Jump to content


Photo
- - - - -

Някой да го боли корема от е-цигарите


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 kakaov

kakaov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 10.10.12 г. в 14:24

Здравейте,
от около седмица съм в отбора на изпаряващите. Започнах с голям ентусиазъм, прочетох всичко за ефектите от промяната и първоначалното свикване с изпаряването. Онзи ден си мислех, че изцяло ще спра аналоговите, но възникна проблем. При изпаряването започнах да получавам силни гастритни болки. Знам, че никотина дразни стомаха, но с аналоговите нямам проблем.Изпарявал съм само течности на деканг. Пробвах 18, 11 мг пробвах на pg и vg основи и все боли.
Да пробвам друга марка течност ли? Някой с подобни проблеми и съвети?

#2 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 10.10.12 г. в 14:27

Аз съм виждал подобни симптоми, даже скоро писах в една подобна тема. Това ми е поста, но разгледай цялата тема.

#3 kakaov

kakaov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 10.10.12 г. в 15:04

Благодаря за включването.
Прочетох темата, но тя се отнася за стомашни разстройства и подобни. Без да влизам в медицински подробности моята болка е гастритна. Хората с гастрит ще разберат за какво става въпрос, а някъде четох, че 30-40% от пушачите с дълъг стаж имат гастрит.

#4 asdasdasd

asdasdasd

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 10.10.12 г. в 18:38

аз имах гастрит, докато пушех тютюневи цигари и после уж го излекувах. от една седмица съм на електронна с деканг 24мг/мл и нямам никакви оплаквания

ама ако искаш може да пробваш едно сиропче, за стомах е то, успокоява доста. "Алмагел" му е името и мисля, че е без рецепта. на мен много ми помагаше като ме болеше корема, ама не знам при теб дали ще подейства :unknw:

#5 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 11.10.12 г. в 00:33

Имам един приятел с гастрит, който каза че получава киселини от електронните цигари. Може би ти е чувствителен стомаха. Пробвай с други марки течности, даже пробвай с базов разтвор без аромат, може от ароматите да ти дразни. Но не се връщай към аналоговите :)

#6 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 11.10.12 г. в 07:06

А може и да няма връзка с електронните цигари. Пробвай други течности.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#7 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 11.10.12 г. в 13:05

Аз съм със супер чувствителен стомах ,и от скалидка чесън или баничка умирам направо.Но от 2 год. сън на ел,цигаири няма дертове никакви.Търси проблема другаде,това даже звучи като виц.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#8 kakaov

kakaov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 11.10.12 г. в 13:43

Това за връзка с ароматите е добра идея. Пробвал съм само райън 4, а той е сладък и предизвиква слюнкоотделяне. Ще търся чист тютюнев аромат и да видим какво ще стане. Някакви идеи за аромати без хранително-вкусови позиви :)

#9 Тончо

Тончо

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 57 posts

Posted На 14.11.12 г. в 21:47

малко преди да почна с електричките започнах да се наблюдавам и тука нещо ме заболи, там нещо и забелязах, че ако бях по това време на електрички, то най- вероятно щях да обвиня тях за тези болежки!

С една дума стигнах до извода, че като се случва нещо такова, то по- скоро го отдавам на случайността! Та както ти казаха търси проблема другаде!

#10 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 14.11.12 г. в 23:35

Аз пък забелязах, че като излъчват репортажи за ел. цигари - нещо ми се изкривява образът на телевизора :whistle2:

#11 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 14.11.12 г. в 23:52

Аз пък забелязах, че като излъчват репортажи за ел. цигари - нещо ми се изкривява образът на телевизора :whistle2:

Аз пък утре щях да си търся нов телевизор - мерси че ме светна от какво е изкривяването, та няма набутване :clapping:

Edited by gigafive, На 14.11.12 г. в 23:52.

Vape On The Water!

#12 Asen Yosifov

Asen Yosifov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 27.11.12 г. в 00:08

Не се подигравайте.
Пробвай безникотиновите. Все пак никотина отива и в стомаха. Флауър арт имат безникотинови с удар в гърлото.

#13 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 27.11.12 г. в 00:22

Флауър арт


Флейвър ;)

#14 Mickey

Mickey

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 27.11.12 г. в 06:59

Не знам дали има или няма връзка,но аз също имах такива преживявания за няколко дни ( в отбора съм от две седмици и малко) - гореописаните болки и зверски киселини.Тъй като вече бях чела ,че има хора ,страдащи от това и съветите към тях бяха да сменят течността,а аз си изпарявам Shade (любим!) и отказах да го сменям,всичко отмина за 3-4 дни. :smiley_emoticons_joint:

#15 kakaov

kakaov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 27.11.12 г. в 13:22

За съжаление за мен проблема не се реши. Пробвах различни марки, различни бази, намалявах никотина и май хвърлих доста парички на вятъра. Обявявам разпродажба :) .
Четох няколко теми в чужди форуми и някои са си решили проблемите с намаляване на никотина. При мен пак не става, щото увеличавам количеството и пак същото. Ще пробвам и безникотиновата с удар.
Благодаря за съветите!

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.11.12 г. в 13:36

Здравейте,
от около седмица съм в отбора на изпаряващите. Започнах с голям ентусиазъм, прочетох всичко за ефектите от промяната и първоначалното свикване с изпаряването. Онзи ден си мислех, че изцяло ще спра аналоговите, но възникна проблем. При изпаряването започнах да получавам силни гастритни болки. Знам, че никотина дразни стомаха, но с аналоговите нямам проблем.Изпарявал съм само течности на деканг. Пробвах 18, 11 мг пробвах на pg и vg основи и все боли.
Да пробвам друга марка течност ли? Някой с подобни проблеми и съвети?

Пробвай други течности е задръж повече време. Едно време имахме проблеми само аз и още един човек с Dekang MLB - получавахме киселини. Никой друг не се оплака от същото, ама на, имах. Вземи си FlavourArt или Inawera. То, че преглъщаш някакво количество PG/VG е ясно, но те няма причина да ти дразнят толкова. По-скоро намаленото количество никотин, което усвояваш, помага да се активира гастрита - никотинът е съдосвиващо и при определени условия може да потиска възпалението. От друга страна - гастритът се дължи преди всичко на стрес и "нерви" или някакви бактериални инфекции, не толкова на функционални проблеми на храносмилателния тракт, и може да се изостри евентуално от някои аромати (по-сладките, които предизвикват слюнкоотделяне или въобще организма ти асоциира с храна, поради което увеличава киселината в стомаха ти). Глицеринът е въглехидрат и, ако те дразни захарта, може да те дразни и той, но в количеството, което реално поглъщаш - не би трябвало, особено, ако подлагаш някакви течности.

Не зная какво друго да отговоря, нямам гастрит (и се надявам да не проимам) и нямам идея какво дразни и какво - не. Но е безумно да продължиш да пушиш тютюневите, които само увеличават проблемите, защото от тях ти олеква.

Най-лесно - опитай само VG и PG (не микс) - без аромати, така ще стигнеш практически до това какво те дразни. Ако и двете те дразнят - проблемът изобщо няма да дойде в е-цигарите, да знаеш... :pardon:

#17 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 27.11.12 г. в 20:07

Това с коремните болки е от глистите според мен- разбягват се като при химическа атака!
Лекарството е мастика със стрити тухли - ще се напият и ще се изтрепят с тухлите . После няма да боли!
И в сериозния тон - аз лично си имам киселини перманентно. Определено намаляха след като спрях тютюневите. А преди това виех като куче особено след 3 кафета и една кутия от 20 къса до 10 сутринта...
Вероятно причината е в тютюневите. И сега ми се случва да ме свият, доста по-рядко. Не е свързано по никакъв начин с това какво изпарявам а с това какво съм ял.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#18 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 27.11.12 г. в 22:23

Хахахаха, представих си как пияни глисти се тепат с тухли! Разбит съм!
А стомашните проблеми..добре е да се сети някой, че в момента е преходен сезон и всякакви гастрити и язви се активизират поради смяна на състава на храната. Като дойде късна пролет-очаквайте пак!

#19 Icko

Icko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 1.12.12 г. в 15:59

Здравейте.
От 1 месец изпарявам и ВЕЧЕ нямам проблеми със стомаха. А преди това с аналоговите - болки колкото щеш. И то най-вече когато пушех на гладно. И сега като преди месец не закусвам, а преминавам направо на обяда, но наистина вече нямам НИКАКВИ проблеми със стомаха (да чукна на дърво). :whistle2: си и :smiley_emoticons_joint: .
Със здраве: ИцкО.