Jump to content


last_hope's Content

There have been 58 items by last_hope (Search limited from 25.04.2023)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#22380 Пренасяне на течности през авиолинии.

Posted by last_hope on На 4.02.14 г. в 22:51 in Всичко за никотиновите течности

В Индия няма и в Китай също ;).

А по въпроса на колегата - в чекираният багаж едрите разфасовки - х 50 или 100 мл примерно. в шише без етикети и каквито и да било екстри, но все пак в торбичка на относително достъпно място за да не ти изкормят куфара някакви любопитковци. Например в несесера с лекарства, тоалетни принадлежности или подобно.

В ръчния багаж 1-2шишета по10- 30 мл не са проблем ( аз си нося 2-3 десятки) - просто на чека в найлоново пликче в " чекмеджето" заедно с пушилката - най-много да те накарат да показваш какво е и как се пуши с него. Не ползвай шишета с етикети, черепи, кости, измрели риби и други гадости. Съветвам странни на вид модове да са в чекирания а в ръчния по-обикновенни устройства.Няма грижа на нито едно летище включително и на арабско.Просто ги пусни в "чекмеджето"- ако са любопитни ще питат!

За Индия си вземи по-ароматни течности, ще ти трябват ;).




#21754 Важни въпроси

Posted by last_hope on На 30.08.13 г. в 23:37 in Всичко за никотиновите течности

Доста време не съм надниквал тук... На въпроса на колегата кратко и ясно - преди 10 години GP - то реши да ми прави пълна кръвна картина , поради закачките че най-добрата храна е тази която се усеща как запушва кръвоносните съдове още докато е в устата, че две кутии цигари на ден са най-естественото нещо на света и други подобни. Резултата беше ужасяващ, май според резултатите трябваше да съм почти мъртъв.Холестерол 3 пъти над нормата, чернодробни параметри като след прекаран Хепатит или еквивалент на хроничен алкохолик тип "квартален".

Десет години по-късно и след почти 5 години само и единствено електронно пушене ( изключая някоя и друга "шиша" когато е удобно), същите тестове се оказаха абсолютно нормални и в пъти по-добри от тези преди 10 години.

Разликите са две - 2 кутии цигари дневно са заменени с 4-5 милилитра  дневно ( към момента с 10 мг концентрация) и понамалял стрес ( спрях да работя за малко познати или откровено непознати хора).

Продължавам да употребявам основно храна която запушва кръвоносните съдове още докато е в устата и в никакъв случай не съм неприятел на алкохола ( дори увеличих количествата от как не пуша).

Единственият страничен ефект са почти 10 килограма по-вече в теглото, но това е основно защото съм мързелив и според мен единственото оправдано физическо усилие е това което има някаква ползва за обществото. Обичам да напрягам единствено мозъка си и  напразните физически усилия в разни заведения, според мен, могат да донесат единствено хемороиди и стрии прикрити с татуировка (ако някой има желание да вдига тежко, най-добре да стане докер или хамалин).

Това са личните ми констатации и изводи които съм  направил, след 5 годишни тестове на всевъзможни субстанции за електронно пушене изпробвани върху мен самия. Всичко друго са слухове и долни инсинуации ;)




#21319 Има ли геймъри ?

Posted by last_hope on На 2.07.13 г. в 18:40 in Общи приказки

Lineage II , AvP 2010 !

Хе-хе и аз съм похабил сума време из дебрите на всевъзможни Lineage II сървъри преди години.
Не си ли срещал епичната бяла елфа LastHope нормално EvaSaints ( все някой трябва да държи партито) ако не реши да е дагера - Blondie и да събаря РБ с един единствен BackStab ;).Случва се и да се срещне под прикритие като назобаната картечница SpellSinger - KillMaster (5 хита в секунда) или като тромавия OverLord - BugiBaraBata( ама много носят на бой тия тъпи орки ;)).



#21209 Премахване на защита на батерии 18350

Posted by last_hope on На 19.06.13 г. в 20:03 in Батерии, картомайзери и други

Ако ще се ползват на чифт, изолацията ( тиксо, изолирбанд ) са задължителни. Иначе лошо...



#21138 Smoktech Vivi Tank

Posted by last_hope on На 10.06.13 г. в 18:56 in Батерии, картомайзери и други

Ами това са две тотално различни неща. Нямат нищо общо.



#20601 Новите Деканг - имам няколко въпроса

Posted by last_hope on На 8.04.13 г. в 19:11 in Всичко за никотиновите течности

Според мен днес нещо не е била на ясно продавачката - във Варна са си по 1 лев от месец на сам, а тая седмица ги предлагаха и с пръскачка тип "за лозе" и подарък по избор - 1 кг Купроцин или 1 кг Син камък в магазините от веригите "Вулкан" и "Лозар". Наредих се на опашката ама пръскачките свършиха - очаквали пак един контейнер с 50 000 броя минимум, та тогава ще опитам да се добера ...до пръскачката.
Та на опашката някой разказваше че ако се ползват Хангсен се слагало по-малко Купроцин и по-вече Син камък, че по-силен удЪр имало.А Деканг зацапвал дюзата, щот бил за "пушЪк" ама нямало удЪр върху листните въшки,били навикнали вече. Само колорадските гинели от него.
Ба ли го...Аз му слагам по малко вода - около 10 % и не зацапва дюзата толкова;).



#20469 eGo eVic

Posted by last_hope on На 28.03.13 г. в 21:45 in Модификации и по-особени модели

Има си капачка за една батерия и за две. Аз съм с най-първата версия и го ползвам с дългата капачка ( с яката пружина ) без значение с каква батерия и нищо не хлопа.
А и май към 6 месеца се търкаля по всевъзможни джобове и чанти - е понякога чувам как се "изрязва" изпарителя и се сещам да го заключа ( има и такава опция).



#20429 Някой мисли ли... наобратно?

Posted by last_hope on На 27.03.13 г. в 11:35 in Обща информация

Аз си ходя с чанта през рамо.И без това лятото трябва да "завре" човек някъде портмонета,документи, телефони, ключове и всичко останало което прави така че ако се кача на кантара със зимно яке да изписва "eror" ;).
Един мод и чифт батерии в повече не са проблем за чантата.



#20352 MVP Доста добър картомайзер

Posted by last_hope on На 24.03.13 г. в 21:47 in Батерии, картомайзери и други

Мдаа, ясна работата. Колегата ме е изпреварил с коментара...
Залежава стокичката напоследък,залежава...



#20347 MVP Доста добър картомайзер

Posted by last_hope on На 24.03.13 г. в 20:50 in Батерии, картомайзери и други

А може ли снимка на това велико и нечувано творение на китайската мисъл ;).



#20275 Zmax-a от Sigelei

Posted by last_hope on На 20.03.13 г. в 11:01 in Модификации

И на мен ми беше интересен. В събота или неделя ще му направя една фото сесия и ще пусна едно малко по-подробно описание.
Накратко - като изработка е добре , изцяло метална кутийка.Капаците горе и долу са на винтчета , така че може да се отваря много лесно и бързо. Платката и дисплея са същите като на Змакса.
Забележки - основната - неефективно използване на пространството вътре- при целия тоя обем е направен да работи с една 16340 батерия!Резбата на капачето на батерията е правена с теслата и е необходимо малко изкуство да се навие и развие.
Добра концепция, но според мен ще претърпи развитие - ако не изкарат версия която да работи с 1х18650 или 2Х 18350/16340, няма да се радва на особена популярност.

За сега се чудя все още дали да го оставя за себе си и да му оптимизирам вътрешното пространство с цел ползване на по капацитивни елементи или да го обявя за продажба , другата седмица ;).



#20245 Zmax-a от Sigelei

Posted by last_hope on На 18.03.13 г. в 22:10 in Модификации

Не му се радват още. Снимките са щипнати от предварителните анонси на китайците.Все още не е готов за продажби мода, информацията е "топла" така да се каже. В тая връзка ТМакс-а го обявиха преди празниците си за готов за продажба.Е в ръцете ми е вече, след около 2 месеца след обявата.
Преди средата на април няма да го има никъде и ще бъдат "алфа" бройките.Съветвам да се изчака малко.



#20211 Никотинова течност

Posted by last_hope on На 17.03.13 г. в 17:28 in Всичко за никотиновите течности

Ахам, у хардуера е проблема , освен ако течността не е нещо шменти капели. Виждал съм подобна псевдо Деканг течност с генезис Чайна таун -Букурещ, означена с 24 а си беше чист глицерин вътре.
Ако течността е истинска със съвременен хардуер , 24 мг масирана употреба са си почти опит за самоубийство.



#20179 Задръстват ли белия дроб?

Posted by last_hope on На 16.03.13 г. в 22:08 in Общи приказки

Аз пък чух че предизвиква забавяне в мозъчната дейност, преждевременна еякулация, затруднена дефекация и лош външен вид. Някой знае ли дали е вярно?



#20125 Изолация към главата при пренавиване

Posted by last_hope on На 14.03.13 г. в 20:58 in Модификации

Ами добре дошъл - в събота след два. Аз се поприбрах днес, така че и аз ще се присъединя.
Щ'тЪ Угащим - ням' сЪ плашиш ;).



#19896 Zmax-a от Sigelei

Posted by last_hope on На 6.03.13 г. в 22:21 in Модификации

А аз се надявам да ги пуснат с другият дизайн.

BTW това им е истинския дизайн, другите снимки са на Смоков Мини З-ка.



#19892 Нова марка течности на пазара

Posted by last_hope on На 6.03.13 г. в 22:05 in Всичко за никотиновите течности

Какво ли не се появява на последък... Днес едно приятече ми изпрати картинка на нещо което е "топло произведено във Варна" caca ti.jpg .Озаглавено е Какаду , най вероятно е произведено от някоя Кака Ду в квартал Трошево. Предполага се не в гараж, вероятно в маза,Made in Koffa или Made in Leggen.
Накрая някой ще се "изрине" от тези нещица и ще стане мазало ама както и да е.



#19889 Zmax-a от Sigelei

Posted by last_hope on На 6.03.13 г. в 21:40 in Модификации

Тези неща специално не са на кооп в последно време а са си артикули с постоянно присъствие.
Днес тръгна пратката с нормалните Змакс и един Т макс за тест.Тези ако исках да влязат в тази партия трябваше всичко да се забави още минимум 2-3 седмици.За това останаха за следваща доставка.



#19888 Проблем с батерията (за кой ли път)

Posted by last_hope on На 6.03.13 г. в 21:37 in Батерии, картомайзери и други

За съжаление с тези батерии е свършено щом ги е газил валяка ( това зарядно ). Ако са купени от някъде където биха уважили гаранция опитай да си вземеш парите обратно( не те съветвам да искаш замяна защото най-вероятно ще получиш следващите от същото кашонче).
Ами трябва ти нова батерия и ново зарядно. Дано да е нормално.



#19883 Проблем с батерията (за кой ли път)

Posted by last_hope on На 6.03.13 г. в 20:08 in Батерии, картомайзери и други

500 mA. пише на предходника а на самото зарядно пише 50/60Hz 100mA output:5,0V=500mA


Това е основният проблем - Ония ден Милен ми показва такова зарядно кабелче - резултата е помляни елементи за десетина дни макс( няколко цикъла на заряд) става въпрос за зареждане през главата.В интерес на истината си беше съвсем истинско с процесорче вътре и всичко както си трябва, дори с лепенка с означение че дава 5.0 волта с 420 мАч след себе си ( и си дава 5.0 волта по време на заряд - няма лъжа- няма измама - истиско! ;) ). С една малка подробност някой ЗАВЪРШЕН ИДИОТ беше залепил върху оригиналното означение друга лепенка върху която пишеше че е на 4,2 волта т.е. става за зареждане на цигарка ;).
Резултатите са гинещи за няколко цикъла елементи - слава богу че някой не е гръмнал междувременно!