Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Опишете вкуса на разтворите, които ползвате


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.10 г. в 14:51

От Април 2009 съм на Ry4 + Menthol 18mg / a от няколко месеца насам съм на Ry4 + Menthol + Cuba Cigar 18mg. Пуша по около 1.5 - 2 мл на ден.

Cuban Cigar излезна много благ. Само аз ли не споделям очарованието от Ruyan4? В стаята ми мирише хубаво, но на вкус ми писва бързо.

В момента използвам само Joye 510 Manual и Joye 510 3.6V Box Mod, но сериозно се замислям да се върна към м401 или да премина на друг модел.

Писна ти от препеченко ли ^_^

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 14.02.10 г. в 17:55

Само аз ли не споделям очарованието от Ruyan4?


Не си само ти. Аз го отказах на 1/2 шишенце. Някак прекалено изкуствен вкус ми идва. Не е лошо, но не става да го ползвам за основна течност. Аз предпочитам по-близките до тютюнев аромат течности.

Edited by Valeri, На 14.02.10 г. в 17:57.

този потребител вече не участва на този форум

#3 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 14.02.10 г. в 18:06

На мен Малборото пък не ми допада вече. Пробвах и Уинстън-зле. Мислех да взема Ry4, но като гледам вашите коментари май и това няма да е. Какво ще препоръчате?
Предлагам да пренесем дискусията в раздела за течности. Нека хората, изпробвали повечко течности да се опитат да дадат някакво сравнение. Знам, че е субективно , но все пак ще е от полза.

EDIT:
Пуснах нова тема в раздела за разтвори. Предлагам там да дискутираме. Ако модераторите преценят нека изтрият това мнение, за да не се измества темата.

Edited by NiOOH, На 14.02.10 г. в 18:27.


#4 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 14.02.10 г. в 18:23

Знам, че вкусовите възприятия са субективни, но нека все пак се опитаме да опишем вкуса на течностите, които пушим.
Аз започнах с Малборо и общо взето, в началото ми харесваше, но вкусът бързо ми омръзна. Беше ми прекалено мек и безличен. Бих предпочел нещо по-люто и без никакви сладникави нотки. Пробвах и Уинстън, от който въобще не останах доволен. Слаб вкус с лек дъх на мухъл. Имам и Intellicig Eco Pure, която е на практика безвкусна. Освен никотиновия удар и сладникавия вкус на глицерина, нищо не се усеща.

#5 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 14.02.10 г. в 19:00

Всички са едни и същи л...а. :angry: Аз пробвах Eco Pure, Marlboro, Camel, сега павкам Kent....
Не може да се отрече, че например Camel си има аромата на съответните цигари. При Marlboro-то не е точно така - разминава се вкуса с оригиналната цигара.
А за сладникавия вкус - има ли глицерин няма как да се махне сладникавия вкус. Сега търся 555 по препоръка на Валери. Би трябвало да е с вкусът, който търсиш/търся. ;)
Николай Арсов

#6 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 14.02.10 г. в 22:19

Малко се обърка :( преместих няколко поста от другата тема и сега се наруши последователността :( съжалявам, Ники или Валери, като видят ще ги оправят, при мен не излиза такава "екстра" в панела :(

темата се очертава много полезна, лично аз ще я следя с интерес :)

Вчера пробвах един много хубав аромат при Гришата, но забравих как се казва, утре ще го питам.
А някой пуши ли "диня"? На мен в началото ми хареса като аромат, но вчера имах неприятното чувство, че пуша нещо с аромат на скапан домат :)
и малко се отвратих :)
иначе "капучиното" е доста добър аромат, не знам дали само аз му се кефя :)
все още не мога да си намеря точния, за който да кажа - това е :)

#7 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 14.02.10 г. в 22:27

Момчета, дайте насам да пробвам и аз,ако имате де някой излишен аромат /не ви харесва / и е в срок на годност. B) Само Intellicig Eco Pure съм пробвала, но не ми допада сякаш за да поръчвам пак от него. А да и готовите пълнители на Гамучи, вкуса ми допадна много, на някакъв ароматен тютюн, но не знам с какво точно бяха пълни - не съм срещала течности за тях по сайтовете им.

Edited by adel, На 14.02.10 г. в 22:31.


#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 14.02.10 г. в 22:42

Момчета, дайте насам да пробвам и аз,ако имате де някой излишен аромат /не ви харесва / и е в срок на годност. B) Само Intellicig Eco Pure съм пробвала, но не ми допада сякаш за да поръчвам пак от него. А да и готовите пълнители на Гамучи, вкуса ми допадна много, на някакъв ароматен тютюн, но не знам с какво точно бяха пълни - не съм срещала течности за тях по сайтовете им.


Ами kocev666 и аз откога се опитваме (безрезултатно) да направим среща на е-изпарителите от форума.
Като се срещнем всеки може да донесе каквото има и да направим нещо като тестова сесия.

#9 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 14.02.10 г. в 23:02

Ами kocev666 и аз откога се опитваме (безрезултатно) да направим среща на е-изпарителите от форума.
Като се срещнем всеки може да донесе каквото има и да направим нещо като тестова сесия.

Добре звучи ;) аз съм "ЗА"
хайде да се съберем в някое заведение (ако може да не е за пушачи)
всеки да домъкне каквото има (хардуер, течности, модове и т.н.)
ще е интересно за всички, предполагам ;)

защо не пуснеш една тема, да видим отзивите :)

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.10 г. в 23:04

Среща може да направим, но се съмнявам малко, че така ще придобиеш представа. Само за пример - пробвах Flue Cured Tobacco и в началото ми беше много странно - остро, почти димно, в пълнителя имах лек остатък от друго. Сега в момента оценявам, че ми идва силно (18 мг), а не миризмата е остра. Наистина е димно, тютюнево, не особено ароматично. Май и на мен, и на Григор хареса от самото начало.

На мен Малборото пък не ми допада вече. Пробвах и Уинстън-зле. Мислех да взема Ry4, но като гледам вашите коментари май и това няма да е. Какво ще препоръчате?

Аз Winstn не съм пробвал, но от Ruyan4 не бързай да се отказваш, ароматът е приятен и на вкус наистина е добро. За мен е силно - от седмица пушех Cuba Cigar с доста глицерин, там аромат почти няма, меко е и сладни, с ниско съдържание на никотин, обилен дим. Ry4 ми беше добре като дим, силен откъм никотин и особено ароматичен.

Cherry - мяза точно на пуретите с подобен аромат. Оставя послевкус, но при 24 мг никотин не можах да го оценя, защото изпрах пълнителя почти веднага, не можех да го пуша.

Caramel - не ми бие на карамел, но не мога да се сетя за друга асоциация, за да опитам да предам точното усещане. Може би очаквах нещо с вкуса на крем-карамел, а получих вкус ала захарно петле от комунизма. ^_^

#11 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 14.02.10 г. в 23:10


Ами kocev666 и аз откога се опитваме (безрезултатно) да направим среща на е-изпарителите от форума.
Като се срещнем всеки може да донесе каквото има и да направим нещо като тестова сесия.


Добре звучи ;) аз съм "ЗА"
хайде да се съберем в някое заведение (ако може да не е за пушачи)
всеки да домъкне каквото има (хардуер, течности, модове и т.н.)
ще е интересно за всички, предполагам ;)

защо не пуснеш една тема, да видим отзивите :)

ОК пускам в "общи приказки", но не би ли било по-добре да изчакаме зареждането на PV-магазина, така ще имаме повечко хардуер и софтуер (течности) да сравняваме.

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.10 г. в 23:13

Потрай още ден, не сме спали... :blush:

#13 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 14.02.10 г. в 23:22

Потрай още ден, не сме спали... :blush:


Sorry man. Вярно съм нетърпелив, ама съм на последния атомизатор и той бавно, но сигурно си отива. Ако трябва и pre-order ще пусна.

Edited by NiOOH, На 14.02.10 г. в 23:23.


#14 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 14.02.10 г. в 23:28

А аз имах пред вид да си купя ако имате нещо излишно... а не сбирка и без това не съм от София ;) Щом магазина ще отваря скоро ще започна дегустацията с наличните там течности. :)

Edited by adel, На 14.02.10 г. в 23:50.


#15 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 15.02.10 г. в 05:24

Моите впечатления за Dekang течностите, които съм пробвал:

Flue Cured Tobacco - вкус на ферментирал пресен тютюн, леко кисел и малко в повече остър, изсушаваш гърлото. Вади относително малко пара. В 24mg вариант има добър удар, почти без пара, но отново някак сух и задушаващ. Някои го харесват, но не е по моя вкус.

Ruyan#4 - лек тютюнев бленд аромат с примес на ванилия и карамел, но нито едно от тези не е натрапващо се. Приятен е дори за целодневна употреба, но малко в повече сладни, което го отдалечава от тютюневите аромати. Средно количество пара и добър удар при 24mg вариант. Много хора го харесват, трябва да се опита.

Cuban Cigar - не е като горяща пура, но напомня аромата на прясна незапалена такава. Свежо е и ненатрапчиво, леко сладни, отделя добро количество пара. Беше ми е предпочитана течност в началото, по-близка до тютюнев вкус от горните две. Добър удар в 24mg вариант.

Kent - плътен тютюнев аромат, доближава се до вкуса на истинска цигара, дори при повече вдишване оставя послевкус като от истинска цигара. Отлична пара и удар в 24mg вариант. 0mg течноста обаче няма нищо общо, слаб вкус, никакъв удар и далеч от тютюн въобще. Трябва да се купува High или XHigh.

555 - плътен тютюнев аромат с привкус на лешник. Върви много леко, има много добра пара и отличен удар в 24mg вариант. Това ми е ежедневната течност, от която държа най-големи количества. Близка до усещането на обикновена цигара при дълбоки вдишвания без да е остра или натрапчива.

Camel - също не лош тютюнев аромат, напомня за истинските Camel в 24mg вариант. Добра пара (но по-малко от 555) и добър удар при продължително вдишване. Мога да я ползвам за ежедневна течност, ако нямам налична 555. Малко по-суха и остра, но определено ненатрапчива като Flue Cured.

Marlboro - това съм пробвал само в 18mg вариант, но няма нищо общо с Marlboro. Някакъв по-скоро химически вкус, който не мога да определя на какво наподобява. Може да се пуши, не е задушливо, вади добра пара и някакъв удар, но явно е въпрос на привикване към вкуса. Аз лично не го харесвам, други казват, че било много добро.

Вкусът на течностите силно зависи от хардуера. По-горното описание е валидно за 801/901, но не и за 510. С 510 получавам обикновено по-силен удар, но по-малко вкус. Дори понякога ми се струва, че 510 не предава никакъв вкус. Сменям течности с различен атомайзер (за да не се омесва вкуса), а все едно пуша едно и също нещо. Трябва да се има предвид, че и вкусовите рецептори, както и усещането за удар, се притъпяват след първите няколко силни вдишвания. 510, давайки силен удар, притъпява усещането за вкус някак по-бързо. Затова предпочитам нови течности да опитвам през 801/901.

Edited by Valeri, На 15.02.10 г. в 05:31.

този потребител вече не участва на този форум

#16 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 15.02.10 г. в 21:15

Днес получих подарък от Васко (last_hope) - 555. Сиропчето е много яко, точно както го описва Валери. Най-много се доближава до вкус на истинска тежка цигара, но не люта. За яки пушачи - Е ТЕ ТОВА Е! Следникавия вкус е по-слаб от всички други, които съм пробвал, пушилката е също повече.
Николай Арсов

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.02.10 г. в 01:13

Аз не мога да се съглася с описанието на Валерий за Flue Cured Tobacco - на мен сега ми се струва значително по-меко, дори е приятно тютюнево.

TAB (24mg) - това ми идва в повече, ако издишам през носа си люти като цигара направо!

Днес обаче пробвах пак и Ruyan4 - не е толкова зле, може би зависи и от реда, в който ми идва вкуса. В момента още пуша от него, за разпускане вечер е приятно. Сутрин предпочитам по-неутрални вкусове без "сладнене".

#18 viachy

viachy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 16.02.10 г. в 01:34

Днес получих подарък от Васко (last_hope) - 555. Сиропчето е много яко, точно както го описва Валери. Най-много се доближава до вкус на истинска тежка цигара, но не люта. За яки пушачи - Е ТЕ ТОВА Е! Следникавия вкус е по-слаб от всички други, които съм пробвал, пушилката е също повече.


Като видя подобна тема и не мога да не напиша два реда, при условие че вече знам че ще е някоя глупост, или почти нищо полезно, обаче просто изказвам за пореден път задоволството си, че около видовете течности има какво да се коментира, за разлика от аналоговите цигари, където може човек само да каже " силни са, слаби са, тънки са, гадни са, и т.н. "


Коментираните аромати са 18мг - и въпреки че моето мнение е, че удара в гърлото зависи 10% от самата течност при различните аромати има разлика.

Количеството пара идват от нагревателя (мразя думата атомайзер, незнам защо) и от батерията. Вкуса и аромата идват от вида течност.

Относно 555 - мнението ми малко се разминава от това на Валери, мисля че е тютюнев армоат с прифкус на фъстъчено масло. Много мек аромат. Един от любимите ми и в същото време не мога да го пуша повече от час, винаги го сменям с нещо силно и удрящо.

Ruyan 4 - перфектно описана от Валери, и до сега за мен най-добрата течност, въпреки че съм пробвал не само на Деканг, и тук трябва да отбележа, че течност идваща от друг производител може да се разминава по вкус и качества.

French Pipe - една от най - ужасните течности, които съм опитвал. Ако искате да ви се отпуши за известно време ударете няколко дръпки от лулата и ви гарантирам, че скоро няма да ви се пуши нищо.

Cuba Cigar - придържам се към точното описание на Валери. Един от любимите ми аромати, даже и да не в комбинация с друг аромат.

Cigar - истински, силен аромат на пура. Много силен удар в гърлото. Близък до "бляк".

Menthol - задължителна добавка за ежедневно пушене в различно процентно съдържание. Засилва вкуса, аромата, и удара в гърлото на всички течности. Когато се увеличи процентното съдържание може да "пребори" лошите течности, ако имате такива и искате да се оттървете от тях без да ги изхвърляте, или няма на кой да ги подарите B)

Red bull - една от любимите ми течности за "от време на време". Няма нищо общо с вкуса на напитката, но е доста вкусна и въпреки че не мога по никакъв начин да ви опиша вкуса и ви препоръчвам да я опитате. Пък ако някой може да я опише точно, ще се радвам да прочета ;)

Winston - аромата който пуша в момента - плътен, вкусен, силен - доставя ми удоволствие, ама ако ме хванете и ме утепате пак няма да мога да ви го опиша, само знам че ми допада много.

Това общо взето са ароматите, които искам да ви препоръчам да опитате ;)

Edited by viachy, На 16.02.10 г. в 01:39.

Ruyan #4 + Menthol + Cuba Cigar = Yum!

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.02.10 г. в 11:26

Има разлики и между различни серии от Dekang, за съжаление.

Това за Menthol-а не го разбрах - на мен пък хич не ми понася - в тютюневите цигари също ми се струваше гаден. Ако искам ментов привкус, мога да си дъвча дъвка или да смуча бонбончета, каква ти задължителна добавка ^_^

#20 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 16.02.10 г. в 14:22

Вкусовете са наистина абсолютно субективна характеристика.Различните хора имат различни вкусове.Определено хардуера влияе доста върху вкуса.
Аз общо взето бързо привиквам към определен вкус и за това обичам да ги сменям.
Имам 4-5 10 милилитрови и ги въртя.
Дано не се повтарям но фаворити ми остават 555,Камел,Руян4,Куба (ниска) и Ментол.
Определено не мога да карам само на един вкус по-вече от 2-3 дни.Започвам да не усещам спецификата и търся друг.
От време на време разнообразявам с Ябълка и Чери.
Но преди 2 дни заредих един картомайзер с ябълка и сега се чудя как да го изцедя :(.
Прекалено силен аромат и ми сладни та се не трае.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com