Jump to content


Photo
- - - - -

Малко сметки от личен опит - атомайзери Joye 510


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Митко

Митко

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 30.11.11 г. в 11:36

Малко да споделя от скромния ми опит въпреки, че някой сигурно го знаят това.
Както на някой места във форума е споменавано атомайзерите Joye 510 /а може би важи и за всички други/ са все пак консуматив и трябва да се сменят според мен всеки месец. Защо - защото след месец ползване поради падане на количеството пара /предаването на вкуса не го броя/ човек започва да досипва и препълва с повече течност за да има същия удар и пара. Резултата освен честите протичания и нагълтвания с течност /тя не може да се изпари качествено/ е и чисто финансов - по мои сметки разхода на течност нараства между 1,5 и 2 пъти. Тоест за месец ако ми стигат 30 мл. в нормални условия, със скапващия се изпарител разхода отива на 45-60мл. /повечето от тях останали по салфетки след забърсване/. Сами може да сметнете, че разликата е точно цената на един нов атомайзер. Моето лично мнение е, че е по добре всеки месец нов отколкото да го мъчиш докато съвсем сдаде багажа. И май е по добре не да редуваш два , а втория да ти седи освен за резерва и за сравнение, кога да изхвърлиш първия.

#2 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 30.11.11 г. в 16:25

Браво, похвално наблюдение, точни сметки, но бих добавил - прекалено оптимистично.
По мои сметки, в зависимост от употребяваната течност, един изпарител го хвърлям на около 10 дни. След този срок, налепът по намотката е прекалено дебел, за да изпари достатъчно от самия аромат - парата все още е голяма, но вкусът си заминава.
Тъй като съм дрипър, а не обичам драйбърн, (който пък неминуемо топи фитила), предпочитам тази практика.

Пропуснах да спомена - ползвам само и единствено класически 510 LR изпарители.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#3 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 30.11.11 г. в 19:34

Напълно съм съгласен.За 10 дена оптималната работа на 510 драстично спада.И да 510LR си е класика.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#4 batgalio

batgalio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 1.12.11 г. в 23:06

Пичове,не знам какви количества изпарявате....Пуша по 50мл.на месец с конусен typeA вата доставен на 3ти август,все още не е мръднал.Предишния ме изкара горе-долу пак толкова.Не мога да разбера как така ги сменяте на 10 дни

#5 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 1.12.11 г. в 23:41

Пичове,не знам какви количества изпарявате....Пуша по 50мл.на месец с конусен typeA вата доставен на 3ти август,все още не е мръднал.Предишния ме изкара горе-долу пак толкова.Не мога да разбера как така ги сменяте на 10 дни


Шокирах се. Не знам защо реших, че си писал април :)добре, че забелязах навреме малката разлика от 4 месеца.
И аз карам горе-долу толкова. Някои изпаряват по 150мл месечно, и явно с накапване е по-различно. Ти какво му правиш на тоя атомайзер, за да изкарва толкова?

#6 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 2.12.11 г. в 00:01

Той акомайзера може и 6 мес.без проблем да кара,говорим за ОПТИМАЛНА работа,удър,аромат,лекота на дърпане.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#7 Митко

Митко

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 3.12.11 г. в 22:52

...Някои изпаряват по 150мл месечно ...

Ами и аз ако бях задържал не месец а 4 месеца с последния атомайзер вместо да го изхвърля можеше да ги докарам до 150мл. на месец, то не беше даване, не беше бърсане :nea: ... Но наистина 10 дни ми се вижда прекалено. Аз точно заради тази разлика във вкуса, удара и парата след известна употреба си мисля дали да не премина на нещо без вата, но не знам при танк вариантите имали такова постепенно скапване на атомайзера или просто от веднъж сдава багажа? А и май цялата работа има и някаква връзка с вида на течността и как го експлоатиращ атомайзера /доколко бързо ще го задръстиш/, но за да знаеш това си трябва богат опит и много :smiley_emoticons_joint: . Както и да е, все пак пробвай резервния за да разбереш, че този ти е за смяна си важи като правило ;) .

#8 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 4.12.11 г. в 02:18


...Някои изпаряват по 150мл месечно ...

Ами и аз ако бях задържал не месец а 4 месеца с последния атомайзер вместо да го изхвърля можеше да ги докарам до 150мл. на месец, то не беше даване, не беше бърсане :nea: ... Но наистина 10 дни ми се вижда прекалено. Аз точно заради тази разлика във вкуса, удара и парата след известна употреба си мисля дали да не премина на нещо без вата, но не знам при танк вариантите имали такова постепенно скапване на атомайзера или просто от веднъж сдава багажа? А и май цялата работа има и някаква връзка с вида на течността и как го експлоатиращ атомайзера /доколко бързо ще го задръстиш/, но за да знаеш това си трябва богат опит и много :smiley_emoticons_joint: . Както и да е, все пак пробвай резервния за да разбереш, че този ти е за смяна си важи като правило ;) .


Аз моите ги накисвам в спирт след около седмица, и после ги суша, капвам няколко капки вътре, и го оставям да се напои хубаво, докато пуша резервния. Шосле къпя него. Вероятно така разтварям налепи, и не позволявам да се толкова, че да му се промени вкуса. Изпарявам по около 30мл месечно. Въпреки това, като почне да потъмнява кечето отдолу, го накисвам в спирт за една нощ и после си изпарява много по добре. С остаряването се намалява периода между почистванията.
Между другото по принцип ползвам Тип А с вата, но имам и 510XL, който мисля е същия като 510, ама с по-голям пълнител. Изсушавам го някак. Дори добре зареден ми изсъхва ватата в края, там, където трябва да имам течност, а нагоре си е добре напоен. Като го изсуша пада аромата и парата, и даже може да почне да препича. С LR тип А препичам на 3, 4 дръпка.
И 510Т имам, ама не съм изпарил повече от 1мл с него. Идва ми тежък, а и без това си мисля да намалям никотина. С танка вероятно ще изпарявам повече 2, 3 пъти повече течност. Опуках към милилитър за 3. 4 часа. Иначе много пара, много вкус, ама ми идва чак прекалено плътно и пара и вкус. Принципно танковете май по-бързо се задръстват, защото повече течност минава през тях. Тия, дето изпаряват по 150мл месечно, като ги сменят на 10 дни, прекарват 30мл през тоя атомайзер. Аз карам по 4 месеца примерно с два, и през това време прекарвам по 60мл 11мг течност, като и ги мия междувременно, което може би им увеличава живота малко. Аз ако не мия един изпарител, вероятно и 30мл няма да изпаря с него. В общи линии май ако смятаме колко течност минава през изпарител, нещата не са мнного различни.

#9 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 4.12.11 г. в 10:06

Всичко е много относително,зависи много от течностите и есенциите в тях.Карал съм повече от месец със един изпарител,почти без промяна,в момента съм със нов на 4 дена и си промени вкуса,фитила стана тъмно кафяв.Както Plambi,и аз ползвам само 510 LR изпарители със дрипване,пробвал съм и танк и нискоомни картомайзери,не е същото просто!Като,че ли от полските течности по-бързо ми се задръстват изпарителите,за разлика от китайските,а са доста светли на цвят.