Jump to content


Photo
- - - - -

M401 или DSE901


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Oktomvri

Oktomvri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 18.04.10 г. в 18:22

Здравейте.
Искам да си купя е-цигара (до сега не съм използвал такава) и се спрях на гореспоменатите 2 модела.
Прочетох май всичко за тях от този форум.
Разбрах, че проблемът на 401 е по-слабата батерия и по-малкия пълнител.
Въпросът ми е - проблемът с батерията не се ли решава с преносимото зарядно?
Друго - често в описанията на цигарите пише "интензивно пушене". Какво точно да разбирам под "интензивно"?
Аз лично пуша около кутия за 2 дена и не мога да сметна дали 401 ще ми е достатъчна като батерия (особено като комплектът върви с 2 батерии) и пълнител.
Какво ще ме посъветвате вие?

А за проблема с по-малкото количество дим, който 401 пускал, гледах в интернет клипчета, че като запушиш някоя от дупките и количеството дим се увеличавало. Факт или лъжа? :)

Благодаря ви предварително.

Edited by Oktomvri, На 18.04.10 г. в 21:59.


#2 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 18.04.10 г. в 23:20

Ползвах такава като М401 но под друго име и не ти я препоръчвам. По добре вземи DSE901 или J118. Вече почти 3 месеца ползвам J118 и съм много доволен от нея, сменил съм само една батерия и то сам е прецаках. Ако не те притеснява големината може и Joye 302, пет дена ползвах такава и ми направи много добро впечатление.
По въпроса с батериите с колко ще изкараш деня, това ще го разбереш като почнеш да ползваш такава цигара. Това че пушиш по 1к на 2 дена не е мярка по колко ще пушиш от е-цигарата.

Edited by kostedd, На 18.04.10 г. в 23:28.


#3 Oktomvri

Oktomvri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 18.04.10 г. в 23:27

А можеш ли да ми кажеш какво точно не ти хареса в 401? :)
Батерията, усещането, какво?

Ми ... предпочитам да не е нещо от сорта на 150мм, защото малко или много предпочитам по-компактното и доближаващоото се до "истинската" цигара.
А и като за първа е-цигара, силно предпочитам да не е ръчна, защото самата идея да натискам копче, за да пуша не ми харесва :)

Edited by Oktomvri, На 18.04.10 г. в 23:35.


#4 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 18.04.10 г. в 23:39

А можеш ли да ми кажеш какво точно не ти хареса в 401? :)
Батерията, усещането, какво?

Това че от всички модели най трудно се долива течност, много често ти влиза течност в устата като пушиш. и е с най малките батерии
Като гледам то магазина е празен. Защо направо не минеш на модела Joye eGo разликата с м401 е само 20лв, а той е много по добър.

#5 Oktomvri

Oktomvri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 18.04.10 г. в 23:42

Аз ще ги поръчвам от чужбина.
А разликата в цената между 401/901 и Joye eGo (чийто дизайн да бъда искрен ме отблъсква) е голяма.

Мерси много за информацията за 401. Малко или много се ориентирам към 901 :)

#6 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 18.04.10 г. в 23:44

Що да не натискаш копче, така или иначе е държиш с ръка. Ако имаш навик цигарата да ти виси от устата без да е държиш, просто го забрави че с е-циг. ще го правиш. те са доста по тежки. С копчето се сжиква за 1 час

#7 Oktomvri

Oktomvri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 18.04.10 г. в 23:55

Не, нямам такъв навик, но просто идеята не ми допада.
Не ми харесва :) А особено до е-цигарите, предполагам, че абсолютно всичко е до лични предпочитания.

Мисля като за първа цигара да мина с 901. Един ден може и да пробвам нещо друго, но за сега това ще да е.

ПС/ Благодаря много за информацията. Спаси ме от голяма дилема :p

Edited by Oktomvri, На 18.04.10 г. в 23:55.


#8 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 19.04.10 г. в 06:59

Закупуването на комплект цигара отвън не е добра идея. Може да се случи една от батериите или атомайзера да са дефектни и тогава просто гориш. Вземи си цигара от родния пазар за да имаш гаранция.

Лично аз те съветвам като начинаещ вземи си с ръчни батерии. Доста често протича при пълнене и вероятността да убиеш автоматична батерия е доста голяма.

Разбира се това е според мен. Ти си преценяваш :)

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.04.10 г. в 15:26

А можеш ли да ми кажеш какво точно не ти хареса в 401? :)
Батерията, усещането, какво?

Ми ... предпочитам да не е нещо от сорта на 150мм, защото малко или много предпочитам по-компактното и доближаващоото се до "истинската" цигара.
А и като за първа е-цигара, силно предпочитам да не е ръчна, защото самата идея да натискам копче, за да пуша не ми харесва :)

1. Дължината е относително понятие - малките цигари, въпреки, че наистина са доста по-малки, няма да ги държиш като нормална цигара, а при захват "надолу" дали ще си държиш ръката на 7 или на 10 сантиметра от лицето ще ти е все тая. В този дух - и аз горещо препоръчвам нещо тип Joye 302 или DSE-801 - по-трайни батерии, по-траен пълнител и, от личен опит - май доста по-редки дефекти. За начинаещи има и още един плюс - не занеш как да дърпаш, което с 901 и M401 означава доста мъки, докато се научиш.

2. M401 като цяло е хубава цигара откъм "характеристики на изпарителя", но заради малките пълнители, ако не внимаваш много, често ще си пълниш устата със сокче. Освен това за нея няма плоски пълнители.

3. DSE-901 е удачен модел, но винаги ми се е струвало, че батериите му са слаби за атомайзера откъм капацитет. Освен това май не е сред най-здравите - напук на всякаква логика, Joye 510 сякаш е по-устойчив модел и от него имаме по-малко брак на атомайзери, а и новите атомайзери си приличат отвътре.

4. J118 е нещо средно между DSE-901 и Joye 510, но сякаш обединява само добрите страни. Засега мога да кажа, че не ми харесва само това, че пълнителите идват без тапи и не може да си носиш пълен резервен спокойно, но това не е голяма болка - повечето хора така или иначе не си носят.

По-мое мнение се откажи от "къса" цигара и се ориентирай към Joye 302/DSE-801 или Joye 510 с 280 mAh батерии.

#10 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 22.04.10 г. в 21:27

Закупуването на комплект цигара отвън не е добра идея. Може да се случи една от батериите или атомайзера да са дефектни и тогава просто гориш. Вземи си цигара от родния пазар за да имаш гаранция.

Е хайде сега.Не съм чул някой с дефектна част купена от HG да не му е изпратена друга такава.

Edited by Parkinson, На 22.04.10 г. в 21:28.

Дилян Петров

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.04.10 г. в 16:15

Аз също, но няма как да ти я сменят веднага, сещай се.

#12 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 26.04.10 г. в 13:33


Закупуването на комплект цигара отвън не е добра идея. Може да се случи една от батериите или атомайзера да са дефектни и тогава просто гориш. Вземи си цигара от родния пазар за да имаш гаранция.

Е хайде сега.Не съм чул някой с дефектна част купена от HG да не му е изпратена друга такава.


А докато чакаме тази част да иде и да се върне от HG какво правим ? Припалваме аналогови ?
Хайде без мен. Предпочитам българските доставчици. Все пак всички дават гаранция.

#13 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 26.04.10 г. в 18:57

Е аз си гледам от моята гледна точка.Имам винаги резервен хардуер, а и вече 4-5 приятеля с моя модел е-цигара от които мога винаги да взема временно чарколяк.....
Дилян Петров