Jump to content


Photo
- - - - -

Какво да правим, ако сайтът или форума не се визуализират правилно?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.04.10 г. в 19:08

Неколкократно забелязвам, че сайтът и форумът понякога не се визуализират правилно под Firefox заради проблеми с кеша. Това започна с последната версия на FF и е напълно възможно да е съвсем локален проблем при мен, но ако все пак се случи и на друг - достатъчно е да използвате комбинацията Ctrl+F5 за опресняване и проблемите изчезват.

Засега не съм забелязал каквито и да е проблеми с Internet Explorer, но комбинацията работи и в IE.

#2 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 24.04.10 г. в 21:24

при мен с IE форума не изглежда добре , при магазина няма проблем

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.04.10 г. в 10:25

Можеш ли да дадеш скрийншот?

#4 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 26.04.10 г. в 10:03

мога ама не мога да го направя
бутона ми prt sc нещо не ще да бачка

ще пробвам утре от друг компютър

ето:разликата е в шрифта по ситни са ми буквите във форума като го гледам с IE - на БТК съм не знам дали има някакво значение де

FF
Posted Image
IE
Posted Image

Edited by adel, На 26.04.10 г. в 10:05.


#5 XaMaB

XaMaB

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 26.04.10 г. в 13:46

При мен от време на време има проблем с "отиди на последното непрочетено мнение".
Някой път сработва, някой път не, когато темата има повече от 1 страница
Браузъра е Опера 10.5.
Също и в сайта ми се е случвало да не ме логне от първия път.

#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.04.10 г. в 00:15

Adel - IE6? Нямам друго обяснение, но и с новите браузери и "екстри" е все по-трудно да се направи всичко съвместимо и със старите. Ще разгледам да видя какво може да се направи.

#7 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 27.04.10 г. в 10:55

Adel - IE6? Нямам друго обяснение......

Product/File version 6.00.2900.2180,7.00.6000.20583 / на компютъра от който направих скрийншота/

Edited by adel, На 27.04.10 г. в 14:25.


#8 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 27.04.10 г. в 11:41

Това е по-скоро CSS проблем от самата тема, която се използва за форума.

Ако разликата е само във шрифта (вид, размер), това значи, че не е зададен в CSS, а всеки браузър си има някакви настройки по подразбиране.

Важното е, че не се чупи по неизползваем начин, подобни несъществени разлики са нещо нормално и не си струват инвестираното време в оправянето им.

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#9 amxcs

amxcs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 13.05.10 г. в 10:05

При мен с Chrome напоследак започна да ми прави много ядове, почти всяка 2ра тема/страница излиза така...
Attached File  Untitled-1.jpg   224.07KB   139 downloads
Оправя се след няколко refresh-a на страницата, а някой път неще. С IE май няма проблеми, но не го използвам.

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.05.10 г. в 11:14

Ctrl+F5 вероятро работи и в Chrome, аз лично не успях да възпроизведа проблема - иначе може ад го прави откакто смених language pack-а на сайта (включих BG, махнах EN), но това отново не би трябвало да води до проблеми. Ако продължи - ще включа EN пакета отново. Сега ще ида да го отворя на няколко компютъра да видя...

#11 amxcs

amxcs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 14.05.10 г. в 13:25

И Ctrl+F5 не помага. Истрих си бисквитките и ми направи ми впечатление, че като не съм логнат няма никакви проблеми, отваря си всички теми, но като цъкна на "Влизане" и пак излиза някакъв текст и колкото и refresh да бия не се оправя. След като спрях браузъра и го пуснах отново като цъкнах "Влизане" всичко стана без проблем.