Прехвърляне към съдържание


Снимка
- - - - -

Живот на частите за DSE801


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 12:49

Колеги,

нека събираме информация в тази тема относно живота на атомизаторите за DSE-801. Предлагам ползващите да пишат на колко време им се е налагала подмяна и защо, както и по колко са го ползвали. Аз съм вече трета седмица с един, който май вече заминава тъй като дърпането стана доста трудно. Ползван е с 2-3 пълнителя дневно. По груби сметки е на около 8000 дърпания.

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 17:24

Отлагат се много налепи върху нагревателя и затова се дърпа трудно през него. Иначе 801 атомайзерите са много здрави, за 5+ месеца не ми се е случвало да умре някой от употреба. 2 съм убил аз, един на 5V и на един му превъртях по невнимание централната част на фланеца към батерията. Бях модифицирал няколко да дишат по-лесно, като на контакта към батерията бях направил 2 каналчета настрани от дупката, както и 2 през резбата (с Dremel Tool). Тези две каналчета правят централния контакт като глава на винт и затова го превъртях при едно от почистванията. Иначе имам и 3 нови дефектни, с високо много вътрешно съпротивление (между 7.2-8.1 Ohm), съответно неизползваеми, които смятам да върна на доставчика за замяна. Запушването се отлага с малко, ако на всяка смяна на пълнител продухваш хубаво атомайзера от страната на фланеца. Обикновено на салфетката остават и черни точици, които са от отлаганията по нагревателя. Ако го промиеш хубаво със спирт, това ще почисти мрежичката и също ще се освободи дърпането за известно време.
този потребител вече не участва на този форум

#3 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 17:51

Валери, какво е нормалното съпротивление на тези атомизатори и как точно го измерваш?

#4 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 19:20

Не мога да съм съвсем сигурен в уреда, с който меря, но добрите атомайзери за 801/901 ми показват съпротивление около 3.6Ohm, тези за 510 около 2.50Ohm. Меря го на контактите на фланеца към батерията.
този потребител вече не участва на този форум

#5 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 72 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 20:02

Забелязал съм на няколко дадени ми за експерименти атомайзери, че имат увеличено съпротивление на нагревателя. Това след 3 месеца употреба. При оглед под микроскоп установих изтъняване на нагревателя на места и силно корозиране на спойките нагревател-извод.Момците, които ми ги дадоха дори не са правели промивки с каквото и да било. По въпроса за причините за корозирането, може би трябва да изчакаме pehoko да даде разяснения. ;)

Редактирано от nickarsow: На 7.02.10 г. в 20:30

Николай Арсов

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 20:38

Точно така е и без да си го гледал с микроскоп. Повишеното съпротивление на използван атомайзер е единствено с причина изтъняване на нишката на нагревателя или нарушване на контакта със спойките. На много места може да се прочете, че това се случвало, когато атомайзера е замърсен, което няма основа да е вярно.
този потребител вече не участва на този форум

#7 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 7.02.10 г. в 21:30

Корозията се причинява от контакт с течността. Повишената температура и потокът въздух през атомизатора само ускоряват процеса. Съставът на течността очевидно има значение, както и качеството на използвания припой.

Редактирано от NiOOH: На 7.02.10 г. в 21:32


#8 okocev

okocev

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 11 Мнения:

От: На 8.02.10 г. в 10:24

Моят е от 18.01 тази година и почвам да забелязвам по трудно дърпане като се има предвид че съм на 1 и малко батерий на ден,ще пробвам да измеря съпротивлението довечера и ще пиша какво е.Но има и нещо друго зависи и от тампоните защото имах 3бр които се скапаха за 2дни.


ПП Измерих го с евтин мултицет и той показа 6 ома,лошото е че и следващият почна бързо да се предава,даже една сутрин го намерих с сцепен пълнител в него,като майска роза,странна работа,явно почвам да прекалявам с пушенето

Редактирано от kocev666: На 4.03.10 г. в 21:58


#9 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПип
  • 477 Мнения:

От: На 15.03.10 г. в 14:13

Като автор на темата ще помоля някой админ да и смени заглавието на нещо от сорта на "Живот на частите за DSE801" Така ще можем да обсъждаме и батерии, passtrough... Мисля, че ще е по-добре отколкото да се отваря за всяка част отделна тема.

#10 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 31 Мнения:

От: На 16.03.10 г. в 07:45

:offtopic:

Още един глас за ~3.6 ома съпротивление на изпарителите. Имам 7, вчера измерих всичките - с изключение на 1 бяха по толкова +/- 1/10. Отцепникът имаше около 4.2.

#11 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 16.03.10 г. в 13:26

Относно батериите - 2 ползвах 4 месеца. Не са умрели, но вече не могат да се заредят над 3.5V, съответно цигарата с тях има по-слабо представяне. Въпреки всичко, 4 месеца са доста дълъг период на употреба, така че нямам оплаквания. Все още нямам изгорял атомайзер не по моя вина.
този потребител вече не участва на този форум

#12 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 19 Мнения:

От: На 20.03.10 г. в 18:03

Днес в рамките на 15 мин. ми изгоряха 2 атомайзера. :( И двата на една и съща батерия. Батерията е ръчна, не е нова, ползвам я втори месец. Беше прясно заредена на АС зарядното. Дали е възможно да е от батерията, въпреки че напрежението й е нормално - 3.67V или днес късметът ми си е взел почивен ден.
И в тази връзка, някой връщал ли е в кабинката повредени части в гаранция?

#13 okocev

okocev

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 11 Мнения:

От: На 30.05.10 г. в 21:14

аз да се похваля за 4 мес имам все още не умряли батерий,само ги подменям с нови защото ги наводнявам,иначе ги докарвам до 2 аутомизатора месечно,нещо много пуша напоследък почти 60мл зза месец,та не мога да кажа от какво мрат частите при мен

#14 steluka

steluka

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 1 Мнения:

От: На 3.10.10 г. в 08:56

Здравейте!
Чета при вас, че дърпането става трудно,при мен няма такова нещо, но си дишам въздух.
Не усещам нищо.
Ако някой може да ми даде съвет, как да се оправи това или е невъзможно.
Цигарата ми няма и месец ползване.