Jump to content


Photo
- - - - -

изпаряване без батерия


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:32

Тук : e-pushcom.net ,ще намериш Васко–Last Hope

Edited by PepiSuni, На 13.10.12 г. в 22:34.


chelsea f.c.


#22 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:33

Е нека да е лесно... намери си траф на който можеш лесно и бързо да си варираш напрежението от 3 до 6 волта според карта който ползваш. Желателно е да може да поддържа ток до към 4 Ампера, без да сгъва.На това може да ползваш всичко което си решиш. Само не знам дали ще е по изгодно и по лесно от да речем един батериен мод с вариране на напрежението (какъвто и да е ).


да и аз така го изкарвам, минимум около 1,25 - 1,5 ампера, ама колегата как е пушил с юсб от компа.колко ампера става - 5волта изход, товар 2,4 ома...... 2 ампера. нали така.....или....

тоест тези зарядни с 5в. и 500ма не вършат работа май.

Edited by simeon, На 13.10.12 г. в 22:38.

Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#23 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 13.10.12 г. в 23:37

ама колегата как е пушил с юсб от компа.колко ампера става - 5волта изход, товар 2,4 ома...... 2 ампера. нали така.....или...

Ми аз си пуша без проблеми на компа... В къщи има два десктопа и два лаптопа. Единият е дори с i7 процесор/демек е много нов/. А единият десктоп е много стар и може да се ползва УСБ-то дори в изключено състояние.
Понеже преди време тук стана малък спор относно товароносимостта на USB порта/по паспорт 500мА/ то мога да кажа, че карт със съпротивление около 2 ома получава без проблем от този порт 1,34А/ и на четирите компота, и на USB1.0, USB2.0 USB3.0/, които му пасват съвсем добре. Не е интересно до къде се сгъва напрежението и не е нужно да го събаряш с диоди и подобни. Токът е достатъчен за да изпаряваш перфектно. Също така е нужно да се ползва по-дебеличък кабел вместо оригиналния и да се прекъснат данновите кабелчета на куплунга от към цигарата. Така няма да се шашка системата да се мъчи да разпознава неразпознаваемото
..И да!500мА няма да ти стигнат до нийде

Edited by gogo63, На 13.10.12 г. в 23:39.


#24 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 14.10.12 г. в 08:33

Ако искате да е с регулиране на напрежението на самия токоизправител, най-добре да се намери траф с мощност 30-40 вата и изходящо напрежение на вторичната около 7-8 волта. Трябва и грец 3-4 ампера, както една универсална платка, 3-4 бр LM 317 няколко резистора, един потенциометър , подходяща кутийка...
Обаче цената за всички части ще надхвърли 30-40лв

Edited by pioneer 306c, На 14.10.12 г. в 08:33.


#25 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 14.10.12 г. в 09:00

ама колегата как е пушил с юсб от компа.колко ампера става - 5волта изход, товар 2,4 ома...... 2 ампера. нали така.....или...

Ми аз си пуша без проблеми на компа... В къщи има два десктопа и два лаптопа. Единият е дори с i7 процесор/демек е много нов/. А единият десктоп е много стар и може да се ползва УСБ-то дори в изключено състояние.
Понеже преди време тук стана малък спор относно товароносимостта на USB порта/по паспорт 500мА/ то мога да кажа, че карт със съпротивление около 2 ома получава без проблем от този порт 1,34А/ и на четирите компота, и на USB1.0, USB2.0 USB3.0/, които му пасват съвсем добре. Не е интересно до къде се сгъва напрежението и не е нужно да го събаряш с диоди и подобни. Токът е достатъчен за да изпаряваш перфектно. Също така е нужно да се ползва по-дебеличък кабел вместо оригиналния и да се прекъснат данновите кабелчета на куплунга от към цигарата. Така няма да се шашка системата да се мъчи да разпознава неразпознаваемото
..И да!500мА няма да ти стигнат до нийде


Аха, значи компа през юсб си дава над един ампер.Благодаря, добре обяснено.
А за адаптер, трябва да се търси минимум 1 ампер, даже е малко. за мен 1.5 а минимум

Значи тези адапт. от комплекта не вършат работа. има ли хора пробвали да потвърдят, защото ми говорят за такива адапт. и за адап. от gsm

Ако искате да е с регулиране на напрежението на самия токоизправител, най-добре да се намери траф с мощност 30-40 вата и изходящо напрежение на вторичната около 7-8 волта. Трябва и грец 3-4 ампера, както една универсална платка, 3-4 бр LM 317 няколко резистора, един потенциометър , подходяща кутийка...
Обаче цената за всички части ще надхвърли 30-40лв


Да аз знам, че може да се изработи или купи такъв, идеята е с нещо евтинко от няко гсм, от комплекта.колко е минимума за изходния ампераж. 1а стига ли.

Благодарско за мненията.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#26 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 14.10.12 г. в 17:58


ама колегата как е пушил с юсб от компа.колко ампера става - 5волта изход, товар 2,4 ома...... 2 ампера. нали така.....или...

Ми аз си пуша без проблеми на компа... В къщи има два десктопа и два лаптопа. Единият е дори с i7 процесор/демек е много нов/. А единият десктоп е много стар и може да се ползва УСБ-то дори в изключено състояние.
Понеже преди време тук стана малък спор относно товароносимостта на USB порта/по паспорт 500мА/ то мога да кажа, че карт със съпротивление около 2 ома получава без проблем от този порт 1,34А/ и на четирите компота, и на USB1.0, USB2.0 USB3.0/, които му пасват съвсем добре. Не е интересно до къде се сгъва напрежението и не е нужно да го събаряш с диоди и подобни. Токът е достатъчен за да изпаряваш перфектно. Също така е нужно да се ползва по-дебеличък кабел вместо оригиналния и да се прекъснат данновите кабелчета на куплунга от към цигарата. Така няма да се шашка системата да се мъчи да разпознава неразпознаваемото
..И да!500мА няма да ти стигнат до нийде


Аха, значи компа през юсб си дава над един ампер.Благодаря, добре обяснено.
А за адаптер, трябва да се търси минимум 1 ампер, даже е малко. за мен 1.5 а минимум

Значи тези адапт. от комплекта не вършат работа. има ли хора пробвали да потвърдят, защото ми говорят за такива адапт. и за адап. от gsm

Ако искате да е с регулиране на напрежението на самия токоизправител, най-добре да се намери траф с мощност 30-40 вата и изходящо напрежение на вторичната около 7-8 волта. Трябва и грец 3-4 ампера, както една универсална платка, 3-4 бр LM 317 няколко резистора, един потенциометър , подходяща кутийка...
Обаче цената за всички части ще надхвърли 30-40лв


Да аз знам, че може да се изработи или купи такъв, идеята е с нещо евтинко от няко гсм, от комплекта.колко е минимума за изходния ампераж. 1а стига ли.

Благодарско за мненията.


Най сладко е около 1,8-2,2 ампера или казано по закона на ом
I=U/R U=I*R R=U/I
I-е тока
U-напрежение
R-съпротивление

В случая ако имаш карт с 2,2 ом намотка и искаш да пушиш на около 2А по формулите по горе излиза, че напрежението трябва да е 4,4в

И за подбирането на подходящо захранване трябва да имаш запас поне 30%

Edited by pioneer 306c, На 14.10.12 г. в 18:02.


#27 74@gmail.com

74@gmail.com

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 15.10.12 г. в 16:24

.

Edited by falcon, На 18.10.12 г. в 13:27.


#28 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 15.10.12 г. в 16:54

Колеги не , че са лоши съветите но ВНИМАВАЙТЕ. Някои хора приемат буквално нещата. И аз се изтървах в един форум , че най-лесно с индукционен поялник стават нещата. За малко да претрепя колегата. Не беше разбрал шегата.
Всичко свързано с 220 волта е ОПАСНО ЗА ЖИВОТА.
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#29 pu6olin

pu6olin

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 17.10.12 г. в 18:01

Здравейте колеги,
От няколко дена се ровя в "тубата" и гледам разни клипчета.Вчера попаднах на нещо което 100%решава проблема на колегата пуснал темата ,а и не само на него.Който има изгоряла батерия и ръцете му не са навряни в задника (извинете за израза)може да се възползва от тази идея.Изгледайте това:

По този начин няма да си вързан с кабел за компа или контакта,а ще си джиткаш като птичка.Когато свършат батериите проста слагаш новите,които си купил по-рано и си пафкаш без почивка.

Аз съм начинаещ в областа на е-цигарите (имам от тези малките приличащи на истинска цигара) и се замислям дали да не си купя картомайзер или там както се казва и да си спретна една такава джаджа? :smiley:

Поздрави :hi:

#30 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 18.10.12 г. в 03:41

"Проста да падладейш!" :fool:

#31 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.10.12 г. в 07:18

Не знам защо слагате минуса на човек - че какво по-добре от това да си направи собствен батериен мод.
Колега, не е ли малко рано (бързо) да започнете направо с модърство, без да имате опит с конвенционалните цигари?
Ще ви излязат много въпроси при "уредостроенето" за които няма да знаете и ще се почне нескончаемо питане...
Но така или иначе, успех с мода, не е чак такава философия да се сглоби нещо прилично :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#32 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 20.10.12 г. в 01:53

Намерих си адаптер за 5.80 лв. с изход 5.1волта и 2.1 ампера.напълно достатъчен според мен.ще могат да се изпълнят различни комбинации на напрежение и омове на нагревателя. Контактен МОД :db:
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#33 pu6olin

pu6olin

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 20.10.12 г. в 08:50

Ами темата мисля беше за някаква евтина алтернатива на скъпите батерии.Аз не видях друго по-просто и евтино решение,а само спорове на кой компа му вадел по ампер и нещо на юсб-то и колко е опасна работата с 220 волта,което е абсолютно вярно.Тук няма трафове,регулатори на напрежение и според мен най-важното няма кабел,с който да си вързан постоянно към мрежата или към лаптопа.
Това естественно си е мое лично мнение и не искам да го налагам на никого.
А защо скачам направо на модове,естественно е продиктувано от финансите,които винаги не стигат.Устройството на тези електронни цигари е просто смешно ,както между впрочем на всички гениални неща и ще е грехота да дам 30-40лв. за батерия,която може и да не работи.

Поздрави на всички и безвредно пушене!!! :smoking-8570:

Намерих си адаптер за 5.80 лв. с изход 5.1волта и 2.1 ампера.напълно достатъчен според мен.ще могат да се изпълнят различни комбинации на напрежение и омове на нагревателя. Контактен МОД :db:

:clapping: Браво колега,радвам сече си открил това коети ти пасва!

#34 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 20.10.12 г. в 10:12

Ами темата мисля беше за някаква евтина алтернатива на скъпите батерии.Аз не видях друго по-просто и евтино решение,а само спорове на кой компа му вадел по ампер и нещо на юсб-то и колко е опасна работата с 220 волта,което е абсолютно вярно.Тук няма трафове,регулатори на напрежение и според мен най-важното няма кабел,с който да си вързан постоянно към мрежата или към лаптопа.
Това естественно си е мое лично мнение и не искам да го налагам на никого.
А защо скачам направо на модове,естественно е продиктувано от финансите,които винаги не стигат.Устройството на тези електронни цигари е просто смешно ,както между впрочем на всички гениални неща и ще е грехота да дам 30-40лв. за батерия,която може и да не работи.

Поздрави на всички и безвредно пушене!!! :smoking-8570:


Намерих си адаптер за 5.80 лв. с изход 5.1волта и 2.1 ампера.напълно достатъчен според мен.ще могат да се изпълнят различни комбинации на напрежение и омове на нагревателя. Контактен МОД :db:

:clapping: Браво колега,радвам сече си открил това коети ти пасва!


напълно съм съгласен с теб, оглеждам се за мод, който работи с батерия 18650, но цените им са височки. затова, който може, нека да си направи. в китайските сайтове се появи тяло,което се връзва към юсб(като пастру). без батерия е , работи само свързано към юсб източник. струва 10 лв. ето, че има и заводско предлагане. значи се мисли по въпроса, който съм поставил с темата.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#35 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 20.10.12 г. в 10:16

..............................................................
напълно съм съгласен с теб, оглеждам се за мод, който работи с батерия 18650, но цените им са височки. затова, който може, нека да си направи. в китайските сайтове се появи тяло,което се връзва към юсб(като пастру). без батерия е , работи само свързано към юсб източник. струва 10 лв. ето, че има и заводско предлагане. значи се мисли по въпроса, който съм поставил с темата.

Шегуваш се нали ? Хайде погледни 3-тото мнение в темата или отговорите направо ги прескачаяш ?
Минуса е от мен
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#36 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 20.10.12 г. в 10:27

simeon,
Оставам с впечатление, че ще изпарявате само online...

#37 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 20.10.12 г. в 11:01


..............................................................
напълно съм съгласен с теб, оглеждам се за мод, който работи с батерия 18650, но цените им са височки. затова, който може, нека да си направи. в китайските сайтове се появи тяло,което се връзва към юсб(като пастру). без батерия е , работи само свързано към юсб източник. струва 10 лв. ето, че има и заводско предлагане. значи се мисли по въпроса, който съм поставил с темата.

Шегуваш се нали ? Хайде погледни 3-тото мнение в темата или отговорите направо ги прескачаяш ?
Минуса е от мен


абе, тука някои сте като децата.не съм прескачал отговор, но не видях предложено решение от теб за 5-6 долара. само негативно гледате и се чудите кого да чоплите. вземи пример от другите, които дадоха своите предложения. и като си ми дал минус какво - баница ли да ти направя.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#38 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 20.10.12 г. в 11:23

Аз и не видях да си намерил нещо за 5-6 долара. Толкова ще ти струва само фланеца... евентуално с електроника.
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#39 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 20.10.12 г. в 11:39

simeon,
Оставам с впечатление, че ще изпарявате само online...


Аз и в момента изпарявам.Как 2-3 ма тук не разбрахте, че се търси ЕВТИНО РЕШЕНИЕ ЗА ИЗПАРЯВАНЕ У ДОМА, ИЗПОЛЗВАЙКИ СВЪРШИЛА БАТЕРИЯ. Аз вече съм си намерил решенията:
1. без инвестиция - юсб кабел и в компа
2. минимална инвестиция - зарядно за няколко левчета,юсб кабел, и възможност за комп и контакт.
3. за тези, които не могат да запояват, готовото тяло с юсб за 8- 10 лв. за комп. снабдено с адаптер ще става и за контакт.

Аз и не видях да си намерил нещо за 5-6 долара. Толкова ще ти струва само фланеца... евентуално с електроника.


Ти не виждаш, защото си зает с регрес по темите на хората. ВИЖ.Attached File  118997_882175_HKH-118997.jpg   43.26KB   61 downloads

http://www.tinydeal....te-p-70089.html

А минуса този път е от мен.

Edited by simeon, На 20.10.12 г. в 12:04.

Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#40 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 20.10.12 г. в 12:58


Аз и не видях да си намерил нещо за 5-6 долара. Толкова ще ти струва само фланеца... евентуално с електроника.


Ти не виждаш, защото си зает с регрес по темите на хората. ВИЖ.Attached File  118997_882175_HKH-118997.jpg   43.26KB   61 downloads

http://www.tinydeal....te-p-70089.html

А минуса този път е от мен.

Ами като си си намерил решението, защо питаш? То това от линка действително е само "фланец и ... евентуално електроника" на цена 6-7$... на монитора. Поръчвай! В линка може да не пише, че тази "иновация" има защита от късо или с какви намотки работи (или изпушва), ма к`во?! Нали има шанс да нацелиш бройка, която да не ти изпуши дъното - не само "на монитора"!
А batko е калпазан, дето само троли :blink: :rofl: . Имаш минус и от мен, но няма да ти го сложа, щото си от тези които търсят - те са ценни.

Edited by Jenevus, На 20.10.12 г. в 13:12.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!