Jump to content


Photo
- - - - -

Ел. цигара без батерия


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Ghost4o

Ghost4o

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 13.01.13 г. в 17:47

Направих си цигара за вкъщи без батерия. Взех USB кабел отрязах му едната букса, вътре има няколко кабелчета на вас ви трябват (червен 5 волта) и черен (маса). Ползвам изпарител Т2. На едното кабелче (червеното) сложих му копче да прекъсва тока и го мушкам в изпратиел вътре в центъра а другия го мушкам в дупките на изпарителя отвън от които взима въздух за маса. Работи много добре 5волта доста изпарява с голяма сила :)

#2 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 13.01.13 г. в 17:55

Да не ти попарвам ентусиазма, но така не се прави. Първо, напрежението е доста високо за повечето изпарители. Второ, трябва ти токоподаващо устройство, което може да подава необходимата мощност. Трето, аз никога не бих го включил в някой 220 В към USB адаптер, нямам самоубийствени наклонности.

За тази цел си има USB passtrough батерии.

#3 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:05

Слагай успоредно на реотана един кондер поне 4400mf /10v , най добре си навий реотан около 4 om .

#4 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:15

Пич, ако те устройва визията-карай си така.
Аз от над две години карам по този начин. Така или иначе УСБ няма да ти даде неограничен ток. Независимо от дата шийтовете...всички измервания при мен на различни компоти показват, че УСБто дава около 1,3 А. Никакви грижи. Единствено ако по-ниските омове са ти силни, може да минеш на по-високи..или просто да вкараш един диод 4007 последователно на едната жица и да свалиш 0,7 волта от даваното от УСБ. Единствен проблем би могло да възникне с много тънките жички в самия кабел....ще ти свали допълнително тока.
Ако си си намерил нирваната по този начин- и с моментното решение не бива да се притесняваш

#5 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:21

Пич, ако те устройва визията-карай си така.
Аз от над две години карам по този начин. Така или иначе УСБ няма да ти даде неограничен ток. Независимо от дата шийтовете...всички измервания при мен на различни компоти показват, че УСБто дава около 1,3 А. Никакви грижи. Единствено ако по-ниските омове са ти силни, може да минеш на по-високи..или просто да вкараш един диод 4007 последователно на едната жица и да свалиш 0,7 волта от даваното от УСБ. Единствен проблем би могло да възникне с много тънките жички в самия кабел....ще ти свали допълнително тока.
Ако си си намерил нирваната по този начин- и с моментното решение не бива да се притесняваш

С диод не става камо ли с 4007 , пробвах и с 10А диод пак не става .

#6 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:25

С диод не става камо ли с 4007 , пробвах и с 10А диод пак не става .

Верно?!! :smiley_emoticons_joint:

#7 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:44

С диод не става камо ли с 4007 , пробвах и с 10А диод пак не става .

Верно?!! :smiley_emoticons_joint:

Не стига ток с 10А а 4007 по спомени е високоволтов около 1А макс .
Imax=1A;
Urm=1000V;

Edited by tube, На 13.01.13 г. в 18:45.


#8 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:51

Ти четеш ли, че ти говоря да има от УСБ 1,3 А. 4007 е един ампер, но при непрекъснато ползване. Пиково издържа 30 А. Не му е никакъв проблем да издържи ампер и половина за 3-4 секунди. И не ти говоря теории, ми в момента държа в едната си ръка с е-цигарата с такъв кабел, бутон и един пиклив диод, всичко свързано към УСБ 2.0.
Кви десет ампера, кви пет лева?

#9 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 13.01.13 г. в 18:56

Ти четеш ли, че ти говоря да има от УСБ 1,3 А. 4007 е един ампер, но при непрекъснато ползване. Пиково издържа 30 А. Не му е никакъв проблем да издържи ампер и половина за 3-4 секунди. И не ти говоря теории, ми в момента държа в едната си ръка с е-цигарата с такъв кабел, бутон и един пиклив диод, всичко свързано към УСБ 2.0.
Кви десет ампера, кви пет лева?

Няма да споря компа си е твой .

#10 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 13.01.13 г. в 19:03

А защо въобще се занимавате с глупости, от които (както става ясно) не разбирате достатъчно. Накрая ще вземе да стане някоя беля, а малоумните журналисти само това и чакат за да се предложат за покупка от тютюневите компании, раздухвайки случая. След тях на опашка чакат и скодоумните и продажни политици и... ето ти забрана на е-цигарите.

#11 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 13.01.13 г. в 19:10

А ако човек не е електротехник, дали това нещо върши същата работа?
Ego VV Passthrough
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#12 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 13.01.13 г. в 19:15

Върши, стига да го захраниш както трябва. От компютър не става.
Защо са ви тези играчки, не знам. Преди 3 години, когато батериите издържаха по час имаше смисъл. Днес си купуваш една 1 Ач-ова батерия и нямаш грижи цял ден, да не говорим за мод. За какво са ви тези неща?

Edited by NiOOH, На 13.01.13 г. в 19:19.


#13 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 13.01.13 г. в 20:01

Върши, стига да го захраниш както трябва. От компютър не става

Я обясни по-подробно за тез...

които (както става ясно) не разбирате достатъчно

Моля

А ако човек не е електротехник, дали това нещо върши същата работа?
Ego VV Passthrough

За мен е много практична играчка, дори и с регулиране на напрежението. Много бюджетно решение
ПП, ама трябва да се има предвид, че УСБ-то не е безкрайно дащно от към енергия и трябва да се ползва с малки картове...в смисъл да не са генезиси, с болтчета, мешове и подобни

Edited by kuhara, На 13.01.13 г. в 20:04.


#14 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 13.01.13 г. в 21:13

Идеята ми е когато се заседявам на едно място да се ползва с някой подходящ адаптер от 220V. Като идея звучи добре - вид мод без батерия за стационарна употреба. Просто не знам доколко добре ще върши работа. И въобще доколко ще върши въобще някаква работа.

Edited by Mitazi, На 13.01.13 г. в 21:18.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#15 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.01.13 г. в 21:26

Тая джаджичка с цветомузиката ми мина през ръцете преди няколко месеца ;). Интересна е но ме изнерви и ми блокира порта ;) Иначе е идеално бюджетно решение. Един надежден настолен траф от 220 и да са живи и здрави електроснабдителните дружества да доставят енергия ;).

Edited by last_hope, На 13.01.13 г. в 21:26.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#16 dudo

dudo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 14.01.13 г. в 13:33

Има едни такива зарядни дето работят с батерия от гсм и имат едно усб. С тях дали може да се усъществи някво елементарно модче с ниска себестойност? http://www.ebay.com/...=item231c8263f5

Edited by dudo, На 14.01.13 г. в 17:22.


#17 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 14.01.13 г. в 13:37

Има едни такива зарядни дето работят с батерия от гсм и имат едно усб. С тях дали може да се усъществи някво елементарно модче с ниска себестойност? http://www.ebay.com/...=item231c8263f5

Изходният ток (600 mA) им е много малък според мен, за да се получи нещо читаво.
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#18 dudo

dudo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 14.01.13 г. в 14:38

А при положение, че има е-цигари с батерии по 280 мах например.Дали всъщност нещо сдялано като това на автора на темата ще работи въобще и безопастно ли ще бъде. Просто ми е интересно!

Edited by dudo, На 14.01.13 г. в 17:22.


#19 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 14.01.13 г. в 15:17

:offtopic:

Очертава се една геометрична прогресия :smiley_emoticons_joint: ...

#20 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 14.01.13 г. в 15:35

На мен лично тези е-цигари с батерии 280 mAh не ми допадат. Но както казват "На вкус и цвет товарищей нет" :smiley_emoticons_joint:



ПП. Сега, не можах да го сметна, колко пъти трябва да го напиша - 4 или 8? :Koshechka_08:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…