Jump to content


Photo
- - - - -

Малко сравнение


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 7.05.10 г. в 22:01

Здравейте колеги-пушачи, въпреки 25 годишния ми стаж, като аналогов пушач, се замислих да мина на е-сиг. Интересува ме предимството на по скъпите цигари пред китайчетата , които се продават по битака и в интернет по 20лв. Не съм запознат с модели, но ми направи впечатление, че в аптека в Кауфланд, цигарата струва 88лв и също е китайска, така че не виждам защо да не взема за 20лв. Благодаря предварително за всички мнения и се извинявам за може би глупавия въпрос. И още един, познат ми даде някаква китайска с изгорял атомизатор или реотан. Може ли и има ли смисъл да се сменя или да си взимам нов комплект?

#2 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 7.05.10 г. в 22:23

И още един, познат ми даде някаква китайска с изгорял атомизатор или реотан. Може ли и има ли смисъл да се сменя или да си взимам нов комплект?


Здрасти ,
Зависи каква е китайската , обаче може без да се колебаеш да си избереш нова от pv-bg.com

#3 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.05.10 г. в 22:38

така че не виждам защо да не взема за 20лв.

Има защо да не взимаш такава,погледни тази тема http://www.pv-bg.com...hp?showtopic=13
А за атомайзера нищо не може да се направи !

#4 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 7.05.10 г. в 22:57

Ясна е работата, ще се взима нещо сериозно. Сега кажета за DSE084 стандартен комплект. Идеята ми е, че се получават две цигари на практика. Размерите не ме интересуват (в последно време пуших какви ли не гадости от аналоговите). Притеснявам се , че са малки батериите, но ако взема по яка течност може би ще компенсира, в смисъл ще пуша по рядко? :smoking-8570:

#5 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 8.05.10 г. в 13:22

Казваш размерите не ме интересуват а
според мен размерите са от голямо значение :thumbup: ! с тези 25 години пушене ти си за DSE 901 нагоре !

Edited by amji, На 8.05.10 г. в 13:24.


#6 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 8.05.10 г. в 17:39

Днес не се стърпях и взех някаква която се продава в аптекат в Кауфланд. Не знам модела, но и дават 12 месеца гаранция. Разбира се консумативи ще купувам от този сайт. Пафкам яко :Koshechka_08: А, размера има значение - така се оказва :thumbup: , но да попитам за този модел може ли да се ползва течност?

Edited by alman67, На 8.05.10 г. в 17:39.


#7 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 8.05.10 г. в 20:24

но да попитам за този модел може ли да се ползва течност?


Кой модел ?

#8 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 9.05.10 г. в 21:04

Е, ако мога да разбера, нямаще да питам. Тези които се продават в аптеката на КАуфланд. Има инструкиция на български и гаранция една година

#9 ni4ata

ni4ata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 9.05.10 г. в 21:30

Ами снимай я макар и с телефон. Доколкото им хвърлих око те имат някакви които приличат на М серията, една дето ми бие на KR808 както и една която ми прилича на DSE901, на сертификатите им са упоменати HQV8 и HQV9, но нещо не намирам много инфо за такива модели.

#10 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 10.05.10 г. в 10:22

Ами снимай я макар и с телефон. Доколкото им хвърлих око те имат някакви които приличат на М серията, една дето ми бие на KR808 както и една която ми прилича на DSE901, на сертификатите им са упоменати HQV8 и HQV9, но нещо не намирам много инфо за такива модели.


Както ги описваш , най-вероятно са тези :
http://hqtech.en.mad...-catalog-1.html

Edited by adel, На 10.05.10 г. в 10:23.


#11 ni4ata

ni4ata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 10.05.10 г. в 10:46

Май да, но все пак човека сам да си каже, мога само да предполагам какво е купил :)

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.05.10 г. в 13:43

Ясна е работата, ще се взима нещо сериозно. Сега кажета за DSE084 стандартен комплект.

Не се подлъгвай - че е евтина, евтина е, че е малка - малка е, но нито батериите, нито пълнителя оправдават очакванията по мое мнение.

510 за удар и много пара, 801, ако не ти се пълни често, J118, ако ще пушиш 24 мг или искаш по-държелив модел.

#13 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 10.05.10 г. в 15:48

Абе май е DSE901 поне така ми изглежда. Кутията е на български и пише електронна цигара. пълнителите и зарядното са в едни бело-сиви кутийки на каре. Сега, понеже съм пълен невежа с е-циг. да питам всички ли могат да се пълнят с течност? Специален ли е пълнителя за пълнене? И имам една идея - мога да прежаля стар пълнител. Имам Оригинален тютюн за наргиле. Ако извадя гъбичката на пълнителя, сложа малко от този тютюн и после пак сложа гъбичката, дали ще гръмна. Идеята е , че има страхотни аромати от този тютюн, но пък и не знам какво е положението с веществата. По принцип в къщи като пушим наргиле, дори и децата пробват - много е леко и приятно, ама знам ли. Благодаря на отзовалите се, ще снимам, ама проблема е , че съм с един профи апарат /понеже снимам и сватби и т.н./ който няма макро ама ще щракна де. На телефона имам само червена и зелена слушалка аман от екстри.

Edited by alman67, На 10.05.10 г. в 15:50.


#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.05.10 г. в 18:20

С тютюна работата няма да стане. Е-цигарите са за течности, не за тютюн :ph34r:

#15 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 10.05.10 г. в 18:47

Ето това е ликна на моята цигара, кажете сега
http://www.trans-pha...duct_info&id=30
за тютюна също мисля, че няма да стане, въпреки че той е доста течен също и е на принципа - топене. :smiley_emoticons_joint:

Edited by alman67, На 10.05.10 г. в 19:49.


#16 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 10.05.10 г. в 19:16

Ето това е ликна на моята цигара, кажете сега


Ами оправи линка или дай снимка :rolleyes:

Edited by adel, На 10.05.10 г. в 19:16.


#17 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 10.05.10 г. в 19:51

http://www.trans-pha...duct_info&id=30
оправих го , май там има и снимки

това на смимката не съм аз - определено :rofl:

Attached Files


Edited by alman67, На 10.05.10 г. в 19:52.


#18 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 10.05.10 г. в 20:16

Трябвало е да посегнеш към тези които са с 15-тина левчета по-вече единият вариант е 808Д-1 а другият означен като Черно 2 е 510 ...но както и да е щом те радва със здраве да си я ползваш ;).
А тази "супер" информация от сайта хвърля още по-вече мъгла в системата...
Прости и ясно - ако има дупчица отстрани на изпарителя ( който е като тръбичка ) е 901 ( дано не е от същата серия като тези в Метро).
Ако пълнителчетата са скрити напълно в тръбичката на пълнителчето а изпарителчето е открито ( тук има 2-3 варианта)
- мъжка резба на батерията е вариант на 401 или 808.
- женска резба на батерията е 103 или RN 4... ( не се сещам точно номера.
А за тютюна за наргиле ... ами пробвай ако не стане има гаранция цигарката ( кой ще знае с какво си я пробвал ) ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#19 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 10.05.10 г. в 20:32

То и едни гаранции са дали на тоз сайт - един месец на батерията ..хахах

alman67 аз ако съм на тебе , утре ще отида в аптеката на Кауфланд и ще искам да ми я сменят за един от другите два модела :)

Иначе ето го изпарителчето , прилича на 901 ама не съвсем

Attached Files


Edited by adel, На 10.05.10 г. в 20:50.


#20 alman67

alman67

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 10.05.10 г. в 20:35

Има две дупчици точно до батерията като се навие изпарителя. Да нещо като тръбичка е на която се надява пълнителя. Резбата на батерията е женска, съответно на испарителя - мъжка. Металните части са златисти, по батерията има леки нишки наподобяващи истинска цигара. Малко е по-голяма на размер от нормална цигара.