Jump to content


Photo
- - - - -

Време за използване на СЕ4 картомайзер


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Пириндов

Пириндов

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 5.12.12 г. в 20:58

Колко време е живота на един от тези СЕ4 ? Купих го преди около 10тина дни. На първата седмица се появи проблема със вкуса - темите за драй-бърн и чистене ми помогнаха много. Почистих го и смених течността с по-добра ( от тези вашите ) и всичко беше ок. После забелязах,че малко ми цапа батерията, но прочетох,че е нормално и си я чистех всеки ден с памуче и т.н., но днес като го зареждах, отворих да видя дали пак е изцапал батерията и видях,че вътре беше пълно с течност. Това става (извинявам се за повторението ) на 10ти ден, 3 дни след първото чистене ... Да го почистя пак или да го сменя с нов ? Ако го сменям, какво е най-доброто за момента? Батерията е стандартна Его ( май е его, подарък ми е и не мога да гарантирам за произхода)

#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:15

Чисти,бърни и ако пак "пишка" сменяй !


chelsea f.c.


#3 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:17

Моят опит с СЕ4 е, че е капризен. Изкарвах макс. два пъти по-малко време от тебе преди интервенция. Вземи си карт със сменяеми глави - принципно са по-непретенциозни от към обслужване.

Edited by Jenevus, На 5.12.12 г. в 21:18.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#4 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:36

Всички картове, които съм ползвал събират течност на плюса на батерията. Вече го приемам за нормално. А и там е отвора на централната тръбичка (въздуховода).
Винаги при пълнене на карта го махам от батерията и със салфетка обирам течността от плюса на батерията. Ако пълня без да го махам, след 3-4 дни след като го развия и е станала "локва" върху плюса. Иначе току виж за няколко дни течността преляла и окъсила батерията.
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#5 Пириндов

Пириндов

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:41

И аз чистя на всяко зареждане ,но стана много натрапчиво вече... Май минавам на тези дето им се сменят главите. Кои модели са ОК, колко време се ползва една глава (какви са симптомите, че си отива) и на колко време сменям цялата щуротия ( как да преценя, че не вече не е от главата )?

И аз чистя на всяко зареждане ,но стана много натрапчиво вече... Май минавам на тези дето им се сменят главите. Кои модели са ОК, колко време се ползва една глава (какви са симптомите, че си отива) и на колко време сменям цялата щуротия ( как да преценя, че не вече не е от главата )?

#6 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:50

Търси Виви Нова оригинал !

Има и други,но не съм ги ползвал ! Нека колегите изкажат мнение за тях.


chelsea f.c.


#7 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:54

Как пък моето Вижън Виви не е капнало за 6 месеца една капка....
А м/у другото, течността е изолатор. По-скоро ще окисли електрониката, но да окъси, едва ли.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#8 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.12.12 г. в 21:56

Всички картове, които съм ползвал събират течност на плюса на батерията. Вече го приемам за нормално.

Ми на мен с Редукс не ми се е налагало да чистя батерия, но някои може би са имали такива случаи?! С Виви също не ми се е налагало да го правя. В началото Рекукса го свалях при пълнене по инерция от СЕ4, после се отказах, щото нямаше нужда. С Виви пък, въобще не ми е идвало на ум да търся течове по батерията - само се пълни и се изпарява.

Edited by Jenevus, На 5.12.12 г. в 21:57.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#9 Пириндов

Пириндов

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:04

Мога ли да се върна на въпроса колко време се ползват консумативите, да речем за една виви нова в2. Знам,че въпросът е приблизително индивидуален, но много се радвам, когато се похваля на приятел,че на мен пушенето ми излиза вече около 30 лева на месец

#10 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:11

Мога ли да се върна на въпроса колко време се ползват консумативите, да речем за една виви нова в2. Знам,че въпросът е приблизително индивидуален, но много се радвам, когато се похваля на приятел,че на мен пушенето ми излиза вече около 30 лева на месец

Ами всъщност въпросът е строго индивидуален, но ако си навиваш сам главите е сигурно, че ще паднеш под настоящите 30 лв. А ако си сръчко или ентусиаст е твърде вероятно DIY намотките да ти се получават по-хубави от фабричните :).
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#11 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:15

Ми на мен с Редукс не ми се е налагало да чистя батерия, но някои може би са имали такива случаи?!

Е аз в момента съм с Редукс и явно съм от тези случаи :whistle2:

Мога ли да се върна на въпроса колко време се ползват консумативите, да речем за една виви нова в2. Знам,че въпросът е приблизително индивидуален, но много се радвам, когато се похваля на приятел,че на мен пушенето ми излиза вече около 30 лева на месец

Да се ползват, да се ползват... колко да се ползват - все пак са консумативи. На мен досега нито един не ми се е развалял сам - винаги с моя активна намеса (детска радост, бенгалски огън). Ама к'о да правя като съм си такъв - човъркам ги като малко детенце нова играчка :bottom:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#12 Пириндов

Пириндов

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:40

За други с моя проблем систематизирам отговорите ,така както аз ги разбирам: Се4 малко цапа, но не е фатално за цигарата. Ако се търси нещо добро - това виви ми звучи ОК за сега, а за употребата индивидуално. Благодаря на всички за отговорите. Въпреки малките ядове продължавам с е-цигарата и продължавам да агитирам всичките ми познати.

#13 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:42


Ми на мен с Редукс не ми се е налагало да чистя батерия, но някои може би са имали такива случаи?!

Е аз в момента съм с Редукс и явно съм от тези случаи :whistle2:

Жалко, че си нацелил куца бройка.

Мога ли да се върна на въпроса колко време се ползват консумативите, да речем за една виви нова в2. Знам,че въпросът е приблизително индивидуален, но много се радвам, когато се похваля на приятел,че на мен пушенето ми излиза вече около 30 лева на месец

Допълнение: Докато благо си пишем тук си навих нова намотка на Виви-то, чиято цена е такава, че въобще не си струва усилието да се смята, колко стотинки струва.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#14 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:46

За други с моя проблем систематизирам отговорите ,така както аз ги разбирам: Се4 малко цапа, но не е фатално за цигарата. Ако се търси нещо добро - това виви ми звучи ОК за сега, а за употребата индивидуално. Благодаря на всички за отговорите. Въпреки малките ядове продължавам с е-цигарата и продължавам да агитирам всичките ми познати.

На вивито даже и да не си навиваш главите сам пак ще си доволен. Главите много държат на бой. В момента имам една дето е на поне 150мл течност и още си бачка на 6

#15 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 5.12.12 г. в 23:20

OMG :@ Как ги правите тия работи, не мога и не мога да разбера :(:(:( Преди месец време вече г/д си купих вижън виви нова,купих си и течност от един магазин в моят град,пишеше че е с база на инавера.Точно след 12 13 мл течност намотката беше толкова нагоряла,че нямаше накъде повече,свалих я измих я драй бърн и стана като нова.Продължих да я ползУвам с същите течности като след всеки 10 11 мл правех драй бърн тъй-като просто вкусът ставаше меко казано ужасен.Примирих се с факта,че явно от течността ми нагаря главата.Смених главата с 2.8ома смених и течността,взех на хангсен VG без PG уж де (така пише) но....... уви след прекарани около 8-10 мл през главата пак започва да ми дава сухи дръпки,изпарявам на 3.4 до 3.7 макс.Днес свалих главата гледам чисто нова си е и помен няма от нагар или почерняване.Не мога да разбера дали не съм погодил кофти серия или нещо такова не знам вече какво да правя с това ВИВИ,вече почва да ме е яд,че дадох една камара пари за него :( От 3 4 дни съм с Редукс и съм изключително доволен ама много повече отколкото с вивито единственият минус които според мен е минус е по-малкият резервоар,но 10мл шишенце в джоба или чантата няма да ми натежи.Имам и СЕ4 и този изпарител ми дава повече пара и вкус от вивито.Не знам какво да направя вече,да ги пренавивам ли (да расипя 1 глава та да се уча на нея) или да поръчам нови глави та белким са по добри от тези с които пристигна вивито.Моля по запознатите да дадат мнение.

Благодаря предварително.Поздрави

#16 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 6.12.12 г. в 09:48

Имитация на Виви си си взел.
Трудно ми е да повярвам, тъй като (от мързел и за кеф) съм с 3 Вивита вече с различни течности, Деканг и самоварки - е как пък едното не ми направи проблем ?
На първото му смених главата на 5-6 месец, след над 500мл през нея. 1.8 глава с къс фитил при това! А с пренавитите... не знам кога ще сменям въобще :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.12.12 г. в 10:52

CE4 - между 5 и 15 дена, понякога повече. От последните 5:
- едно за 3 дена, после нещо се "задръсти", подозирам, че роля има и носенето в джоба на дънките
- едно на 7 дена (неделя-неделя) и вкусът му стана гаден
- едно, което ползвам и сега, вече минаха 3 седмици близо, без признаци на проблеми.

За течността - виждал съм течност откъм батерията, когато съм пълнил набързо и явно съм наливал и в средата (все пак сипвам от 50мл бутилките на FA, не е много "прецизно".

Редукс с теч не съм виждал.

#18 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 6.12.12 г. в 11:06

Nqma kak da ne e originalna'100% sam suguren che e originalna, zasushava pochti na vsqka vtora treta drupka . Kakvo li ne probvah shapki rqzah I nz oshte kwo. A vivito sam go vzel ot golqm online magazin ot plodiv....... a I opisaniqta na originala I drugata sam gi izchel baq obstoino I pochti na 100% sam siguren no uvi shte probvam s drugi glavi ako ne minavam na bg gen I twa e . Ne e normalno spored men reduxa da bachka po hubawo ot prehvalenoto vivi. Btw.. sori za ezika ot tel pisha.

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.12.12 г. в 12:53

Ако ще и от луната с морз да пращаш съобщения, пиши на кирилица, иначе ще трия.

#20 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 6.12.12 г. в 13:14

А м/у другото, течността е изолатор. По-скоро ще окисли електрониката, но да окъси, едва ли.


Не е така. Първо, повечето течности съдържат 10-на % вода. Второ, и глицеринът и пропилен гликолът са достатъчно хигроскопични за да поглъщат влага от въздуха. И в двата случая водата в сместа ще е достатъчно за да повиши проводимостта на течността до степен, че да създава проблеми.