Jump to content


Photo
- - - - -

изпаряване без батерия


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#41 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 20.10.12 г. в 13:16

Бих искал да попитам (без желание за конфронтация), след като се предполага и батерия за offline, колко в крайна сметка се спестява?

#42 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 20.10.12 г. в 13:48

Бих искал да попитам (без желание за конфронтация), след като се предполага и батерия за offline, колко в крайна сметка се спестява?

Аз, лично, бих спестил две еГо батерии ~60 лв., които са без грижи за мин. 6 месеца. Или 60 лв./180 дни = 0,3 лв./ден. Спестеният разход за първият месец е два лв. на ден. Не е много, но все пак хората имат различни възможности и склонност към спестовност.
Идеята на Симеон не е лоша, но не е и нова. И за съжаление няма особена полза от нея, щото разходите след батериите са съществените.

Edited by Jenevus, На 20.10.12 г. в 13:51.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#43 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 20.10.12 г. в 15:12

-----------изтрито---------

Edited by batko32, На 20.10.12 г. в 15:14.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#44 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 20.10.12 г. в 16:09


Бих искал да попитам (без желание за конфронтация), след като се предполага и батерия за offline, колко в крайна сметка се спестява?

Аз, лично, бих спестил две еГо батерии ~60 лв., които са без грижи за мин. 6 месеца. Или 60 лв./180 дни = 0,3 лв./ден. Спестеният разход за първият месец е два лв. на ден. Не е много, но все пак хората имат различни възможности и склонност към спестовност.
Идеята на Симеон не е лоша, но не е и нова. И за съжаление няма особена полза от нея, щото разходите след батериите са съществените.


А така, може да се коментира нормално с мисъл. Икономията е майка на мизерията. Ама просто исках да намеря приложение на изхабената батерийка. батерията заедно с картомайзера и юсб кабел и шише с накрайник - струват 13.50
хората дават толкова за карт само. така че мога да я хвърля, ама за спорта ще и намеря приложение.Най малко за един драй бърн може да се изполава

Edited by simeon, На 20.10.12 г. в 16:29.

Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#45 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 22.10.12 г. в 01:17

Електрониката на повечето батерии (но не на всички) посредством ШИМ (PWM) се опитва да подава постоянна мощност към нагревателя, за да е еднакво изпарението без значение дали батерията е заредена =4.2V, или разредена - 3.6V.

Дали ако подадеш тези 5V от адаптера, който си намерил към платката на батерията - в мястото, където преди това е бил включен Li-Ion елементът, няма просто да започне да си работи съвсем нормално като стационарна цигара?

Не съм сигурен дали ще можеш да провериш резултата с волтметър, поради това че може би ще се сбърка от импулсите на ШИМ-а. Със сигурност можеш да го видиш с осцилоскоп. Или просто да опиташ да сложиш някаква 6V крушка към 5-волтовия адаптер, да видиш как свети и ако след това през 'батерията' свети по-слабо значи батерията регулира на 3.6V. Може и направо да опиташ с атомайзера, особено ако ти се намира някой, дето вече е за изхвърляне - за да не рискуваш с нов.

Адаптери 5V/2A се намират от рутери. Ако е с трансформатор ще е голям и ще тежи.

Аз си бях направил едно такова устройство от избушена батерия, във вид на кутийка с букса за 12V DC - да може да се включва към запалката на колата и естествено към адаптер 12V - за стационарно. Но не съм ползвал платката и вакуумния датчик на батерията, просто едно копче на кутийката и потенциометър за прецизно нагласяне на напрежението в границите 3.6-4.2V.

#46 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:29

Благодаря ти за мнението.
Да, батерията е стабилизирана за да осигури отначало до край равномерност.не знам дали ще е проблем, защото модовете работят на 5 волта на 2.5 ома карт, 2 ампера.по скоро колегите изказаха мнение, че не си заслужава играчката, заради готовите батерии пастру. но тази вече е купена.защо да не и се нмери приложение. за драй бърн, или те изненадала паднала батерия.вадиш и почваш да изпаряваш на момента. или пък по няколко часа пред компа и тивито.докато ти се зарежда основната дневна батерия. за някои може да отпадне нуждата от две батерии(според потреблението разбира се). не бива да бъдем крайни, нали затова са форумите - да се изтъкваме, или да си помагаме.
Между другото, дойде и втората китайска цигара. ЕЕЕЕЕЕ, нищо общо с тази от темата. Смуча я от 9.30 сутринта, в момента е 23.20 и още не е паднала, заводски заряд. струва 9 долара(13.50 лв.) - батерия 1300 мач и карт разглобяем със заменяща се глава.
Така че, ако намеря приложение на първата, която все още крета, окей :thumbup: .

п.п. втората китайка я смучих от 9.30 сутринта до 4.30(вечерно пуш парти) на другата сутрин :clapping: и след това ме изкара до следобед. доволен.

Edited by simeon, На 25.10.12 г. в 22:46.

Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#47 dudo

dudo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 14.01.13 г. в 21:12

От къде я поръча тая цигара за 9 долара ?