвам, че се отразява и на живота на батерията.

Edited by Pago85, На 10.03.10 г. в 18:25.


#33 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 10.03.10 г. в 21:37

На батерията, атомизатора, разхода на теност... отразява се.

#34 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 11.03.10 г. в 14:07

С батерия и нагревател в добро състояние, да не говорим за passtrough, 801 не се дуждае от "разпалване" или най-много от едно съвсем кратко дръпване. Друга техника е пак без "разпалване" но с малко по-бавно дърпане. За разлика от аналоговите цигари, при електронните, енергичното дърпане не води до повече пушек/пара.

За енергичното дърпане съм съгласен, дори е напротив - бавното дзърпане "build"-ва по-голям облак. Обаче "разпалването" е причината аз от 901 да вадя пара колкото някои хора от 510-ка. Неволно го правя, просто едно дърпане, преди да си направя облак в устата. :pardon:

#35 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 24.03.10 г. в 11:55

Здравейте,имам дамска цигарка 4072 волкано,от къде мога да си намеря части за нея и има ли някаква заменяемост примерно с 801или 901,гледам че са почти еднакви

#36 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.03.10 г. в 13:28

RN4072 е аналог на DSE801 и частите са взаимозаменяеми. За всеки случай, ако си в София, мини през магазина да пробваш. Не вярвам момчетата да ти откажат. И двете нямат нищо общо с "дамска цигара", а името "волкано" е добавено от някой търговец.
този потребител вече не участва на този форум

#37 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 24.03.10 г. в 16:53

Благодаря ,Валери,не съм от София ,но не е проблем да отида и да проверя,лек и спорен ден ти пожелавам,и на всички други от форума,братството на ел.пушачите

#38 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 25.03.10 г. в 06:59

И двете нямат нищо общо с "дамска цигара", а името "волкано" е добавено от някой търговец.

Търговец , който сам си ограничава клиентителата, но за компенсация предага и "волкано мъжка" (е-пурета). :)

teodor 2 батерията става , но при марковите все има нещо което не пасва съвсем, затова най -добре да се пробва, както каза Valeri.

Edited by adel, На 25.03.10 г. в 07:09.


#39 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 25.03.10 г. в 20:33

Течността около пълнителя е предимно от конденз. Атомайзерът е масивен и стените му са като охладител за парата, която минава около пълнителя, затова става така.


Не знам някой вече дали не е имал тези наблюдения, но все пак...

Дръпнете си няколко пъти хубаво. В рамките на 10-ина секунди след последната дръпка, духнете диагонално спрямо цигарата, при сглобката 'батерия-изпарител' в посока мундщука (дано съм успял накратко да дам максимално точно описание).

Ще забележите, че от мундщука излиза пара в количество като за около до четвърт дръпка.

Именно тая 'остатъчна' пара, след като престои известно време, кондензира по стените на изпарителя.

Ако искате да намалите конденза до някаква степен, просто правете това диагонално-спрямо-цигарата-в-посока-мундщука духване, преди да оставите цигарата на масата... :sherlock:

Edited by yordaniy, На 25.03.10 г. в 20:36.


#40 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 26.03.10 г. в 01:15

Ако искате да намалите конденза до някаква степен, просто правете това диагонално-спрямо-цигарата-в-посока-мундщука духване, преди да оставите цигарата на масата... :sherlock:


Ааа, не! Предпочитам си конденза, пред това да се правя на луд. :nea:
И без това ме заглеждат с електронната цигара. Същият ефект може да се постигне с ръчна батерия, като се пусне бутона преди края на дърпането. Тази "антиконденз" техника е някак е по-приемлива. А кондензът не съм забелязал да е проблем някакъв. Като стане на капка, стича се по стената на атомайзера и пак попива в мрежичката.
този потребител вече не участва на този форум