Jump to content


Photo
- - - - -

Реклама


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.04.12 г. в 09:11

Е как забога го сметнахте това 0.5%??

Ползваме софтуер за магазина, който дава относително богат контрол над плащане и шипинг (след като на два пъти опитвам с други известни софтуери, общо взето се отказах да експериментирам), но няма как да в затворен софтуер да си напишем собствен метод за изчисление, базиран на този на СПИДИ - или има как, ама ега не се изплати инвестицията с няколкото стотинки разлика отгоре...

Почти винаги сме опитвали да балансираме така цената доставка, таксата наложен платеж и допълнителните 0,5% (върху всичко предишно, той като и това не може да се контролира отделно), че общата цена да е малко под тази на СПИДИ при въвеждане през нашия акаунт (където цената излиза малко по-ниска от тази, която виждаш ти, разликата не е фрапираща). В крайна сметка разлики от стотинки не са проблем - още повече няма никакъв законов проблем да искаме и 200 лева за обработка на поръчка и доставка, стига да си плащаме разликата под формата на приход. В случая тя е негативна (при над 85 лева става все по-негативна).

Ако се сещаш кой данъчен закон нарушаваме с предлагане на услуга, която струва по-малко, отколкото ние плащаме за нея, при положение, че клиента заплаща на нас, а не на спедитора, кажи - интересно ми е, тъй като тогава Техномаркет и подобните с 10-левовите доставки на един камион техника направо трябва да са измамници в особено големи размери, а безплатните доставки - незаконни.

#22 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 4.04.12 г. в 17:50

Не знам каква ти е професията, подозирам каква й казват хората, ама за сега си мълча...
Само си спомням миналия месец, как магазина затвори, заради сигнали до КЗП. Заради такива любопитства, както ги наричаш.
Аз на такива хора казвам - почваш да правиш бизнес, изграждаш си същата клиантела, изграждаш си същия имидж, събираш толкова, че и повече положителни оценки и тогава почваш да даваш съвети на останалите.

Моите 2 ст.

По професия съм счетоводител, сметкаджия.
За КЗП мога да кажа само едно - няма файда от тях, както всяка друга държавна институция не си вършат работата както трябва. Веднъж само жена ми им звъня, след като си бяхме издрайфали и изс** червата да сигнализира за развалена стока във верига магазини.. аз я убеждавах че няма смисъл да им звъни, но тя настоя.. резултата - КЗП пратили ХЕИ след 2 седмици, които не установили нищо за съответната стока(вероятно бракувана вече) и след още една седмица и се обадиха да и кажат резултата - че няма резултат.
Ти откъде знаеш че аз нямам бизнес и клиентела? Работата ми е точно това да консултирам фирмите как да си правят бизнеса най законно и изгодно!


Е как забога го сметнахте това 0.5%??

Ползваме софтуер за магазина, който дава относително богат контрол над плащане и шипинг (след като на два пъти опитвам с други известни софтуери, общо взето се отказах да експериментирам), но няма как да в затворен софтуер да си напишем собствен метод за изчисление, базиран на този на СПИДИ - или има как, ама ега не се изплати инвестицията с няколкото стотинки разлика отгоре...

Почти винаги сме опитвали да балансираме така цената доставка, таксата наложен платеж и допълнителните 0,5% (върху всичко предишно, той като и това не може да се контролира отделно), че общата цена да е малко под тази на СПИДИ при въвеждане през нашия акаунт (където цената излиза малко по-ниска от тази, която виждаш ти, разликата не е фрапираща). В крайна сметка разлики от стотинки не са проблем - още повече няма никакъв законов проблем да искаме и 200 лева за обработка на поръчка и доставка, стига да си плащаме разликата под формата на приход. В случая тя е негативна (при над 85 лева става все по-негативна).

Ако се сещаш кой данъчен закон нарушаваме с предлагане на услуга, която струва по-малко, отколкото ние плащаме за нея, при положение, че клиента заплаща на нас, а не на спедитора, кажи - интересно ми е, тъй като тогава Техномаркет и подобните с 10-левовите доставки на един камион техника направо трябва да са измамници в особено големи размери, а безплатните доставки - незаконни.


Относно данъчния закон - подозренията ми бяха свързани с ЗДДС и по-точно това че застраховката е финансов приход и на нейната стойност не следва да се начислява ДДС, както се вижда и от разпечатката на Спиди - застрахователната премия е след изчисления ДДС.
Също така говорейки за тази застраховка, се получава двусмислие - не става ясно кои я прави - вие или спиди. Видно от разпечатките на Спиди застрахователната премия никак не е 0.5%, но е право-пропорционална на стойността на наложения платеж, стойност на пратката. В калкулирането на себестойността на куриерската услуга за пратки до 0.5кг, единствената променлива в цената е стойността на застраховката. Тази стойност може да се изличили в зависимост от стойността на пратката.
В момента стана пределно ясно едно нещо - в допълнителните такси се включва:
- такса наложен платеж
- застраховка, която не е 0.5%
- такса обработка на доставката.
В крайна сметка фирмата взема по малко отколкото трябва(цената на спиди е по-висока, отколкото вие вземате).
Това което виждам за по-удачно да направите е, за да е по ясно, просто и фирмата да не губи от това:
1) -Вземате такса за обработка която да е включена съм стойността на всеки един продукт(може да се изчисли като процент)
- Изчислявате такса за доставка по следния начин: Такса на спиди до 0.5кг + сума на пратка * процент застрахователна премия ( за над 0.5кг са аналогични таксите)
2) -Добавяте такса за обработка като отделна такса.
- Изчислявате такса за доставка по следния начин: Такса на спиди до 0.5кг + сума на пратка * процент застрахователна премия
И като заключение мога да кажа че фирмата ви е изключително коректна и си облага и отчита приходите, за разлика от колегите ви от Варна, които публикуват в Търговски регистър 0леви финансови отчети и декларират че не осъществяват каквато и да е дейност и нямат стотинка приходи :sSig_busted:

#23 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 5.04.12 г. в 09:56

За КЗП мога да кажа само едно - няма файда от тях, както всяка друга държавна институция не си вършат работата както трябва.

Въобще не споделям мнението ти - КЗП като цяло се борят със съби и нокти (а най-често с извиване на ръце за глупости) за правата на клиента, пуснал оплакване. От случая ни с тях има няколко положителни ефекта - първо, гаранционните ни условияса много, много по-ясни, второ - вече с ръка на сърцето мога да кажа, че отговарят на закона.


1) -Вземате такса за обработка която да е включена съм стойността на всеки един продукт(може да се изчисли като процент)

А да, да, ей сега ще си плюем на всички, които са от София и пазаруват в офиса, като им вдигнем цените, защото метода на изчисление на последната страница не бил както трябва :p

Няма онлайн магазин, в който въпросните такси да се изчисляват както трябва - резултатът накрая обаче е по-нисък от очаквания, следователно не мамим никой (освен държавата на хартия, понеже излиза, че продаваме застраховката, в което си прав). Клиента плаща обработка на поръчката и доставка. Ако ги плащаше на СПИДИ - трябваше да са пунктуационно описани, в момента плаща на нас, а ние си плащаме на СПИДИ, като получава... задоволително описание.

Иначе най-правилно би било:
- да се имплементира калкулаторът на СПИДИ - за съжаление невъзможно
- да се пусне доставка без конкретно обявена стойност - колкото вземат СПИДИ - така пък хората не са съгласни, тъй като нямат предварителна представа колко ще струва).

За съжаление нито един от начините не е възможен. Единствената промяна, която преди време решихме да направим с оглед пускането на безплатни доставки - таксата наложен платеж да не е процент (преди беше 1 или 1.5%, СПИДИ обаче го промениха това), а твърдо заложена - идеята е, че ако е процент, по-малките пратки ще са и по-евтини за доставка, но по-големите ще се оскъпят - като теглим чертата, ако оставим големите безплатни (т.е. ги плащаме ние), а малките поевтинеят, накрая нещо няма да му се види края.

Понеже помислих, преди да пиша - ще вкарам таксата в "обработка" вместо като застраховка. Така няма да се получава двусмислие със застраховката (т.е. няма да я "продаваме"), а просто ще си искаме своето за обработка, след което ще си плащаме застраховката (както досега). Не знам дали ще е по-ясно за хората, но звучи по-законосъобразно. Цената ще се запази същата, просто ще се изчислява различно (но трябва да пробвам, защото се променя мястото на пресмятане от софтуера).

#24 jeko

jeko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 11.04.12 г. в 12:58

... имаме и опция за PP, ePay и банка (които толкова се ползват, че чак пропускаме поръчките, плащани по този начин) ...

според мен е важно да оправите разплащанията
това е единствения онлайн магазин в който плащам кеш
пробвах преди време епай, първо не е по стандартния начин а с вътрешен превод за системата (в което няма лощо, стига да нямаше лимит от 400лв или поне на мен ми даде такава грешка при опита. Ако се логнете с цифров сертификат поне ще падне лимита)
не се учудвам, че никой не плаща онлайн просто защото няма как
ако има опция за кредитни карти в някой сайт, я предпочитам пред епей заради кеш бек опцията която има за повечето кредитни карти (може да подкарате дск директ примерно или гейта на борика)

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 13.04.12 г. в 10:17

С кредитни карти няма да работим, там е по-сложно заради виртуалния терминал. И без това намирам за неудачно да си даваш инфо за картата на какъвто и да е сайт.

Лимита в ипей не е от наша страна.

#26 jeko

jeko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 23.04.12 г. в 16:15

Пазарувам от 15г. онлайн и до сега не са ме "обирали" :)
технологията за процесване на карти е много по-различна от това да си "дам" данните за картата на някой сайт
но както и да е, това си е ваше решение
за мен онлайн магазин без възможност за онлайн разплащане е по скоро рекламен сайт

относно лимита в епай https://www.epay.bg/...=limits_macs_bg
тъй като аз съм "ниво 3" остава вие да сте с някое по-ниско ниво или с други думи лимита е при вас

#27 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.04.12 г. в 15:25

В ePay акаунта ми е ниво 3, няма причина да не мине плащане, освен от страна на платеца - най-малкото почти ежедневно минават плащания и го ползвам за много други - кога 30 лева, кога 500 и досега проблеми са имали само с 3 човека, ти ще да си третия, предните понятие нямаха кое ниво са.

За останалото - прав си, наше решение, аз лично не искам да храня банките, защото на един от 1000 човека ще му е по-удобно така и ще си вземе някой получен от нас лев от банката.