Jump to content


Photo
- - - - -

Подходяща батерия за DCT


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#81 dzver

dzver

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 7.01.13 г. в 12:43

Здравей, Destiny!
Аз съм с твойта дилема - открих DCT V1 и най - сетне мирясах - тва си е моят карт. За месец и половина, откакто /неочаквано за самата себе си/ скъсах с аналоговите цигари пробвах почти всички изпарители /без виви-тата на вижън, защото големите са свършили навсякъде/, и с всички не се спогаждах поради някаква причина - не достатъчно големи, капещи, течащи, гъргорещи, с неудобно пълнене и контрол нивото на течността/neo+ janty/... До тук добре, ама съм с две его ц батерии хилядарки и една на janty ot 1100 /мамка му и мерна единица/ и в рамките на деня и трите минават поне по два пъти под чудовището - този змей ги яде като... пиян - говно. И сега, след като имам трите батерии, трябва да бръкна в отънелия си джоб и за мод :spiteful:. Много харесах твоето решение, но ми се иска да съм сигурна, че ще ми изкарва деня с един чифт батерии. Та, моля, ориентирай ме вуу-то ще смогне ли да изпразни едно DCT V1 (изпарявам по една петичка дневно, без да броя едно лекооо доливане), без да му сменям батериите?

Благодаря :)

#82 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 7.01.13 г. в 12:50

Здравей, Destiny!
Аз съм с твойта дилема - открих DCT V1 и най - сетне мирясах - тва си е моят карт. За месец и половина, откакто /неочаквано за самата себе си/ скъсах с аналоговите цигари пробвах почти всички изпарители /без виви-тата на вижън, защото големите са свършили навсякъде/, и с всички не се спогаждах поради някаква причина - не достатъчно големи, капещи, течащи, гъргорещи, с неудобно пълнене и контрол нивото на течността/neo+ janty/... До тук добре, ама съм с две его ц батерии хилядарки и една на janty ot 1100 /мамка му и мерна единица/ и в рамките на деня и трите минават поне по два пъти под чудовището - този змей ги яде като... пиян - говно. И сега, след като имам трите батерии, трябва да бръкна в отънелия си джоб и за мод :spiteful:. Много харесах твоето решение, но ми се иска да съм сигурна, че ще ми изкарва деня с един чифт батерии. Та, моля, ориентирай ме вуу-то ще смогне ли да изпразни едно DCT V1 (изпарявам по една петичка дневно, без да броя едно лекооо доливане), без да му сменям батериите?

Благодаря :)


а защо точно вуу-то ?

#83 dzver

dzver

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 7.01.13 г. в 12:56

а защо точно вуу-то ?
[/quote]

Семпъл е, не понасям обременените с електроника и информация играчки, изглежда ми здрав и надежден... и ми е някак красив :blush: , а и като инвестиция няма да боли толкова яростно...

#84 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 7.01.13 г. в 13:09

:) тогава успех и да останеш доволна :smiley_emoticons_joint:

Edited by vladimirh, На 7.01.13 г. в 13:10.


#85 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 7.01.13 г. в 15:17

В комплекта има два чифта батерии. Отначало ще ти изкарва деня с един чифт. Но с времето (за 2-3 месеца) батериите от комплекта ще започнат да сдават багажа и ще започнеш да усещаш как се променя усещането, когато зарядът им падне до някакво ниво... и все по често ще редуваш двата чифта батерии. Докато в един момент ще ти писне. Поне при мен така стана. Тогава реших да си взема нови батерии. Лошото е, че WOO-то работи с не много популярен размер батерии и трудно се намират подходящи, особено на родна почва. С първия чифт батерии, които закупих имах проблем ( http://www.pv-bg.com...топени-батерии/ ) - но както и да е. След това си взех читави батерии (Efest), обаче и тук - проблем. Батериите са чисто нови и когато са напълно заредени, меко казано не стават за изпаряване с нискоомовия дуал. Получава се много неприятен дъх на изгоряло. А DCT над 1,8 ома не мога да намеря, дори такива трудно се намират - повечето са 1,5. Така че ми трябва високоомен изпарител, с който да смъквам заряда на батериите, за да стават за изпаряване с дуал - поне докато не мине време и самите батерии не омекнат, както първите два чифта от комплекта. Обаче какъвто и изпарител (от масовите модели) да сложа на WOO-то не се получава желаният ефект - повечето имам чувството, че направо ще се подпалят. Резултатът е, че в момента съм захвърлила любимата играчка и изпарявам с обикновени Еговски батерии + Smoktech Redux. Мисля да остана на този вариант, докато не се сдобия с един Генчо, който би трябвало да ми реши проблемите.
Извод: WOO-то е идеално през първите 2-3 месеца, докато батериите от комплекта все още се държат прилично. След това трябва да намериш с какви батерии би могла да ги замениш успешно, а това не е лесна задача.
Може и да има лесен вариант, просто аз да не съм го открила, не знам...

Edited by Destiny, На 7.01.13 г. в 15:46.


#86 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.01.13 г. в 17:20

Woo-to e с прекалено висок волтаж и ще работи добре само с определни картове. Не съм пробвал, но DCT на 5 В ми се вижда прекалено високо, лесно ще загаря манджата.
Най-добре ще е мод с променливо напрежение. Тук, всичко освен Лава ще върши работа. Лавата има ограничение по ток на 2.5 А и си понижава напрежението автоматично.

Edited by NiOOH, На 7.01.13 г. в 17:22.


#87 dzver

dzver

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 7.01.13 г. в 17:29

Destiny, много благодаря за изчерпателния отговор. :give_rose:
И сега, след казаното от теб, допълнено от NiOOH,съм в неприятното дередже на тоталното объркване...

#88 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.01.13 г. в 21:12

Картчетата е добре да са 1,8 - 2 Ома. Но дори и с 1,5 , но с по-тънкотечна чорбица нещата са отлични. Основната грешка е да се зареждат картовете на този режим с Глицеринови чорбици.
Ву + един обслужваем е бюджетно решение за тотална "сатисфакция".Доста хора са на този режим и не питат за нищо друго.
Аз си имам един такъв комплект Ву + ДЦТ на 1,5 за гости.И най загорелия тютюнджия след втората дръпка забравя за цигари, тераси, пепелници и всичко останало.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#89 dzver

dzver

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 7.01.13 г. в 23:30

Картчетата е добре да са 1,8 - 2 Ома. Но дори и с 1,5 , но с по-тънкотечна чорбица нещата са отлични. Основната грешка е да се зареждат картовете на този режим с Глицеринови чорбици.
Ву + един обслужваем е бюджетно решение за тотална "сатисфакция".Доста хора са на този режим и не питат за нищо друго.
Аз си имам един такъв комплект Ву + ДЦТ на 1,5 за гости.И най загорелия тютюнджия след втората дръпка забравя за цигари, тераси, пепелници и всичко останало.


мамка му, ровя като мишка из нета и съвсем се оплетох :smoking-8570:
докато не престана да се давя в тинята на собственото си невежество по отношение на омове, съпротивление и сие пикантерии, няма да има оправия...
много ме кефи Ву-то, но ако намирането на качествени батерии ще ми е проблем след два месеца :cursing:кофти.
Някой пробвал ли е Gripper VV SMOK Tech с ДЦТ?

#90 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 7.01.13 г. в 23:51

Всеки мод с ток от 4А и нагоре ще ти свърши работа.

Edited by Туранага, На 7.01.13 г. в 23:52.


#91 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 8.01.13 г. в 00:15

По принцип става, макар че е бустерен мод, DCT - то ще разплаче майката и на неговата батерия ;). Държи се доста мъжката все пак. А и Box визията е доста по-различна.
Не са чак такъв проблем батериите в стандарт 16340.
Цялата история е в това че на ДЦТ с две батерии работещи последователно с понижаване , с 5-600 мач капацитет ще получиш почти същото време ( 4-5 мл течност), което ще получиш и с една 18650 батерия ако е с бустерен мод. Но кефа в първия случай ще е по-голям.
Идеалния случай за ДЦТ е VMax там батериите са малко по-мощни, работи в режим на понижаване и можеш да си тунинговаш напрежението ако случайно те напърли по-вече.
Моето мнение за ДЦТ е или Ву или Вмакс ( е и още по-нагоре в регистъра Z-ка или VAMO ама там цифрите са малко по-различни).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#92 dzver

dzver

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 8.01.13 г. в 01:50

last_hope, оказа се, че последната надежда понякога не е напразна :good:.
хаосът, който се беше възцарил в главата ми от изтощителното цамбуркане из нета внезапно се уталожи, след отговора ти :). сега ми остава да направя /оптимистичен/ анализ на наличностите в портфейла си и да действам...
много благодаря за яснотата.