Прехвърляне към съдържание


Снимка
- - - - -

Непушач започнал с е-цигари.


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Galiber

Galiber

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 1 Мнения:

От: На 14.12.12 г. в 05:01

Аз съм непушач, но веднъж пробвах от е-цигарата на мои приятел и ми хареса. Един ден друг приятел ме попита дали искам да си разделим парите за да си поръчаме 2 броя е-цигари eGo-w и аз се съгласих. Сега притежавам е-цигара. Искам да знам дали ако използвам течности с нулево съдържание на никотин ще стана зависим и имат ли някаква вреда, каквато и да е тя, при използването на тези цигари дори без съдържание на никотин? Купих си я просто така за гъзария, но ако има някаква вреда да знам дали да я продавам. Аз съм млад човек и не искам да вредя на здравето си.

Редактирано от Galiber: На 14.12.12 г. в 05:02


#2 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 167 Мнения:

От: На 14.12.12 г. в 07:39

Като си непушач защо се мъчиш зорлем да пропушиш!!! Тука се мъчим да ги спрем, ти ще ги почваш...

Редактирано от RoSS: На 14.12.12 г. в 07:40


#3 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • ПипПипПипПипПип
  • 1041 Мнения:

От: На 14.12.12 г. в 08:42

С 0 съдържание на никотин няма опасност за здравето ти. Пристрастяването е психологическа зависимост :)
Но и аз не бих ти препоръчал да започваш, ако те радва ОК, ама да не решиш и никотинови течности да опиташ... Всичките сме почнали с тютюневите с "хайде, само ще опитам" никой не е почвал с цел да се трови. И винаги е било от гъзария :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#4 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 238 Мнения:

От: На 14.12.12 г. в 08:51

За първи път чувам някой да пропуши с електронна :smoking-8570: Подарявай цигарата на някой пушач по скоро.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#5 azz

azz

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 44 Мнения:

От: На 22.02.13 г. в 03:59

Ама защо така остро, колеги? В един бъдещ по-добър свят, електронните цигари (ако все-още работят на ток, а не например да нагряват течността от енергията при дърпането от мундщука), ще бъдат разпространени и ползвани от толкова хора по света, колкото и тютюна, а в един още по-добър свят, тютюневите пушачи ще бъдат не повече от десет процента, обичащи да се "кефят на тровенето" (защото някой хора и в това намират тръпка). Никотина си е просто една легална дрога, като кафето и алкохола, а от векове човечеството обича да се възпОлзува от в-ва които влияят на психиката, концентрацията, физическата издръжливост и емоциите, и това няма да спре никога - а и не трябва да спира, особено когато има почти напълно безвредни и не застрашаващи живота и здравето методи и вещества. Иначе ще настъпи фундаментална скука и хората ще почнат да си пукат пръстите, да си бъркат в носа, да се почесват когато и където не ги посръбва, и така нататък и така нататък :D Електронната цигара (колкото и да НЕ ОБИЧАМ това наименование на ПВ-тата) си е новия вид "цигара" - в смисъл средство чрез което се вкарва по приятен и забавен начин алкалоида никотин в организма - нищо повече и по-малко не са ПВ-тата (и за това са и изобретени от китаеца - фармацефт, чийто баща починал от рак на белите дробове, и той се зарекал да изобрети безопасен заместител на тютюнопушенето, а не средство за отказването му, за каквото бяха провъзгласени от медии и фирми в началото с цел по-големи продажби). И ако някой почувства, че например когато се занимава нещо пред компа, и се зачуди какво да прави с лявата си ръка докато с дясната е фанал мишката, няма нищо лошо да я оползотвори с едно ПВ, вместо да си бърка в носа примерно или да си я пъхне на топло в гащите. Или пък ако му е нервно, да си вземе малко никотин от ПВ-то та да се поуспокои малко, или пък ако е в дискотека или клуб с компанията и му дотъпее, да си вейпне малко и да пусне малко пара към лазерните лъчи... Никой не казва че е сто процента безвредно, но е ясно че в никакъв случай не е по-опасно от някой други неща, които отдавна са в битта ни и не можем без тях, особено сутрешното си кафе, без което доооста голяма част от хората не могат. Едва ли във форум за кафето примерно, ако начинаещ кафеджия каже че от скоро е започнал безкофеиново, ей-така за кефа, колегите ще почнат да го убеждават да престане да го ползва и в никакъв случай да не започне кофеиново.

То е ясно че всеки от нас е почнал с тютюн навремето, и че на по-голямата част от нас когато сме почнали да вейпваме ни е харесало толкова много че въобще и нямаме намерение да спираме да изпаряваме някога.

Добре де, ама след двадесетина години примерно, когато културата на средностатистическия интелигентен човек е достатъчно напред, че да знае колко ужасни са цигарите и че няма смисъл да почва, и в развитите страни не повече от няколко процента от населението пушат, - демек пушачите почти изчезнат - тогава кой ще ползва ПВ-та въобще, какво ще стане с тях? Може би за тях ще учат децата по история, че "някога, много отдавна, хората са практикували древен начин на прием на едно вещество наречено никотин, и че това е продължило много векове, и че в края на цялата тая никотинова истерия умни хора измислили далеч по-безопасен и безвреден начин за приемане на никотин, чрез който и последните пристрастени към пушенето на тютюн престанали да го правят, а започнали да изпаряват никотинови течности - иновативен начин, който СЪЩО ИЗЧЕЗНАЛ, след като и последните "вейпъри" се отказали от изпаряването, или починали от дълбока старост, захапали ПВ-то си на смъртния си одър" :rolleyes: :spiteful: Нима когато вече няма пушачи, които да почнат да вейпват, за да спират лошия си порок, ПВ-тата трябва да престанат да съществуват?

Така де, мисля че ако човек открие че го кефи да изпарява приятна за него течност, това не е по-лошо отколкото да пие кола (аз МНОГО я обичах, но успях да я спра, въпреки че ми беше изключително трудно) например. Въпроса за никотина е особено сложен и комплексен, това е ПРИСТРАСТЯВАЩО ВЕЩЕСТВО със степен на пристрастяване близък до този на хероина. Не съм особено компетентен по въпроса за самото вещество, по отношение на влияние върху психика, себеусещане и влияние върху емоциите, и вече не помня как се чувствах преди много години, когато не приемах никотин по никакъв начин. Но мисля че може би човек може да открие че никотина го кара да се чувства по-хубаво и спокойно, например ако е склонен към кавги и крясъци и е нервозен. И ако го приема по начин който не е плашещо вреден, като пушенето на тютюн примерно, не виждам лошо в това. Е, самият човек може и да вижда лошо в това да се окаже ПРИСТРАСТЕН към още едно вещество - защото в днешно време повечето хора сме пристрастени към какви ли не вещества и дейности, и има хора които това ги ужасява, увличат се по "стрейн ейдж", престават да консумират кафе и алкохол, да гледат телевизия (аз лично не гледам телевизия още от времето когато нямах компютър с интернет), опитват се да не свикват твърде много с хората до себе си, да не хлътват до степен "ще пукна без него-нея ако не сме заедно вече" когато се влюбят, и така нататък и така нататък. Аз си признавам че ми е "убаво" да се чувствам пристрастен към ПВ-то, кафенцето, и че откак се разделих с приятелката ми в някой моменти когато идват спомените, сърцето ми така се свива че започва да ме боли, но тази сладка болка също ми харесва... Освен това мога да втъкна, че ако човек започне с "електронни цигари", е почти невъзможно ако реши някога да пробва и тютюневи, тютюневите да му харесат повече и да почне да се трови с тях. Демек, не е основателно да се мисли че електронната цигара може да е "входна врата" към пушенето на тютюн. Сигурен съм че за в бъдеще, голяма част от хората които почнат да вейпват още преди да са опитали тютюнопушене, ако някога решат да пробват да пушат, няма да им хареса, и дори няма да усетят сладкото замайване на главата от никотина, което се е харесало в самото начало на не един от нас, бившите пушачи на тютюн (нали от ПВ-тата ще имат вече никотин в себе си и той няма да им се стори нещо ново). Ще усетят гадния вкус дима от тютюна, и няма да направят повече от още една две дръпки, и ще хвърлят димящата гадост и едва ли някога отново ще опитат, дори и ако един ден престанат да изпаряват своите ПВ-та.

Конкретно към Galiber: Такова нещо като Ego W няма - това е "фълшификат"на "маркова" електронна цигара, който на общинските пазари може да се намери най-евтино (кръгло за 40 кинта два броя батерии в комплект с два некачествени прозрачни картомайзера, едно кабелче за захранване, зарядно за стена и флаконче с течност която в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е ГОДНА ЗА ПОЛЗВАНЕ). Голяма част от батериите на тия комплекти могат да се считат за читави, това че даден продукт не е оригинал а негово копие не означава че не може да се използва, обаче въпросното копие няма гаранционен срок (нещо което не е важно за по-голямата част от приятелите ми, понеже аз като им се прецака батерията мога да им я оправя срещу едно черпене, и не веднъж съм го правил), а това е електронно устройство което нормално работи на голямо натоварване от електрическа и механическа гледна точка, и шанса да дефектира в следващите месец два три е доста голям, и ако не разбираш от електроника и нямаш приятел който да ти я ремонтира, само ще съжаляваш за парите които си дал за двете пикливи его батериики, качествения картомайзер който ще ти се наложи да си купиш отделно, и шишенцата менте силвър деканг, който обезателно ще ти пробутат на сергията когато отидеш да питаш да "по-добра течност".

Ако започне да те кефи да изпаряваш, няма да е особено хубаво, даже няма да е никак хубаво, понеже дори почти безвредни течностите, те са част от съвремената ИНДУСТРИЯ, съдържат оцветители (единственото вещество, освен никотина, което може да не е съвсем безвредно, особено в течности със съмнителен произход) и въобще се намесват във вътрешната биохимия на организма ти. В сравнение с вредите от тютюнопушенето, изпаряването на никотинови или без никотинови течности е като сравнение между поглъщане на сярна киселина и вода от чешмата - защото и водата от чешмата не е гарантирано безвредна и чиста. Но ако си от хората които обичат да спортуват, не пият много кафе и алкохол, не пушиш нищо което дими и отделя катрани по дробовете ти, не пиеш комерсиална кока-кола, пълна с Е-та и консерванти, и с рецепта пазена в дълбока супер секретна тайна от производителя откакто се е появила до ден днешен - тогава няма смисъл да започнеш да комуникираш със съвременната индустрия поемайки нейните индустриални комерсиални вещества и продукти.

Ако изпаряваш течности без никотин, трябва обезателно да си ги купуваш от проверени източници, и в никакъв случай от общински пазари - там като нищо могат да ти продадат течност с никотин, без самите продавачи да знаят че течността е с никотин - особено ментаците от рода на E-health. Общинските пазари са наводнени (буквално) и с течности които изглеждат точно като деканг силвър или голд, но аз и други колеги имаме съмнение че тези течности са менте, понеже самата компания Деканг е пуснала в продажба празни флакони, в които продава и течностите си, и вкарани в даден гараж от хора които нямат нищо общо с фирмата, могат да бъдат пълнени с контрабандни течности или с течности с неясно съдържание, или дори да са хубави течностите с които ги пълнят, условията при което става бутилирането да са кошмарно нехигиенични. И да, - дори да започнеш да изпаряваш безникотинови течности, пак можеш да се пристрастиш! Към вкуса, усещането електронната цигара да е в ръката ти, да правиш пара с нея, да се почешваш зад ухото с мундщука й и ред други неща - както можеш да се пристрастиш към някой сайт (аз например съм пристрастен например към този. Вреда за здравето си едва ли ще си докараш в по-голяма степен от тази която си докарваш ако пиеш алкохол и особено безалкохолни напитки с много оцветители, консерванти и кви ли ти не Е-та в тях.

Аз също не бих те посъветвал да ползваш никотинови течности!!! Той също няма да ти донесе вреда за здравето, ако не решиш да изпиеш наведнъж течността от две три шишенца - в тоя случай можеш да с натровиш, а много кофти се мре от никотин, чувал съм че става задушаване поради неспособност да работят белите дробове, но може и да греша, не съм особено компетентен. Никотина както знаеш е наркотик, към него се пристрастяваш до степен при която без него не можеш да живееш, и откачането от него става особено трудно. Не знам какво би почувствал ако си дърпаш от течност с никотин (всъщност ти може би си усетил, ако си направил достатъчно дръпки от цигарата на приятелите ти, защото тя най-вероятно е била с течност с никотин), навярно замайване, както става когато за първи път си дърпаш от тютюнева цигара. Замайването ще изчезне когато посвикнеш да изпаряваш, и вече няма да го има. Не знам тогава какви ефекти ще чувстваш от веществото никотин, но ЕДВА ЛИ ЩЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ НА ФОНА НА ТОВА ЧЕ ТИ ЩЕ СИ З А В И С И М от него.

Не знам и дали ще прочетеш тоя пост, все-пак темата ти е от края на миналата година. Не знам и дали съм бил многословен в този си пост (навярно съм бил, пиша вече четвърт милилитър време :D , но просто имах нужда да споделя какво мисля по въпроса, и особено в частта в която споменавам за едно евентуално бъдеще в което вече няма пушачи които да искат да минат на електронна цигара, и оттам бъдещи вейпъри :p
Тютюневия дим е гаден.

#6 rscossworth

rscossworth

    Нов участник

  • Баннати
  • Пип
  • 5 Мнения:

От: На 8.04.13 г. в 10:35

Това ми прозвуча като "Хетеросексуален започнал с дилдо, пита дали ще стане гей ако дилдото му е по-голямо от 30 сантиметра"!!! Ако наистина не си пушач по добре не си навличай неприятности на главата. Аз съм бивш пуша но няма да ти казвам с какви мъки ги отказах.

#7 TheCharmedOne

TheCharmedOne

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 5 Мнения:

От: На 23.08.17 г. в 19:53

Прав е колегата. Защосе ъчиш зорлем да пропушиш?



#8 mrsuperman

mrsuperman

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 5 Мнения:

От: На 12.09.17 г. в 22:40

Бягай далече от цигарите !!!